Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hangszigetelés - kinek van tapasztalata? fórum

Hangszigetelés - kinek van tapasztalata? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 10. 17:41
Fültok.
15. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 9. 18:08
Én még nem jártam ott, így nem tudhatom, viszont a 6 cm-es falamat akartam szigeteltetni, akkor vetődött fel az ötlet. :)
14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 9. 10:29

Mindazzal együtt, hogy a formai kialakítása miatt a tojástartó tényleg jó, megtöri a hangokat... A panelban, ahol a hézagokban terjedt nagyon a hang pont úgy próbálták a 80-as évekre ezt megoldani, hogy sovány betonnal töltötték ki a hézagokat. Az, amikor kiszáradt megrepedezett. Pont ez volt a cél, a repedésekben ugrálva ugyanis eliminálódtak jobban a hangok.. No ezt tudja a tojástartó is..


De ettől még összfüggéseiben ez olyan huszadmegoldás, ettől még nem lesz semmi "hangszigeteltnek" tekintendő, legalábbis a 21 századi dolgokat figyelembevéve.


Inkább az az elgondolkodtató, hogy a hajléktalannak is sokszor már 100.000-e okostelefonja van, a gyereknek is tabletje, de a lakásomra, lakhatásomra meg sokallom a 2-300.000-et.. Meg a hosszú távú nyugalmamra? HÁt..

13. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2014. dec. 9. 10:16

Ez mindenre igaz, hogy bizony a minőség, meg a szakmai tudás...


Én többek között azért nem maradtam a szakmában, mert erre ma nagyon kevéssé van igény. Egy-két spec helyen talán. Az "igény"-re nincs igény.

Akinek jó a tojástartó, azzal nem tudok mit kezdeni. Az tegye fel a tojástartót, oszt igyunk utána egy jó sört a sarkon.. Semmi gond..

12. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2014. dec. 9. 10:14
A gumiszobában nem a gumi szigetel, hanem az, hogy az egész egy szerkezetként - a ház szerkezetétől függetlenítve- rugóelven működik.. Másról szól a történet...
2014. dec. 8. 18:33
Gipszkarton? Felejtsd el! Rengeteg helyet foglal.
10. kristo_f (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 8. 16:09

Ez a helyes!

Csak a teljes leszigetelés használ, de az igen drága

Elméletileg semmi kemény anyag, mint pl. gipszkarton, tapéta, nem érhet a falhoz

[link]


[link]


Egyszer a felső lakó miatt kértek egy javaslatot,egy kb 4x4x2,5m szobára. Olyan drága lett volna a tökéletes megoldás hogy eltekintettek tőle.


Most visszakerestem az árajánlatot

16m2 csak menyezetre 170ezerFt lett volna

egy falfelületre 76ezer

Ezek profi megoldások garantált dB csökkentéssel persze

9. 99279bb06f (válaszként erre: 8. - Bbe8e56e9e)
2014. dec. 8. 16:05

Az is nagyon jól szigeteli a hangot, a két gipszkarton közé nem is kell más. Jól illeszkedjen egymáshoz az a lényeg. Zenészéknél láttam én is.

Ajánlani akartam, de lakásba nem ragasztanák fel sokan, azért nem is írtam. Így viszont, hogy a gipszkarton eltakarja - ez így lenne a legjobb.

2014. dec. 8. 15:27

Mit szólnátok a tojástartóhoz? Mondjuk a gipszkarton alá! Az a régi hagyományos nagy tojástartó!

Keztem azt hinni öcsém szomszédjába költöztél, de ő alapból nem vett panelt! Zenél a drága! aszomszédok örömére!

7. 99279bb06f (válaszként erre: 4. - C7c137858c)
2014. dec. 8. 15:06
A hangszigetelésre egyébként nem a szivacs, hanem a gumi a legjobb! Lsd. gumiszoba. :)
6. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - 88ba0ab715)
2014. dec. 8. 12:27

Ezt akartam írni. De az se mindegy, melyik oldalon van a légrés... Nem ártana egy ezzel foglalkozó mérnököt legalább írásban megkérdezni.


Egyébként azért ettől ne várjál sokat.


3 féle hangterjedés van, a léghang, testhang, kerülőutas hangok. (Végeredményben ez utóbbiak is testhangok, csak a terjedésük alapján más kategóriába esnek) Ezek közül pont legizébbek ez utóbbiak. Azok ellen csak úgy lehet védekezni, ha a padlódban összeér a szigetelő réteg (úsztatott padló) a fal szigetelésével. Még a plafonnál se árt ez, persze álmennyezettel, légréssel. Meg még az se árt, ha az egész házat ilyen szellemben tervezték... De ne álmodjunk. Egyébként pont a panel is ezen "kerülőutas" hangok miatt hangos. Ennek az oka a technológiában van, de most ez nem a doktori... Szóval abbahagyom..


No lényeg, hogy ha a falat leszigeteled az említett módon, az a léghangokon, mint kiabálás egy kicsit segít. De a többin azért olyan sokat nem sajna. Mert a java nem a falon, hanem a falkapcsolatoknál jön át. Nem beszélve a rezgésről, ami mondjuk zenénél, ugrálásnál elég fontos tényező.

2014. dec. 8. 11:40
Köszönöm! Kiderült, hogy egy távoli unokatesóm gipszkartonozással foglalkozik. Valószínüleg ö csinálja meg, a fal és a gipszkarton közé tesz valamit, azt hiszem üveggyapotot, és akkor remélhetöleg jó lesz.
4. c7c137858c (válaszként erre: 1. - 88ba0ab715)
2014. dec. 8. 09:50

Ami hőszigetel, az általában hangszigetel is.

Tégy fel hőszigetelő tapétát.

Hangszigetelésre egyébként a szivacs a legjobb.

2014. dec. 8. 00:46

:(

Hungarocell, valszeg... De ez csak tipp.

Ismeroseim hoszigetees celjabol tettek fel, de egyben hangszigetel is.

2014. dec. 7. 23:20
50x50 cm-es, kb. 7~8 mm-es hungarocell lap. Obi, Praktiker, Baumax, stb, bármelyikben kapható. Olcsó és Te magad is fel tudod rakni Mester Fix építési ragasztóval. Egy lapra (sarkokra, középre) babszemnyi mennyiség kell. Utólag festhető. Plafonra is tökéletes.
2014. dec. 7. 22:49

Nemrég vettem lakást, most derült ki, hogy nagyon vékonyak a válaszfalak és nagyon hangosak a szomszédok. Van valakinek tapasztalata hangszigetelésben illetve zajszigetelésben? Esetleg tudtok szakembert ajánlani?

Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook