Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élethű műfenyőt szeretnék! fórum

Élethű műfenyőt szeretnék! (beszélgetős fórum)


12. Beu23 (válaszként erre: 11. - 12d083b51b)
2014. nov. 25. 13:16

ja hát szerintem ő se az árusra gondolt aki eladja 30 ért a fát. hát azt hittem elájulok tavaly mikor monta hogy mennyi a fa. nem is tetszett inkább...nem tudom némelyik árus mit képzel.


tehet a termelőre gondolt aki valóban ebből él. de ez igaz a nyári dinnye árulásra is hogy pár tiz forintot kap kilójáért. :S de még sorolhatnánk...sajna ilyen világot élünk

11. 12d083b51b (válaszként erre: 10. - Beu23)
2014. nov. 25. 10:27

Tudod az a baj, hogy apósodnak csak félig van igaza! Sajnos!

Mert nem a termelő, aki hosszú éveken keresztül gondozza, nevelgeti, stb. stb. nem ő "gazdagodik" rajta!!

A kereskedők felvásárolják viszonylag olcsón a termelőtől, drágán adják-nem adják a vevőnek.

Inkább kidobja a maradékot, hazaviszi eltüzelni, mint hogy olyan áron adná, hogy kis nyugdíjas is tudjon venni magának egy icike-picike fácskát, vagy ágacskát...

Másrészt ismerek a mi kis városunk több olyan "alkalmi fenyőárust", aki csak ilyenkor "kereskedik", amikor valamiből jó pénzt lehet lehúzni. Így karácsony előtt a fenyőt árulja, aug. 20.-án, május 1-jén és hasonló "sátoros ünnepeken" bazár-áruval jelenik meg, stb. stb.

Ezért nincs teljesen igaza apósodnak! Sajnos!

10. Beu23
2014. nov. 25. 08:37

helló. én semmivel nem tudom rávenni páromat a műfenyőre ehelyett megvesszük drágáért az igazit igaz hogy elég jól néz ki télleg. mi kb 180 centisen vettünk tavaly 15 ezer volt, tavaly előtt úgy 10 ezer. eléggé sokallom, de mint mondja párom úgyse én veszem ne izéljek rajta. pedig olyan szép műfenyők vannak már nekem is tetszenek nem tudom mikor tudom rávenni hogy az legyen :)


egyébként apósommal szoktam még harcba szálni az igazi kontra műfenyő témában erre ő azt mondja, hogy ezek a fák direkt erer a célra vannak ültetve és hogy akkor valakinek elveszem a kenyerét úgymondd ha nem veszek tőle fát. vagy mi. nem nagyon értem :D szóval valakinek ez a szakmája, ezzel foglalkozik mint mondjuk a hentes...értitek. végülis ebben is van valami. de mondjuk veszünk egy jobb fajta drágább műfenyőt ami mondjuk 30-40 akkor évek alatt simán behozza az árát :)

2014. nov. 24. 15:38
Zsebedbe kell nyúlni,de 10-15e ért kapsz.Egyszeri kiadás.Nekem 6 éve van.Nem mondja meg senki,h nem igazi,míg a leveleket nem kezdi morzsolgatni.
2014. nov. 24. 11:21
Nézd meg a fenyofactory.hu - t, szerintem ennél jobb árat nem fogsz találni, és eléggé kulturáltan néz ki.
2014. nov. 24. 11:11
Dekortrend.hu-ra voksolok én is, pontosan olyanok mint a képeken, de lehet még szebb is, mi 5 vagy 6 éve vettünk, igaz 51000 Ft volt, de még jó pár évet biztos kihúz, ha jól van tárolva évekig a karácsony dísze
2014. nov. 24. 11:07
Persze érdemes szétnézni virágüzletekben is, ők is szoktak árulni. Megéri egy kis időt ráfordítani, hiszen ez nem 1 évre szóló vásárlás.
2014. nov. 24. 10:52

Én a Jysk-ben láttam most.Azok tetszenek,amelyeknek kemény,hosszú tüskéi vannak,szép dúsak is.De azért látszik rajta h mű,ezért még mindig maradok a kis gyökeresnél.(tudom,h neked ez nem opció:(((

A legkisebb is 10ezer körül volt.Az OBI-ban is sokféle van,de ott talán több volt a puha tüskés.Az hullik.Régebben a Metroban láttam nagyon szépet,nagyot és nagyon drágát.

4. emi75 (válaszként erre: 1. - Lencsi.)
2014. nov. 24. 10:52

Mi a metro-ban vettünk. vannak bénák is, meg nagyon szépek is, de nem olcsók. ki volt mind állítva, nem csak képen lehet megnézni, és több méretben is voltak, voltak köztük egészen élethűek is. Benne vannak az aktuális karácsonyi katalógusukban az utolsó pár oldalon. De mindeképp élőben kell megnézni, mert úgy más.


esetleg lehetőség még, hogy lehet venni cserepes fenyőt is, meg olyat is hallottam, hogy bérelni lehet cserepes fenyőt, és karácsony után visszaváltani.

2014. nov. 24. 10:23

[link]


Nekem már ezer éve meg van ez az asztali kb. 40-45 cm magas műfenyőm. Olyan mint eredetben a közönséges lucfenyő. Összecsukható, nyáron a szekrény aljában a díszekkel együtt jól el van.


Persze függ, hogy mekkora a lakásod, és mennyit szánsz rá. Nálam kis lakás = kis fenyő.. :))

2014. nov. 24. 10:19
Régebben láttam egyik színmûvézünk otthonában fehér mûfenyôt. Addig hajtottam, míg sikerült szépet vennem. Ráadásként még csinálok igazi fenyôbôl asztali díszt, így van fenyôillat is a lakásban. (Ha vizes homokba, netalán vízbe tesszük a fát, nem hullik le olyan gyorsan a levele).
2014. nov. 24. 09:51
Néhány hete nézegetem az élethűnek tűnő műfenyőket. Sosem hittem volna, h egyszer így fogok gondolkodni, de mégis erre visz az utam. Sajnálom a fácskát, akit kivágnak, majd pár nap után a kuka mellett végzik, jobb esetben eltüzelik és meleget ad. Egyedülálló vagyok, nincs lehetőségem felcipelni a negyedikre, farigcsálni, utána leküzdeni a negyedikről, a potyogó tüskéivel....Úgy döntöttem műfenyőt veszek, de akkor már valóban szépet és igényeset. Szeretnék közvélemény kutatást tartani, hogy hol, melyiket érdemes megvenni, és mennyibe kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook