Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel tisztítjátok, fényesítitek gyönyörűre a réztárgyakat? fórum

Mivel tisztítjátok, fényesítitek gyönyörűre a réztárgyakat? (tudásbázis kérdés)


7. syria (válaszként erre: 4. - Dd4fac34d4)
2014. nov. 24. 16:33

Szívesen. :)

Számolj be, milyen tapasztalataid lettek!


Hát igen, a jó öreg Sidol nagyon hiányzik, nem is értem, miért szüntették meg. Nagyon sok régi lakásban vannak rézkilincsek, rézmozsarak, egyebek.

Nekem még van nagyanyám háztartásából réz kávédarálóm, anyukám háztartásából réz habüstöm is. Rájuk férne egy alapos suvickolás.

2014. nov. 23. 18:45

Kedves Katinkaboszi!

Igen, nekem is vannak itthon ilyen, ékszerésztől vett kendőim, de azért ezek a küszöbök pántjaira, csillárkarokra nem kifejezetten alkalmasak, mert jóval nagyobb felületekről van szó, mint az ékszerek esetében.

5. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Dd4fac34d4)
2014. nov. 23. 18:41
Ékszerészeknél lehet kapni olyan folyadékot, vagy kendőt, amivel minden tárgyat, ezustöt, aranyat, rezet lehet tisztítani.
2014. nov. 23. 18:35

Kedves syria!

Köszönöm a gyors és segítő választ!

A citromléig már én is eljutottam, de nem lesznek tőle elég fényesek a tágyak. Most megpróbálom a sóval kevert eljárást!

3. syria (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2014. nov. 23. 18:22

Én is éppen ilyen receptet kerestem. Az alábbiakat találtam.


Két módszer a rézkilincs és egyéb réztárgyak házilagos, praktikus és környezetbarát megtisztításához, takarításához:


1. módszer: keverj össze egy rész ecetet egy rész sóval. Dörzsöld be vele a réztárgy teljes felületét. Használj puha rongyot. Végül öblítsd le a házi réztisztítószert.

2. módszer: keverj össze egy rész friss citromlevet egy rész sóval. Alkalmazd az előző eljárást. Ezzel a módszerrel valamivel fényesebbé válnak a réztárgyak.

2014. nov. 23. 18:15
Azért kérek segítséget, mert a régi jó Sidol-t már nem árusítják, a többi fémtisztító pedig inkább bemaszatolja a lakás szép réztárgyait, minthogy tisztítaná, fényesítené!
2014. nov. 23. 18:14
Mivel tisztítjátok, fényesítitek gyönyörűre a réztárgyakat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook