Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Információ a dúlákról, munkájukról fórum

Információ a dúlákról, munkájukról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Információ a dúlákról, munkájukról

2014. márc. 7. 05:25

5 és fél évvel a cikk megjelenése után mennyire ismert és elfogadott dolog dúlát fogadni egy szüléshez?


Nekem már folyamatban van.:)


Szerintem nagyon megnyugtató lenne tudni, hogy ha én nem vagyok a helyzet magaslatán, akkor ő intézkedik, segít, és ha kell, segítséget hív, vagy elmondja, hogy éppen mit csinálnak az orvosok, mert ők nem szoktak túl közvetlenek lenni.

Pl. ha látja, hogy éppen olyan dolgot kezdenek el rutinszerűen csinálni, amit én ha lehet, szeretnék elkerülni, (gátmetszés, oxitocin, érzéstelenítők), akkor szólhat, hogy én azt (ha lehet), csak akkor szeretném, ha muszáj..

Szerintem igenis jó dolog, ha van, aki felkészít a szülésre.

3. annaluca (válaszként erre: 2. - SF)
2009. máj. 11. 09:51

Én kicsit másként érzem. Az 1. babánál apás szülés volt, és nagy segítséget jelentett, hogy jelenlétével támogatott, bátorított, segített.

A kórházi személyzet tényleg leterhelt, és a szülések sokszor fronthatásra indulnak, akkor pedig teltház van.

A 2. szülésnél apa nem akar bejönni, orvost nem választottunk, mert a jelenlegi nőgyógyászom már nem vezet szülést. Én szerettem volna szülésznőt fogadni, de azt csak orvossal együtt lehet, így most villant be a dúlás szülés lehetősége.


Biztos vannak sokan akik erősek, és szeretnek egyedül megküzdeni a dolgokkal, én nem ilyen vagyok.


Tehát most keresek egy dúlát a környéken, és mekérdezem a kórházban is, hogy mennyire fogadják szívesen a dolgot.

2. SF
2008. aug. 24. 19:17

Biztos, hogy maradi vagyok, de szerintem a szüléshez kell egy "darab" szülő nő, egy orvos, és egy szülésznő. Egy nővérrel se több!

Az én szülésembe sehogy nem férne bele még az apa sem, nemhogy egy idegen nő! Nem elég, hogy ketten hivatalból parancsolgatnak, még egy hátramozdító is jelen legyen?!


(Az első szülésemet kb. 30 nővérhallgató bámulta végig, ez az idegenmennyiség egy életre elég volt.)

2006. jún. 30. 14:42
A múltban természetes volt az asszonyok számára, hogy asszonytársak segítsék őket szülés közben, akik saját élményeik, tapasztalataik alapján nyújtanak megerősítést.
Asszonytársi segítő: ő a dúla.

Ugrás a teljes írásra: Információ a dúlákról, munkájukról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook