Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az www.update1.hu/etlap U16-os menüje csak ebéd vagy pedig egész napra értendő? fórum

Az www.update1.hu/etlap U16-os menüje csak ebéd vagy pedig egész napra értendő? (tudásbázis kérdés)


23. Virino (válaszként erre: 22. - Artmami)
2014. dec. 5. 14:30

De szuper, gratulálok!!! :D

Igen, én is úgy gondolom, hogy jobb egészséges alapanyagokat összeválogatni és abból főzni, mint pl. megrendelni egy Norbi pizzát, amiben ki tudja mi van még.

Én kilófaló lisztből (ennek is nagy része zabliszt!) tervezem és eritritollal, mást nem igazán változtatok rajta. Max. még keresek light margarint, vagy nem tudom mivel lehetne a rámát helyettesíteni...

22. artmami (válaszként erre: 21. - Virino)
2014. dec. 5. 14:03

Mi is életmódot váltottunk, de nem a fogyás a cél. Pláne most, hogy babát várok :) de jobb tiszta alapanyagból főzni mint a félkész dolgokat összevásárolni.

A diétás bejgli határozottan érdekelne. Én idén megpróbálom zablisztből de ha van más gondolatod szívesen meghallgatom :)

21. Virino (válaszként erre: 19. - Artmami)
2014. dec. 5. 12:39
Ez attól is függ szerintem, hogy valaki életmódot akar váltani, vagy csupán "fogyózik". Én az életmódváltás mellett voksoltam, és mivel gyerekeim is vannak és egy párom, akiknek egyáltalán nincs súlyproblémájuk (hál'Istennek), ezért döntöttem úgy, hogy ha nem akarok mindig kétfelé főzni, akkor az alapanyagokat kell úgy válogatnom, hogy én is ehessek belőle. Pl. most jön a karácsony és ha a mézeskalács nem is, de a bejgli biztosan "diétás" lesz. :)
2014. dec. 5. 09:22

Természetesen hosszú távon az a legkifizetődőbb, ha az ember megtanul főzni. Én megtanultam, s minden nap főzök. Sajnos nem egészséges módon, de ha megpróbáltam a rántást-habarást "önmaga alapanyagával turmixolva" sűríteni, akkor szólt a család, hogy ez nem olyan, mint máskor. Nagy úr a megszokás - pláne ha még egészségtelent is.

De. Vannak, akik rákényszerülnek az ebédhordatásra. Mert idősek, mert betegek, mert egyedül vannak, mert albérletükben nem tartozék a konyha használata, mert a munkájuk nagyobb erőbedobást kíván, mint hogy otthon órákat töltsenek el a főzés körüli szertartással,mert 8-18-ig a munkehelyen vannak, mert nem tudnak főzni,s nem is akarnak megtanulni... S ilyenkor keresnek egy ebédkihordó céget. Anyukámnak is ajándékoztunk egy ilyen lehetőséget, de egy negyedév után azt mondta, jó,jó, de bármit rendelek, a neve más, de az íze ugyanaz.Szóval jó, hogy ha valakinek szüksége van, akkor talál egy olyan lehetőséget, hogy helyébe hozzák, s nem kell naponta beülnie egy puccos étterembe méregáron, vagy egy talponállóba, ahol elmegy a kedve a kajálástól.Az meg, hogy mit sóznak ránk? Mióta találtam egy szép nagy körömcikkelyt a kockasajtban, azóta nem eszek kockasajtot, mikor a sógor elmondta, hogy készül a májkonzerv, nem eszek dobozost, mióta cigarettahamu úszott a pohárral rendelt tokaji aszúban, azóta üveggel rendelek, de hát csak akkor tudnánk kivédeni ezeket, ha magunk fejnénk a tehenet, töltenénk a kolbászt, tartanánk egy tyúkfarmot...

2014. dec. 5. 08:36

Szerintem meg nem kellenek ezek a varázslatok sem a fogyáshoz.

El kell búcsúzni a gyorsan felszívódó szénhidrátoktól a gluténtől és a cukortól.. ha ezt meg tudod tenni már meg is indulnak a kilók lefelé.

Amíg az ember azon mesterkedik, hogy mivel helyettesítse, addig nem fog célba érni.

Van egy nagyon érdekes tapasztalatom. Minden évben egy olyan étteremben tartjuk a születésnapomat ahol befizeted a pénzt és aztán hülyére eheted magad. Valami kegyetlen jól főznek.. eddig minden évben úgy jöttünk el, hogy kidurrantunk, mert mindent meg kellett kóstolni.

Idén úgy esett, hogy pocakosan és némi diétás megkötéssel kellett válogatni. No glutén, no krumpli, tészta, rízs és no CUKOR.

Ennek ellenére nagyon jókat ettünk. Sok-sok húst, zöldéget, gyümit sajtokat, leveseket. Nagyon jól lehetett így is lakni, DE elmaradt a végén a "kajakóma" és nem éreztük úgy 3 óra elteltével, hogy jön a farkaséhség. Ezt eddig ennyire élesen soha nem sikerült megtapasztalni és nyilván nem is kell minden nap végigzabálni egy svédasztalt. De ez végleg meggyőzött, hogy nem kell megpróbálni pótolni azokat a dolgokat amikhez hozzá lettünk szoktatva pedig semmi szükségünk nincs rá.

18. Virino
2014. dec. 5. 07:35

Jaa, a címet elfelejtettem leírni: www.internetpatika.hu

Hátha valakinek a segítségére lesz. :)

17. Virino
2014. dec. 4. 22:18
Az a legjobb (és nem mellesleg legolcsóbb), ha saját magadnak főzöl... Én találtam nem rég egy weboldalt, ahol szintén vannak ch-csökkentett termékek és sokkal olcsóbbak a Norbi termékeinél (főleg lisztre, tésztára és cukorra gondolok itt). 10 rugóból úgy bevásároltam, hogy szerintem több hónapig elélek belőle. :)
2014. dec. 4. 19:48
Én is rettenetesen utálom a kajáit. Mindent undorral ettem meg. Különben is minden kaja frissen jó, nem úgy hogy előtte lehűtötték. Mellékíze van és némelyik ehetetlen. Persze van egy két dolog ami finom de a többség nagyon rossz.
15. artmami (válaszként erre: 14. - Godgoda)
2014. dec. 4. 17:59
Ott a pont. Mi egyszer rendeltünk egy hétre. Eredmény, durva hasmenés.. Nem mondom, így is lehet fogyni... Csak nem túl kellemes. Mindennek utóíze van és azt érzed, hogy műanyagot eszel.. Ennél már az is jobb ha az ember kimegy a rétre legelni. Legalább ott tudod mit eszel... :)
2014. dec. 4. 17:10

Én egy olyan zöldségtisztító helyen dolgoztam 3 éve ahonnan az update a tisztított burgonyát rendelte, a burgonya órákat ázott vegyszeres vízben, hogy ne barnuljon meg....... a vegyszer nevét nem tudom de roppant büdös volt úgy nézett ki mint a nagyon finom só......


FŐZZ MAGADNAK! Ezer és ezer oldal és recept van ami az egészséges táplálkozást népszerűsíti.

13. klarika5 (válaszként erre: 12. - Kurz Weber B-3127)
2014. dec. 4. 17:09

Ha anyagilag nem gond, ha van akaraterőd, fegyelmezettséged, akkor meghozza az eredményt. Finomnak finom, és az mindent megér, hogy helyedbe hozzák. Csak hónap végén mérd magad - mennyi lett az eredmény!

A gép előtti ücsörgés órákon át - rengeteg kárt okoz.

12. Kurz Weber B-3127 (válaszként erre: 11. - Klarika5)
2014. dec. 4. 17:03
Én főleg az unalom meg a sok netezés miatt híztam meg. :) Azt hiszem Januártól fogom rendelni.
11. klarika5 (válaszként erre: 9. - Kurz Weber B-3127)
2014. dec. 4. 16:54

Hát igen. Fejben dőlnek el a dolgok. S mozgás nélkül nincs fogyás - ha csak nem beteg az ember.

És főleg egy hétig összeírni, ami lement a torkunkon - és még csodálkozunk, hogy csak ennyi a súlyunk:))

10. BESTia ☺ (válaszként erre: 6. - Kurz Weber B-3127)
2014. dec. 4. 16:54
8-13-ig van kiszállítás, a megrendelővel az időpontot előre egyeztetik.
9. Kurz Weber B-3127 (válaszként erre: 8. - Klarika5)
2014. dec. 4. 16:50
Vagy ha nem edz és nem figyel az étkezésre.
8. klarika5 (válaszként erre: 6. - Kurz Weber B-3127)
2014. dec. 4. 16:46

Az ismerősöm nem Rékát rendelt, hanem Norbit.Mivel sokat utazik, előre megrendeli, mert láttam nála a dobozok felíratait: szerda/nov.25/ ebéd, szerda/ nov.25/uzsonna..., tehát megegyezés szerint akár több napi adagot is kivittek neki.Ő napi 5 dobozt kapott.

Nagyon keményen tartotta, mert hiába kínáltuk habzsidőzsivel reggel, ő csak az 1 darab kis zsemlét, vékony szelet sonkát, még vékonyabb szelet vajat ette. Az ebéd nagyobb mennyiség volt, tízóraira kis tejfeles túró, vagy joghurt.

Szóval megkaphatod a teljes másnapi adagot előző napon. Mikrózhatók a dobozok.

Gondolom olyanok rendelik, akik utálnak pepecselni a kajával, megszokják, hogy napközben nem nasiznak - mert az viszi aztán fel a kilókat. Állítólag tudományosan kidolgozott a mennyiség, minőség - erre a méricskélésre képtelen volnék. Szóval akinek pénze van, annak megéri addig, míg lement v. 15 kiló. Aztán ha abbahagyja, vissza fog jönni 20:)

7. Kurz Weber B-3127 (válaszként erre: 5. - Remoni)
2014. dec. 4. 16:37

Nekem a fogyás a fontos, sajnálatos hogy bizonyos emberek elhitték hogy a kaja "csodaszerként" kigyógyítja őket mindenből.


Másrészről férfiként nem fogok folyton vásárolgatni meg főzőcskézni. Főleg hogy jó ha 2 ételt el tudok készíteni. :D

6. Kurz Weber B-3127 (válaszként erre: 4. - Klarika5)
2014. dec. 4. 16:34

Értem.

Tehát egy napra adnak 4 doboz akármit, vagyis 4X kell enni naponta.


Ezzel kapcsolatban az zavar, hogyha ez egész napos kaja és délben hozzák ki minden nap, akkor délig ne egyek semmit vagy hogy működik ez? :D Vagy kihozzák az egész heti adagot vagy reggel hozzák? :S

2014. dec. 4. 16:32

Felesleges pénzkidobás.


Mai hír:

Megbírságolta 15 millió forintra a 2011 és 2013 közti átverős reklámjaiért Schobert Norbiék akkori Update-es cégét a GVH.

Négyféle átverés

A versenyhivatal négy csoportba sorolta azokat a gyanús állításokat, amikkel megpróbálták eladni Norbiék az ételeiket:

1. betegség megelőzésére, gyógyítására, kezelésére vonatkozó állítások, például „Cukorbetegek is élvezhetik nem csak az ízét, hanem a kedvező hatását is: lassú vércukor emelkedés.”,

2. egészségre vonatkozó állítások, például „az Update termékek az egészségmegőrzésében segítenek”,

3. a termékek összetételére vonatkozó állítások, például „Nem 30%-kal, hanem 50%-kal csökkentett szénhidráttartalmú!”,

4. piacelsőségi állítások, például „Ráadásul az egész világon csak az Update pékáruk rendelkeznek fogyáshoz, diabéteszhez elismert klinikai vizsgálattal.”,

A GVH megállapította, hogy ezek mindegyike hazugság volt vagy jogszerűtlen. Súlyosbító körülményként értékelték, hogy sok fogyasztót értek el, közöttük nem egy kiszolgáltatott, sokszor egészségügyi problémákkal küzdő embert verhettek át, ráadásul az érintett gyógyhatásúnak tartott ételek bizalmi termékeknek is számítottak.

2014. dec. 4. 16:28
Egész napra szóló mennyiség,s ha komolyan veszed, CSAK ezt eszed egész nap. Ismerősöm is rendeli, kezdetben nem volt elég neki, de fokozatosan megszokta a mennyiséget. Guszta kis műanyag dobozokban küldték ki, megkóstoltam, ízlett. Magam is rendelném, ha egyedül élnék. Szerintem nem is drága, ha azt nézzük, hogy akár mosogatni sem kell, de bevásárolni, főzni biztos nem. Ráadásul olvadnak le a kilók az ismerősömnél is.
2014. dec. 4. 16:08
Egész napos kaja.
2014. dec. 4. 15:37

Innen rendelnék kaját.

A RÉKA ÉLETMÓD MENÜ (U16)-ra gondoltam.

Az lenen a kérdésem, hogy itt egy oszlopban van 4 étel, az érdekelne hogy ez egy ebéd, vagy ez egy egész napos kaja 4 részre osztva?


www.update1.hu/etlap

2014. dec. 4. 15:36
NORBI UPDATE! Aki ért hozzá vagy szokott rendelni tőlük ételt online azokhoz lenne 1-2 kérdésem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook