Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Reménykedés és csalódás fórum

Reménykedés és csalódás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Reménykedés és csalódás

1 2
2014. dec. 12. 08:55
Kaptam, válaszoltam ;)
2014. dec. 11. 21:38
Mrea, fszabyna, kaptatok ma tőlem privi üzenetet?? mert írtam csak lehet nem erkezett meg. :(
2014. dec. 11. 20:29

Nagyon sajnálom. Én is veszítettem el picit, 7hetesen ment el, 10 hetes voltam, mikor UH-on észre vették. Egy világ omlott össze bennem. Ráadásul a családban két helyen is jött a pici, vagyis egyik helyen, már megszületett, másik unokatesóméknál pedig fél úton volt. Nagyon rossz volt, mikor simogatta a pociját, meg mikor mutatták mit vettek a picinek.

De hálisten nekem csak egy hónapig volt rossz, mert sikerült újra. S azóta már 2van.

Mindenképpen erősödj meg lelkileg. Csak pozitívan nézz előre, különben nem biztos, hogy egyből össze fog jönni. Amikor testileg lelkileg készen állsz, akkor fog bekopogtatni a gólya. :)

Sok szerencsét, és kitartást kívánok! Fel a fejjel!

2014. dec. 11. 13:10

Pont véletlenül az fb-n találtam, amiről írtam

[link]

52. Borrdi78 (válaszként erre: 45. - Mrea)
2014. dec. 11. 12:12
huh, de erdekes. Sajnalom nagyon es ismeretlenul si nagyon szurkolok nekik, ill Nektek, h Te is keresztmami lehess.... :)
2014. dec. 11. 12:08
Czeizel módszerét, hogy TR napján, max. 24 órán belül, akkor lesz kisfiú, ha TR előtt két nappal már együtt vannak a párok (és mi utána folyamatosan együtt voltunk TR-ig, napi kétszer is, ezt már nem mondja a prof., csak nekünk így jött össze az első lányunk, ezért kopíroztuk ugyanazt, és másodszorra is így sikerült, holott előtte tíz ciklusban mindig TR napján voltunk együtt, szülés után nekem már nagyon fájdalmasság vált a TR, így tuti akkor volt, és uh is alátámasztotta az érzésemet többször), szóval így.
50. Kriszti 86 (válaszként erre: 49. - Fszabyna1987)
2014. dec. 11. 11:13
szerintem ez egy jó kérdés, én sem hallottam még soha, hogy lehet úgy együtt lenni, hogy lány legyen belőle. :)
2014. dec. 11. 10:15
Lehet én vagyok buta, de milyen módszerről van szó, ahogy sikerült neked? Hogy lehet csak kislányra gyúrni?
2014. dec. 11. 09:41
Lombikprogram egy csoda! de a cvs-nél az adatlap első kérdése, hogy mivel fogant a magzat?!? egyértleműen a "belepiszkálásnak" van egy ilyen "mellékhatása", sokkal nagyobb az esély a genetikai problémának! És ugye nem véletlen, hogy szinte éreztem minden második hónapban elindult valami, és mégsem... mert nem volt életképes, és így meg is jött. Fiúkra mentünk végig... Amióta kérdeznek, azóta azt mondom, hogy érdemes fél évig csak Kislánnyal próbálkozni, fél évig csak Kisfiúval, ha úgysem jön össze a Baba, a hormonvizsgálatok után, és csak ha már ezen túl vagyunk, akkor menni genetikushoz.
47. c9f9b53798 (válaszként erre: 46. - C9f9b53798)
2014. dec. 11. 09:36
Mert ugye a második Lányunk kromoszómáit nézték és nem a miénket. DE van egy közeli ismerősöm, ők az első gyerek előtt készítettek géntérképet, a férje családjában van egy örökletes betegség az SMA-nak a legenyhébb késő felnőttkorban, középkorban jelentkező fajtája, neki van egy bátyja, aki nem szellemi fogyatékos, de mégsem teljesen "ép", míg Ő diplomás, szóval van valami gond nála. Emiatt elmentek, megmondták lehetnek egészséges gyerekeik, lehetőleg Kislányok, és mindkétszer Kislányunk fogant. Egy másik ismerősöm a ciklusának három különböző pontjában fogant meg, vérzés alatt, középidőben, vérzés után és mindhárom lány!!! De van olyan ismerősöm, akinek ÖT fia van.
46. c9f9b53798 (válaszként erre: 45. - Mrea)
2014. dec. 11. 09:32

Genetikai dolgok sajnos nagyon is befolyásolják, jelenleg már lehet géntérképet készíteni, nem kis összegért, folyamatos vetélés esetén, és sokszor kimutatják mástól igen, de a párjától nem lehet gyereke...


Pl. hónapokig próbálkoztunk a második Lányunknál kisfiúval, és volt néhány pozitív tesztem, de végül megjött, aztán úgy voltunk együtt, ahogy az első Lányunk sikerült, és első hónapban megfogant azzal a "módszerrel" a második Lányunk. Vele átmentem CVS-en is, így genetikussal is tudtunk beszélni, félelmeim között erről is beszéltem, miután kiderült egészséges, azt mondta, hogy jó ez így, hogy kislány megint, mert valószínűleg a férjemmel fiú utódot, egészségeset nem tudunk nemzeni, vannak akik csak fiúkat tudnak, vannak akik csak lányokat, vannak akik mindkét nemből, és sajnos egyre többen (többszáz éve nincs frissítve a génállományunk, a vándorlásnak, háborúk utáni betelepítéseknek talán volt értelme, most a globalizáció adta költözködés talán segít ezen... hogy más problémákat szül...) semmijen neműt :(. Nekünk nincs kimutatva, hogy lenne bármi probléma, de! érzem, hogy nekünk a férjemmel csak Lányaink lehetnének még, ha vállalunk harmadik Babát is!

45. mrea
2014. dec. 11. 00:24

Sziasztok!


Én húgom történetét írom le:

2010-ben volt az első spontán vetélése. Majd 2011-ben és kettő 2012-ben. Mind a 12. hét előtt.

Kb. ezer vizsgálaton mentek át ő és férje is.

Nála fény derült egy inzulinrezisztenciára, de 2011-től szigorú diétán van (olyan nagyon betartja, hogy csak lesek), tehát már az sem lehet a gond .... ahogy végül kiderült, az a gond hogy vércsoportjuk bizonyos összetevői (nem értek hozzá pontosan) túlságosan is egyformák, ezért az is oka lehet annak, hogy a húgon immunrendszere betolakodóként érzékeli a magzatot. Utolsó lehetőségük a közös gyerekre egy németországi klinikán alkalmazott eljárás ....pár hete voltunk kint, elvégezték a kezelést, a következő év megmutatja hogy mi lesz az eredmény. (persze egy kisebb vagyonba került és nincs garantálva az eredmény, de úgy voltak vele ha meg sem próbálják örökké benne lesz a tüske hogy mi van ha az működött volna) Ezzel a kezeléssel kapcsolatban olyan vérvizsgálatot is kellett végezni amit a transzplantáció előtt végeznek és az alapján olyannyira "kompatibilisek", ami nagyon ritka, általában az egyenes ági családtagoknál szokott előfordulni. Szóval vesét adhatnának egymásnak, de a gyerek nem biztos hogy össze fog jönni.

A legdurvább, hogy mással gond nélkül lehetne gyerekük, csak egymással nem, vagyis csak talán.


Most azon aggódunk, hogy ezzel a német kezeléssel összejöjjön majd a baba, mert ha nem, akkor nem tudom hogy fogják tudni ezt feldolgozni. Attól tartok rámehet a kapcsolatuk is akár ... azért próbálok mindig arra gondolni hogy "nem, nem, nem lesz semmi baj, keresztmama leszek hamarosan".

2014. dec. 10. 19:25
Az en elso mehen kivulimnel is a kolleganom es egyben legjobb bnom uncsitesoja egyszerre volt terhes. a vicc az, hogy egy azon napont fogant a ket baba es azt az estet egyutt toltottuk a borfesztivalon, utana otthon fogantunk mindketten meg. O nem akarta a babat, en meg hetekig vartam a lesujto iteletet, hogy mehen kivuli-e... nekem nem talaltak meg azonnal, hetekig voltam megfigyeles alatt. A lenyeg, h nem volt egyszeru. Persze megtartotta vegul, csodas kislanya szuletett, aki ma mar ovodas, de akarhanyszor meglatom csak egz fenykepen, mindig eszembe jut, h nekemm most ekkora lenne az en elso babam... :(
43. Borrdi78 (válaszként erre: 39. - C9f9b53798)
2014. dec. 10. 19:20
ertem, hat ez nem egyszeru. En IRel a harmaskezelest nyomtam es nyomommost is, mert egeszseges szeretnek nekik minel tovabb maradni. Sport, dieta es gyogyszer. Mar eletem vegeig dietazni fogok, de nem banom. :) Ez egy egeszseges etrend es oket is arra nevelem, h figyeljenek oda es tudatosan etkezzenek majd egyszer. :)
42. timi83 (válaszként erre: 41. - Fszabyna1987)
2014. dec. 10. 13:20
Sógornőm 3-4-5 héttel előbb lett terhes, amikor bejelentették akörül foganhatott a miénk. Miután bejelentettük nekik, hogy én is terhes vagyok, ők szépen kiszámolták és közölték, hogy "Te azért lettél terhes mert én is az vagyok. Tudjuk, mert kiszámoltuk" Én pedig elkezdtem szépen fogadkozni, hogy hát nem, meg hogy gondolnak ilyet. A gondolatnak sem szabadott volna eszembe jutni, hogy védekezzek ilyen sértés ellen. Amikor elvetéltem azért a párom azért megkérdezte a testvérét, hogy tényleg komolyan gondolják-e hogy őket utánozzuk. Majd legközelebb keményebbek leszünk Szabyna :-)
41. fszabyna1987 (válaszként erre: 40. - Mion)
2014. dec. 10. 11:08
Mion nekem arra se volt erőm. Én csak bőgtem, és bőgtem....
40. Mion
2014. dec. 10. 00:21

Lezsibbadtam. Komolyan ennyi tapintat nincs az emberekben?

Én megértem, hogy a másik fél örül, hogy babájuk lesz, de basszus legyünk már tekintettel egymásra!

Ez nem egy elbukott vizsga...én biztos balhéztam volna, hú, de még mekkorát...

39. c9f9b53798 (válaszként erre: 37. - Borrdi78)
2014. dec. 9. 18:10

Amikor extrán túlterhelem magam elszabadul a pokol, hirtelen minden ok nélkül elkezdek hízni, hajhullás, szőrösödés, sebborhea... és társai és jön a cikluszavar. És nem tudtam az okát, míg el nem vetéltem az első babával. Nálam a nagyon aktív, erőteljes sport társítva jógával ami meghozta az eredményt, illetve valami kreatív tevékenység, ami tényleg megnyugtat, esetleg a túrázás.

A mellékvese kortizolt termelő kérge kezd el igen először túlműködni, és rántja magával a tesztoszteront termelő és az anyagcsere hormonokért felelős kérget, nyilván ekkor már rossz a cukor, máj, koleszterin értékem és hízok-hízok-hízok... Mindkét terhességem előtt aktív mozgással fogyás, végig nagyon figyeltem az étkezésre a terhességeim alatt, szoptatás és a sok éjszakázás miatt túlműködik most is az egész... iszonyat szarul vagyok, de lefogytam amint rendeződtek a ciklusaim az első lányom után is fél év alatt húsz kg-ot, remélem most is fog sikerülni... de ez még odébb van.

2014. dec. 9. 16:07

Szörnyű azért ez csajok, hogy mennyien vagyunk, akiknek ennyire kell küzdeni a babáért. Mi szerencsére egészségesek vagyunk, és tuti, hogy a stressz kavar be, ímit akárki akárhogy mondd nem lehet kizárni, egyszerűen kezelni kell megtanulni. Amikor terhes lettem (méhenkívűli) abba a hónapban úgy voltunk, hogy most inkább ne is jöjjön, mert akkor volt tesóm esküvője, rengeteget dolgoztam, bulizni voltunk, ittunk, alig láttam a afáradtságtól. Teljesen elfelejtettem a baba dolgot. De ezt nem lehet, hogy akkor ja ezt így kell, és akkor na jó, most megint mindent így fogunk csinálni. Nem lehet nem foglalkozni vele. Szóval sajnálom akiknek még gondok is vannak ezzel azzal de azt kezelni fogják, és tuti csajok, hogy sikerülni fog nekünk is. Egyszerűen nem lehet másképp.

A másik meg,nem irigyek vagyunk hogy másnak van babaája. Egyszerűen a tudat fáj, hogy nekünk nincs.

37. Borrdi78 (válaszként erre: 36. - C9f9b53798)
2014. dec. 9. 15:08
egyetertek. Sajnos nem foglalkoznak megfeleloen alegtobbszor ezekkel, tisztelet a kivetelnek! Nalad, ha jol sejtem a corthizol, nalam az inzulin hormon szol bele a temaba. Ezeket siman lehet kezelni, ha viszont nem foglalkoznak vele, akkor hiaba a sok probalkozas, akar a lombik is. :(
36. c9f9b53798 (válaszként erre: 29. - 3a5c305959)
2014. dec. 9. 14:03

Ez így van, nekem sajnos túlműködik a mellékvesém, alapból (mikor minden hormonérték rendben, a vérképem tökéletes, ionok, meg kutyafüle... az akkor is minimálisan túlműködést mutat)... és megindít egy nagyon csúnya anyagcsere zavart, ami kihat a többi hormonra... stressz-hízás-ciklusfelborulás... ördögi kör.


Egyébként úgy veszem észre még a meddőségi klinikákon sem igen vizsgálják meg sokszor ezeket a hormonokat, pedig szerintem több nőnél itt van a probléma!

2014. dec. 9. 13:58

spontán elvetéltem az első Babánkkal, még tartott a vérzés, amikor a központba kellett utaznom egy értekezletre, fülig érő szájjal közölte az egyik kolléganő mindenki bejelentve, hogy babát vár, majdnem ugyanakkorra lettünk volna kiírva:(... mintha kést forgattak volna a szívemben


nem vagy rosszmájú, vagy irigy... én is így érzek, amikor a környezetemben sok-sok nő meséli, hogy első hónapban összejött mind a három terhessége, egyszer beszéltek róla, hogy jó lenne kistestvér és rá két hétre már pozitívat is tesztelt... nekem mindkét Lányomért meg kellett küzdeni (fogyás, egészséges életmód, időzített együttlétek tömkelege), de így is hálás vagyok, hogy nem évekig kellett várakozni a CSOLDÁINKRA. És olyan nincs, hogy nem görcsölünk rá, szerintem ez valamilyen szinten normális is.

34. Borrdi78 (válaszként erre: 33. - Borrdi78)
2014. dec. 8. 23:27
ja, azt kifelejtettem, hogy a "ragorcsoles" temara szerintem az lehet vmi jo gyogyir, ha a korulmenyek hozzak ugy, nem az ember kapcsol ki (mert az ember nem tud!). Szal mondjuk, ami velem eset meg, hogy az orvos azt mondta, hogy nem sikerulhet ebben a honapban, igy mi akkor eloszor 3 eve nem neztuk, h melyik napon vagyunk egyutt es semmit a vilagon... De lehet ilyen korulmeny egy utazas pl, v egy jovobeni vizsga, hogy jaj, csak akkor 1 honap mulva ne legyek terhes, nehogy lehanyjam a vizsgabiztost, v ilyesmi. Uj munkahely probaido alatt... :) v bmi hasonlo...
2014. dec. 8. 23:24

Az en tortenetem: elso mehen kivulimnel majdnem meghaltam, mert nem ismertek fel idoben, hiaba mentem boven idoben orvoshoz... em akarok sokat beszelni rola, annyi a lenyeg, hogy eletmento mutetem volt es elvesztettem a jobb petevezetomet, de ekkor meg azt mondtak, hogy amugy minden szuper, 3 honap mulva lehet ujra probalkozni. (a masik petevezetore volt atjarhatosagim) Mivel teltek a honapok, vegul elmentunk meddosegi szakemberhez. Kozben sajat indittatasbol endokrinologusal is kivizsgaltattam magam es sulyos IRem volt, amit 5-6 honap alatt rendeztem, addig szo nem lehetett terhessegrol.


Szoval meddosegi intezetbe mentunk. Itt szogeznem le, h en is pont ugy ereztem, mint az elottem szolok, ha meg egy ember a ragorcsoles szoval jon, annak a fejet lerugom a helyerol.... na a lenyeg: inszeminacioval probalkoztunk. Elso nem hozott sikert. Mikor a masodikkal probalkoztunk, akkor ugye ovulacio elott UHval csekkoljak, h van-e erett tuszo. Hazakuldott minket a doki, hogy a honapban az inszem elmarad, mert ugyan van ket csodaszep erett tuszo, de mindketto a jobb petefeszkemben van, ahol ugye nincs petevezeto. Az eselytelenek nyugalmaval ballagtunk haza, majd elrepultunk Romaba, onnan vissza, nem fogallakoztunk ebben a ciklusban semmivel, hisz orvos leirta, h most eselyunk sincs.... alig vartam, h megjojjon, hisz kezdhetek egy uj ciklust, uj inszem remenyekkel. Csakhogy nem jott meg..... teszt: pozitiv... Spontan ikerterhes lettem a "masik oldalrol", de sajnos ezuttal is a petevezetoben tapadtak meg. Ujabb mehen kivuli... immar 2 evnel tartotunk. En is nagyon osszeomlottam, pocakirigyseg,, meg minden megvolt. Tokre aterzem az egeszet. Amikor a korhazban alaposabban megvizsgaltak, akkor derult ki, hogy kettozott mehtestem is van. A mutetnel latta meg a doki, hogy a petevezetom totalisan alkalmatlan volt arra, hogy egy megtermekenyitett petesejt vegighaladjon rajta. Vmi fejlodesi rendellenesseg. Csak jelzem, hogy mikor itt tartottunk, mar min 8 orvos 24 huvelyi UHt csinalt rajtam, egy feltaro mutetem volt es atjarhatosagim. Mindent rendben talaltak... kozben se a petevezetom, se a mehem nem volt alkalmas egy terhesseg osszehozasara. :( Ekkor vettek ki a bal petevezetomet is, mert tobbet artott volna benn hagyni, mint amit segitett... egyertelmuen csak lombik johetett szoba, akkor meg a petevezeto ott lete csak tovabbi rizikofaktor ujabb mehen kivulikre. Kozben persze a lelki sikon is gyogyulgattam, nekem is kineziologus segitetett. En szivbol ajanlom, nelkule nem sikerulhetett volna! Tortenetem vege, hogy a masodik lombik sikerrel jart, duplan, egy csodas ikerpar anyukaja vagyok most. 2 evesek, benn szuszakolnak az agyacskaikban. az elhatarozastol a szulesig 4 ev telt el, de barmilyen kemey es szigoru volt is, nem cserelnek massal. Nem cserelnek, mert a vilagona legjobb fejr jutott nekem es csodas gyerekeim vannak es turelmesebb es jobb anyjuk vagyok azaltal amilyenne ez a 4 ev engem tett. Jobb anyukajuk vagyok, mint amilyen anyuka lettem volna e 4 ev nelkul. Tenyleg. En turelmet tanultam es azt, hogy nem kontrollalhatok mindent. Elotte mindent kezben tudtam tartani, de itt megtanultam, h van olyan dolgo, amit nem lehet. Ne aggodj, Te is Anyuka leszen nemsokara es ez mind csak rossz emlek lesz majd utolag. Addig is erot es kitartast az uton! Es ne szegyelj segitseget kerni. Kineziologus es en vizsgalodnek tovabb, mert sajnos nem mindig latjak jol a dokik, h 'minden rendben van". Nem a sajat idejukkel jatszanak.

Amugy az E vitaminnal kapcsolatban: en terhesseg elott es alatt is napi szinten ettem avokadot, ami ugy tudom igen komoly E vitamin forras. Nem tudom, h ez szamitott-e, de a gyerekek ketpofara tomik most is. :) Az elhangzottakon tul, ami meg jo lehet, az a D vitamin, amit ha nem szedunk, itt ezen az egovon a lakossag min 80%anak hianya van es ez is segiti a baba temat (is).

Nagyon sok sikert es bocs, h ilyen hosszu lettem!

2014. dec. 8. 18:44

nagyon sajnálom. meglehet kérdezni mikor történt. Gászold meg elvesztett kisbabádat. Hagyj magadnak egy kis időt. majd ha úgy

érzed eltudod eggedni akko ij neki egy búcsú levelet, amit köss egy lufira ésengdd el. Akkor próbálnám meg a következő babát összehozni

Dolgozd fel elöbb a történteket.

2014. dec. 8. 18:24
Tudom min mész keresztül,mert én 4 x voltam ebben a helyzetben.Meg kel nyugodnod és nem arra koncentrálni,hogy miért nem sikerül.Amikor nem várod már akkor összejön.Hidd el amíg görcsösen ragaszkodsz nem lesz semmi,mert nálam is így volt.Ma már nagymama vagyok 2 x-s.Drukkolok neked,hogy siker és ne kudarc érjen.
30. 3a5c305959 (válaszként erre: 25. - Fszabyna1987)
2014. dec. 8. 16:48
Igen hasznos az e vitamin a teherbe esesig. Utana viszont magzatkarosito. Amennyi kell annyi van a terhesvitaminokban is. Az az orvos aki azt tanacsolja egy nonek hogy szedjen extra e vitamint a teherbe eses korul, a gyerek eletevel jatszik. Ennyit erdemes azért tudni. Ha meg ezek utan is ohajt valaki szedni akkor csak tessek. Minden anyanak joga van meghozni a donteseket a sajat es gyerekevel kapcsolatban, mar amennyiben beszamithato allapotban van és tisztaban van a kovetkezmenyekkel.
29. 3a5c305959 (válaszként erre: 28. - Fszabyna1987)
2014. dec. 8. 16:42
A ragorcsoles nem ott kezdodik hogy ugye most sikerul. Ha lattad a What to expect when you are expecting cimu filmet, Elisabeth Banks jatszik egy ilyen tipikus ragorcsolos anyukat. A legjobb mikor szarra veri a mobiltelefont hogy nehogy artson a babajanak :-) tudom picit fel van tupirozva a viselkedese, de kb ilyen mikor valaki ragorcsol a terhessegre. A vegen rosszul is alakult a dolog es sajnos sokszor igy van az eletben is. A stressz hormon ellentetben all mindennel ami szaporodassal, szulessel vagy szoptatással kapcsolatos. Ez így normalis, szukseges a fajfentartashoz hogy ne akkor álljon neki szülni egy gazella mikor kergeti az oroszlan. Manapsag a fejlett országokban a nok többsége nincs konkretan veszélyben, viszont a maguk és a tarsadalom altal krealt stressz ugyanolyan hormonokat valt ki mintha egy predator elol menekulnenek. A terhesseghez-szuleshez nyugalom kell es kiegyensúlyozottsag.
2014. dec. 8. 15:38

Nagyon köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Ne haragudjatok nem írtam mindenkinek egyesével.

Ez a rágörcsölés téma tényleg így van. Meg tudnám rugdosni aki ilyet mond :D :D

Ez nem ilyen egyszerű. Ha nem foglalkozom vele, akkor is ott lesz, hogy de ugye most sikerül?!

2014. dec. 8. 15:37
Linike mindenképpen érdekelne a méhpempőről a tapasztalat. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook