Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Harminchárom tipp egyedül utazóknak fórum

Harminchárom tipp egyedül utazóknak (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2006. júl. 7. 14:57

Én is voltam Indiában.És nagyon igaz amiket elmondtál.

Igaz hogy én hotelokba voltam,és azok gyönyörűek.És ott van palackozott viz,meg a kajától se kell félni.

Viszont ittam jegeskávét egy étteremben,és aztán szépen ki is jött belőlem.

Én nagyon sajnáltam ott az embereket:(Tényleg szörnyű körülmények között élnek.Én itthon is mindig veszek kaját ha hajléktalant látok,és a kóbor állatokat is megetetem.Ezért ott is ezt tettem.Igaz hogy nagyon sokan lettek de azért mindenkinek jutott egy kicsi belőle.

2006. júl. 6. 14:30

Voltam nemrég Indiában, igaz társasággal, de kiegészíteném az ottani tapasztalatokkal.


Nyers hámozatlan ételt enni tilos. Főzd meg, süsd meg, hámozd meg, vagy dobd ki! (Saláta tilos!) Esetleg vigyél magaddal fertőtlenítő tablattát, és fél óra (asszem ennyi volt a papírra írva) áztatás után ehetsz ilyet...


Csak palackozott italt vegyél! Ne használj csapvizet, még fogmosásra sem, ha nem vagy benne biztos, hogy iható.


Olyan helyen vegyél ételt, ahol sok helyi is eszik, itt valószínüleg friss az alapanyag.


Ha gyanús helyen eszel fertőtleníts egy jó korty erős pálinkával, vagy más tömény itallal.


Ne adj pénzt koldusnak. Ne vegyél utcai árustól, ha van a környéken koldus, vagy utca gyerek.

Ha nagyon akarsz pénzt adni, akkor csakis indulás előtt adjál, ha gyorsan tudsz távozni, vagy ha senki nem látja. (Különben hirtelen nagyon sokat vesznek körül, és nem tudod őket lerázni.)


Vásárolj ott ahol a helyiek vásárolnak. Itt olcsóbbak az árak, és kevésbé valószínű, hogy átvágnak. A nagyboltokban sem vernek át, de ott magasabbak az árak.


Akkor tudsz jól alkudni, ha nincs szükséged rá. Ha tényleg kell, akkor egy petákot sem fognak engedni.


Ismerd meg a helyi szokásokat. A krákogás, köpködés, böfögés máshol nem biztos, hogy illetlen.


Ha valakit le akarsz fotózni, akkor kérdezd meg szabad-e (vagy használj zoomot, és ne vegyék észre). Általában örülnek neki, esetleg azt kérik, hogy ők is hadd fotózzanak le, de néha igencsak morcosak tudnak lenni érte.


Ha a riksás nagyon olcsó, akkor a cél előtt még bevisz egypár boltba vásárolni.:)


Legyen nálad mindig aprópénz. Jó borravalónak, ha bemész egy templomba, ha utánna vissza akarod kapni a cipődet...


Indiában az emberek kézzel esznek, de ismerik a villát, kanalat (nyugodtan kérjél étteremben). Csak a jobb kezüket használják evéshez. És evés után mosnak kezet (ha étkezés után kapsz egy tálkát benne citromdarabbal, akkor az nem desszert, hanem kézmosóvíz:)).


Először minden kajából keveset vegyél, mert meglepő íze tud lenni:)


És végül mosolyogj, két ember között a legrövidebb út a mosoly:)

2006. jún. 30. 11:33
Hölgyeim... ha egyedül is indulnak útnak, biztos, hogy több ismerősre tesznek szert, mint otthon, a vállalati büfében... De azét vigyázzanak. A magányos utazóra nem kevés veszély leselkedik, kivált, ha nő;)

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook