Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy zajlik egy 5 hónapos baba hozzátáplálása? fórum

Hogy zajlik egy 5 hónapos baba hozzátáplálása? (tudásbázis kérdés)


7. Nikimiki01 (válaszként erre: 6. - Dinnus)
2014. nov. 27. 17:46

A tejpepek nagyja tartalmas tejfeherjet, ezt egy 5 hós gyomra nem biztos hogx birja. Az en lanyomnak 6 hósan is kiutese es hasmenese lett a natur tejpeptol (akkor kapott eloszor), aztan vettem tejmentest, BEBA, az mukodott.

Izesitettet sose vettem, inkabb friss gyumolcsot, banant kevertem hozza. Ja es kizarolag cukormentest.

Ami egyebkent adhato, es nem szamit hozzataplalasnak sem, az a Sinlac.

Szentjanoskenyermag es rizs, cukor, tej es glutenmentes.

Surure lehet keverni, mint egy griz. 4 hós kortol adhato, azoknak a babaknak adjak akik nem hiznak eleget vagy bukósak es ez nem jon vissza...

En adtam a lanyomnak 4 hósan, igaz nem sokat, de mar 2 hos koraban ataludta az ejszakat, aztan 4 hosan elkezdett ujra kelni, valoszinu nem volt eleg ejjelre a cici, mert ehes volt. Adtam neki estenkent kanallal kb 50-60 mili sinlacot , utana cici, es aludt megint szepen reggelig. Ezt addig adtam mig ki nem valtottuk rendes vacsorara, főzelékre, kb 7 hós korara.

Elegge hizlal ugyhogy max 1-2 etkezest lehet vele kivaltani, nekunk még jot is tett, a lanyom 5 kilo volt 5 hósan....

2014. nov. 27. 17:30

Koszonom a valaszokat mar mi is elkezdtuk a hozzataplalast almaval meg sutotokkel tapszeres baba ezert mondtak kezdjuk el hamarabb 4 hobaposan elkezdtem de en korainak talaltam ! Ti adtatok tejpepet 5 honaposan ? Ha igen mikor es mennyit ?

Koszonom elore is a segitsegeteket

2014. nov. 27. 13:07

Én 5,5 honaposan kezdtem, anyatejes volt.

Eloszor almalevel (en préseltem centrifugaval kerti almabol.,de vehetsz bebiételest is), egy egy kiskanallal, en a 10orait kezdtem, cici elott 1-1 kanallal. Kb ket het alatt jutottunk el odaig hogy cicit mar csak öblitesnek hasznalta 10oraira. De ő nagyon jol fogadta, kerte, tatotta a szajat, gyorsan megtanulta a kanalazast is.

Sok babanal azert megy nehezebben , lassabban mert nincs turelmuk a kanalazashoz (nalunk es este volt gond hetekig..),

Van olyan baba akinek savat csinal az alma,mfaj tole a hasuk, olyankor meg lehet parolni az almat, ugy jobban is puresitheto.

Ha az alma nagyon nem megy, lehet zoldseggel is kezdeni, krumpli, repa. Nyilvan puhara parolva, so es minden nelkul.


Ha nem akar elfogadni semmit, vagy ugy latod h nem szivesen eszik,kikopi, sir stb, akkor varjal par hetet es kezd ujra. Nem szabad eroltetni mert megutalja az evest, nem minden baba kesz a hozzataplalasra 5 hósan.

2014. nov. 26. 16:00
Úgy, hogy mindenféléket megkóstoltatsz vele. Aztán helyettesíteni lehet egy-egy tápszeradagot (anyatejet) babáknak szánt püréadaggal. és így tovább, lassanként egyre többet, kornak megfelelően.
2014. nov. 26. 12:47
Nálam sehogy, ilyenkor még csak cicizett, egyébként két cici között néhány kanál almalé, vagy almapüré. Két-három napig néhány kanállal emelni napotna a mennyiséget, ha nincs kiütés, hasmenés, pocakfájás, lehet nagyobb mennyiséget is már adni. Ha egy féléből már megeszik látványosabb mennyiséget (mivel én nem váltottam ki étkezést sokáig, csak kettő között kínáltam a kajcsikkal, ezért nem is evett meg másfél-két dl sokáig semmiből egyik gyerek sem), akkor jöhet a következő zöldség, vagy gyümölcs.
2014. nov. 26. 12:13
az egyik köztes (nem reggeli, nem ebéd, nem vacsora) evéskor megkínálod almával pl.
2014. nov. 26. 11:36
Hogy zajlik egy 5 hónapos baba hozzátáplálása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook