Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony külföldön fórum

Karácsony külföldön (beszélgetős fórum)

2014. dec. 28. 06:43
nalunk nem divat az igazi fa,mcsak a mu a nagy meleg miatt,hisz au-ban nyar van ilyenkor.
23. 3a5c305959 (válaszként erre: 21. - 0f332c4ec9)
2014. dec. 2. 00:37
Szerintem senki nem irta hogy gaz a ket fa :-)
2014. dec. 1. 23:59
Mi utazunk haza Magyarországra a szüleimhez.A növérem és családja is jönnek szintén messziről.Ott találkozunk.A fontos,hogy együtt lesz a család.
2014. dec. 1. 23:44
Nem értem miért olyan gáz a 2 fa,ha itthon karácsonyozunk ,mindig kettő van. Egy lent,egy az emeleten...jó ne válaszoljatok inkább. És nagyon elnézést kérek a fóruminditótól is..
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Fcica)
2014. dec. 1. 10:27

Csodálatos lehet Lappföldön a karácsony! Hó van, a manós sapkás dolog szuper!:))))


Jó, értem a nagyüzemes dolgot, de mindezek ellenére Télapó otthona Lappföld.

19. Fcica
2014. dec. 1. 08:36

Finnországban élünk, a Mikulás mellett. Ennek ellenére nem több a karácsony itt sem, mint máshol. A gyerekek az iskolában előadást tartanak, mézeskalácsot sütnek, a szabadban díszítünk karácsonyfát a várossal közösen. A legaranyosabb dolog, ami itt nagyon tetszik: advent első napjával a gyerekek kapnak egy "tonttu" sapkát, ezt egészen jan 6-ig lehet sőt kell hordani a rendes sapi helyett. Ilyenkor az egész város tele van kismanókkal :D Karácsonyfadíszítés, ajándékozás hasonló, mint otthon. A menü kicsit más, mert a finnek sonkáznak ilyenkor. A boltokban előre fel kell íratkozni egy egy szebb példányét. Vannak hozzá szószók és helyi sütik, de ezekkel még nem igazán találkoztam.

Karácsonykor nem szoktunk hazamenni, mert itt nagyüzem van: síközpontban dolgozunk.... De telefon, skype persze van. Ez is csak egy nap...

18. 3a5c305959 (válaszként erre: 17. - Gribedli***)
2014. nov. 27. 11:12
En is ismerke olyat akinek ket faja van. Egy a nappaliban, egy a haloban, hogy amikor kinyitja reggel a szemet az legyen az elso amit megpillant :-) Szerintem ez aranyos. Nalunk lesz sok giccses cucc, foleg az ablakokon mert azokat imadja a lanyom rakosgatni. A kert fele nyilo ajtonk uvege mar most tele van hopelyhekkel.
2014. nov. 27. 11:09

Ja, még elfelejtettem írni ide, mert már írtam valahol másik topikban: a Betlehem!


Nálunk mindig van ez is, és a kis Jézust az éjféli mise után tesszük be. Ez is olyan hagyomány, hogy mindenkinél van, mindenféle-fajta betlehem (egyik évben még a kindertojásokból is volt ilyen verzió, hogy a doboz volt az istálló és a kinderben lehetett találni a szereplőket).


Nekem régen egy csináld magad verzióm volt, ehhez minden évben veszek mohát, a többi tárgy marad ugyanaz, sólisztgyurmából készítettem és cipősdobozból volt az istálló, a tetején a hullócsillag. Aztán egyszercsak elkezdtek nekem ajándékozni különböző szereplőket a Thun-tól, ezek ilyen aranyos kerámia cuccok, és évről évre kaptam 1-1 darabkt, először a szent család, majd az istálló, az öszvér, stb. Mostanra komplett, mert a 3 király és a tevék is vannak, kis pásztor, stb. Ezt is minden karácsonykor előveszem és kitesszük, aranyos:)


Mint írtam, ebben is van, aki túlzásba viszi, egy barátnőm olyan szinten túldíszíti a házát, hogy a bejárathoz és minden szintre, plusz a fa mellé is tesz Betlehemet. Szerintem ez már azért giccs kategória, mert elveszti a hangulatát, végülis nem áruházban vagyunk, legyen 1, a fa mellett vagy a nappaliban, de 1, hiszen Jézuska is 1 van, ha már valami spirituális dolog a jelképe ez a hagyomány, nem kellene ebben is a mennyiségre hajtani.

2014. nov. 26. 23:02

Karácsonyfa tuti lesz, azt itt mar december elsején felallitjak ugyan de nalunk természetesen csak 24-en. Faallitas delutan lesz, a lanyom ugyis alszik 4-ig, akkor mar van annyira sotet hogy szep legyen a vilagitas. Egesz nap karacsonyi zeneket szoktunk hallgatni hogy mindenkinek megjojjon a hangulata (amire rasegitunk egy kis Port-al :-) ), aztan szepen kioltozunk a vacsorahoz. Lesz a "kötelező" toltott kaposzta pulyka hussal es szalonnaval, mert a ferjem nem eszik diszno hust. En a szaloncukrot nem hianyolom, itt lehet kapni de nem fogok venni. A tobbin meg gondolkozom, szerintem nagy adagokat fogok fozni, de nem feltétlenül hagyományos karácsonyi eteleket, igy nem kell a konyhaban toltenem az unnepeket.

Egyenlore ugy keszulunk a lanyommal hogy vettunk karacsonyi lapokat, pot purit, ablakra rakhato matricakat. Ezeket feltesszuk mi is elsejen, ahogy az itt szokas. A lapokat "megirjuk" es feladjuk egyutt az otthoniaknak. Mi nem igazan szoktunk ajandekozni, mindig inkabb veszunk valami nagyobbat amit az egesz csalad hasznal. A lanyom kapott egy kis iroasztalt szekkel meg lampaval hogy tudja hol csinalni a hazifeladatat. Elvileg ez volt a karácsonyi ajándéka de megtalalta es kibontotta egyik delutan, ugyhogy most keresek neki valami aprosagot hogy csak legyen a fa alatt is valami. Tavaly nem csinaltam ekkora felhajtást mert nem ertem ra, de iden unnepelunk kicsit. Nekem nagyom szep emlekeim vannak gyerekkorom karacsonyairol, szeretnem ha a lanyomnak is kulonleges es izgalmas lenne ez az unnep.

Az ujev engem mar nem igazan hat meg. Regebben mindig dolgoztam januar elsejen (a karacsonyert cserebe) most meg mar csak at fogom aludni. Utoljára a lanyom szuletese elotti szilveszterkor vettuk a faradtsagot es bementunk a London eye aljahoz a ferjemmel hogy onnan nezzuk a tuzijatekot. Szep emlek mert aznap kezdtem el sejteni hogy babat varok :-)


Nekem is hianyzik a karacsonyi Budapest. London a nyomaba sem erhet. Azert majd kilatogatunk talan vagy a winter wonderland-be hogy megigyunk egy jo kis forralt bort, vagy a Tate modern-nel van még egy karácsonyi vasar, állítólag az is jo.

Csak ne essen az eso egy napot es megyunk :-)

2014. nov. 26. 19:50

En nem igazan szerettem a Karacsonyt amig nem voltak gyerekeim. Nem mondom, hogy utaltam, de semmi kulonos nem volt. Amiota gyerekek vannak, iden mar eleg nagyok is, varjak Santa-t, azota elvezem igazan. A keszulodest, tervezest, Santanak irni / telefonalni (nekunk ilyen modern Santa-nk van, fel tudjuk hivni :DD) oromet okozni nekik.


Mi 25-en karacsonyozunk, aznap egy napra megall az elet Angliaban, a fu sem no, buszok, vonatok semmik nem jarnak. Minden valamire valo bolt zarva, mert ez igy van jol.


Mi leginkabb csirket eszunk a pulyka helyett, mert nem szeretjuk a pulykat :/

Beiglit szoktam sutni, fozni nem fozok annyit, hogy osszedoljon az asztal mert nem esszuk meg.


Ami kicsit hianyzik, az a Vaci utca Karacsony elott, az a hangulat, a sult kolbasz illata mindenhol, forralt bor, kurtoskalacs stb :)

2014. nov. 26. 19:17
De még egy mondat,hogy miért nem birom: mert a pénzről szól,az erőltetettségről,a kajálásról és a vendégjárásról. Nálunk egész évben jönnek mennek az emberek kész átjáró ház vagyok,és akkor még jönnének év végén is. Hát nem. És én meg nem megyek. Nem és kész. Inkább ha csak lehet elhúzok a p..ába :)
13. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2014. nov. 26. 19:14
Na igen. Én mondjuk messzire megyek,de megértelek. Én sem birom. De bocsánat már a fóruminditó szólt,hogy ide csak azok irjanak akik külföldön élnek :)
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Trapiti)
2014. nov. 26. 18:21

Én egy dolgot sajnálok, ami nincs itt, de magyar: szaloncukor!:)))


Nem megenni akarom, de a fa nekem ettől magyarosabb lenne. Persze, próbáltam már sajátot csinálni, de úgy igazából a család sem érti, hogy mi értelme van szaloncukrot aggatni a fára, hiszen nekik a masni a mindenük.


Már írtam más topikokban is, hogy én szeretem a karácsonyt, mert nincsenek rossz élményeim róla. Sőt, bármelyik itteni karim felülmúlja akár a legszebb otthonit, annyira nincs itt veszekedés és zsörtölődés. Az olaszok nem mind egyformán ünneplik, mert van északi és déli szokás, de a zaba és a családi összejövetel közös. Tetszik bennük, hogy kevésbé ajándék orientáltak, nem ez a lényege az ünnepnek, és nem ítélkeznek ez alapján, viszont sokat díszítenek. Sokan csak a gyerekeknek ajándékoznak inkább és a felnőttek maguk között semmit, jómódú családokban sem mindig, vagy csak egy apróság. Aztán persze mindig van olyan is, mint mindenhol, aki túlzásba viszi, de nem jellemző.


Mivel itt nincs Mikulás, nem ünneplik, a karácsonyi díszítés meg minden már elkezdődik dec elején, vagyis a fát nem Szenteste, hanem dec. 8-án tesszük ki, de vízkeresztkor (jan 6) szigorúan le is szedjük, hiszen január 6-án jön a Befana, aki egy banya és olyan pici ünnep ez, mint a Mikulás, szóval hoz virgács helyett szenet (fekete cukorka) és kis csomag valamit.


Ja, mit tartottam meg? Mikulást nem, mert egy ideig csináltam a gyereknek mikulásozást de elmesélte az oviban és ők nem akarták felfogni, ezért ő kérte, hogy hagyjuk a francba...a 2 kiscsajnak már nem is volt.


Nem járok haza karácsonyozni, egyáltalán, haza sem járok, úgyhogy erre nem tudok válaszolni, de nem hiányzik. Mi itt 25-én ünnepeljük vagyis 24-e egy ünnepi kis vacsi és utána éjféli mise, másnap reggel pedig érkeznek az ajándékok:)))


Őszintén szólva, nekem a karácsonyi ebéd sem nyűg, szeretem, ha hozzánk jönnek és szeretem előre megtervezni a menüt, főzőcskézni meg minden, ünnepi asztal és társai. Általában 8 felnőtt és 4 gyerek, ez a család és 25-én délben nagy ebéd, este nagy vacsora, másnap megint nagy ebéd (mert Szt.István) és csak 26-a este az, amikor már nincs ilyen hivatalosan kollektív zaba.

11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2014. nov. 26. 15:59

De nagy megkönnyebbülés, hogy megbocsájtottál.


Nagy kő esett le!

10. trapiti (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2014. nov. 26. 15:55
Szerintem az eldő hsz-ban érthetően leírtam :) persze nem baj ha más is hozzászól :)
9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Trapiti)
2014. nov. 26. 15:53
Ja, akkor;" Külföldön élők karácsonya "
2014. nov. 26. 15:46
Valójában azokra gondoltam akik eleve külföldön élnek és nem arra hogy valaki elutazik külföldre karácsonykor :)
2014. nov. 26. 15:28

Csak egy olyan személlyel tölteném a karácsonyt külföldön, akit nagyon szeretek, és ha vele vagyok érezném az otthon melegét.

Amúgy nem szeretem a karácsonyt, annyira, nem voltak jó élmények, de most ez bukcsázott ki belőlem :D

6. fincsi5 (válaszként erre: 5. - 0f332c4ec9)
2014. nov. 26. 15:00

Én se bírom, de hova menjek? Minden szálloda karácsonyi díszítés, kaják........csak azért, hogy máshol aludjak?

" Melegebb éghajlatra meg nem futja.:((

Úgyhogy se díszítés, se ünnepi kaja.Sose szerettem, de ahogy idősödök, egyre jobban NEM !!

2014. nov. 26. 13:54
Na hát én többek közt azért utazom el idén,hogy ne kelljen karácsonyozni. Nem birom.
2014. nov. 26. 13:43
Mi Tajvanon nem ünneplünk karácsonyt, bár árulnak műfenyőt az IKEABAN, mi nem vettünk, mert húsz huszonöt fokban nekem sincs meg a hangulatom. Párom ugyanúgy dolgozik,mint máskor. Szívesen hazamennék karácsonyra, de nagyon drága. Tavaly sütöttem rántott húst. Nem is ajándékozunk. Itt csak divatból tartanak karácsonyt a helyiek,mint nyugati ünnep.
3. trapiti (válaszként erre: 2. - 20bd9c3196)
2014. nov. 26. 13:26

Ezek szerint te máshonnét (honnét?) :) kerültél Magyarországra?


Érdekes amit írsz a vendégségről. Nálunk pl. 24-én este volt mindig az ünnepi vacsora és ha vendégek jöttek vagy mi mentünk, az 25-26-án volt általában egész napos program, de valóban elsősorban ebéd :)

2014. nov. 26. 13:17

A szokásos karácsonyi kajákból szoktam főzni,de mivel Magyarország volt eleinte nekem külföld igazából csak a hazai salátát szoktam készíteni. Itt az volt a fura,hogy ebédre jár mindenki anyósékhoz,nálunk délután mennek vacsorára és kb. 10-12 órakor mennek haza a család tagok.

Az viszont észrevehető,hogy itt annyira nem tartják a karácsonyt,nem annyira ünnepelik meg, mint otthon.

Általában itt maradunk,de vannak évek,mikor szüleimhez utazunk,de nekem a haza inkább már itt van.

2014. nov. 26. 13:13

Akik külföldön éltek, hogyan készülődtök, hogyan töltitek az ünnepeket? Mi az amit átvesztek a másik ország szokásaiból, mi az amit megtartotok az otthoniakból? Hazautaztok vagy ott töltitek a Kaárcsonyt ahol éltek?

Meséljünk, beszélgessünk az ünnepről :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook