Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szekták - mi a véleményed róluk? fórum

Szekták - mi a véleményed róluk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
803. c8ec504c40 (válaszként erre: 802. - C8ec504c40)
2012. okt. 31. 22:02
Közben utánaolvastam, és igen. Ráadásul nagyon durva!
2012. okt. 30. 18:55
A szcientiológiai "tanokat" követők szektának számítanak?
801. ab4b6bc17d (válaszként erre: 798. - Chrissy28)
2010. ápr. 23. 12:24

Megtalálják a gyenge pontját az embereknek, hogy mikor sebezhető, s ha valaki gyenge jellem, akkor számára nincs menekvés.

S ez most nem azt jelenti, hogy mondjuk akaratgyengeségből hagyja magát, mert pl. én is olyan vagyok, hogy sokszor nem tudok nemet mondani, még akkor sem, ha érzem, hogy kihasználnak - nem tanultam meg megvédeni magamat, de azért ellentállok a "szektáknak", pl. jehovistáknak.

Talán azért csatlakoznak először az emberek egy gyülekezethez, mert tartozni akarnak valahova.

2009. nov. 20. 16:23

Az ilyeneknek nincs működési engedélyük sem sajnos még a tévében is mutogatták őket még képernyőn nézni is rossz nemhogy átélni ezeket a borzalmakat.

Szép napot és sok szerencsét kivánok.

2009. nov. 20. 16:20

Kedves Chrissy!

Kérlek, ha teheted olvasd el bár tudom ezt kiheverni nem könnyű ez egyszerűen borzasztó.

hol futott össze velük az öcséd, talán olyan társaságot keresett magának, vagy erőszakkal belevitték ebbe nem beszélve arról, Sajnos ennek sokan esnek áldozatul. A Károli biblia azt irja tiszteld anyádat, apádat,ugy, mint az embertársaidat. Szegény testvéredet teljesen

megfélemlitették, meghipnotizálták és a lelkivilágába teljesen nagymértékű kárt okoztak.

Az a legnagyobb lehetséges, hogy megfenyeggeték, ha ellenük vall és minden lépését figyelik.

A természetfilmcsatornán Grace Kelly, aki nagyon

régen meghalt autóbalesetben az pedig ilyen napfényszektának tagja volt és ki tudja lehetséges, hogy annak idején azok okozhatták a halálát és olyanokra kényszeritik a hiveit, ami isten szemében gyűlöletes és helytelen. Ott is olyan furcsa és gyanús szokások voltak. Ez a művelt nő, aki annyire okos volt még pénzzel is támogatta ezt a szervezetet. Annyira körmönfontak és rafináltak, hogy sokszor nehéz felismerni ezeket. Mélységesen sajnáljuk a fiútestvéredet és ahogy mondtad, amig nem késő időben kapjon észbe, hogy hova is került igazán mekkora csapdába csalták őt gyanutlanul direkt ilyen áldozatokat keresnek, akiket tönkretesznek ilyen gonosz cselekedetekkel. Az a megdöbbentő az egészben, ha meg tudta volna mondani a rejtőzködő helyüket, akkor még rendőrségi eljárást lehetett volna ellenük kezdeményezni. Reméljük rájön magától mit is csinált és visszafog térni az életkedve és újra mosolyogni fog és többet nem fog rá gondolni és tanult az előzőekből. Szép napot és sziasztok.

2009. nov. 11. 16:46

Az ocsemnel is ilyen banda vegzett "agymosast".

Egy ev leforgasa alatt teljesen megvaltozott. Olyan, mint egy zombi, nem lehet vele beszelni, meg egyszeru dolgokrol sem. A csaladban szinte senkivel nem tartja a kapcsolatot.

Nagyon remenykedunk benne, hogy elobb-utobb megjon a jobbik esze, mert ez a szemely nem o.

2009. nov. 10. 22:25
Vannak nalunk is mas felekezethez tartozo szemelyek egy idoben jartak hazrol hazra es az o mondokajukat mondtak vegul sokan a rendorseghez panaszt tettek es vissza vonultak.Hozzam jar egy idos neni minden szombaton elbeszelgetunk ossze-vissza mindenrol egy egy idezetett elmond de nem eroszakos.Szerintem mindenkinek a vallasat kell tisztelni de nem ra eroszakolni.
796. ab4b6bc17d (válaszként erre: 795. - C502273b01)
2009. okt. 5. 14:21

Ha valaki határozottan visszautasítja őket, akkor értenek a nem szóból. Nekem ezt kellett tennem szegény uncsimmal. De onnantól aztán minden megváltozott, már nem voltunk jóban. Most olyanok vagyunk egymásnak, mint két ismerős. Ez a legszörnyűbb az egészben, hogy képesek beleplántálni az emberekbe, hogy ha nem csatlakoznak hozzájuk a családtagok is, akkor bontsák meg velük a kapcsolatot. Nem értem, hogy emiatt a vallási fanatizmus miatt hogyan tudta felrúgni a gyermekkori emlékeinket? Mintha nem is ismernénk egymást, holott mondhatni együtt nőttünk fel.

Tudod, ha nem akarnának folyton-folyvást megtéríteni, én még el is mennék egy-egy összejövetelükre, csak hogy megnézzem, náluk mi a szokás? De az, hogy az embert rögtön lerohanják... hát ezért mégsem.

Én reformátusnak vagyok keresztelve, nem is akarok más felekezethez tartozni. De pl. voltam már megnézni a zsidó közösség istentiszteleteit (nem tudom, hogy hívják náluk) egy barátnőm hívására.

795. c502273b01 (válaszként erre: 794. - Ab4b6bc17d)
2009. okt. 5. 11:52

Hát ez szomorú...egyfajta 'jutalmat',lelki békét ajánlanak a hozzájuk csatlakozóknak,és ezzel kihasználják a gyenge pontokat.Sok embernek elég az is,ha rá figyelnek,még ha nem is tűnik fel,hogy fanatizmust akarnak belébeszélni,mert meghallgatják,és 'megoldást' kínálnak nekik,ezzel behálózva a sérülékenyebb embereket.

De tudok olyanról is,akit saját anyja vitt bele,hogy ne egyedül menjen prédikálni házról házra.No,nekem semmi bajom velük,ha így tűnne,mármint a Jehova tanukkal,de sokszor nem fogják fel,hogy hiába akarnak megtéríteni,semmi kedvem egyik felekezethez,szektához sem csatlakozni.

794. ab4b6bc17d (válaszként erre: 792. - C502273b01)
2009. okt. 5. 11:47
Így van. A legeslegelején már írtam, hogy a fiú unokatesómat is így kapták el a jehovisták. Mikor a szülei váltak, éppen tinédzserkorban volt. Szépen behálózták, na azóta már ő lett a "proféta'.
793. ab4b6bc17d (válaszként erre: 788. - Anyuci91)
2009. okt. 5. 11:46
Nem is az, hogy törvényellenes, amit csinálnak. A fiatalok követnek el csínyeket bizonyos korban. Azonban, ha ezzel mások testi épségét veszélyeztetik, az már nem játék! Határozottan fel kéne lépni ellenük, mielőtt túl késő. Persze a megfelelő hatóságoknak.
2009. okt. 5. 11:45
Kihasználják az ember gyenge pontjait,ezért puhatolóznak annyira,mi a problémád,stb.Később ezt használják fel,hogy érzelmileg nyomást gyakoroljanak rád.
791. ab4b6bc17d (válaszként erre: 787. - Winny)
2009. okt. 5. 11:44
Hát, igen, talán ez a legellenszenvesebb bennük. Hogy rád akarják erőszakolni magukat.
790. ab4b6bc17d (válaszként erre: 786. - C8f7404b48)
2009. okt. 5. 11:42
Engem érdekel. Ezért írtam ki a fórumot :)
789. ab4b6bc17d (válaszként erre: 782. - Bad Boys)
2009. okt. 5. 11:41
Vallási fanatizmus, elvakult erkölcsi nézetek dominálnak ilyenkor.
2009. máj. 7. 08:44

Elitételem főleg a sátánista szervezeteket, azoknak még a közelébe sem jó kerülni minden szavuk aljas szemenszedett hazugság ráadásul akik a tagjaik agymosást végeznek rajtuk. Az ilyenektől jobb óvakodni. Gonosz cseledeteket hajtanak végre sajnos az a bökkenő nehezen lehet őket leleplezni, biztosan olyan helyen vannak, ahol nehéz megtalálni őket. Megkeseritik mások életét. Eszük ágában sincs gondolkodni törvényellenes magatartásukról. Nem egyszer beszámoltak a hiradások. Az ilyeneknek a legszigorubb büntetést szabnám ki.

Bocsánat, de a beiróknak is igazuk van.

Üdv.Anyuci91

787. winny
2009. ápr. 16. 12:40
Nagyon elitélem az összes térítőt.Erőszakosak......
2009. márc. 6. 20:19
sziasztok. Véletlenül akadtam rá erre a témára, de ha már itt vagyok, akkor elmondom mindenkinek a véleményem mert már annyira kikívánkozik belőlem.... szóval az én véleményem az hogy el kéne törölni, meg kéne szüntetni. Teljesen megbolondítják az embereket. később kifejtem ha érdekel valakit bővebben...Érdekes módon akikről én tudom hogy oda járnak mind mind csóró... bocs ha ezzel megsértettem vkit...
2008. dec. 20. 14:25
Kétféle hittérítő van. A ráktérítő, meg a baktérítő. Ezért csak ennek a két jegynek kell figyelni. A többieknek még nincs térítőjük.
784. 70a5a27405 (válaszként erre: 780. - C33bd8536b)
2008. dec. 20. 14:09
Mi be se engedjük őket! Térítgessenek máshol!
2008. dec. 20. 14:07

Ahh ezt figyeljétek!

Dec.13. Budapesten vagyok. Elhagytam a Déli pu-t. Már ott vagyok a parknál, sétálok, nézelődök.Na jön két faszi szemben velem, leszólítanak. Alig kezdik el a dumájukat, már tudom hogy kik. Na persze nem úgy kezdik hogy Jehova tanúi vagyunk...

Mondtam nekik hogy köszönöm de nem érdekel. Azt is megmondtam nekik, hogy más "testvérjeiktől" sem fogadtam el, őtőlük se. Szépen finoman határozottan, és utána megváltunk egymástól.

2008. dec. 20. 10:26
Nekem a feleségemet bolonditoták meg a Krisnások azota csak Krisna létezik . És nem tudok mitt teni és nem is lehet.Valás ojanmint a az alkoholizmus szenvedéj betegség.
781. Sirga
2008. nov. 15. 16:33
Nem szeretem, főleg a "nyakadra járok, csakazértis megtérítlek"- típusút. Egyébként meg nem sokat ismerek... Az viszont zavar, ha kisebb egyházakat is szektának titulálnak!(Főleg, ha olyat, amit ismerek, és amiről tudom, hogy nem az! :P )
2008. nov. 15. 16:30
És baromira idegesí1tők, amikor vasárnap délben akarnak téríteni, amikor én főzök!
2008. nov. 15. 16:28

Nem olvastam teljesen végig a hozzászólásokat, de a véleményemet megerősítette egy többször hozzászóló, aki már nem tagja a Hoxának!


Agresszívek, fanatikusok....

a többi lehet, hogy nagyon sértő lenne, ezért nem írom le.

778. piros50
2008. nov. 1. 15:27
Pihent agyuak.
777. 70a5a27405 (válaszként erre: 769. - Tücsimücsi)
2008. okt. 29. 14:10
Miért?
776. winny
2008. okt. 28. 11:53
Isten mentsen ezektől!
775. arafat
2008. júl. 22. 13:10
Sok agyatlan barom,bár lehet ez valakinek életcél.Nekem,ha csak ennyi célom lenne "irány a miskolci tv-torony"
774. Zizisicc (válaszként erre: 773. - 0c97fbb607)
2008. jún. 22. 14:45
Arra meg itt vagyunk mi! ;oDDDDDD
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook