Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szösz a torokban fórum

Szösz a torokban (beszélgetős fórum)


19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Happy lady)
2014. dec. 11. 10:38

:D

kitartás!

18. Happy lady (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. dec. 11. 10:36
Köszönöm a segítséget! Meg fogom próbálni, mert nem jó így sehogy sem.
17. youlcsi (válaszként erre: 16. - Happy lady)
2014. dec. 11. 10:31

ha szépen kéred, akkor biztosan ad. ha megmondod neki, hogy mit csináljon, akkor biztosan nem ad.


esetleg panaszkodhatsz, hogy fáj a torkod, jön vissza a savad éjjel, köhögsz, stb...

2014. dec. 11. 10:26

Nem vagyok egy rinyálós, de ezt tényleg nem birom.


Ha elmegyek a háziorvos helyetteséhez, és azt mondom, hogy adjon egy beutalót a gasztro dokihoz, akkor elvileg adnia kell?

15. youlcsi (válaszként erre: 14. - Happy lady)
2014. dec. 11. 10:23
bódításban csinálnak, az tuti. nekem először úgy volt. a sima gyomortükrözéskor én is azt hittem, ott maradok. de tényleg konkrétan halálfélelmem volt... nem is mentem azóta vissza ilyen panasszal orvoshoz, pedig kéne :/
14. Happy lady (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2014. dec. 11. 10:18

Életemben egyszer voltam gyomortükrözésen, amikor bajlódott az epém. Ott az ágyon akkor azt hittem, hogy itt a vég. Nagyon érzékeny a torkom, egy normál nagyságú gyógyszert nem tudok bevenni csak úgy, ha legalább négybe töröm :-)

A csővel meg egyenesen a kínok kínát éltem meg.

Csinálnak tükrözést altatásban ?

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Happy lady)
2014. dec. 11. 10:15

először csak kikérdez, aztán vagy kapsz gyógyszert, vagy időpontot gyomortükrözésre.


amikor voltál gégészeten, a gégetükörrel lehet, még nem lehetett látni a felmaródást (ha az). de a gastroscop nem csak 2 pillanatig van ott, meg lehet rendesen nézni, mintát lehet venni.

2014. dec. 11. 10:10

Savlekötőt szedek, bár csak akkor, amikor már nagyon szenvedek. Gondolom, nem ártana rendszeresen :-)


A gastroenterológus hogyan vizsgál?

2014. dec. 11. 10:06

nekem is rögtön a reflux urgott be...

kérj beutalót gastroenterológushoz a háziorvostól.

2014. dec. 11. 09:54
Próbálj meg valami savlekötőt,22ig még van idő,hátha rendeződik ez a dolog!
2014. dec. 11. 09:39
Azt nem. Bár néha éjszaka előfordul, hogy hirtelen a semmiből olyan érzésem támad, mintha megszúrták volna egy tűvel a torkom, és rámjön a köhögés, de ez tart pár másodpercig, és kb két-három hetente van egyszer.
8. Miss Poppy (válaszként erre: 7. - Happy lady)
2014. dec. 11. 09:36
Igen,ha olyan sok van..nem köhögsz?
2014. dec. 11. 09:35
És a nehéz nyelés, fulldákolás, torok kiszáradása mind, mind írható a sok sav számlájára?
6. Miss Poppy (válaszként erre: 5. - Happy lady)
2014. dec. 11. 09:35

Akkor,szerintem,ott a bibi..


A barátnőmnek is így volt,ment már a szerencsétlen mindenféle orvoshoz,mire rájöttek,hogy nagyon sok a sava..

2014. dec. 11. 09:33
Igen. Az napi szinten van. Lassan már bármitől.
2014. dec. 11. 09:23
Van gyomorsavad?
2014. dec. 11. 09:21
Igen, tudom, hogy az orvost kell választanom, viszont aki helyettesít, nem csinál semmit. Nála kétszer voltam már ezzel a problémával, és elintézte annyival, hogy szedjek magne B6-ot, mert biztosan pszichés problémám van, hiszen a fül-orr gégész nem látott ott semmit sem. Nyugtatót akart felírni, de az a gyógyszer az, amit sosem fogok beszedni.
2. tamtamano (válaszként erre: 1. - Happy lady)
2014. dec. 11. 08:52
Sorry, de erre nincs nagyon más javaslat, tetszik vagy sem el kell menni másik orvoshoz, egy daganatnál / ne adj isten / , minden nap sors fordító lehet...
2014. dec. 11. 08:47

Másfél évvel ezelőtt kezdődött a problémám. Akkor még nem is volt igazán probléma, viszont mára már szinte az egész napomat beárnyékolja.


Tavaly tavasz végén érezni kezdtem a torkomban, mintha egy hajszál oda tévedt volna, és sehogy sem tudom onnan "eltüntetni"

Amikor ettem, vagy ittam akkor jó volt, de egyébként folyamatosan éreztem. Néha annyira rossz volt, hogy folyamatosan nyelnem kellett, hogy ne érezzem annyira.

Elmentem orvoshoz. Fül- orr gégész megvizsgált, tükörrel körbe nézte a torkom, illetve még egy picit lentebb is. Nem talált semmit sem.


Viszont pár napja már nyelni is egyre nehezebb, illetve a szárazabb falatok nem mennek le csak akkor, ha sokat iszom rá.

Sőt, mióta nehéz a nyelés, a falatok folyamatosan félre szaladnak a légcsövembe, és napi szinten három négy fulldákolásom biztosan meg van.


Az orvosom a héten, és a jövő héten szabadságon van, másikhoz nem szeretnék menni, viszont tegnap beszélgettem egy régi ismerősömmel, és valahogy szóba került a téma. Elmondta, hogy az anyukájának hasonló tüneteti voltak, és hosszas vizsgálódás után a diagnózis nyelőcső daganat lett. Na, amikor ezt kimondta, akkor ijedtem meg csak igazán. Mint jó magyar lévén, gyorsan felállítottam magamnak a tünetegyüttest, és utána néztem a neten. Hát, nem sok jót találtam.


Azért osztom meg Veletek, hogy hátha volt hasonló problémája valakinek, és valami módszert tudtok mondani, amivel ezt az érzést megszüntethetném.


Az orvost felkeresem, de csak 22-től rendel. Mert tudom, hogy lesz pár ilyen tanács is :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook