Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit gondolsz arról, ha valaki elkapja a fejtetvességet? fórum

Mit gondolsz arról, ha valaki elkapja a fejtetvességet? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 4. 17:17
Közösségben előfordul. Fontos mielőbb észrevenni és kiirtani.
2015. jan. 4. 17:06
En hasznalok megelozo spray-t. Nem tudom munkodik-e de nem volt meg tetve a kislanyomnak pedig tobb mint egy eve jar bolcsibe, ott is alszik, es mar kaptam hirlevelet ketszer is azota hogy talaltak tetvet az egyik gyerekben.
21. c7c137858c (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 25. 16:51
Előfordul, főleg gyerekeknél, és nem feltétlen az ápolatlanság az oka.
2014. nov. 25. 16:30
Ez igy van!Sajnos ez ellen még nem talàltak fel oyat amitöl többet nem kapjuk el!Igen mi állandoan kezeljűk a hajukat megelözö samponal!
19. L.Ann (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 25. 14:38
Szerintem nem kell emiatt problémázni, előfordul. Venni kell tetűirtó sampont és lekezelni vele a hajat. Én Franciaországban élek, kizárólag nagyon jómódú családokkal állok munkakapcsolatban, ennek ellenére itt szinte természetes, hogy a gyerekek évente 2-szer, 3-szor tetvesek lesznek. De mindenkinél van otthon tetűirtó sampon meg fésű hozzá, és pár nap alatt nyoma sem marad.
2014. nov. 25. 14:22
A nagylányom általánosban a város egyik "elit" sulijába járt és tetves lett, napokig kezeltük a haját,fertötlenitettük a lakást az ágynemüt ,engem annyira bosszantott az egész bejelntést tettem az ÁNTSZ-nél és ki is mentek az iskolába, aki pedig a tetvet behozta azt addig ki is tiltották az iskolából.
17. pirosribizli (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 25. 14:14
Sajnos a közösségekben bárki elkaphatja mástól!:(
2014. nov. 25. 10:37
Nem barom az ovonő!!Mi szülök hivjuk magunk közt bogár invázionak!
15. 3d787b167a (válaszként erre: 5. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 25. 10:13

Marha barom az ovónő nálatok! :)


Mifelénk ez nem téma, mindig van az oviban tetűirtó.....

2014. nov. 25. 09:16
Sziasztok!Sajnos mostanàban megint egyre több van!Nàlunk is elöfordult màr!Àltalábbaa nagy làny hoza haza mivel ö kollégiumba lakik!A kis làny ovis és ott is sokszor hallani hogy már megint bogàr invàzio van!Mindenkinek kitartàs!
13. happy83 (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2014. nov. 25. 09:13

Bejelentheti...de az ÁNTSZ sem fog sok mindent tenni...max kimegy az illetékes intézménybe...és megnézi, hogy tényleg van-e tetves gyerek...

A védőnők minden hónapban jelentik az ANTSZ felé a fejtetvességet...

12. happy83 (válaszként erre: 5. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 25. 09:09

Szia. Igen sajnos nagyon kellemetlen ez a helyzet. sajnos semmit nem tudsz csinálni, és tapasztalatból tudom a védőnő sem fog tudni sokat tenni, mert meg van kötve a kezünk! Így van..nem lehet lekenni a gyereket(hivatalosan) a szülő beleegyezése nélkül. Ez egy örök szélmalomharc...

Azt tudnám neked javasolni, ha a gyermeked ennyire hajlamos elkapni a fejtetvességet, akkor szerezz be megelőzésre alkalmas szert..én minden szülőnek a HEDRIN nevű szert javasolom, ugyanis ez nem csak tetű irtására alkalmas, de a megelőzésre is. Annyit kell csak tenni, hogy hajmosás után bekened a gyermek hajtövét(mintha hajat festené) és nem kell lemosni. Hajmosástól hajmosásig védve van a gyerek. Szilikon alapú..körbe vonja a fajszálat, a bogár nem tud megtapadni és lerakni a petéit.

11. Kolibri (válaszként erre: 10. - Alicewonderland)
2014. nov. 25. 05:44
Az a baj, hogy a csaladvedelem komolyabb esetben sem feltetlenul lep. "Egy kis tetu" tema nem biztos, hogy nagyon felkavarna oket...de ez teljesen mas tema, sajnos.
2014. nov. 25. 03:13
Sajnos a mai napig probléma ez.Nemrég az ismeretségi körömben is volt,a tetű a tiszta hajban szeret,a "bizonyos családok" gyerekeinek retkes fejéből szívesen megy a tiszta gyerekek hajába.Személyiségi jogok a trehány anyával szemben?Ráküldeném a családvédelmet,mert ha a gyerekei tetvesek,nyilván iszonyat körülmények lehetnek otthon.Lehetnek izmos személyi jogai,de a gyerekeit tisztán járatni talán meg kötelessége lenne.Emlékszem a saját gyerekkoromból a büdös,mosdatlan,koszos ruhájú osztálytársamra,még a székéhez sem akart hozzáérni senki,nem hogy hozzá.
9. Regin_a (válaszként erre: 8. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 24. 23:28

ÁNTSZ magyarul

[link]


Anno a gyerek általánosban tetvesen jött haza

Este vettük ésyre, petróleum a hajába.

Húllott a tetü és a serke. Én is megmostam a hajam vele.

Reggelre a gyerek fejbőre kivörösödött, kimarta, szégyelt menni iskolába, otthon maradt :)

A tetü viszont +szünt

2014. nov. 24. 20:03
Ez még létezik? s működik is ???
7. 99279bb06f (válaszként erre: 5. - Bbe8e56e9e)
2014. nov. 24. 20:01
Menj be a Népegészségügyi Intézetbe és jelentsd.
6. Anda39 (válaszként erre: 3. - Arrival)
2014. nov. 24. 19:32

Azért ez nem így van. Nem lehet egy vállrándítással elintézni, merthogy mindig is volt fejtetű... Igen, mert vannak bizonyos családok, akik tojnak arra, ha náluk előfordul, és mindig visszafertőzik a többieket.

Én tuti, hogy nem hagynám magam, ahogy a többi anyuka se tegye, fogjatok össze. Nehogy már egy nemtörődöm szülő miatt a többiek szenvedjenek!

2014. nov. 24. 19:25

Leírom a történetemet! Kislányom fejében hétvégén bogarakat találtam kiszedtem, lekezeltem hétfőn felkerestem az óvodát elkértemaz ágyneműjét és szóltam az óvónőnek, aki elmondta, hogy be kell vigyem a védőnőkhöz és ők adnak igazolást hogy közösségbe mehet!

Igaz hozzátették egy másik kislány is bogaras lekezelték talán otthon de ma nagytesó hozta és nem tudták hazaküldeni! Így maradt az oviban !

Ahogy folytak az események kiderült, hogy a kislány már pénteken is bogaras volt szóltak is anyukának( minden évben probléma ez a családnál évek óta vivódnak velük)! Erre ő hétfőn beküldte nagytesóval! Pedig nem dolgozik ötödik gyermekével van GYESEN!

Nos bevittem a lánykámat avédőnőhöz aki szépen megköszönte, hogy szóltam és ígérte intézkedik!

Majd irány vissza az óvodába, ahol közölték velem hogy ez nagyon kényes téma, és sajnos máskor is volt már tetű ebben az évben. ( Gondolom ugyanabban a gyerekeben!)Mert ezt ugye nem lehet elárulni! Mint megtudtam le sem kenik az oviban, mert erre sem idő nincs és egyébként is személyiségi jogokat sért! Az én személyiségi jogaimmal mi van? Vegyek ki szabadnapot! Költsek rá ezreket és órákat! Egy trehány anya miatt?!

Közben megtudtam, hogy a jelzett kilány nagytesói is tetvesek, így és más ügy miatt összefutottam az iskolavédőnővel is aki szintén megígérte, hogy intézkedik! Van valami por amivel a sapkákat és a kárpitot lehet beszórni ti tudtátok?!Ezt is beszereztük!

Most felbolydult az egész falu, legközelebb lehet hogy hallgatok, lekezelem és visszaviszem a gyereket az oviba! Kell nekem ez a cirkusz? Te mit tennél?

2014. nov. 24. 19:21

kicsit bosszankodva de nincs mit tenni jön a kezelés

bár van egy fésü ami megsüti a tetveket és a serkéket igy nem kell vegyszer a fejre sem...

2014. nov. 24. 19:18

Ovodaban, iskolaban mindig van. Ebben semmi kulonos nincs.

Lekezeled es kesz.

2014. nov. 24. 19:16
gondolom ha elkapnánk, akkor vakarózva..
2014. nov. 24. 19:10
Ti hogy áltok ehhez a dologhoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook