Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tehetnék, hogy ne legyen székrekedésem idegen helyen? fórum

Mit tehetnék, hogy ne legyen székrekedésem idegen helyen? (tudásbázis kérdés)


30. inf3rno (válaszként erre: 29. - Szemtelenke)
2015. jan. 20. 23:07
Én is így vagyok vele, a kevés edzegetés segít, viszont ha egy két órás edzést végigtolok rendesen, akkor az székrekedést okoz.
29. szemtelenke (válaszként erre: 28. - Inf3rno)
2015. jan. 15. 15:50
igen, lehet, hogy az is baj, viszont ha már többet mozgok, akkor sincs eredmény :/
2015. jan. 13. 00:04
Nagy dózis xilit, élelmi rost vagy C vitamin. Mindegyiktől garantáltan hasmenésed lesz. ;-) A túl kevés testmozgás szintén okozhat székrekedést. Gondolom ha utazol, akkor végig kocsiban vagy repülőn ülsz...
27. szemtelenke (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2014. dec. 13. 16:08
Ráadásul ilyenkor a megkönnyebbülés felér egy kisebb szüléssel :)
26. emagdi (válaszként erre: 22. - Szemtelenke)
2014. dec. 10. 22:22

azért fontos a sok ballasztanyag (rost) fogyasztása, mert ez megnöveli a béltartalmat (mennyiségileg), plusz ha olyan mozgást végzel ami a bélmozgást segíti (keress rá ezekre a jógagyakorlatokra, nagyon egyszerűek), akkor ilyen mechanikai úton mégis rá tudod magad kényszeríteni a wc-re.


a sok víz fogyasztására pedig azért figyelj oda, hogy ne sűrűsödjön be a cucc :)

25. emagdi (válaszként erre: 24. - Virag32)
2014. dec. 10. 22:20
azért az gond, mert ugye az anyag csak lappang, sűrűsödik, szóval sehogy sem jó, ha nem jön ki idejében :))
24. virag32 (válaszként erre: 23. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 10. 21:59
Ok,de ha nincs inger,akkor nincs gond se.
23. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 21. - Virag32)
2014. dec. 10. 18:24
Nincs inger akár 16-18 órán keresztül. Aztán ahogy közeledem a lakásajtóhoz a tavollét után, nagy intenzitással támadom le a mellékhelyiséget.
2014. dec. 10. 18:06
Egyébként mivel otthon nincsenek gondjaim, gondolom lelki okai vannak, szóval a hashajtók és társai sajnos nem segítenek :(
21. virag32 (válaszként erre: 20. - Szemtelenke)
2014. dec. 8. 15:26
Tényleg nem akarok nagyon intimeket kérdezni, nade... Pontosan mi történik? Ez engem mindig nagyon érdekelt, hogy mi játszódik le azoknál, akik nem tudnak elmenni máshol vécére. szóval érzed, hogy jön az inger, tehát effektive ...ni kell. Elmész a vécére,leülsz, és konkrétan nem jön ki? Vagy hogy kell ezt elképzelni?
20. szemtelenke (válaszként erre: 16. - Virag32)
2014. dec. 8. 15:06
Elmennék, de egyszerűen nem tudom elintézni... Ráülök a wc-re, és semmi :(
19. grizus
2014. dec. 7. 15:36
Igen, a jóga az jó és most olvastam, hogy a probiotikumok is használnak.
18. emagdi
2014. dec. 7. 15:16

a pszichés részére nem tudok tippet, de addig is nagyon fontos, hogy sok rostot egyél és sokat igyál, hogy ne betont "tartogass" hazáig, mert abból baj lehet.

vegyél útifűmaghéjat (bioboltokban kapható), ezt minden nap 1-2szer egyed-igyad, plusz rengeteg vizet igyál. egy kis átmozgató testmozgás sem árt (pl vannak olyan jógagyakorlatok, amik kifejezetten a belek mozgását serkentik, google segít ha érdekel).

17. grizus (válaszként erre: 15. - Szemtelenke)
2014. dec. 7. 15:09
És miért nem tudod elintézni? Mert "idegen helyen sz.rni tilos"? Miért? Gondolj arra, amit József Attila mondott: "ember vagyok, így vagyok nevetséges", és menj el szépen k.kálni! Nincs olyan, hogy ez ciki, ez így egészséges.
16. virag32 (válaszként erre: 15. - Szemtelenke)
2014. dec. 7. 10:11
De nem értem: ha érzed,hogy kell menni,miért nem mész?
15. szemtelenke (válaszként erre: 14. - Grizus)
2014. dec. 7. 00:00
Az a baj, hogy nekem minden nap kell, van, hogy 2x is, és ez akkor sincs másképp, ha idegen helyen vagyok. És ugye mivel nem tudom elintézni, ezért jönnek a kínok... Egyébként tisztában vagyok vele, hogy lelki eredetű a dolog, ezért is nem tudok vele mit kezdeni :(
14. grizus (válaszként erre: 13. - Szemtelenke)
2014. dec. 6. 23:55
Az az igazság, hogy mióta nincs munkahelyem, azóta nincs. Nincs stressz emiatt. De idegen helyen egyébként se jön rám. Pl. mikor egy napra lementünk a Balatonra, nem kellett. A szervezetem megoldotta, hogy ne kelljen. Igazából régen se kellett, csak az volt a gond, hogy pl. felkelés után akkor is ettem, ha nem voltam éhes, aztán ettől tele voltam és vissza kellett tartanom, mikor nem lehetett vécére menni, aztán ettől lett szorulás. Az igazság az, hogy abban az időben rengeteg almát ettem és ettől állandóan fel voltam püffedve. Nem szabad csak azért enni, mert muszáj, mindennek a normális, saját ritmusodban kell történnie. Ne görcsölj rá a témára.
13. szemtelenke (válaszként erre: 11. - Grizus)
2014. dec. 6. 23:46
és mitől múlt el?
12. grizus
2014. dec. 6. 23:42
A nyírfacukor is meghajt, ha nem használod egyébként.
11. grizus
2014. dec. 6. 23:41
Igen, lelki eredetű. Nekem is volt ilyen problémám. Van, aki pisilni se tud. El kell lazulni, szó szerint leszarni az egészet...
10. szemtelenke (válaszként erre: 9. - Virag32)
2014. dec. 6. 22:53
Tuti, hogy kellemetlen, de inkább sikerüljön, mint kínlódj miatta. A barátom ilyen, neki is mindenhol kell. Már szinte csoda, ha valahol nem kell mennie :D
2014. dec. 5. 14:25

Én világéletemben annak a titkát kerestem,hogy tudnám elérni,hogy NE tudjak ...-ni idegen helyen, annyira utálom,hogy akárhol rámjön. :)))


Erre is írhattok tapasztalatokat. :))

8. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Szemtelenke)
2014. dec. 5. 11:15

Ezt tovább lehet gondolni, vagy érezni.


Miért nem megy máshol?

Mert mások ott vannak vagy mert idegen a WC?

2014. dec. 5. 06:54
Lenmagolaj.
2014. dec. 4. 19:38

Aszalt szilva, naponta 4-5 szem.

Nekem a keserű kávé, éhgyomorra hatékony.

2014. dec. 4. 19:31
glicerin kúp
2014. dec. 4. 19:11
Próbáld magad elé képzelni az otthoni budit. :) Na meg sok rostos étel. Valamelyest segít a dolgon.
2014. dec. 4. 19:07
Ez természetes. Amikor meg az ember lánya közeledik a lakásajtóhoz, alig bírja kinyitni az ajtót, mert hirtelen annyira sürgôs a "telefonhívás".
2014. dec. 4. 19:05
Együttérzek! Még pisilni is nehezen tudok idegen helyen. Sajnos tanácsot nem tudok adni. Szülés után kaptam hashajtót is (kétszer),hogy sikerüljön elintézni a nagydolgot,de 5 napig semmi! Ahogy hazaértünk,egyből wc-re mentem.
2014. dec. 4. 19:00

Sziasztok!


Azt hiszem sokakat érint ez a probléma. Munkámból kifolyólag elég sokat utazom, néha több napra is. Sajnos ilyenkor nagyon nehezen sikerül elintéznem nagydolgomat, ami a 2-3-dik napon már elég kellemetlen. Itthon egyébként minden oké, szóval tudom, hogy lelki eredetű a dolog. Volt már valaki hasonló cipőben? Ha tudnátok tanácsot adni, akkor azt előre is megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook