Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Érdemes lakásvásárlást lakáshitelből és személyi kölcsönből megoldani? fórum

Érdemes lakásvásárlást lakáshitelből és személyi kölcsönből megoldani? (tudásbázis kérdés)


2015. nov. 27. 13:25
Sziasztok! Na végül személyi kölcsön + lakashitel lett. Kivitelezhető es szerencsénk van mert a teljes kafeteriat a lakashitelre tudjuk fordítani.igy olyan mintha csak egy hitelunk lenne. De rengeteg bankot vegig kellett jarni mire kaptunk penzt a jo jövedelem ellenere:/ amint tudjuk vegtorlesztunk.mert ez rablás amugy amit a bankok művelnek. Koszonom a válaszokat.
21. Zamila
2014. nov. 24. 19:39
Nekünk semmi önerőnk nem volt.4250000 volt a ház 100000 lejött foglalóba(anyukám adta) 150000 az önkormányzattól első lakáshoz jutók támogatása. és azt hiszem 450000 a szocpol.3550000 kölcsön kellett,ezt megkaptuk úgy hogy a férjem volt az adós,én pont gyeses voltam,de adóstárs lettem,+ még a barátnőm is.A házra jelzálog ment,és pluszban még az anyukám házára is.Ez 2006-ban volt.
2014. nov. 24. 19:06
Ha van egy kis eszed nem mész bele semmilyen hitelbe sem. Tudomásul kell azt venni a hitel nem annak jó aki kapja hanem aki adja.Dolgozzatok sokat külföldi munka stb és úgy keressétek meg rá a pénzt. Amíg ez nem jön össze még mindig jobb egy albérlet mert abból bármikor ki tudsz lépni.
19. angelic smile (válaszként erre: 18. - 5bb51a9aad)
2014. nov. 24. 18:54
Igen, mindenképpen kell önrész. Talán még az is megoldás lehet, ha személyi kölcsönt szeretnének felvenni, hogy megkérik a szülőket. De azért mindenképpen utána kell számolni, hogy elég lesz-e a fizujuk. Nehogy baj legyen belőle!
2014. nov. 24. 18:51

Viszonylag alacsonyak most a lakáshitelek kamatai, de kell hozzá mindenképpen önrész. Nekem is az a véleméynem, hogy a személyi kölcsön ront a hitelképességen, mert a KHR-ben mindennek nyoma van, még az inaktív hiteleknek is. (Pl. teljesen feltöltött hitelkártya.)

Nekünk évekkel ezelőtt volt LTP, csak ez 4 év mire kifut, de szerintem jó lehetőség és belátható idő. Nekünk ez volt a megoldás saját lakásra.

17. b00d33e65c (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2014. nov. 24. 18:18
Az első lakástulajnak adókedvezmény is van.
16. angelic smile (válaszként erre: 1. - Johannia)
2014. nov. 24. 18:16

Első lakáshoz jutásra szokott adni az önkormányzat olyan kölcsönt, amelynek egy része vissza nem térítendő, másik része alacsony kamatozású. Azt hiszem, negyedévente van az elbírálás. Legalábbis amikor én ott dolgoztam, akkor úgy volt.


Csak egy lehetőség még: munkáltatói kölcsönről nem lehet szó? Meg kellene érdeklődnöd!

15. Johannia (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2014. nov. 24. 18:14
igen, de a bérlemény nem saját, plusz ablakon kidobott pénz... épp most kellett egyik napról a másikra kiköltöznöm, mert bekattant a tulaj és nem is mertem volna maradni. azért beszólt mert szellőztetni mertem 5 percet, mert szerinte az utcát fűtöttem és fizessem meg a kárát.... és ez csak egy apró momentum volt. na de ez hosszú sztori. :)
14. IzaHold (válaszként erre: 10. - Johannia)
2014. nov. 24. 18:05
Szivesen, örülök, ha segítettem valamicskét.:)
13. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Johannia)
2014. nov. 24. 18:03
inkább bérelj! Biztonságosabb, mint ez az öngyilkos hitel hitelre halmozás
2014. nov. 24. 17:58

Igen,azóta sokkal szigorúbbak a feltételek,de akkor is az volt.Mindenhez kezes kellett!!!

Ha valaki személyi kölcsönt vesz fel az sokat ront a hitelképességén.Vagyis kevesebb lakáskölcsönt kap,ha már van bármilyen típusú hitele.(Legyen az hitelkártya,személyi kölcsön,vagy akár folyószámlakeret.)

11. andi6020 (válaszként erre: 3. - Johannia)
2014. nov. 24. 17:57
Bátor vagy.
10. Johannia (válaszként erre: 5. - IzaHold)
2014. nov. 24. 17:55
köszi szépen! így már értem, hogy működik az egész.
9. Misteeq01 (válaszként erre: 6. - Highlander73)
2014. nov. 24. 17:54
Azóta már más szelek fújnak. Manapság már nem dobálja egyik bank sem a kölcsönöket.
8. Misteeq01 (válaszként erre: 3. - Johannia)
2014. nov. 24. 17:53
Egy személyi kölcsön törlesztője nem alacsony. Nem hiszem hogy amellé kapsz egy lakáshitelt is. Ahhoz ultra jó fizudnak kell lennie, ami terhelhető két hittellel.
7. Johannia (válaszként erre: 4. - B00d33e65c)
2014. nov. 24. 17:52

köszi a gyors választ.

a személyi kölcsön lenne a tőke. sajnos máshogy nem tudom megoldani, de sos kell egy lakás. és jött ez az ötlet, hogy akkor a tőke menjen a személyiből. csak kérdés persze, hogy ha van már egy kölcsön, akkor mennyire tartják az embert hitelképesnek. de köszi!

2014. nov. 24. 17:52

Nekünk a legelső lakásunk így jött össze:

-önerő+személyi kölcsön/mert kevés volt az önerő/

-munkáltatói kölcsön

-önkormányzati támogatás+kölcsön

-banktól lakáshitel.

Szóval lehetséges,de mire összehoztuk!Pfffff...

Mindez még 1999-ben volt.

2014. nov. 24. 17:51
A kiszemelt bankokban mindenképpen nézess utána, mekkora összegre vagy hitelképes náluk, mert ha felveszel személyi kölcsönt, annak a törlesztője ugyanúgy levonódik a fizetésedből, ergó kevesebb jelzáloghitelre leszel hitelképes.
2014. nov. 24. 17:50

Lskásvásárlásit tudomásom szerint csak alaptőke mellé kaphatsz.Ez nem biztos,én így csináltam.

Tehát anno volt 5 milla kp.-m. 8 milla volt a ház.Felvettem még 3-at lakásvásárlasira.Aztán még 2-őt szabadfelhasználásira felújításra,de a két felvétel között eltelt nekem 1 év.

2014. nov. 24. 17:47

sziasztok! engem az érdekelne, hogy lehet-e lakást vásárolni úgy, hogy az ember tőkének/tőkekiegészítésnek felvesz személyi kölcsönt (szabadfelhasználásút) és emellé egy normális lakáshitelt?


lehet e működőképes megoldás vagy totális őrültség? kivitelezhetetlen? köszi az érdemi válaszokat előre is!

2014. nov. 24. 17:47
Van.
2014. nov. 24. 17:45
Van köztetek olyan, aki lakásvásárlást lakáshitelből és személyi kölcsönből oldotta meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook