Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt nyitott fognál mit egyek, hogy ne tömődjön el? fórum

Gyökérkezelt nyitott fognál mit egyek, hogy ne tömődjön el? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 7. 14:42

Nekem nyitva hagyta egy hétig. Aztán lefedte, pedig fájt. Úgy begyulladt, hogy ki se tudtam nyitni a számat, enni se tudtam napokig.

Ha nyitva hagyta volna, tudott volna ürülni.

De ha itt bárki gyakorlott fogorvos és úgy mondja, hogy le kell fedni, akkor ámen...

2016. ápr. 7. 14:35
szerintem is minimum az ideiglenes lefedés. nem értem az orvost.
2016. ápr. 7. 12:38

Ezt nem értem. Le fog bomlani, kimegy. Meg különben se gond, max begyullad kicsit, de nyitva nem fáj úgy. Ha rágóval letömöd, az a gáz...az, hogy belemegy egy icipici darab, nincs semmi. Nekem annál több nem is ment bele, nem tudta semmi teljesen lezárni, mint egy tömés...

öblögetni kell, lehet.

2015. jan. 4. 18:32

nyitva hagyta hogy szellőzzön és ürüljön,


ha befedi lehet hogy fájna

2014. dec. 15. 22:18

furcsa, hogy a doki nem tett rá ideiglenes fedést. szerintem kb bármit eszel, az bele fog menni, hiszen megrágod, az apró étel pedig belemegy a lyukba (ha tényleg nyitott a fog).

marad az, amit már itt írtak, hogy minden étkezés után kitisztogatod, amennyire tudod.

kitartást!

5. Lia_
2014. dec. 15. 21:47

Dehát miért hagyta nyitva a doki, hogy bármi belemehessen?

Szerencsére az enyémet mindig lezárták ideiglenesen...

2014. dec. 15. 11:39

Nalam minden belement. Fogpiszkaloval ki tudtam pucolni. Minden eves utan fogat mostam es hasznaltam szajvizet.

Siman ettem mindent, a masik oldalon, de ugyanugy belement, mintha ott ragtam volna. Viszont a fogpiszkaloval ovatosan teljesen jol ki lehetett tisztitani. Fajt, ha valami maradt benne.

3. trapiti (válaszként erre: 2. - 74740b7c7c)
2014. dec. 12. 16:56
Levest, krumplipürét, joghurtot, turmixot. Kb. mindent amit nem kell rágni, ha másképp nem tudsz rá vigyázni. (Bár szerintem ha a másik oldalon rágsz és figyelsz rá, akkor nem tömődik el.) Pár napot azért ki lehet bírni...
2014. dec. 12. 09:32

Hiába rakok oda vattát, csak belemegy a kaja, ami tömít, gyullaszt. Tegnap kitakarították, de úgy fájt, hogy nyögtem, mint aki szül. (nem vagyok kényes, de tegnap az ájulás kerülgetett)

Kaptam antibiotikumot, holnap megyek vissza.

Már előre félek, így már csak 'gyúrós' fehérjeturmixot iszom, az nem tömít, viszont szédelgek az éhségtől..

Mit ehetnék még?

2014. dec. 12. 09:29
Gyökérkezelt nyitott fognál mit egyek, hogy ne tömődjön el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook