Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt kézbesítik az elsőbbségivel feladott levelet Mexikóba, Oaxacába? fórum

Mennyi idő alatt kézbesítik az elsőbbségivel feladott levelet Mexikóba, Oaxacába? (tudásbázis kérdés)

1 2
43. Perla del Mar (válaszként erre: 42. - Highlander73)
2015. febr. 1. 16:45
Úgy néz ki igen :) :)
42. Highlander73 (válaszként erre: 41. - Perla del Mar)
2015. febr. 1. 09:17
Vannak még csodák! :)
2015. jan. 31. 20:19
JUUUJ Képzeljétek most írt a mexikói barátnőm, hogy megérkezett a levelem az első, amit csak elsőbbségivel adtam fel! Hát még sem veszett el!!!!!
40. Perla del Mar (válaszként erre: 39. - D41005143d)
2015. jan. 31. 17:44

Mexikóban alá kell írni az ajánlottat levelet és a nyomkövetőn ott lesz az átvevő neve is. Ezt tudom.

A magyar nyomkövető még mindig nem írja, hogy kiért.

Megkérdezte a barátnőm, chaten (ott az van, információ kérésre) a vámon már átment és még két hét kb. míg megkapja.

2015. jan. 30. 09:41
mexicoban nem tudom,de nalunk au-ban ugyanugy hozzak ki,mint barmilyen mas levelet.
2015. jan. 29. 21:22

Hjaj végree ! Ma ezt írta ki a mexikói nyomkövető!

Fecha Hora Oficina Evento

29/01/2015 13:22:00 Oficina Operativa BJ REG IMP, DF Enviado a destino


Meg van! Hamarosan megkapja a barátnőm! Az első sajnos úgy néz ki elveszett, de a másodikat meg fogja kapni ! Mos tmár biztos! Nagy kő esett le a szívemről! Köszönöm mindenkinek, aki szorított nekem!

37. Perla del Mar (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
2015. jan. 13. 00:06

Szerinted, ha ügyfélszolgálaton érdeklődöm a ragszám alapján tudnak valamit mondani?

Mexikóban chat van és a barátnőmnek megmondták, hogy még ott van sőt azt is , hogy megérkezett. Én Twitteren írtam neki, hogy megjött ő ez csak később látta és Viberen írt, hogy azt mondták neki megérkezett.

A mexikói chat-et nem merem bevállalni, mert nem vagyok jó spanyolos sajnos. Logikusan vagy megmondják hol van vagy, hogy nem tudják, de mi van , ha kérdeznek valamit amit nem értek. Mivel az chat nincs idő szótárazni fordítgatni.

Arra gondoltam írok a magyar ügyfél szolgálatra. Feltételezem, ha az ottani rendszerben látják, akkor itt is látni kell hogy hol van.

36. Perla del Mar (válaszként erre: 35. - Dodi44)
2015. jan. 12. 23:57

Köszi!

Hát én kézzel írtam és nem nyomtattal :S

Még mindig nem ért ki elvileg, mert a mexikói nyomkövető azt írja ki, hogy nincs információ.

A nekem küldött levél múlthéten érkezett meg, az géppel volt megcímezve és másfél hónap alatt érkezett meg Mexikóból ide.

Remélem, hogy csak a karácsonyi forgalom az oka, hogy még nem ért ki. Az első küldeményem megérkezésében meg már nem is merek reménykedni. Azt két hónapja adtam fel csak elsőbbségivel a másodikat meg egy hónapja .

35. Dodi44
2015. jan. 12. 23:48

A mai postai level kezelesek mind automatizalt gepeken tortenik. Ezert erdemes geppel irni a cimzeseket es a feladokat, vagy nyomtatott betukkel, mert azokat konnyebben felismerik az automatak.

Ha kezzel, zsinorirassal cimezzuk, elofordulhatnak a felre tovabbitasok.

Paranoid vilagban elunk, mindjart "terroristat" szagolnak az "okosok"! Akkor meg megsemmisitik...

Perze, sosem az o hibajuk, mindig a mi hibank! Ezert mindent meg kell tennunk, hogy a cimzesekben es a felado irasaban ne tudjanak hibat talalni!

Persze mas vargabetuk is becsuszhatnak a pakliba...

34. Perla del Mar (válaszként erre: 33. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 19. 10:56

Igen ,köszönöm! Figyelem folyamatosan, de még csak, annyi van, hogy átvették a postán. Valószínű még az országban van!

Fegyelem a mexikói posta nyomkövetését, mert ott,meg mint hallottam akkor tudom követni, ha kiért oda! Egyenlőre ott az írja ki, hogy nincs információ!

Egy ismerősöm, akit az egyik közössgéi oldalról ismerek , szintén küldött Mexikóba, Mexikóvárosba levelet ajándékkal.Ő nov. 24-én adta fel és csak most ért oda, most fogják neki kézbesíteni! Bízom benne, hogy az első is megérkezik, mert az enyémnek Mexikóvárosbl még Oaxacába is el kell jutnia!

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Perla del Mar)
2014. dec. 19. 00:29
Ha ajánlottként adod fel, akkor a posta.hu oldalon a ragszám alapján nyomon tudod követni mikor küldték el az országból, és mikor érkezik meg a célországba.
32. Perla del Mar (válaszként erre: 31. - Laszlozsu)
2014. dec. 18. 22:22
Köszönöm :)
2014. dec. 17. 22:03

Azzal mindenképpen számolni kell, hogy a november és december hónap a postán és a légitársaságoknál is csúcsforgalmat jelent.

Mivel ezt légi úton továbbítják, természetes, hogy a menetrend szerinti repülőkkel küldik. Ott pedig első az utas és az ő poggyásza. Ha van elegendő kapacitás, akkor férnek fel a postai és egyéb szállítmányok.

Mexikóba nincs Budapestről közvetlen járat, tehát mindenképpen átrakásos a szállítás valamely európai nagyvárosban. Sok esetben a tranzit állomásokon dugul be egy-egy szállítmány, van úgy, hogy hetekre. Sajnos ilyenkor ott áll repülőtéri raktárakban, amíg a légitársaságok gépre nem tudják tenni.

Én azt mondom van még remény arra, hogy megérkezzen.

2014. dec. 16. 18:30
Tegnap újra küldtem egy képeslapot. Ezúttal ajánlva. Mást választottam, mert elvileg van egy nagyon halvány remény még, hogy megérkezik az első is, de erre már 1 hónap után kicsi az esély szerintem legalábbis :(
29. Perla del Mar (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 5. 10:59
Köszi :)
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - Perla del Mar)
2014. dec. 5. 09:41
1800 Ft kb. Ebben nekem benne van egy havilap, nem szabvány méret, és buborék boríték, tehát egy szabvány gondolom ezer alatt van.
27. Csigusz 79 (válaszként erre: 13. - Kangaroo Island)
2014. dec. 5. 00:22
Jajj :-DDDD
26. Perla del Mar (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2014. dec. 4. 23:05
Mennyibe kerül , ha ajánlva adod fel?
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Perla del Mar)
2014. dec. 4. 21:06
Ha követni szeretnéd a küldeményedet, akkor a DHL-nél kell feladnod, az interneten tudod követni, mikor hol van a küldeményed. Drágább, de biztos.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Martamay)
2014. dec. 4. 21:03
Én szoktam Angliába ajánlottan feladni levelet. Eleve elsőbbségivel megy így. Van amikor 3 nap alatt a címzett már megkapja a levelet. Nekem nincsenek rossz tapasztalataim.
23. Perla del Mar (válaszként erre: 11. - Vikyci)
2014. dec. 4. 14:28

Akkor az valószínű elveszett :(

Egy ismerősnek Spanyolországból 8 nap alatt érkezett meg a képeslapja elsőbbségivel

Neten olvastam, hogy valaki anyukáját lebeszélték a postán az elsőbbségiről, az a csomag Amerikába ment. Állítólag simán közúton ,hajón viszik úgy 3 hónap alatt ért oda! Mondjuk a posta honlapján sima levelet Mexikóba (gondolom , akkor USA is ennyi lehet) 7-21 munkanapnak írják , hát hogy nem ér oda 7 munkanap alatt az is biztos.

22. Perla del Mar (válaszként erre: 19. - Kilimcs)
2014. dec. 4. 14:14
A légiposta megszűnt, helyette az elsőbbségi van és ez a légiposta külföld esetén.
21. Perla del Mar (válaszként erre: 10. - Martamay)
2014. dec. 4. 14:13

Annyi előnye lett volna, hogy lenne egy kód, amin tudnám ellenőrizni, hogy hol jár a levél.

A posta honlapja szerint 5-10 munkanap alatt kellene odaérnie elsőbbségivel (tehát légipostával) , a 10. munkanap az múlthét csütörtök volt, ezért aggódom, hogy elveszett.

20. Perla del Mar (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. dec. 4. 14:01

Köszönöm mindenkinek!

Bocsánat , nem egy hete, hanem 3 hete adtam fel, pontosan nov.14 én. Nem nyomhattam meg rendesen a 3-as gombot a klaviatúrán!

2014. dec. 4. 11:26
mi annó tesztelgettünk. Csal légiposta ajánlva elsőbbségi. Az összes többi megjárja még tanzániát is.. van oylan levelünk, amin van skandináv, afrikai és ázsiai pecsét is, mire ideért:D (usaból magyarországra, válasz jött ugye)) "csak másfél" hónapot utazott amúgy a cucc, szóval mégcsak nem is az idő volt az extra.
2014. dec. 4. 11:00
Sokszor adok fel levelet/csomagot külföldre, de mindig ajánlottan. Volt csomagom, ami megérkezett az usába másfél hét alatt, de volt olyan, ami majd' egy hónapig kallódott. Teljesen kiszámíthatatlan, főleg ekkora távolságokban.
17. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Perla del Mar)
2014. dec. 4. 10:57
Nekem Angliába volt a csomag majdnem 1 hét. Ne aggódj.
16. wanda8
2014. dec. 4. 10:53
Igen ez még bőven belefér.Nekem Thaiföldre is 2 hét volt a sima levél. Ha EMS postával küldtem az is egy hét alatt ért oda,pedig az jóval drágább és állítólag gyors posta. Szóval még várj!
15. Polka
2014. dec. 4. 10:12
Én rendszeresen levelezek mindenfelé a világban, Mexikóhoz még nem volt szerencsém, de országtól függően 3 nap és 3 hónap a két végletem, szóval ne aggódj, ez még belefér :)
2014. dec. 4. 10:05
Egy het az semmi ! Nekem rendszeresen kuldenek Angliaba otthonrol, elsobbsegivel, es az egy het !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook