Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 3 éves és két rossz foga van fórum

3 éves és két rossz foga van (beszélgetős fórum)


1 2
2014. dec. 10. 16:32
Meg volt a fogorvos.Azt mondta hogy nem tud vele semmit csinálni. Vegyünk elmex gélt és fogmosás után egy nagyon picit rakjak a lyukba, de nem tudom hogy vegyek e mert a betegtájékoztatóban az van h. nem szabad lenyelni és csak 6 éves kortól használhatól.
34. trapiti (válaszként erre: 33. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 9. 10:46
Mi hála Istennek már kinőttünk az ovis korból, egyelőre fél napot van iskolában, aztán mire többet lesz addigra már saját maga intézi teljesen a fogmosást :)
33. 4c1a787e8f (válaszként erre: 32. - Trapiti)
2014. dec. 9. 10:12
Hálistennek mi meg elhagytuk a normál ovikat, a specben meg 6 gyerekre van 2 gondozó, ott én is örülök a fogmosásnak.
32. trapiti (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 8. 12:57

Ovitól, óvónőktől sok függ. Abban az oviban ahová utoljára jártunk pl. olyan magasan voltak a fogmosó cuccok hogy a gyerekek nem érték el. Mindenkinek a kezébe adták a sajátját és az óvónéni nyomta a fogkrémet. Szerintem így jó volt, mert sok gyerek csak az óvodában találkozott a fogkefével :/


Az előző két ovi közül az egyikben az volt amit te is írsz (ott szóltam, hogy mi kimaradnánk ebből), a másikban meg egyáltalán nem is kértek fogkefét, ami a környéket tekintve elég problémás volt, mert így a gyerekek egy része egyáltalán nem mosott fogat.

2014. dec. 8. 12:19

Viszont az ovis-bölcsis fogmosásnak én nagyon nem vagyok a híve.

Össze vissza cserélgetik a fogkefét, a poharakat, ha valakit egyedül kiengednek, az összekevergeti a fogkeféket, mert a másé neki jobban tetszik. (Mi is ezt csináltuk régen az oviban.) Néha egy-egy a wc-ben landol..


Én ebből inkább nem kérek, megmosom, ha hazaértünk.

30. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Pp09)
2014. dec. 8. 12:17

Én 34 éve zabálom az édességet, imádom. Szültem 4 gyereket.

Egy hibás, vagy tömött fogam sincs.


Nagyon sokat számít a genetika.


Ettől még nyilván nagyon sokat számít a fogápolás is, én se hagyom ki soha a napi 2 fogmosást. De van, hogy napközben is megmosom, ha olyat ettem.

29. e30553c815 (válaszként erre: 15. - Anya4005)
2014. dec. 8. 12:07
Óvodába nem mossák sajnos a fogukat.Pedig jó lenne, sőt ki se jött a fogorvos megnézni a fogaikat.Szerdán viszem fogorvoshoz, majd megnézi mit lehet tenni.
28. trapiti (válaszként erre: 27. - Pink habroló)
2014. dec. 4. 14:10

3 évesen még nem hinném hogy maradó fogai lennének...

A barázdazárás 6-7 éves kortól jön szóba amikor a maradó örlők felszíne teljesen kint van.

Viszont tejfogat is lehet tömni, ami fontos is, részben a további szuvasodás, és fogfájás megakadályozása miatt, részben hogy el lehessen távolítani a szuvasodásban részt vevő baktériumokat, hogy ne támadják meg a többi fogat, vagy a később a maradó fogakat :)

27. pink habroló (válaszként erre: 1. - E30553c815)
2014. dec. 4. 13:34

Szia!

Amennyiben a 4 maradandó őrlő még nem szuvas vidd el fogorvoshoz,hogy csináljanak barázdazárást.

Sajnos a tejfogakkal nem sok mindent lehet kezdeni,annyit,hogy te mosod meg neki reggel-és este,szóval megcsinálod az oroszlánrészét,a többit meg hagyod,hogy ő csinálja.Minden édesség után fogmosás,mást nem tudsz,visszaszoríthatod az édesség fogyasztást,főleg a cukorkákat.

26. trapiti (válaszként erre: 25. - Pp09)
2014. dec. 4. 10:42

Igen, gyakran használunk lepedékszinezőt és figyelem is hogy hogyan mossa, tehát ő csinálja de ott vagyok vele legtöbbször. De ha erősebb fénnyel belenézel a szájába,akkor is látszik hogy van- még lepedék mert ott nem olyan fényes a fog felülete. Én az íróasztal lámpájával szoktam megnézni :)

J

25. Pp09
2014. dec. 4. 10:23

Az ózonkezeléses fogorvos azt mondta, hogy kb. 8 éves korukig mossam nekik én, mert addig még nem tudják rendesen, alaposan megmosni. Szóval a felelősséggel egyetértek, mert maguktól még nem tudják jól megmosni. De honnan látod, hogy nem jól csinálta? Használjátok azt a lepedékszínezőt? Vagy látod a kajamaradékot?

A kicsire még egyébként annyit mondott, hogy nagyon barázdáltak a fogai, és így bentmaradnak a kajamaradékok, és ezért romolhatott el neki ilyen korán. És hogy ez a tejfogaknál persze már így marad, de ha majd a csontfogai is ennyire barázdáltak leszek, mindenképpen ajánlatos lesz barázdazárni.

2014. dec. 4. 09:48

Természetesen számítanak a genetikai adottságok is, de attól még a mértéktelen cukorfogyasztás és a fogmosás hiánya - amellett hogy gusztustalan - árt a fogaknak. A gyengébb zománc nem mentség, annál nagyobb a szülő felelőssége. 7 éves a lányom, már önállóan mos fogat, de minden alkalommal ellenőrzöm és ha kell 3x is visszaküldöm. 1 évesen jött az első foga, addigra ismerte a babafogkefét, soha nem volt gond a fogmosás. Édességet nagyon ritkán kap, de pl. cukros löttyöket soha nem ivott, nem is szereti. Meg is látszik a fogain, teljesen hibátlanok, de ha nem figyelnénk oda lehet hogy nem így lenne.

Van olyan is aki nagyon vigyáz, mégis könnyebben romlanak a gyerek fogai, de úgy látom a fórumindító sokat mulasztott ezen a téren... talán még nem késő változtatni a hozzáálláson.

23. Pp09
2014. dec. 4. 09:15
Az ózonkezeléshez még annyit, hogy csak akkor lehet csinálni, amíg kezdődő a szuvasodás. Ha már konkrét lyuk van (vagy hogy lehet ezt jól mondani), akkor már nem biztos, hogy elég.
22. Pp09
2014. dec. 4. 09:14

Szerintem azért ne szórj hamut a fejedre, mert édességet evett a gyerek...

Az én 5 évesem és a 3 évesem ugyanannyi édességet eszik, az 5 évesnek még csak a zománc sincs elvékonyodva semelyik fogánál (ezt is megmérték, mikor a kicsit vittem), a kicsinek meg (- 2 év édességevés mellett) már két kezdődő barnasága volt. A fogai az a tipikus vakítóan hófehérek, lehet, hogy alapból gyengébb a fogzomáca.

És mostam neki keményen, 1 éves korától, ha sírt közben, akkor sírt, nem hagytam ki egyszer sem. (még jó is volt, mert legalább nyitva volt a szája...)

21. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Érdekes73)
2014. dec. 4. 09:10
Ismerek kisgyereket tragikus fogakkal : sokáig kapott cumisüvegbe cukrozott löttyöket ( megnyugtatta így órákig lógott rajta)
20. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - E30553c815)
2014. dec. 4. 09:07

3 évesen még elvileg nem lehetne rossz foga. Változtatni kell sok mindenen: pl sűrűbb fogmosás , étkezések után legalább szájöblítés/ vízivás kevesebb édesség, több gyümölcs, odafigyelni arra hogy ne is szokjon rá cukrozott löttyökre stb...

Na és persze fogorvos.

19. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2014. dec. 3. 23:18
Ez is igaz.
18. Pp09
2014. dec. 3. 23:11
Persze nem a legolcsóbb, de megérte, mert nem romlik tovább a foga.
17. Pp09
2014. dec. 3. 23:09
Pesten van ózonkezelés. Ez egy fél perces kezelés, három alkalommal, ami megöli a bacikat. Utána tömik vagy barázdazárják a fogat, ha kell, mert olyan maradt a felülete, hogy könnyen megtapadna benne az ételmaradék. Nekünk a 2,5 éves gyereknél nagyon bevált. Keress rá a neten.
16. anya4005 (válaszként erre: 9. - E30553c815)
2014. dec. 3. 22:32
Ha még enne,adj neki sajtot. A sajtban lévő "anyagok" is tisztítják a fogat. Nyilván nem úgy,mint az alapos fogmosás,de valamennyit segít.
15. anya4005 (válaszként erre: 8. - E30553c815)
2014. dec. 3. 22:30

Az oviban nem mossák a gyerekek a fogukat? Értem én,hogy az nem olyan alapos,de szokás...

Amúgy a gyümölcsök után nem ajánlatos fogat mosni,30 percig,a többi kaja után lehet,sőt a lisztes cuccok után kötelező,ugyanis a lisz sokkal ártalmasabb a fogakra,mint az édesség (lepedéket képez,míg a csoki meg a cukor szépen elolvad).

Evés után itass vele egy pár korty vizet reggel,és nyugodtan moshatjátok a fogát!

Amit írtam,nem én találtam ki,anyósom 40 éve fogászaton dolgozik...

14. trapiti (válaszként erre: 13. - 0f332c4ec9)
2014. dec. 3. 20:43
3 évesen már annyira nem kicsi. A fogmosáshoz attól kezdve kell szoktatni hogy kibújnak az első fogak, akkor 3 éves korra természetes lesz. Ha maga a szülő is kibúvót keres akkor lrsz ott több rossz fog is... :(
2014. dec. 3. 18:13
3 évesnek még egyáltalán ismernie sem kellene az édességet. De,hogy válaszoljak, végülis azt irom amit a többiek,fogorvos,min napi 2x fogat mosni, 3 jobb lenne,de hát pici és lehet problémás nála és no édesség!
12. e30553c815 (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2014. dec. 3. 13:02
KÉt alsó örlőfog rossz.
2014. dec. 3. 12:55
Napi 3x de minimum 2x-i fogmosás alapvető. A kajamaradékot nem szétkenni kell hanem lenyelni vagy kiöblíteni. A 3 éves még azt csinálja amit tőled lát, nincs olyan hogy nem mossa ha te akarod. Édességről le kell állni. Fogorvoshoz vinni, ő majd megmondja mit lehet kezdeni a fogaival.
10. erona (válaszként erre: 5. - E30553c815)
2014. dec. 3. 11:49

Pontosan nem tudom,szerencsére a lányaimnak nincs rossz foguk,de az unokatesóm fiának már annyira szétmentek a hátsó fogai 4éves korára hogy fájtak neki és a doki ecsetelte be neki akihez elvitték.

Nálunk az oviban a délutáni alvás előtt mindig megmossák a kicsik fogait!

2014. dec. 3. 10:49
Néha este is az a baj hogy elhúzza az evést, sőt van olyan hogy fogmosás után még kijelenti hogy enne.
8. e30553c815 (válaszként erre: 4. - Erona)
2014. dec. 3. 10:48
A reggeli és az ebéd utáni fogmosás elég bajos.Ebéd után oviba van.A reggeli fogmosással meg az a probléma, hogy mivel közvetlenül evés után nem ajánlatos fogatmosni így én ezt nem erőltetném.Mert csak a kajamaradványokat dörzsélném szét a szájába.Mindjárt felébredés után meg még álmoska nem tudnám rávenni hogy azonnal mosson fogat.
2014. dec. 3. 10:29

itattam vele

bocsi

2014. dec. 3. 10:28

Fogorvoshoz vidd el mindenképpen. Ő majd megmondja, hogy mi a teendő. melyik fogai rosszak?

Mi is járunk sajnos, a 2 felső metsző fogai kezdtek szuvasodni. Volt egy időszak amikor nagyon beteges volt a fiam, és még cumisüvegezett, a 100%-os gyümölcslevet cumisüvegből ittam. Akkor megkezdte a fogát a sav sajnos.

Azon nyomban elhagytuk a cumisüveget. Azóta a fogai állapota viszonylag stabilak.

Ha sok édességet eszik, akkor azt nagyon minimalizálni kell, és rendszeresen fogat mosni.

Lehet, hogy van némi genetika is a dologban, mert barátnőm 7 éves fia soha nem mosott fogat, 4 éves koráig itta a cumisüvegből a cukros teát, zabálja a csokoládét, de csodaszépek a fogai.

Nyilván azért az édesség nem tesz jót a fogaknak, azért csökkentsétek le.

Nem mondom, hogy hagyd el teljesen, mert lehetetlen, de csökkenteni kell.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook