Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell készíteni azt a perecet, amin nem sajt van, hanem lisztes sós keverék? fórum

Hogyan kell készíteni azt a perecet, amin nem sajt van, hanem lisztes sós keverék? (tudásbázis kérdés)


2008. ápr. 21. 15:19

Köszömöm a jókívánságokat!

:o)


(nem haragszom ám én senkire :) )

2008. ápr. 21. 03:00

Meg van bocsájtva és Kívánom hogy mindig legyetek olyan boldogok, mint a képeken.

Ja és a bocsi cicus aranyos.

2008. ápr. 21. 02:25

Szio kriszti!

Remelem, mar nem haragszol, de tudod, kicsit furcsan jott ki a dolog.

Orulok, hogy kaptal jo otleteket!

Udv, Eva.

12. Szamó
2008. ápr. 20. 14:16

Tényleg megcsappant kicsit a hozzászólások listája. Az enyém is eltünt az éterben.....Pedig nem mérgesen írtam, csak jó tanács volt.....


De látom volt, aki tudott segíteni! Ennek örülök!

Sok boldogságot, jó lagzizást!

2008. ápr. 20. 11:28

látom itt is működik a véleménynyilvánítás szabadsága azért törölte a modi nem perecrecept hozzászólásokat


pedig szerintem egy-kettő egész jó építőjellegű kritika volt

2008. ápr. 20. 08:29

Nagyon szépen köszönöm nektek ez nagyon jól esik!

Sok puszi!

2008. ápr. 20. 08:28

Ez az én házi receptem,mindíg elkapkodják :-)

2 dl tejben 1 kanál cukorral felfuttatunk 4 dkg élesztőt.1 kg lisztet elmorzsolunk 10 dkg zsírral és 15 dkg margarinnal,1 kk ecetet(így könnyű,puha lesz a tészta),hozzáadunk 1 tojást,egy kisdobozos tejfölt,csipetnyi sót és a felfuttatott élesztőt.Ha szükséges pici vizet lehet hozzá adni,közepes kemény tésztát gyúrun belőle,1/2 órára langyos helyen megkelesztjük.Addig elkészítjük a sós keveréket:2 tojásfehérjéhez 4 kanál sót és annyi lisztet kevesünk,hogy palacsintatészta sűrű legyen.A tésztát 1/2 cm vastagra nyújtjuk,kiszaggatjuk (én mondjuk sodorva formálni szoktam inkább,de szaggatva is jó) a két tojássárgát pici tejjel összekeverve megkenjük a pereceket.Közepes hőfokon sütjük,(érdemen sütőpapírt tenni alá)amikor sárgulni kezd,rákenjük a sós keveréket,vagy megcsöpögtetjük,kinek hogy tetszik és addig sütjük míg a só rásül,a tészta pedig pirosas lesz.

2008. ápr. 20. 08:13
Tünde már leírt néhány jó receptet, ezért én már "csak" a gratulációhoz tudok csatlakozni ... Nagyon aranyosak vagytok, mindketten sugároztok, jó látni az ilyet... Kívánom hogy ez a szeretet, béke és a derű maradjon veletek egy életen át.
2008. ápr. 20. 07:28

Gratulálok a közelgő lagzihoz!

Nagyon tetszik a bemutatkozód!



Javaslom mindenkinek nézze meg,így hátha elszáll a hírtelen harag.Engem feldob ha láthatom más boldogságát,gondolom titeket is ,főleg ha az ilyen arnyosan van megszerkesztve.

2008. ápr. 20. 07:17

Találtam még 2-t.


Sós perec

50 dkg lisztet 10 dkg vajjal vagy margarínnal,2 dl tejfőllel,1 db tojással és sóval jól összegyúrunk,vékony csíkokat sodrunk belőle,és perecekké formázzuk.Megkenjük 1db tojás sárgájával,és közepes meleg sütőben pirosra sütjük.Közben kevés lisztből,1 db tojás fehérjéből,és sok sóból pépet keverünk,majd bespricceljük vele a kisült pereceket.Néhány percre visszatesszük a sütőbe,majd kivesszük,és tálcára rendezve hagyjuk kihülni.



Sós perec ,másképpen

1 kg lisztet és 3 dkg élasztőt keverőtálba tesszük,megsózzuk,majd vizet adagolva hozzá,kemény tésztát készítünk.Tíz részre szaggatjuk,majd cipót gyúrunk belőle.Megkelesztjük,perecekké formázzuk,majd,sós vízben kifőzzük.Kiszedjük a főzőléből,hideg vízbe dobjuk,szűrőkanállal kiemeljük,és száraz konyhakendőre fektetve megszárítjuk.Megsózzuk,és forró sütőben pirosra sütjük.(sütés végénél alkalmazhatod az előzőleg írt lisztes sós keverék bármelyikét,csak ügyelj arra ,hogy ebben az esetben a kifőtt szárított tésztát sütés előtt ne sózd meg).

2008. ápr. 20. 06:51

Siker koronázta a 3. szakács könyvem polcról való levételét!


Sós perec!

1 kg liszthez adunk 12 dkg zsírt,2 dkg sót,3 dkg élesztőt,fél liter tejet.Összegyúrjuk,nudlikra vágjuk,és pereceket formálunk belőle.A sütőlemezen fél órát pihentetjük.

Amíg sül,5 dkg sót,3 dkg lisztet fél dl vízben jól elkeverünk.Ha a perecek félig megsültek,megspricceljük a sós,lisztes,vizes keverékkel,és befejezzük a sütést.

A Te esetedben nudli helyett,kb. ujjnyi vastagságra nyújtod, kiszúrod és így sütöd őket.

2008. ápr. 19. 22:49

Ne bántodj, meg! de a felkiáltójelek másra következtettek. :)

Sajnos én sem tudok segiteni, de szerintem bármilyen omlós receptet felhasználhatsz, csak a tetejére nem sajtot, hanem vízbe lisztet és sót raksz és ezzel kened meg a tetjét!

2008. ápr. 19. 22:32
A képeim közt meg van a kép.Hátha így könnyebb.
2008. ápr. 19. 22:19

Én egy perec receptjét keresem amin nem sajt van hanem lisztes sos keverék.Aranyos kis fém kíszúró formával szokták csinálni.A kiszúró forma meg van csak már a recept kellene!

Előrre is köszi! :o)

2008. ápr. 19. 22:16
Kérlek hogy segítsetek!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook