Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Életet adni s közben kicsit belehalni. fórum

Életet adni s közben kicsit belehalni. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Életet adni s közben kicsit belehalni.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. aug. 22. 11:52

Eltelt par ev miota a cikk keszult. Megis elolvastam. A naplodba is beleolvastam. Igazat adok azoknak akik szerinted megbantottak. Most megis nem azt a temat szeretnem kifejteni. Beleolvastam a naplodba mint mar irtam. Megutotte a szememet egy dolog.


Te mitol erzed magad Nőnek?



Mar ne erts felre... de egy Nő ne attol legyen Nő hogy befesti a hajat vagy sminkel. De van egy teljesen jo konyv Csernus Imretol. Ha van idod olvasd el. :)

330. pzm3
2015. jan. 7. 10:52

[link]


Na ez durva!

329. 4c1a787e8f (válaszként erre: 326. - 3a5c305959)
2014. dec. 31. 18:18

Amint az előbb részletesen leírtam, az a nagy katasztrófája korunknak, hogy elvált egymástól az egyénnek és a köznek. Ilyen problémája eddig a világnak nem volt... Nagyobb gáz, mint a vírusok..


Igen, a saját meg más..:-))

328. 4c1a787e8f (válaszként erre: 325. - Pzm3)
2014. dec. 31. 18:16

Azért ez is csak részigazság. Már abban az értelemben, hogy a mai világunk mindenestül arra épült, hogy önmagát képes reprodukálni minőségileg is... Az a pár százalék meg belefért, aki mégse szállt be ebbe..


De ma meg már sokkal több a meddő is, és sokkal több az is, aki elvből nem vállal gyereket.. Persze, magánemberként elvileg nem lehet ebbe beleszólni. Sőt, ettől is lehet értékes ember valaki, magánemberként nincs effelől kétségem..


És itt nem csak a nyugdíjra kell ezt vonatkoztatni. 30-40 év múlva hiába lesz valakinek rengeteg pénze, és fizetne meg valakit öreg korában, hogy cserélje alatta a pelenkát, ha nem lesz, még nagyon sok pénzért se senki, aki ezt megteszi... Az meg, hogy a világ másik felén fellépő "felesleg" pótolja majd az itteni hiányt, az meg vágyálom, láthatjuk, hogy milyen feszültségekkel jár a népvándorlás, a betelepülés, pláne a nagyon szapora, kemény nyakas népeknél..


Szóval azért nehéz kérdés ez, mert itt elválik egymástól az egyén joga, meg a köz joga.. Csak aztán a köz problémája nagyon vissza fog hagyni az egyénre előbb-utóbb. Oszt akkor mi lesz, kit kell majd okolni??


Mert a régi 3-4% ilyen-olyan okból gyerektelen még belefért, talán kellett is.. De ma már a 30 felé tartunk... Itt a gond. Ezt látja, aki nem vak, akár politikus, akár közgazdász, akár munkaerővel, társadalomkutatással, vagy akármivel foglalkozik.. Nem kell ehhez OV-nak lenni.


Ettől még persze kényszeríteni erre senkit sem lehet. De azért az nem mindegy, hogy x és y mennyi és milyen információt hall a gyermekvállalásról. Azt nyomják-e neki, hogy ez ciki, gázos, meghal az élted, stb.. vagy azért ennél árnyaltabban is van esélye látni a kérdést..

327. terez75 (válaszként erre: 325. - Pzm3)
2014. dec. 31. 18:10
A gyerekvállalás mindenkinek a saját döntése! Elítélni nincs jogunk senkit én sem teszem!!Társadalmi elvárás vagy sem, azért találták fel a fogamzásgátlót meg az óvszert hogy aki nem akar annak ne legyen!Ott a gond hogy sok fiatal fejetlenül ugrik bele az egy éjszakás kalandokba vagy csak épp nem bírja féken tartani magát és amikor megtörténik a baj beugrik a gyerek akkor sírnak hogy ők ezt nem akarták!De nem is védekeztek!!!Senki nem köteles gyereket vállalni.De aki mégis vállalja azt talán nem kéne ilyen hozzászólásokkal lezsibbasztani mint amilyet én kaptam!!És még most sem értem hogy honnan jött az a nő?? Melyik világból ezzel a hozzáállással?? Nem húzom fel magam már semmin!!megfogadok egy két jó tanácsot!!Hát boldog új évet kívánok mindenkinek!!
326. 3a5c305959 (válaszként erre: 325. - Pzm3)
2014. dec. 31. 18:08
Hatha valaki csak azert akar gyereket mert ez a tarsadalmi nyomas az mar regen rossz. bar szerintem az is szomoru ha valaki nem ugy gondolkozik a gyerekerol hogy nem tudna nelkule elni. En sem gondoltam hogy letezik ilyen eros szeretet mert en sosem szerettem a gyerekeket, a mai napig nem vagyok oda se a gyerekekert se a babakert. De valahogy az enyem mas <3
325. pzm3 (válaszként erre: 316. - Terez75)
2014. dec. 31. 17:56
Nekem van kettő,és el sem tudnám képzelni nélkülük az életünket.De nem ítélem el azokat sem akik nem vállalnak gyereket.Vannak akik nem annyira szeretik a gyerekeket. Azért mert ez a társadalmi elvárás,legyen gyerekük,akkor is ha nem akarnak?
324. 4c1a787e8f (válaszként erre: 311. - Terez75)
2014. dec. 31. 17:25

Ne izgasd magad rajta. Gyengék, hogy elviseljék a valóságot, és az életet. Igen, lehet beteg a gyerekünk, meghalhat, lehet háború, stb.. De ezek a dolgok mindenkit érintenek, érinthetnek. Ma egyre divatosabbak ezek a nyakánál fogva előrángatott dolgok, megerőszakolt indulatok.. Mert sok idejük van az embereknek, és marha jó dolguk. Soha sem azoktól származnak ezek, akik marha sokat dolgoznak azért, hogy élhessenek, és örülnek is, hogy élnek...


De ettől még lehet valaki értékes ember gyerek nélkül is. Én ismerek is ilyet.


De abban is igazad van, hogy azért annál kevesebb ilyen van, mint aki azt hiszi magáról, vagy magyarázza magának.


Viszont ott szerintem is gond van, ahol kizárólagos örömforrás, meg az élet értelme a gyerek.. Én sokkal inkább az élet részének tartom, és nem projectnek, vagy jutalomnak, vagy valami extra élménynek.


De nem kell mindenkinek erről azonosan vélekedni, azt is hidd el. Attól szép a világ, hogy vannak akik így, vannak, akik meg amúgy élnek.


Ami rajtad múlik, az az, hogy mit engedsz a lelkedbe, az a kérdés, hogy a te saját erkölcsi rendszered mennyire szilárt. Hidd el, a nevelés során lesz ez aztán manapság igazán próbára téve. Lesz, hogy 1 leszel a 29 szülővel szemben, aki kénytelen a többé kevésbé "normális" értékrendet képviselni... Mondjuk, hogy miért is ne nézzék a 9 éves kislányok a "kurváknak" való sorozatot a tévében.. Mert úgy kezdenek viselkedni egymással is.. azért..


Szóval vértezd fel magad jobban, ne sértődj meg mindenen, tanulj meg szelektálni. Viszont értelmes emberek gondolatait akkor is fontold meg, ha nem értesz velük egyet.. Eljöhet még, hogy jól jönnek..


Boldog új évet!

323. Mazsinka (válaszként erre: 322. - 3a5c305959)
2014. dec. 31. 17:03
Megértem, sokan vannak így.
322. 3a5c305959 (válaszként erre: 321. - Mazsinka)
2014. dec. 31. 16:55
A gyereknemzes meg a gyerekneveles nem ugyanaz a dolog. Igen, a gyerek megcsinalasahoz nem sok esz kell. Viszont akinek gyereke van es nem ugy gondolja hogy a gyereke az elete legnagyobb "produktuma" ott bajok vannak. Pedig hidd el elertem epp eleget az eletben es meg a felenel sem vagyok. Marha buszke vagyok csomo mindenre, de ha ranezek a harom eves lanyomra aki epp az apja korul sertepertel mert az lazas beteg, o meg hordja be a "gyogyszert" meg simogatja a homlokat, akkor ugy erzem nagyon ures lenne az eletem nelkule.
321. Mazsinka (válaszként erre: 316. - Terez75)
2014. dec. 31. 16:36
Hááát... őőőőőő... általában azok, akik semmi másra nem képesek csak arra, hogy gyereket nemzenek, ami valljuk be, sok embernek egy összebújás alatt összejön-szóval nem egy Nobel-díjért való küzdelem-, szóval azok az emberek életük nagy produktumának tartják a gyereket. Valóban nagy produktum, de az élet ennél több kellene, hogy legyen.
320. trapiti (válaszként erre: 318. - Terez75)
2014. dec. 31. 16:26
A tartalmas és értékes élet nem a pénztől függ. Akár gyerekkel, akár anélkül. Sajnálom, ha te másképp gondolod.
319. unom (válaszként erre: 318. - Terez75)
2014. dec. 31. 16:19

A tartalmas élet nem pénzfüggő. Akinek a gyereke az élete egyetlen értelme ott nem irigylem a gyereket, ez hatalmas teher.

Senki nem támadott, próbáld meg nem támadásként értelmezni a hozzászólásokat.

318. terez75 (válaszként erre: 317. - Trapiti)
2014. dec. 31. 16:16
Megint kezded?? Most már szűk látókörű meg öntelt is vagyok?? Miért nem tudsz egyszer úgy hozzászólni hogy ne legyenek a szavaid bántóak és lenézőek?? Tudod vannak emberek akiknek kevés vagy semennyi esély sem jutott arra,hogy értékes és tartalmas életet élhessen.Az akinek sosem kellett nélkülöznie és megismerni a másik oldalát ennek az életnek annak igen, lehet gyerek nélkül is tartalmas élete. De lehet hogy az ilyen ember édeskeveset kapott a szeretetből! Míg az akinek kevés jutott a gazdagsága a szeretetből áll.És szeretettel sokkal többet tudsz adni a gyerekednek mint anyagi jóléttel.
317. trapiti (válaszként erre: 316. - Terez75)
2014. dec. 31. 14:49

Klassz dolog ha van az embernek gyereke, én is imádom. De azt gondolni, hogy csak az él értékes életet akinek van gyereke, meglehetősen szűk látókörű és öntelt hozzáállás. Nagyon sok ember gyerek nélkül is értékes, tartalmas életet él és nagyonis sokat ad a világnak.

Én épp fordítva gondolom, az tud csak sokat adni a gyerekének akinek az élete előtte sem volt sivár.

316. terez75 (válaszként erre: 315. - 3a5c305959)
2014. dec. 31. 14:43
Hát elég buta az aki így gondolkozik!!Milyen élet az ahol nincs gyerek? Úgy elmenni ebből a világból hogy nem adtam semmit,nem éltem teljes életet.Szerintem Gyerek nélkül nem élet az élet!!Oké van az embernek egy párja.De azt nem taníthatod,nem adhatsz neki át olyan dolgokat amiket annó neked a szüleid.Gyerek nélkül joggal érezhetném úgy ha eljön az időm vége,hogy lóf....t sem tettem itt a földön!A semmiért éltem!Nekem így van értelme az életnek! Világra hoztam a gyermekem, tanítom, vigyázom,óvom amíg lehet aztán egyengetem az útját amíg tehetem!!Adtam valamit a világnak!És nem úgy fogok elmenni,hogy értelmetlenül éltem a sivár semmit mondó életemet.
315. 3a5c305959 (válaszként erre: 314. - Trapiti)
2014. dec. 30. 00:56
Mi van? Aki igy gondolkozik valoban az szerintem mar reg megolte magat. A tobbi meg csak polgarpukkasztas.
314. trapiti (válaszként erre: 313. - Tibó)
2014. dec. 30. 00:07
Szerintem arra gondolt, hogy erre a világra gyereket szülni vétek, mert szenvedés vár rá. Nem ő az egyetlen aki így gondolkozik.
313. Tibó (válaszként erre: 312. - Trapiti)
2014. dec. 29. 21:11
Talán igazad van. De én mondjuk azt nem értem,hogy mire a "gonoszság" szó?? Vajon mire értette "lorax" hogy gonoszat tesz azzal ha életet ad??
312. trapiti (válaszként erre: 311. - Terez75)
2014. dec. 29. 17:41

Hát azért ha megnézed sokan milyen életre szülnek gyereket, mégiscsak van benne valami.

Sokan gondolják úgy, hogy a világ manapság nem olyan jó hely, ahová gyereket kell szülni.

Ez is egy vélemény, szerintem kár ezen ennyire felkapni a vizet. És igen, nagyon sokan önzésből szülnek, mert ők maguk nem akarnak gyerek nélkül élni. Ebben nincs szerintem semmi, ilyen az ember :)

311. terez75 (válaszként erre: 306. - Trapiti)
2014. dec. 29. 17:25
Hát már ne haragudj,de én még soha senkitől nem hallottam ilyet amit ez a nő ide mert írni!!! Hogy mondhat valaki ilyet,hogy életet adni gonosz dolog??Meg hogy önzés!! Nem hiszem hogy így lenne!!
310. trapiti (válaszként erre: 309. - Kleeri)
2014. dec. 28. 22:38
Az is lehet. Kire gondolsz?
309. kleeri
2014. dec. 28. 22:36
lehet hogy uj néven van "lorax"
308. trapiti (válaszként erre: 307. - Kleeri)
2014. dec. 28. 22:33
Akkor még nyilván tag volt ;)
307. kleeri (válaszként erre: 303. - 2cc786c515)
2014. dec. 28. 22:11
akkor hogy tud hozzászólni, és az hogy jelenik meg?
306. trapiti (válaszként erre: 305. - Terez75)
2014. dec. 28. 22:05
Sokan gondolják így a világban. És lássuk be, van azért benne valami.
305. terez75 (válaszként erre: 304. - 2cc786c515)
2014. dec. 28. 22:00
Ilyen felfogással jobb is hogy ha töröltette magát.
304. 2cc786c515 (válaszként erre: 303. - 2cc786c515)
2014. dec. 28. 19:21
...mármint: lorax"
2014. dec. 28. 19:20
Ez a felhasználó már nem tagja a Hoxa portálnak! (törlését kérte)
302. virag32 (válaszként erre: 300. - Panna anyuja)
2014. dec. 22. 12:11
Én is gondoltam,hogy egy troll,és miután belenéztem az interaktivitásába,ez megerősödött bennem. :-))
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook