Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? fórum

Be tudod osztani a pénzed, tudsz gyűjteni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. dec. 10. 06:48
Mire megöregedtem / a nyavalyát ! majd 80 felé !! sokkal praktikusabban gondolkodom / de az embernek 60 környékén már megvan a szükséges , és alig fér be a házba a sok kacat , van , aki gyüjtöget , én is , de inkább sajnálom kidobni , mert valamiért kedves 1-1 tárgy , hát örülök annak , ami van . Nem szeretem az új ruhát se , mert ha van 1 kedvenc , akkor úgyis csak azt hordom .
2014. dec. 9. 13:54

Na, pl most volt a hírekben, hogy az olaszok csak a gyerekeknek adnak ajándékot, az idén 10 felnőttből 9 nem ad/kap ajándékot. Szerintem ez is egy olyan dolog, hogy inkább önként választás legyen minthogy megvárni azt a pontot, amikor muszáj. Mert olyankor tényleg nagyon szarul éli meg az ember, míg ha szokásból teszi, mert így egyeztek meg a családon belül, akkor igazán tud örülni az ünnepnek a szeretteivel anélkül, hogy bármilyen szorongás kísérné (vajon tetszik az ajándék, amit adtam? Vajon lesz még az a dolog, amit venni akartam? Hu, mennyibe fog ez kerülni...).


Mi magunk között már évek óta így csináljuk, és sok ismerősömről is tudom, hogy ők is szintén csak a gyerekeknek, de mindenféle nyervogás nélkül (nem mondják el 600x hogy ez a krízis miatt van, meg minden, hanem normális dologként könyvelik el). Mégis meglepett, hogy azért 10-ből 9 így csinálja. Talán mert felszínesebbnek gondoltam a többséget és lám, mégsem!:)))

122. forrest2010 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2014. dec. 5. 14:20
Biztos h nagyon jók az akciós dolgok , de mikor kolleganőmnek meghalt a mosógépe akkor neki az is hatalmas segítség volt , h 10 havi részletre / v 6-ra ? / pontosan annyira jött ki az ára , mintha akkor ott kifizette volna egy összegben , szerintem már ez maga egy hatalmas nagy kedvezmény , ha nem volt rá egyszerre annyi pénze és a részleteket muszáj volt havonta kiszorítani , míg amúgy + képtelen megspórolni egy vasat is , végülis mázlija volt ! A boltnak + ott a kis haszon ami a beszerzési ár és az eladási ár között jut nekik , nagyon nagyon sokan másképp nem is jutnának hozzá az árúhoz , nagyon sokan + nem is foglakoznak azzal , h másfélszeresét fizeti ki valaminek ! Nálam az verte ki a biztosítékot , mikor az egyik ismerős még ahhoz is vett fel kölcsönt , h utána legyen miből beugrót fizetni az árúra , így aztán az okostojásnak , mindjárt 2 hitele is lett , amit fizethetett ! V a másik emberke , aki vett részletre egy autót , aztán + vett fel hitelt 1 millát , h tudja fizetni az elsőnek a részleteit , na ennek is lett hirtelenébe 2 fizetnivalója is , csakhát ebbe az a szörnyű , h az egynek a részleteit se tudta könnyen fizetni !
121. gribedli*** (válaszként erre: 120. - Fincsi5)
2014. dec. 5. 14:05

Én is áruházakról beszélek, nálunk leginkább expert, euronics.


Nem, nem az üzletvezető dönti el (de kis üzletnél igen), hanem már ki kell írniuk. Ha nincs kiírva, akkor rá kell kérdezni. Szóval nem úgy van, hogy ráüt a buksijára és akkor mond egy árat, és néz, hogy megveszem-nem veszem, hanem ha nincs kiírva a nem részletfizetôs ár, kikeresi. Ha azt mondja, nincs ilyen (de mindig van), akkor ott nem vennék semmit. Ha valaki rá se kérdez, és mondjuk nincs kiírva, de nem érdekli, mert úgyis csak részletre vette volna meg, annak mindegy. Akit pedig érdekel, az úgyis rá fog kérdezni.

120. fincsi5 (válaszként erre: 119. - Gribedli***)
2014. dec. 4. 13:28

Nem piacon vesszük, hanem boltban DD ott nincs alku, legalábbis nálunk. :)

Régen járhattál itthon. DDD


De már kezdelek érteni....amit én írtam, csak nagy áruházláncok tehetik meg, komoly bankokkal a hátuk mögött. Itt egy kiskereskedő ezt nem tudja megtenni. Te ilyenekre gondoltál, mikor azt mondtad, hogy ott nem vásárolnál. Hát, ott még nem tartunk, nem is tudom, fogunk-e valaha.

119. gribedli*** (válaszként erre: 117. - Fincsi5)
2014. dec. 4. 09:44
Értem, amit mondasz, de ilyenkor is annak a vásárlónak, aki egyben fizet, jár további kedvezmény mert ő nem késleltette a fizetést. És ha az adott üzlet nem ad, az nem fair az azonnal fizető klienssel szemben, tehát nem vennék ott semmit. Esetleg mindig rá kell kérdezni, hogy milyen árat adnak, ha nem kérsz részletfizetést. Magyar viszonylatban is 10% elfér mert ha ennyi az infláció, akkor az, aki előbb fizet, rendelkezésükre bocsájtja a pénzt mielőtt inflálódna. Ha részletre fizetsz, akkor pedig az utolsó részletet már az egy éves inflálódott értékén fizeted be, tehát ezt nekik az árba bele kell számítani, a másiknak pedig jár a kedvezmény. Ezek szabályok. Nem vennék semmit olyan üzletben, ahol nem tartják be ezt a szabályt.
2014. dec. 3. 17:20
Az sem rossz megoldas, ha a régit be lehet cserélni újra, és beszámítják az árát... ha még plusz részletre is megveszek valamit, akkor gáz, mosó-mosogató-hûtô-tv, stb. szépen lecserélve, korszerûsítve. Csak nagyon meg kell nézni, átszámolni, mennyire éri meg.
117. fincsi5 (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2014. dec. 3. 15:54

Ahogy mondod. Legutoljára ezt a laptopot vettük úgy, 90 000.- volt, 10 csekk, 9 000.- :))


A THM vagy mi, az is 0 , a férjem minden újságot átböngész. Bútort még nem vettünk így, csak műszaki cikkeket - többször. :)


Olyan " igazi " hitelünk nem volt, ha ilyenre nem akadtunk, mi is vártunk.

116. tádámmm (válaszként erre: 115. - Gribedli***)
2014. dec. 3. 15:46
Vártam már én is. Sőt. Fele annyiért vártam, és bejött :)
115. gribedli*** (válaszként erre: 114. - Tádámmm)
2014. dec. 3. 15:03
Oh, én olyan helyen nem vennék semmit az tuti! Nekem külön élvezet, hogy ha egyben fizetem ki (márpedig én egyben fizetem ki), tessenek mondani (kiírni) egy alacsonyabb árat! :))) És mindig meg is kapom ezt, mert addig megyek, míg a legkedvezőbb áron megkapom ugyanazt. Ha nem sürgős, akkor meg inkább megvárom, megy az mindig lejjebb.
114. tádámmm (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2014. dec. 3. 14:52

Tényleg van ilyen, már én is láttam több helyen. És ugyanannyi az ár, meg is kérdeztem, ebben mi az üzlet? közölték: a visszatérő vásárló. :O

A te verziód is nagyon jó, és követhető, de csak akkor, ha már eleve rendelkezik az ember egy tartalékkal, és igen, azt is részletekben vissza lehet pakolni. Bútorra hál Istennek nincs szükségem, vigyázok arra amim van.

113. gribedli*** (válaszként erre: 109. - Miss Poppy)
2014. dec. 3. 14:51
:)
112. gribedli*** (válaszként erre: 111. - Fincsi5)
2014. dec. 3. 14:47

Tehát ha egyben kifizeted ott és akkor az üzletben, 80 ezerbe kerül ugyanúgy? Mert nálunk meg mindig ki van írva egy ár az üzletben és alatta, hogy kamatmentes részletfizetéssel ennyi és ennyi részlet ennyi hónapig. Hónap szoroz a havi részletekkel, puff ott egy magasabb összeg mint az eredeti ára. És ennél is azt szokták írni, hogy nulla százalékos kamat. De ha megveheted 65 ezerért, részletekben meg kifizetsz 80 ezret, akkor mégsem 0% van rajta! Persze, nulla % ahhoz képest, amit egy bankban kérnének, de te mégis többért vetted azt a dolgot mint a Juliska néni. Ezért ha van készpénz, abból kell az ilyeneket.


Bútor ugyanez. A bútoroknál 2-3 éves részletek vannak, 30%!!! különbség.

111. fincsi5 (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2014. dec. 3. 14:40

Nem, itt van olyan, hogy 0 % , és akkor tényleg nem jön rá semmi.

Megkapod a 10 csekket, 8000 forint havonta.

Csak egy példa volt.

Mi többször vettünk így tv-t, hűtőt, és egyszerre porszívót, 2 filmlejátszót.:)

110. tádámmm (válaszként erre: 106. - Adfa0d8bdb)
2014. dec. 3. 14:36
A kiadások után ami marad pénz, azt elosztom annyi napra ahány napos a hónap, a hétköznapokra kevesebbet szánok,mert a suliban, munkahelyen (engem kivéve) mindenki főtt ételt kap, a hétvégékre pedig többet. Pl: hétköznap bundás kenyér, tea, vasárnap töltött káposzta, húsleves. Vagyis hétköznap kb 600 Ft jut, abból gazdálkodom (gyakran ha nem friss a kenyér, akkor pirítós a vacsi) hétvégére igyekszem többet szánni, de max 1500-2000 Ft-ot. Sütök kakaós kalácsot, fánkot, lángost, ezek szinte filléres dolgok. Pizzát is tudok olyat, amiből 3 tepsi nem kerül többe egy ezresnél, viszont egy szombat elvan belőle. Hát így. remélem tudtam segíteni :)
109. Miss Poppy (válaszként erre: 107. - Gribedli***)
2014. dec. 3. 14:35

Nálunk úgy van pár éve,hogy van egy bizonyos keretünk(a nagyink jóvoltából)és ha bármi olyan van,hogy mosógép csere,lakásfelújítás,akkor azt abból megvesszük,ha megszavazzuk!

Persze,mindig megszavazzuk:)

2014. dec. 3. 14:35
És ha történik időközben valami más, ha tényleg történik, még mindig fel lehet venni egy másmilyen hitelt, aminek valószínű, hogy ugyanolyan kamata lenne mint az áruhitelnek, DE ha addig is nem történik semmi, szépen visszatesszük a vésztartalékba a hiányzót. Ha elromlik egy fontos háztartási eszköz, azt muszáj pótolni hamar, és ez egy amolyan biztos kiadás már, de az, hogy mi történne egy éven belül, amíg törlesztjük az áruhitelt vagy mi nem történne, ez csak feltevés, ezért mindig jobb kifizetni készpénzből és igyekezni minél hanarabb visszatenni, ez olyan "áruhitel", amit saját magunktól vettünk fel, szóval tényleg nincs rajta kamat. De az üzletekben bárhogy is úgy akarják beállítani, hogy nincs, nagyon is különbözik az az ár, ami részletfizetős, attól, ami azonnali kifizetéses ár.
107. gribedli*** (válaszként erre: 103. - Tádámmm)
2014. dec. 3. 14:21

Azért nagyon csalóka ez az áruhitel nulla kamattal, senki nem ad ajándékba semmit és a nulla kamatnak is ára van, vagyis, ha egyben kifizeted, vásárláskor, hitel nélkül, akkor 20%al is olcsóbb, vagy van, hogy 30%, futamidőtől függően. Ezért annyira utálom ezt a néphülyítést az üzletek részéről, hogy kamatmentes. Francokat az! Nem mindegy, hogy ha egy kisebb dologról van szó, miért kellene ennyivel többet fizetni rá, ha egyszer nem ér ennyit? Ha nincs pénz rá egyáltalán és na tessék, ki kell cserélni a hűtőt, oké a hitel mert hűtő nélkül nem megy a mai háztartás, de ha van a vésztartalékban rá való, akkor abból ki lehet fizetni. Persze, hogy pisloghat az ember, ha utána történik valami más. De addig is nem bukott rajta 20-30%ot, és a vésztartalékba a következő hónaptól már rakosgathatja is vissza a hiányzó összeget, saját magunknak nem számolunk fel kamatot ezért. De a bolt igen.


Nekem 3 éve romlott el a mosógép, és 3 hétig kézzel mostam, nem haltam bele, de inkább megvártam az akciót mert egy bizonyos mosógépet akartam megvenni, amit már egy ideje kinéztem, mikor éreztem, hogy a mienk fél lábbal a sírban van, rosszul centrizett stb., de nem akartam teljes árat fizetni az újért, hanem engedményeset, plusz további engedmény volt rajta az, hogy nem kértünk áruhitelt. A kulcs az, hogy mennyire tudjuk késleltetni az adott kiadást vagy mire vagyunk hajlandóak, hogy késleltessük addig, amíg a legjobb áron megkaphatjuk.

106. adfa0d8bdb (válaszként erre: 105. - Tádámmm)
2014. dec. 3. 14:18

És mesélsz arról, hogy élelmezés témában hogy osztod be ilyen jól a pénzt?


Nekem kettőnkre elmegy kb. ennyi!


Eleve a gyerek iskolai kajája egy tízes! :/

2014. dec. 3. 14:13
Persze egy autó, vagy lakáshitel más tészta, de én magunkból kiindulva azt mondom, azt komolyan megtervezi az ember, számol, hetekig, bankokat faggat, mit mennyiért, milyen plusz költséggel (és még ez sem biztosíték, hogy minden úgy lesz, ahogy tervezed) és mérlegel, érdemes-e belevágni, nem vállaljuk e túl magunkat, és ha beüt a krach, akkor is fogom e tudni fizetni? de a legtöbb ember mindezt elég felelőtlenül teszi, és lehet elemezni az okokat, de a lényeg az, hogy nincs pénzügyi kultúránk, nem gondolkodunk tudatosan, és csak akkor látjuk a rossz döntésünk termését, ha már elkövettük. Ráadásul néha nem azért vesz valaki lakást, mert tovább akar nyújtózkodni mint a takarója ér, hanem mert nem akar mások terveitől függeni, és egy albérletben erre nagy az esély. Szociális bérlakás meg csak olyan rétegnek elérhető, (annak is kevés) aki nem dolgozik, hiszen benne van a nevében. Ritka este, hogy 2 dolgozó fiatal ilyen lakáshoz jusson, a hitel pedig nagyon meggondolandó. Főleg most, hiszen ki mer bízni ezek után abban, amit a bankban hall???
104. adfa0d8bdb (válaszként erre: 102. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 3. 13:55

Ja, hogy áruhitelre gondolsz...


Én lakásra vagy autóra gondoltam!


Nekem könnyebb a helyzetem abból a szempontból, hogy bár a szüleim engem sem támogatnak anyagilag különösebben, apukám sofőrködik Ausztriában, és az ottani bolhapiacokon 20-30 eurókért árulnak megunt, kiselejtezett de hibátlan háztartási eszközöket.


Onnan van a mosógépem, a hűtőm, a mikróm... mindezeket pár ezer forintokért átszámítva vettem. :)

2014. dec. 3. 13:47
A mai áruhitelek jobbak a régieknél, 10 hónap alatt kamatmentesen kifizeted, nem akkora kiadás, mintha elköltenéd a tartalékod, aztán csak nézel, ha beüt egy nagyobb baj. Ettől függetlenül, a lakáshitelen kívül más hitelünk nincs, nem is tervezzük. Van hagyományos tv-nk, amíg működik, csak mert divat, nem veszünk laposat :) Az ember józan gondolkodással felülírhatja a pillanatnyi vágyait. Pl: mi nem nézünk túl sokszor tv-t, és ez nem attól függ, hogy milyen kialakítású, hanem mert inkább olvasunk, alszunk, és mert az ismeretterjesztő filmeket is ismétlik egy idő után :) pedig láttam már hatalmas, gyönyörű színű ugró orcát, a tesóban.. megcsodáltam, és továbbmentem.
102. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 101. - Adfa0d8bdb)
2014. dec. 3. 13:27

Dehogynem! A hûtôszekrény mindig a legnagyobb melegben megy gallyra; a mosógép, amikor a legtöbb mosnivaló van :D

Vásároltam már hitelre, pedig volt készpénzem, csak nem akartam lenullázni magamat.

De azt is tudtam, ha nem lenne esetleg munkám, akkor is tudnám fizetni a hitelt késedelem nélkül.

101. adfa0d8bdb (válaszként erre: 51. - Finom23)
2014. dec. 3. 13:14

Azért egy hitel nem csúszik be "csak úgy"!


Akik hitelt vállalnak, tudják hogy hány évre szóló elkötelezettség...

100. marlenka70 (válaszként erre: 92. - 99b683e578)
2014. dec. 2. 18:34
Postán beváltják de ne vidd egyszerre. Berolnizva nem kértek pénzt a beváltásért. Néhány ezrével a kisboltok is örülnekaz "aprónak"
99. tádámmm (válaszként erre: 97. - Forrest2010)
2014. dec. 2. 17:16

Nem is várom, hogy a lányának tekintsen, de a tisztánlátás nem kerül pénzbe, ugye? vagyis ha az egyiknek nem adok semmit, akkor nem példálózok azzal, akinek még a széket is a segge alá tolom, nehogy meg kelljen erőltetnie magát :(

Valójában egy dolognak örülök: nem függök tőlük, és köszönettel sem tartozom nekik. Ez az én elégtételem.

2014. dec. 2. 17:04
Van aki képes segítség nélkül is boldogulni , a saját megelégedettségükre !! van akit tolhatnak 2 oldalról is , mégse jut semerre ! van sokféle ! de ügyes vagy ez a lényeg !
97. forrest2010 (válaszként erre: 87. - Tádámmm)
2014. dec. 2. 16:58
....tudod menyem nem lányom ! vejem nem fiam ! de nem mindenki van így vele !!!!
96. forrest2010 (válaszként erre: 68. - 4c3a5e5783)
2014. dec. 2. 16:55

Amikor egy családban előfordul 3 autó pl , aki úgy nyilatkozik , h ők nem úgy élnek , h különösebben megviselné egy benzináremelés , azokat láthatod plázákban vásárolni ! én a magam részéről még nem jártam egyikben sem , pedig van egy tragacsunk , amivel kb havonta 3x átrohanunk egyik multihoz és úgy vásárolok , h itthon még kenyeret se nagyon kelljen venni , mert itt 1 kiló kenyér 3x annyi , mint ahol megveszem , télen kilógatom a teraszra a kenyeret , nyáron a hűtőbe tárolom , h ne kelljen kidobni belőle egy falatot se . De ismerek olyan embereket is , sokat , akik ennél kevesebből kell h kijöjjenek egyik hónaptól a másikig .

Nagyon nehezen tanultam meg beosztani , de ma már hálistennek nem gond . Mivel nem sok pénzből kell gazdálkodnom , úgy vagyok vele , h jusson is maradjon is , ne fordulhasson elő az , h nincsen 1 heti tartalék se , mert akkor hiába lenne pénzem , ha itt kellene vásárolnom , ahol töredékét kapok a pénzemért .

2014. dec. 2. 16:07
Köszönöm!! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook