Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek mikor érdemes menstruáció kimaradása után dokihoz menni ha a teszt ++-os? fórum

Szerintetek mikor érdemes menstruáció kimaradása után dokihoz menni ha a teszt ++-os? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
70. 6b006fc769 (válaszként erre: 67. - Tinda84)
2014. dec. 11. 07:26
Okos, talpraesett, kemény. Csupa jó tulajdonság. Legyen is ilyen a jövő nemzedéke.
2014. dec. 8. 21:34
Csajok minden máshogy gondoljátok,hogy mikor kell elmenni táppénzre :) ma voltam dokinál beutalt 19.-re UH-ra,hogy meglátjuk,hogy jó helyen van-e a baba vagy sem :) Aggódom miatt nem mondom,hogy nem. Ma mondtam a páromnak,hogy visszamegyek dolgozni 19-ig de nem enged vissza,mert igenis félt... a főnök is felhívott,hogy felejtsem el,hogy vissza menjek. Aztán beszéltem a háziorvossal,hogy mit tegyek ö is azt tanácsolta,hogy ne menjek vissza,mert alacsony termetű vagyok és emiatt se,hogy emelgessek. Meg őszinte legyek,hogy meg sem bocsájtanám meg magamnak,hogy a "felelőtlenségem" miatt menne el a baba. :)
68. Törpilla 89 (válaszként erre: 58. - Tinda84)
2014. dec. 8. 21:34
nem is úgy gondolta,hogy rosszat akarsz. :)
67. Tinda84 (válaszként erre: 65. - M0ncsa)
2014. dec. 8. 11:20
Az a baj, hogy a te fajtáddal lesz tele a jövő nemzedéke...
66. Tinda84 (válaszként erre: 64. - M0ncsa)
2014. dec. 8. 11:19

Engem?? Nem kell :))

Szánalmas vagy :)

Csillagom :)

65. M0ncsa (válaszként erre: 61. - Erolin88)
2014. dec. 8. 10:23

"És a 2. gyerek már tényleg lazább, az elsőt túlparázzuk."

Ezen jot mosolyogtam :)) Valoban, a tobbseg tulparazza.

Sok sikert, problemamentes terhesseget a masodikkal!

64. M0ncsa (válaszként erre: 57. - Tinda84)
2014. dec. 8. 10:18
Sajnallak.
63. M0ncsa (válaszként erre: 56. - Erolin88)
2014. dec. 8. 10:17
Semmi gond. Csak nem csinalok cirkuszt aprosagokbol, ennyi...
62. M0ncsa (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2014. dec. 8. 10:15

De volt, az elso terhesseg elott sorozatban harom. Ezert merek a temaban nyilatkozni, mert alaposan atbeszeltuk a nogyogyaszommal.

Az o tanacsara vartunk meg egy picit, mielott elkezdett volna mindkettonket a ferjemmel nyuzni kulonbozo kivizsgalasokkal, es lam, milyen igaza lett: 2 honap mulva megfogant a fiam. Vele szandekosan nem "vigyaztam", ugy voltam vele, ha eros, egeszseges, ugysem megy sehova egy kis fizikai terhelestol. Ha meg nem egszseges, inkabb menjen. De tojt o a faronkok emelgetesere, megmaradt.

61. erolin88 (válaszként erre: 60. - Tinda84)
2014. dec. 8. 08:57

Igen. Egy ismerősöm az első gyerekkel szenvedett, feküdt, táppénzen volt, görcsölt, kórházba került, tömték bele az antibiotikumot (nem mellesleg ennek ellenére egészséges a kisfiú)... Most várja a másodikat, bölcsibe adta a lurkót, visszament egy kicsit dolgozni, fitt, fizikailag remekül van, emelgeti a kis 13 kg- st.

Én a végén görcsök és koraszülés veszélye miatt feküdtem. Az eleje meg a vége közt a több órás mászkálást is bírtam pihenőkkel, de állni egy helyben max 15 percet, mert szédültem.

Remélem a második jobb lesz mindkettőnknek. :D

Ezt meg amúgy már több embernél tapasztaltam, hogy akinek több gyereke van az jobban tudja... :/ Majd egyszer nekünk is lesz több. És a 2. gyerek már tényleg lazább, az elsőt túlparázzuk.

60. Tinda84 (válaszként erre: 59. - Erolin88)
2014. dec. 8. 08:41

Nem is értettem, hogy mitől voltam rosszindulatú. Sajos az én terhességem sem indult problémamentesen, az egy másik kérdés, hogy most jól vagyok. DE! Akkor sem tudnék végig állni nhogy egy műszakot, egy egész órát! Nem azért, mert tápos vagyok, hanem mert most ennyit bírok. Pont.

ezt el kell fogadni, van aki többet bír, van aki nem.

De 2-3 gyerekkel már könnyen beszél az ember....

Első babásoknak mindig nehezebb ez a téma szerintem

59. erolin88 (válaszként erre: 57. - Tinda84)
2014. dec. 8. 08:33
Hagyd rá, ne idegeskedj ilyenen, nem éri meg.
58. Tinda84 (válaszként erre: 49. - Törpilla 89)
2014. dec. 8. 08:22
Én nem is azt mondtam, hogy ne tedd! Téged akartalak védeni azok ellen akik azt javasolták, hogy ne fuss a dokihoz..
57. Tinda84 (válaszként erre: 46. - M0ncsa)
2014. dec. 8. 08:21

Én rosszindulatú? Miben nyilvánul ez meg te szerencsétlen??

28 hetes kismami vagyok csak átéreztem milyen frankó lehet nagy pocakkal ott állni.

56. erolin88 (válaszként erre: 54. - Erolin88)
2014. dec. 8. 08:03
Na jó olvasom a 2011- es fórumod... Visszavonom a kijelentésemet. Bocsi.
2014. dec. 8. 07:39
És tudom a meddők is az evolúció miatt vannak, de sokszor nem azok a meddők, akiknek tényleg "nem kellene szaporodnia".
54. erolin88 (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2014. dec. 8. 07:36
Végig kellett feküdnöm szinte az egész terhességem ilyen olyan okok miatt, mindent megtettem, hogy ne vetéljek el, meg is lett az eredménye szerencsére. 10 hónapos és egészséges a kisfiam, még jó hogy nem hagytam elvetélni a kis selejtes egyedemet! Nem csak azok a dolgok léteznek, amiket te ismersz. Örültem volna, ha én is dolgozhatok terhesen, de nekem nem ezt dobta a gép. Örülj neki, hogy te ilyen energikus voltál. Sok olyat ismerek, akinek gondjai voltak terhesen (egy meddőkkel foglalkozó dokim van), addig örülj amíg nem kell ilyen dolgokkal foglalkoznod, mert egészséges vagy.
53. zebracsikó (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2014. dec. 7. 22:00
"selejtes egyedek" helyett mondjunk inkább beteg babákat....valószínűleg nem volt vetélésed, azért fogalmazhattál így. Amúgy nagyjából egyetértek Veled
52. M0ncsa (válaszként erre: 47. - C9f9b53798)
2014. dec. 7. 21:07
Ertem, erdekes. Ezek utan egy cseppet sem csodalkozom, hogy Magyarorszagon nokent nagyon nehez munkat kapni. Ilyen kilatasokkal, feltetelekkel sehol nem alkalmaznanak szivesen noket, foleg nem fiatalokat.
51. M0ncsa (válaszként erre: 48. - Törpilla 89)
2014. dec. 7. 21:01

Ja, ertem, tehat egy pici gyarrol van szo :) Ahol en dolgoztam, 1700-an voltunk, 3 muszakban. Hat, ezt el tudom kepzelni, hogy ilyen kis helyen nincs opcio.

Dobozok emelesevel kapcsolatban csak annyit, hogy az elso gyerekemmel terhesseg elejen erdot irtottam, agakat tuzeltem, a masodikkal 20 kilos kosarakat cipeltem, kapaltam, gyomlaltam, betakaritottam a 34. hetig, miutan mar a hasam tul nagy lett, es zavart a hajolgatasban. Mindezt nem azert, mert muszaj volt, hanem mert igenyem van a mozgasra. Egyik gyereknek sem lett semmi baja. Egeszseges magzat nem vetel el egy kis emelgetestol.

A masik veglet meg, hogy egy baratnomnek levalt a mehlepenye a 28. heten fuggonyleszedes kozben. Vegul nem lett baj, fekudt a 32. hetig, aztan megcsaszaroztak. Ma mar 4 eves a nagyfiu.

Szoval, ha ennyire felsz, legjobb, ha lefekszel, es ki sem kelsz az agybol szulesig. Mert ha valami nem tokeletes, a legkisebb terheles is gondot okozhat.

Csak nehogy ugy jarj, mint egy volt osztalytarsam, akinek a felesege 3. babajat veszettul vedtek, vegul megszuletett, es 4 honaposan meghalt veleszuletett veseelegtelensegben. Volt nagy siras-rivas, utolag ugy voltak vele, barcsak vetelt volna el inkabb az elejen.

Kegyetlen dolog ez az evolucio, a selejtes egyedeket elpusztitja, ha hagyjuk.

50. Törpilla 89 (válaszként erre: 47. - C9f9b53798)
2014. dec. 7. 20:10
Legyen igazad :) de holnap már többet fogunk tudni vagyis remélem ;)
49. Törpilla 89 (válaszként erre: 45. - Tinda84)
2014. dec. 7. 20:09
Megmondom neked,hogy pont a műszakvezető mondta nekem,h van 7 nap szabim igenis vegyem ki még nem írnak ki táppénre,mert nagyon sok vetélés van a 10-15 kg-os dobozok emelése miatt is... meg a vegyszerek miatt is... szóval ha lehet én a születendő kisbabámat nem fogok kitenni ilyen hatásoknak... :)
48. Törpilla 89 (válaszként erre: 42. - M0ncsa)
2014. dec. 7. 20:05

Ez egy autópiari cég ahol egy nagy üzem van ahol betanítot munkások vannak... sajnos én nem irodán dolgozom, aki egész nap ülhet...


"másodszorra meg 1 részleg van ahol mindenki ugyan ott van több mint 100 ember 1 műszakban" - ezt a mondatot sajnos keptelen vagyok ertelmezni... Ott ugyan 100 ember van egy muszakban, vagy mi? Csaladi vallalkozasban dolgozol? ;) pontosan egy műszakban 100 ember dolgozik :D ez egy gyár nem egy üzlet vagy akármi ahol van 10 ember egy műszakban :D

2014. dec. 7. 18:11
szerintem ezen kár vitázni, Magyarországon, akiket én ismerek, és szalag mellett dolgoztak, soron, átvilágító kapun közlekedtek napi többször, vagy vegyi anyagokkal dolgoztak a pozitív teszt után az üzemorvos, foglalkozás egészségügyi orvos automatikusan javasolta a táppénzes állományt amíg meg nem kapta a kismama a kiskönyvét (az orvos nem állította ki a papírt, hogy várandós), utána a terhesgondozás veszi fel a kismamát táppénzre.
46. M0ncsa (válaszként erre: 45. - Tinda84)
2014. dec. 7. 17:30
Nem, csillagom, nem vagyok empatikus, praktikus vagyok es realista. De legalabb nem vagyok rosszindulatu, mint te.
45. Tinda84 (válaszként erre: 40. - M0ncsa)
2014. dec. 7. 12:49

Te aztán igazán empatikus lélek vagy! Kívánom, hogy végig kelljen állnod nagy pocakkal több hetet. Akár terhes vagy akár nem!


Furcsallom tovabba, hogy ha vegyszerrel dolgozol, azonnal kiirnak tappenzre?? Nincs abban a gyarban masik reszleg, ahol nincs vegyszer? En is dolgoztam 2 evig gyarban, ez az ido alatt egy olyan no lett terhes, aki a lakkozoban (is) dolgozott, athelyeztek, es kesz. A terhesseg utolso honapjaban kapott egy kakasulot, amire ra tudott tamaszkodni, addig vegig allt. Milyen tappenz, LOL :DD

44. M0ncsa
2014. dec. 6. 21:11
OFF: nagyon aranyos a cicad :)
43. M0ncsa
2014. dec. 6. 20:55
*vezetosegnek*
42. M0ncsa (válaszként erre: 41. - Törpilla 89)
2014. dec. 6. 20:55

Ha nem tesznek at, vagy nem tudnak attenni, akkor termeszetesen sajat belatasa szerint kiirhat a doki tappenzre. De nem hiszem, hogy a vezetsegnek ez lenne az erdeke.


Amugy a korai terhessegek kb. 75%-a vetelessel vegzodik, kulonbozo genhibak miatt, legtobbjerol nem is tudnak a nok. Az orvostudomany is altalaban a 6. het utani vetelesekkel foglalkozik (kiveve, ha tobb mint haromszor fordul elo egymas utan), a 12. het utaniakkal meg kiemelten, a tobbi un. szubklinikai veteles.


"másodszorra meg 1 részleg van ahol mindenki ugyan ott van több mint 100 ember 1 műszakban" - ezt a mondatot sajnos keptelen vagyok ertelmezni... Ott ugyan 100 ember van egy muszakban, vagy mi? Csaladi vallalkozasban dolgozol? ;)

2014. dec. 6. 20:15
Köszönöm csajok a hozzászólásokat!!! :) MOncsa tudod lehet,hogy korai... de sajnos én olyan családból jöttem akik könnyen esnek teherbe,de mamának és anyukámnak is 1-2 terhessége elment... és nekünk ez a pici mindennél többet ér!!!! "Furcsallom tovabba, hogy ha vegyszerrel dolgozol, azonnal kiirnak tappenzre?? Nincs abban a gyarban masik reszleg, ahol nincs vegyszer? En is dolgoztam 2 evig gyarban, ez az ido alatt egy olyan no lett terhes, aki a lakkozoban (is) dolgozott, athelyeztek, es kesz. A terhesseg utolso honapjaban kapott egy kakasulot, amire ra tudott tamaszkodni, addig vegig allt. Milyen tappenz, LOL :DD" szerintem az nem úgy működik,hogy én megmondom,hogy babát várok, akkor áttesznek máshova :D másodszorra meg 1 részleg van ahol mindenki ugyan ott van több mint 100 ember 1 műszakban... és meg a buta főnök miatt aki " kakasülöre" állította a dolgozott amiatt nem fogom elveszteni a babámat.... éppen most is 3 kismama vetélt el a vegyszerek miatt meg a kemény fizikai munka miatt...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook