Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy szuperanyuka napja fórum

Egy szuperanyuka napja (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
98. 3a5c305959 (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2014. dec. 14. 19:10
Na latod a lakast atrendezni en is szeretem. Sot! Koltozni is szeretek, mert olyankor ugy ki lehet takaritani, meg szanalni a dolgokat. Egyetemistakent fel-egy evente koltoztem. Mostmar nem tehetem meg, pedig harom eve lakunk itt ebben a lakasban es mar egy eve viszketek hogy koltozzunk mar el!
97. forrest2010 (válaszként erre: 93. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 17:54
Régi munkahelyemen volt egy panzió , egyik kolleganő azt csinálta , h időnként átrendezte a szobát , ami kicsi volt ugyan , nem is lehetett sokat variálni , de annyiból nekem nagyon tetszett ez , h ilyen átrendezéseknél alaposabban ki lehetett takarítani az addig szekrénnyel , ággyal eltakart területeket , ilyen alkalmakkor volt nagyobb takarítás , így szinte el is maradt 1-1 nagyobb takarítás , legfeljebb festés-meszelés után .
96. gribedli*** (válaszként erre: 92. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 17:19
Na igen, az elejétől fogva írtam, hogy fontos egyformán gondolkodni erről a másikkal, ha ti is ebben megegyeztek, az jó. Mi igen:)
95. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 17:11
Fincsi, nem az én érdemem, a rengeteg tippet én is úgy szedtem össze innen onnan. Ha hallok, olvasok valami jót, kipróbálom, ami beválik, tovább adom, amit megunok, azon változtatok. Évek során kialakult. Nem mindenkinek működik ugyanaz a módszer sem, mert van, aki vizuálisabb, van, aki kevésbé. Vannak jegyzetelősök, vannak post-itesek, van, akinek egyszerűen 6 havonta át kell rendeznie mindent mert csak így nem unja meg. De ez is jó, mert lényeg, hogy ismeri magát és megtalálja ő is a jó módszert, amivel jól érzi magát!:)
94. gribedli*** (válaszként erre: 91. - Tavirózsa :))
2014. dec. 14. 16:54

Ez mi ez, valami fb-os marhaság?:D


Te elégedett vagy azzal, amid van, én azzal, ami nekem van, ennyi.

93. fincsi5 (válaszként erre: 87. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 16:25

Ne menj még, picit maradj!:)

Az jutott eszembe, hogy amikor valaki ( gondolom te is ) beköltöztél a lakásába, házába, minden ki volt takarítva, minden a helyén, tehát rend van! Na, gondold el, hogy aki másnap nem rohan el otthonról dolgozni egész napra, az ezt a szintet tudja is tartani. Már többször láttam, mikor tanácsot adott másoknak, takarítással kapcsolatban, és az a véleményem, hogy a vérében van.

És én is tudom tartani a rendet, de azt nem tudom, miért csak kb. egy évig.

Olyankor újra kell egy ( nem általam megcsinált )

nagytakarítás, és egy évig minden megy könnyen.

De látod, ahogy írt, G. a függönyök mosásától, vasalásától is " felmentést kap ", ebből is látszik, hogy már eleve praktikusan gondolkoztak, mert a szőnyegek, függönyök, apró díszítők sok időt elvesznek.

Na, részemről is ennyi, nem tudhatjuk, kire gondoltál, de annyit már " elárultál ", hogy G. köztük van, mert mint írod: " bevallotta, hogy rendmániás ". Szia.

92. 3a5c305959 (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 16:20
Nem, egyaltalan nem kevertem ossze. A leirtak alapjan rolad az a velemenyem hogy te megtartod az egeszseges egyensulyt. Az is hozzajarul ehhez biztos hogy a ferjed is ilyen. Az enyem pl szereti a ha nincs rend mert akkor otthonosabbnak erzi a lakast. De meg igy is ugy gondolom hogy te meg en az egeszseges kozepmezonybe tartozunk mert azert en is kitakaritok hetente egyszer-ketszer, es neked sem az tolti ki a mindennapjaidat hogy takaritasz.
91. Tavirózsa :) (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 16:15

Én nem rólad írtam, hanem az állítólagos szuperanyuról. Arról igazán nem tehetek, hogy ezt te magadra vetted!

Örülök, hogy tökéletes vagy :), én nem, viszont boldog! :D

90. gribedli*** (válaszként erre: 87. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 16:01
Igen, az vagyok, de egészséges mértékben. Maga a patológiás rendmánia (vagyis osszesszív kompulzív rendellenesség, OCD) az ennél kicsit komplikáltabb rendmánia vagyis ott már nemcsak arról van szó, hogy valaki rendmániás, hanem bizonyos gesztusok ismétlése is, pl amikor felkapcsolja a villanyt, akkor a kapcsolót is 5-10x átdörzsöli, hogy tiszta-e. Ne keverjük össze a kettőt mert azok az emberek tényleg túllépnek egy bizonyos határt.
89. gribedli*** (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 15:52

Ez az, ez nem görcsösség, hanem egy előrelátó rendszeresség. Nap mint nap megcsinálja az ember a tennivalót, hpgy ne gyűljön fel, és a berendezés is azt szolgálja, hogy minél könnyebb legyen a benne élők élete, nem pedig nehezebb.


Mi 500nm-en lakunk és szeretjük a nagy tereket. Kevés bútor (nagyon kevés, semmi felesleges), nincsenek fogantyúk a bútorokon (ez is meggyorsít bármilyen portörlést), nincsenek mütyürök, nincsenek szőnyegeink, csak egy db, ezt a kutyák miatt is csináltuk, meg azért is, mert padlófűtés van. Szőnyegek nélkül gyorsabb minden. Nincsenek függönyeim, mert szebb a panoráma, csak a fürdőkben van ilyen modern függönycsík (a pacchetto). Egyszóval függönymosás mizéria sincs. Van egy nagy kert, a kutyák napközben kint vannak, éjjel bent alszanak, ahol leterítem este a díványt egy takaróval, amit reggel leveszek és elteszem a "kutyás" szekrénybe így a díványom sincs tele kutyaszőrrel. Pár hete éjjelre átköltöztettük őket a lépcsőfordulóra aludni, szóval este bejönnek játszani a nappaliba, éjjel pedig a lépcsőfordulón alszanak a párnájukon de reggel a kis robot felporszívóz a nappaliban, szóval akkor már az előző napi elhullatott szőrtől is megszabadultunk. A hálószobákba vagy más helyekre nem bejáratosak. Nem azért, mert undorodunk a kutyáinktól, hanem mert nem tudnak viselkedni, kajlák, mindenhova felugranának, stb. Viszont totál kizárni őket azt sem szeretnénk, ezért így alakítottuk a rutinunkat. Mi éljük a házunkat, csak egyben vigyázunk is rá módszeresen:)))

2014. dec. 14. 15:51
mi van mán itt is?
87. 3a5c305959 (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 15:50
Egyebkent egy korabbi forumban o maga vallotta be hogy rendmanias (ha jol emlekszem), ezert irtam az hogy o is az.
86. 3a5c305959 (válaszként erre: 84. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 15:48
Es akkor mi van? Miert nem lehetne megvizsgalni minden ermet minket oldalarol? Egyebkent nem en voltam ez egyetlen aki szerint nem fasza a csaj, csak valami oknal fogva csak velem kotekedsz. Te se ismered a not, en sem, nekem ez volt a benyomasom (es par mas embernek) neked meg mas. Reszemrol a tema lezarva :-)
85. fincsi5 (válaszként erre: 83. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 15:38
Próbálkozom felfogni, adj esélyt. DDD
84. gribedli*** (válaszként erre: 80. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 15:31
Én is a posztban szereplő anyukáról írtam és szerintem faca csaj, meg többek szerint is. Te meg felhoztál pár példát frusztrált nőkről, amihez őt is hasonlítottad (hogy neked erről a csajról azok jutnak eszedbe).
83. 3a5c305959 (válaszként erre: 82. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 14:26

En azokrol az emberekrol beszeltem akik az eletukben levo urt probaljak rendrakassal kitolteni. En kapasbol ismerek ket ilyen embert, ugyhogy biztos van beloluk egy jo par. De ahogy irtam is korabban (!), nehez megallapitani a posztban szereplo anyukarol ennyi alapjan hogy o ilyen-e. Engem emlekeztet valakire aki igen, de lehet hogy tevedek.

Azokrol az emberekrol akik termeszetukbol kifolyolag rendeszeretobbek, akik altalaban rendben tartanak mindent, de nem ez tolti ki a mindennapjaikat egyaltalan nem irtam!!! Remelem sikerul felfogni vegre.

82. fincsi5 (válaszként erre: 80. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 14:17

Gribedli nem szorul védelemre, de; ő nem rendmániás, a fórumban szereplő Anyuka sem.


A rendmániás GÖRCSÖSEN teszi, nekik meg így természetes. Jó időbeosztással élnek, így nem teher.

Ez csak attól idegen, aki abban él, hogy 1- 1 1/2 órás utazással megy - jön a munkahelyére

és semmire nincs igazán annyi ideje, amennyit szeretne rá szánni.

81. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 73. - Forrest2010)
2014. dec. 14. 14:04
Az én nagyim soha nem sminkelt,most sem teszi. De mindig tiszta,ápolt és kellemes parfümillatú. Mindig tiszta és kizárólag vasalt ruhában van otthon is és megy bárhová is. Hiába idős jár fodrászhoz és figyel a súllyára is.
80. 3a5c305959 (válaszként erre: 77. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 13:42
Lehet ha venned a faradtsagot hogy elolvasd es ertelmezd amit irok akkor rajonnel hogy nem altalanositottam. Az elso hozzaszolastol kezdve a posztban szereplo holgyrol, illetve az ismeroseimrol beszeltem. Te vagy az aki mindenaron azt erolteti hogy en veled kotozkodok mert te rendmanias vagy. Olvasd mar el legyszi amit irtam aztan hagyjal mar beken. Koszi.
2014. dec. 14. 13:20
Alapozó helyett pedig bb-krém vagy cc-krém
78. gribedli*** (válaszként erre: 75. - Forrest2010)
2014. dec. 14. 13:19

Persze, sminkben is változik a trend, ma már a természetesség a lényeg, kendőzni a hibákat, hangsúlyozni az előnyös dolgokat, erős smink pedig csak alkalmakra:)


Pl pici korrektor a szem alá, pirosító helyett egy kis terra, kis szempillaspirál, szájfény

77. gribedli*** (válaszként erre: 72. - 3a5c305959)
2014. dec. 14. 13:14
Na pont, akiről a topikindító írt, nem ez a kategória. Azért mert te ismersz egyet vagy kettőt, aki baromira frusztrált, nem kell ráhúzni az összesre ugyanazt a sémát. Ez előítélet és kész.
76. forrest2010 (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 10:28
Sokféle emberkéből áll az ember ismeretségi köre , a lányomnak van egy olyan haverja , akinek az anyukája állami gondozott volt , szegény ! sose tudta túltenni magát rajta ! ez rá is nyomta az egész életére a pecsétet . A kisebbik fia már gyerekként teljesen önellátó volt , ha sütit szeretett volna , nekiállt és megsütötte , gyönyörű rendet tart maga körül , pasi létére mindent el tud végezni , amit az anyja sose tanított meg neki , a 2 véglet is kihozhatja az emberekből végeredménynek ugyanazt .
75. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 10:18

Kedves Gribedli ! / még mindig irigyellek /

Jó 45 évvel ezelőtt volt egy kolleganőm , aki annyira szépen és szolidan ki tudta festeni magát , kihangsúlyozni azt , ami szép rajta , elfedni azt , ami kevésbé , nekem érzékem nem volt ehhez soha , de ha lett volna , akkor csak úgy szerettem volna , h ne legyen erőltetett , se feltűnő , ami még természetesnek hat . Az ember önkéntelenül is szívesen gyönyörködik abba , amit szépnek talál .

74. forrest2010 (válaszként erre: 64. - Bowie)
2014. dec. 14. 10:12
....volt 1x egy aranyos reklám a takarékosságról , van , aki azért , mert otthon ezt látta , van , aki + azért , mert nem ezt látta ! azért lett v nem lett olyan , szerintem ez áll az élet más területére is .
73. forrest2010 (válaszként erre: 62. - 0f332c4ec9)
2014. dec. 14. 10:05
Volt egy kedves kolleganőm , aki smink nélkül még a budira se ! megszoktam ilyennek , aztán 1 szép napon megláttam a 80-1-2-3 éves anyukáját , kirúzsozva , szeme kifestve , arca kikenve és majdnem dobtam egy hátast / megszoktam egyszerű , normális , sminktelen idős emberkének / és arra gondoltam , melyikük hibbant meg ?! ő ? v a lánya , aki kikente szegényt , nem lett tőle fiatalabb és rémítő volt a kinézete !
72. 3a5c305959 (válaszként erre: 69. - Gribedli***)
2014. dec. 14. 09:42
Szerintem te azonnal magadra veszed a goldokat, pedig en nem rolad beszeltem, hanem a posztban levo holgyrol, mert emlekeztetett a mostohaanyamra. Pont most toltott nalam ket hetet es lattam rajta hogy a rendmania es takaritasmania az uresseget tolti ki az eleteben. A masik pedig a baratnom, akinek legszivesebben lekevernek egy pofont, hogy hagyja abba a takaritast es foglalkozzon a sajat boldogsagaval. Nem, nem vagyok irigy, en szanom azokat az embereket akiknek ez a legnagyobb teljesitmenyuk az eletukben. (nem azokrol beszeltem akiknek fontos a lakasuk es mellette csinalnak meg ezt-azt!)
71. gribedli*** (válaszként erre: 64. - Bowie)
2014. dec. 14. 09:20

Én speciel kulcsos gyerek voltam és így magamra főztem egy csomószor (micsoda bénázások!:D) mert mire hazaértem, nem volt otthon senki, és éhes voltam, de mikor felkeltünk, akkor se nagyon, szóval tudtuk mi, hogy beágyazni meg kiteregetni meg a többi. És elég sokszor az volt, hogy amikor anyám hazaesett a melóból, ledobta magát a fotelbe, hogy ő fáradt, csináljunk kávét, elmosogattunk-e, beraktuk-e a mosást, stb.


Rendrakás: egyik kezében a cigi, másikkal lesöpörte az íróasztalt és "válogass, kislányom, lehet elpakolni"...


A rossz példáról tudod, hogy te nem leszel olyan, de ha nincs előtted egy jó példa, vagy elképzelés, hogy akkor mi más, az nehezebb.


Pl a férjem családja meg tipikus nagyon összetartó, mindig a mamma és a nonna(nagyi) főztek és bevonták a gyerekeket, ezért tud főzni is a férjem, meg ugye anyósom is nagyon precíz a többire is, ő jó szóval is ilyenre tudta nevelni a fiát, már így kaptam a csomagban, mindig elpakol maga után, stb. Ezért neki is köszönhetem. Az anyák, akik mindent megcsinálnak a gyerekeiknek, de semmit nem kérnek, lustaságra nevelik, viszont a követelést is lehet szép szóval, sok-sok ismétléssel. Szerintem jól csinálod, szólongatással, de megy!:))))

2014. dec. 14. 09:15
Nem vagyok szuperanyuka,de az életemnél jobban szeretem a gyermekem.
69. gribedli*** (válaszként erre: 60. - Fincsi5)
2014. dec. 14. 09:00
Na, erről van szó, senki nem hadakozna, ha erre lehetősége lenne és akkor belátnák, hogy nem kín és szenvedés, talán van mögötte kis féltékenység, hogy ha nekik nem lehet ilyen, akkor szeretnék azt gondolni, hogy akinek meg jutott, annak jajistenem milyen szar lehet...persze!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook