Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ma vettem be az utolsó szem Norcolutot, de mi van, ha teherbe estem? fórum

Ma vettem be az utolsó szem Norcolutot, de mi van, ha teherbe estem? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 8. 14:57
Szia Youlcsi, nagyon köszönöm a válaszod. Erre persze gondoltam, mégis aggódom, hiszen sok helyen olvastam, hogy nem véletlenül 2 hét a lutheális fázis.
4. youlcsi (válaszként erre: 2. - Kevanar)
2014. dec. 8. 14:40
nem lesz megvonásos vérzés, mert ha ott a baba, akkor nyilván ott a sárgatest is, tehát hiába szűnik meg a külső progeszteron-adagolás, ha bent is van, ami termelje a progit.
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Kevanar)
2014. dec. 8. 14:37
semmi.
2014. dec. 8. 13:34

Kedves tapasztaltabbak!

Több, mint három éve szeretnénk babát. Pár hónapja járunk a miskolci Kaáli Intézetbe. Ciklusaim általában 32 naposak, de volt már 29 napos is. A picit magas prolactin miatt 3. hónapja szedek Bromocriptint, így ez a hormonom most már ideális, jelenleg is szedem. Előző ciklusban csúnya nagy cisztám lett, így fogamzásgátlót kellett szednem, és érdekes módon még az utolsó tabletta beszedése előtt megjött a menzeszem. Doki csak a köv. héten, 8. ciklusnapon tudott fogadni, ciszta távozott, viszont a 22 napra jelentkező menzeszre kikerekedett a szeme. Peteéréskövetés következett, 14. napon azt mondta, még mindig nincs domináns tüsző, ebben a hónapban nem lesz peteérés. Norcolutot írt fel (bár nekem mindig megjön, de még mennyire). 18. ciklusnaptól kellett szednem 10 napon keresztül napi 2 szemet (ezt ő számolta ki). Ma reggel (28. nap)vettem be az utolsót. Múlt héten peteérés tüneteit észleltem magamon (hasszurka, tojásfehérje-szerű nyák), úgyhogy teszteltem, és dec. 2-án, vagyis a 22. ciklusnapomon pozitív lett az LH-teszt. Másnap már negatív. És akció is volt:) Ma hétfő van, dec. 8., tehát 5 nap telt el. A cicim már egy hete majd fel robban, de gondolom, ez a gyógyszer hatása. Viszont egész hétvégén szúrt a hasam, most meg olyan, mintha meg akarna jönni a menzeszem (kb. 10-kor vettem be az utolsó gyogyit, és a megvonásos vérzéshez tuti kell pár nap).

Tudom, hosszan kérdezek, de a lényege: Ha most teherbe estem (és nem kizárt, mert ennek nagyon alaposan utánaolvastam), most még a teszt nem mutatná ki. Kb 5-6 nap múlva lenne érdemes tesztelnem, de akkorra meg pont megjönne. Ha sikerül is beágyazódnia egy magzatnak addigra, a megvonásos vérzés nem löki ki? Olvastam olyat, akinek nem jött meg, mert terhes lett, de annak nem ilyen későn volt a peteérése, volt ideje megerősödni a beágyazódott magzatnak.

2014. dec. 8. 13:16
Ma vettem be az utolsó szem norcolutot, de mi van, ha teherbe estem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook