Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha nincsenek meg a feltételeid GYED-re.. fórum

Ha nincsenek meg a feltételeid GYED-re.. (beszélgetős fórum)


17. dogiz (válaszként erre: 15. - Barcabo)
2014. dec. 3. 14:31
Mikorra vagy kiírva?
16. dogiz (válaszként erre: 15. - Barcabo)
2014. dec. 3. 14:30
Arra már nem emlékszem, a munkanélkülinél beszámít ez egész biztos, mert kérdeztem egy továbbképzésen, de a THGY, GYED -be ezt nem tudom.
2014. dec. 1. 14:20
most felvettek egy helyi kis boltban,így talán kihúzom azt a 100 napot,köszi a válaszokat :).Még valami,gondolom az alkalmi munkavállalói papírom az nem számít bele?!Ott is volt jövedelmem,és be voltam jelentve.Vagy az más tészta?
2014. nov. 30. 20:31
köszönöm nektek :(
13. Bcicus (válaszként erre: 11. - KisManka)
2014. nov. 30. 20:30
Próbaidő alatt semmilyen védelem nincs természetesen.
2014. nov. 30. 13:15

" most pénteken kezembe adták az azonnali felmondo levelemet letelve a próbaidőm közölték létszámstopp van"


Nincs mit hozzáfűzni, tudjuk hogy ez mindennapos. :/

2014. nov. 30. 12:47
nem úgy van, hogy ha visszamenőleg be tudod bizonyítani, hogy a felmondáskor már terhes voltál, akkor visszamenőleg is helyre kell állítani a munkaviszonyt? vagy ez próbaidőre nem vonatkozik?
10. Bcicus (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2014. nov. 30. 00:29
Semmit nem tudsz csinálni.Át kell gondolni így is tudjátok e vállalni a gyereket.
9. dogiz (válaszként erre: 6. - Barcabo)
2014. nov. 29. 15:12
Igen, ha nem dolgozol, akkor természetesen a járulékot fizetned kell, ahogy az előttem szóló írta, de ha olyan ahol le tudod dolgozni, az még jobb, akkor még fizetést is kaphatsz.
8. andi6020 (válaszként erre: 6. - Barcabo)
2014. nov. 29. 14:32

Bejelent, és fizeted magad után az összes járulékot, akkor igen.

Bár nem engem kérdeztél.

7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Barcabo)
2014. nov. 29. 14:25
Akkor ez a felmondás még tegnap történt? Nem lehetne beszélni a főnökkel? Megmondanád, hogy babát vársz, és legalább addig ne mondjon fel, míg jogosultságod megszerzed. Hátha megérti. :))
6. barcabo (válaszként erre: 5. - Dogiz)
2014. nov. 29. 14:19
szia.tehát ha találok valakit aki bejelent akkor ezek lehetségesek volnának?
5. dogiz (válaszként erre: 3. - Csipkerózsika)
2014. nov. 29. 13:28
Ha minimálbérrel valaki bejelentené és a szülést megelőzően 28-ik naptól elmenne THGY-ra másnap meg is szüntethetik a munkaviszonyát, mert paszov jogon járna neki a THGY, jövedelmének a 70 %-a 168 napon keresztül, azt követően pedig a GYED a gyerek 2 éves koráig. Anyagilag sokkal de sokkal jobban járna kb. a duplája a GYES-nek. (tudom h. nem sok, de 25 ezer vagy 50-55 ezer nem mindegy 25 hnapon keresztül)
2014. nov. 29. 12:39
Próbálj ismét valahol munkát keresni , nem kell megmondanod, hogy babát vársz, vagy ha mondod akkor 8 hónapos korodig dolgozz, utána jogosult vagy GYED-re
2014. nov. 29. 11:45
Ha bejelentenének is, akkor sincs jövedelmed a baba születéséig. Talán próbálj meg segélyt kérni az önkormányzatnál, ha megfelelsz a feltételeknek.
2014. nov. 29. 10:45
Nem tud bejelenteni valaki a maradandó 104 napra?
2014. nov. 29. 10:21
Sziasztok.A héten derült ki hogy állapotos vagyok 3.babámmal.Mivel az első gyermekem súlyosan asztmás volt így vele 10.szülinapjáig ugye gyesen voltam.Közben sajnos "feketén"Dolgoztam évekig.Majd 2013.november 1-től lett hivatalos munkahelyem.4 hónapot dolgoztam egy éjjel nappaliban.Elköltöztünk,1 hónapot egy étteremben,maj azt követően egy hazai bolthálózatban voltam árufeltöltő heti bérben alkalmi munkavállalóként 3 hónapot.Utána ez a bolthálózat felvett idén szept.1 től eladói státuszba.Majd most pénteken kezembe adták az azonnali felmondo levelemet letelve a próbaidőm közölték létszámstopp van mehetek Világgá.261 bejelentett napom van,tehát ahogy olvastam ez semmire nem jogosít.Terhesen meg ugye nem fognak sehova felvenni.Mik a lehetőségeim?!Ilyenkor most 9 hónapig üljek itthon mindenféle pénz nélkül?Segítsetek ha tudtok még valami hasznosat mondani nekem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook