Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyedit alkottam, hogy tudnám levédetni? fórum

Egyedit alkottam, hogy tudnám levédetni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. unom (válaszként erre: 60. - Erolin88)
2014. dec. 4. 10:17

Szerintem érdemes.

Gondolj bele: mi van, ha valaki nem a facebookon használja a képedet? lehet, nem is fogsz tudni róla.

Ez elég más, mint régen fotókat ajándékozni, hiszen korlátlanul másolható.

60. erolin88 (válaszként erre: 59. - Unom)
2014. dec. 4. 10:15
Ezek után elgondolkodtam rajta, hogy mindent leszedek.
59. unom (válaszként erre: 58. - Erolin88)
2014. dec. 4. 09:59

Épp ezért nincs rólam a neten nyilvánosan kép.

Ami egyszer felkerült azt nehéz leszedni, bárki visszaélhet vele, és még jó, ha tudomást szerez róla az, aki a képen van.

58. erolin88 (válaszként erre: 54. - SDitti)
2014. dec. 4. 09:58

A személyes képpel visszaélés teljesen más, abban sajnos volt részem nemrég. Anyós egyik új ismerőse nem ismeri a különbséget a megosztás és a hozzászólás opció közt... És még a fészét se tudja beállítani. Nyilvánosan osztott meg rólunk, meg a kisfiunkról képeket... Hát kicsit elbeszélgettünk vele, meg jelentettük, és leszedte a képeket szerencsére.


Sajnálom, hogy rosszul esik.

57. erolin88 (válaszként erre: 55. - SDitti)
2014. dec. 4. 06:54
Én ez idő alatt is gyártottam a díszeket. :D
56. unom (válaszként erre: 55. - SDitti)
2014. dec. 3. 21:26
Amilyen a kézügyességem, az általam készített ajándék nem biztos, hogy örömöt okozna :)
55. SDitti
2014. dec. 3. 21:16

Ja és már sokkal-sokkal több szót pazaroltunk a témára, mint amit megérdemel. Ezidő alatt akár szabadon engedhettük volna a fantáziánkat és kitalálhattunk volna valami jó kis karácsonyi ajándékot.


A fórumot kiírónak (mert igencsak eltértünk a tárgytól): Nem tudom, mik a feltételek, nem tudom a pénzvonzatát se.

54. SDitti (válaszként erre: 47. - Erolin88)
2014. dec. 3. 21:14
Nem mondta senki, hogy gonosztevő vagy. Én azt mondtam, hogy aki képes valamit fénykép alapján is megcsinálni, az tud valamit. Ezt nem is érzem igazi másolásnak. (Nem pénzért kapható minta továbbforgalmazásáról van szó, nem összekönyörgött mintáról.) Mondjuk én akkor is mellette vagyok annak, hogy ha az eredeti alkotó személye ismert, akkor illik megemlíteni. Kiagyalta, kikísérletezte, lehet, hogy neki abban több heti munkája, a fantáziája benne van. Ez egy plusz, egy gesztus. Nyilván ha valaki kitesz egy fényképet a netre, akkor mindenfélének ki van téve. (Akár személyes képről is beszélhetünk.) Azt is írtam - és fenntartom - hogy ha valakinek ebben a témakörben rosszulesik ilyesmi, nem érdemes vitába szállni. Nem érdemes levédetni meg semmi ilyesmit. Csak az idő, energia, pénz megy vele, amit akár magára vagy a családjára is fordíthatna.
2014. dec. 3. 20:35
Az üzleti más, azért nem értek hozzá :)
52. unom (válaszként erre: 51. - Erolin88)
2014. dec. 3. 19:59
Szerintem saját használatra nyugodtan lehet a netről vadászni, üzleti felhasználás nagyon más.
51. erolin88 (válaszként erre: 50. - Unom)
2014. dec. 3. 19:54
Lehet azért vagyok ilyen trehány ezen a téren, mert én nem üzletelek. :)
50. unom (válaszként erre: 49. - Erolin88)
2014. dec. 3. 19:41
Így korrekt, én is így járok el a képekkel. Vagy megveszem, vagy olyan oldalról szedem le, ahol az alkotó engedélyezi az üzleti felhasználást.
49. erolin88 (válaszként erre: 48. - Unom)
2014. dec. 3. 19:38

A jogi oldala biztos érdekes lehet, de hát nem vagyunk jogászok.


Én meg trehány vagyok és nem figyelek az alkotó felkutatására... Vagyis vettem már amigurumi mintát német oldalról és ott kifejezetten kérte a csaj, hogy ne terjesszem. A PDF fájl, amit küldött a nevemmel volt vízjelelve. Van ismerős, aki le tudná szedni... De nem adom oda senkinek, pénzért vehető, vegye meg akinek kell. :P :)

48. unom (válaszként erre: 47. - Erolin88)
2014. dec. 3. 19:04

Érdekes, hogy egyre több fejlesztő mellőzi a copyright jogokat. A legújabb, amiről hallottam, a tesla-féle elektromos autó sincs levédve, pedig ott vannak új megoldások bőven.

Személy szerint veled értek egyet, de a jogi hátterét pontosan nem ismerem.

Engem a képek érintenek, azt használok sokat, de mindig figyelembe veszem az alkotó kérését.

2014. dec. 3. 18:59

Én meg pont a másik oldal vagyok. Nem zavar a másolás. Én is szoktam, ettől nem érzem magam gonosztevőnek (ez lehet nem is a legjobb szó rá). Ha látom a mintát, le tudom olvasni... Nem árulom ezeket a dolgokat, ajándékokat csinálok vele barátnak, barátnőnek, családnak. Jelenleg 3 karácsonyfányi kézzel készített díszt, mert örömet akarok okozni anyámnak, anyósomnak, (meg persze magunknak is) karácsonykor. Akkor már 2 havi munkám lesz ezekben a díszekben...

Értem a Te álláspontodat is, de nem értek vele egyet.

A jogi oldala tényleg érdekes lehet, hogyan lehet bebizonyítani, hogy azt a mintát teljes mértékben adott ember találta ki, nem pedig minta alapján. VAjon ezt hogy lehet bizonyítani?

46. unom (válaszként erre: 45. - SDitti)
2014. dec. 3. 18:41
Kíváncsi lennék, hogy le lehetne-e védetni egy ilyen alkotást, jogi szempontból. Csak ezt megpróbálni elég drága mulatság.
45. SDitti
2014. dec. 3. 18:35
:) Olvasd vissza a hozzászólásaimat. Benne van az álláspontom. Nem érdemes még nagyon vitatkozni se. Aki nem érti, hogy mi a probléma, annak hiába is magyaráznám. (Nem vagyok egy retorziót elkövető fajta.)
44. erolin88 (válaszként erre: 43. - SDitti)
2014. dec. 3. 16:03
És akarsz retorziót venni rajta vagy csak bánt? És eladásra csinálta a dolgokat. Mondjuk az ilyenen milyen retorziót lehet tenni? Van értelme?
43. SDitti (válaszként erre: 41. - Erolin88)
2014. dec. 3. 14:45
Igen.
42. erolin88 (válaszként erre: 41. - Erolin88)
2014. dec. 3. 10:48

Vagy a te képedre is konzílium ült össze, te meg csak pislogtál?


Bocsi, hogy ennyire érdeklődöm, csak hát a pletyka... "Unatkozó", itthon ülő anyuka vagyok. :)

41. erolin88 (válaszként erre: 39. - SDitti)
2014. dec. 3. 10:41
Arra nem válaszoltál hogy volt e a képeden bármi rád utaló jel: link, a neved vagy bármi, ami hozzád vezette volna az illetőt.
2014. dec. 3. 10:37

De ha nem tudja és egyszer csak előkerül az "alkotó" és letolja... Akkor aztán nekem is sok kedvem lenne tőle kérdezni.


Lehet a te szitudban is bántásnak érezte az illető azt az egy mondatot és inkább elsunnyogott. Nekem sokszor f...gom sincs ki készítette az adott horgolmányt, mert megkeresem a képet, leszámolom, oszt jó napot. Megy az ajándékos dobozba a többi mellé. Mert engem nem az motivál, hogy a készítőt felkutassam, csupán örömöt szeretnék szerezni a családomnak. És ebben már másfél havi munkám van.


Amúgy ma láttam a fészen egy horgolós csopimban, hogy kirakott egy nő valami horgolt csizmaféleséget. Valaki kommentelte, hogy jó lenne egy leírás! plusz szmájli és még ezek után odaírta zárójelbe, hogy óhajtó mondatnak szánta. Ez szerintem tök kedves.A fülbevalósnál, amit írtam, ott nem derült ki még ki az alkotó, mert az embereket marhára nem érdekli, akik csinálják, csak mindenki büszkélkedik, hogy neki is sikerült... Esetleg olyat láttam, hogy azt odaírták ki csinálta a mintát, de ennyi. (Na meg is néztem a pin-te-rest- ről van a kép.)

39. SDitti (válaszként erre: 38. - Erolin88)
2014. dec. 3. 09:56
Ha valaki kép alapján megtudja csinálni, az már tud valamit. (Mondjuk van akkor is olyan aki fontosnak tartja, hogy megnevezze honnan jött az inspiráció.) Ha már netes "konzílium" ül össze, hogy mennyi szemszám van ott és hogy s mint (holott tudja kitől származik a kép és tőle is kérdezhetne), akkor az már gáz. Szerintem!
38. erolin88 (válaszként erre: 36. - Marlenka70)
2014. dec. 3. 07:15
Tudod hány millióan ezt csinálják. Túrják a netet a képekért, mert olyan ügyesek, hogy kép alapján is meghorgolnak valamit, vagy hímeznek, vagy gyöngyfűznek vagy mittomén. Ha könyvből készítünk el egy mintát az nem gáz? Az is ugyan úgy az alkotó másolása, csak ott kifizettük a könyvért a pénzt... jó esetben. De lehet, hogy kölcsön kaptuk a könyvet vagy használtan vettük. Túl van spilázva ez az én alkotásom dolog.-
37. unom (válaszként erre: 36. - Marlenka70)
2014. dec. 2. 21:38

Nem tudom, mi volt a termék.

Mennyire volt egyedi, vagy ő honnan vette az ötletet, és a másolók ezt saját maguknak, vagy eladásra készítik.

Ehhez tényleg bíróság kellene, de terméket levédetni a megjelenése előtt szoktak.

2014. dec. 2. 21:27
Itt ha jól gondolom nem a kép másolása a probléma,hanem a képek alapján készítik el mások is a terméket.
35. erolin88 (válaszként erre: 34. - Unom)
2014. dec. 2. 07:15
Hát igen.
34. unom (válaszként erre: 33. - Erolin88)
2014. dec. 1. 22:03

Így van :)

Majd ha azt hazudják, hogy az ő műve az utánzás is, akkor jogos a reklamáció szerintem.

33. erolin88 (válaszként erre: 32. - Unom)
2014. dec. 1. 21:54
Úgy néz ki az alkotó csak addig jutott el, hogy jajj lekoppintották a munkámat. Pedig hát szokták mondani, hogy az utánzás a hízelgés legőszintébb formája...
32. unom (válaszként erre: 31. - Erolin88)
2014. dec. 1. 21:17

Ebben szerintem semmi nincs.

Nem is értem, ha valakit ez zavar, inkább vegye dícséretnek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook