Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Közösségi, vagy privi - mi dönti el? fórum

Közösségi, vagy privi - mi dönti el? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 8. 07:55
Ez nagyon érdekes...
2014. dec. 7. 12:37
ez szerintem is rendkívül fontos kérdés, amin kellőképpen el kell filózni. nehogy véletlenül privátban vagy nyilvánosban írjatok valamit is hosszú átgondolás és kielemzés nélkül!
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 11:12

Mindenkinek magánügye kikkel, és mit oszt meg, ha nem tetszik a téma, tovább kell lépni, vagy elmondod a véleményed közösségin, esetleg privátban.

Ennél nagyobb gondod, problémád ne legyen soha!

15. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2014. dec. 7. 08:52

Néha azért írok priviben, mert csak annak az adott egy embernek szeretnék konkrétumot írni és nem az egész közösségnek.

(Lásd pl. a "tökfőzelék-probléma", stb." :D

14. moonlight13 (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2014. dec. 7. 08:49
Én személy szerint priviben nem a magánügyeimről írok, hanem egy-egy adott fórummal kapcsolatban olyan információkat, amit a közösben nem lehetne megírni. Pl. pontos nevet, telefonszámot, termék nevet, stb.
13. 96c7e4d0bf (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2014. dec. 7. 08:44
ezt én is igy gondolom szóról szóra!
2014. dec. 7. 08:35

Jó kérdés... mármint a cím.

Személy szerint kezdek egyre inkább azon a véleményen lenni, hogy a közösségin "megbeszéljük", amit bárki olvashat, oda írjuk, írhatjuk valamiről a véleményünket, gondolatainkat. Majd a másik is odaírja a sajátját... ha képesek vagyunk elfogadni, hogy bizonyos dolgokról másoknak lehet más a véleménye, mint a mienk, akkor még akár "gazdagodhatunk is" azzal, hogy más szemszögből is látjuk, láthatjuk egy dolog lényegét.


A privi már sokkal bonyolultabb. Lehet valaki szimpatikus a közösségi oldalakon írt gondolatai, véleménye alapján, sajnos nem mindig ugyanaz van a valóságban, mint amit esetleg látni vélünk. Gyakran előfordul, hogy a másikban később csalódunk, és a priviben neki írt igazán személyes dolgokat, gondolatokat, ismereteket esetleg nem kellett volna tudomására hozni.

Szóval egyre inkább az a véleményem, hogy a privinek nem sok értelme van, ... erősen meggondolandó, hogy a valóban privi-dolgaimat megírom-e ott bárkinek is! ??? :)))

11. gribedli*** (válaszként erre: 5. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 08:34
Nem nagyon??:)
10. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 08:32

Azért ez, ha nem is közérdekű, nem zavar senkit, tehát miért ne mehetne nyilvánosban? Akit nem érdekel, átugorja. Tudtam volna jobb példát arra, hogy mi az, ami mehetne nyugodtan priviben és az emberek mégis kiírják. És egyáltalán nem közérdekű. De mivel mindenki azt ír, amit akar, csak a radír szab határt, ennyi.:)


Amúgy meg néha nagyon is fontos, hogy mivel lehet korrigálni egy tökfőzeléket!:D

2014. dec. 7. 07:55
Az emberek nem beszélgetnek egymással,de vágynak a kommunikációra.Így legalább az illúziója megvan.
8. 342402de6d (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 07:36
Nem kell figyelni ezekre a dolgokra,mert csak magadat bosszantod vele,átlépsz rajta és kész.
7. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 6. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 02:16
Az más, hogy 1 az 50-hez, de van...
6. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 4. - Derengő)
2014. dec. 7. 02:15
Remény az mindig van. Most is egy "reménnyel" beszélgetsz. És talán te is az vagy, ha ez megfordult a fejedben.
5. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 02:13
Meg azért számoljuk bele a "trollokat" is, akik szerencsére itt nem nagyon vannak, de azért...
4. Derengő (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2014. dec. 7. 02:13
Köszi. Ezek szerint nincs remény...
3. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 02:12
Ez kábé olyan, mint amikor van egy banális kérdés, és az "okos" itt teszi fel, ahelyett hogy a guglival barátkozna...
2. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Derengő)
2014. dec. 7. 02:11
Igen, de a tudatszint néhol olyan alacsony, hogy még nincs jelen a megkülönböztető képesség, ami egy nagyon fontos "hiánycikk" a mai társadalomban.
2014. dec. 7. 02:03

Az én véleményem szerint ezt erősen meg kellene különböztetni.

Az olyan beszélgetések, melyek nem közérdekűek, pl.:

"Na, most jó a tökfőzelék? Ha még mindig sós, akkor tegyél bele egy kis citromot!"

Ezer hasonlóval találkozunk.

Szerintem egy fórum nem magánbeszélgetés, arra ott a privi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook