Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Syndactylia, azaz összenőtt ujjakat érdemes műteni vagy sem? fórum

Syndactylia, azaz összenőtt ujjakat érdemes műteni vagy sem? (tudásbázis kérdés)


20. Zolesz21 (válaszként erre: 16. - 6437355135)
2016. márc. 9. 21:55
Szia nekem nekem 3-4 es es 4-5 ős labujjam van osszeneve 25 éves vagyok es zavar nyáron nem merem mutogatni undorítónak tartom az lenne a kérdésem hogy te hol csinaltattad meg? Válaszodat előre is köszönöm
2016. márc. 9. 21:55
Sziasztok nekem a jobb lábamon 3-4 es es 4-5 ős labujjam van osszeneve 25 éves vagyok es zavar nyáron nem merem mutogatni undorítónak tartom az lenne a kérdésem hogy valaki akinek volt tudna egy jo doktort ajanlani?Válaszodat előre is köszönömSzia nekem nekem 3-4 es es 4-5 ős labujjam van osszeneve 25 éves vagyok es zavar nyáron nem merem mutogatni undorítónak tartom az lenne a kérdésem hogy te hol csinaltattad meg? Válaszokat előre is köszönöm
2015. dec. 9. 19:11
Jahogy én már egyszer erre válaszoltam és ugyanezt:)
2015. dec. 9. 19:10
Persze, érdemes, sőt kell is.
2015. dec. 9. 16:26

Sziasztok!

Másfél hete estem át egy ilyen, két lábujjamat érintő műtéten, már közel a 30-hoz.

Ha a gyermekem örökölni fogja (mert amit eddig olvastam róla, örökölhető), nem fogok gondolkodni azon, hogy szükséges-e a műtét, csak azon, hogy mikor legyen.

Felnőtt korban már borzasztó. Nem a fájdalom miatt, mert az egyáltalán nem vészes, hanem kiesek a munkából, a házimunkát sem tudom rendesen elvégezni, a lakást nem tudom elhagyni egyedül. Egy gyerek gyorsabban regenerálódik.


Ha valaki szeretne ezzel kapcsolatban kérdezni, szívesen válaszolok. :)

2015. nov. 5. 09:16

Kedves BPEdo!


Kisfiamnál hasonló a probléma, neki mind a két kezén a III-IV ujj az érintett.

Megírnál Nekem minden részletet, amit a műtétről, lábadozási időről lehet, érdemes tudni? Hol és ki műtötte? Miért pont az adott orvos?

Nekünk jövő héten szerdán lenne a műtét, de egyelőre még vírusos pöttyökkel küzdünk! :(

Válaszod nagyon köszönöm! Üdv: Mariann

14. BPEdo
2015. júl. 2. 22:47
Nekünk 2014 novemberében műtötték az akkor 8 hónapos gyerekünk jobb kezén a IV. és az V. összenőtt ujját. Nem volt csontosodás, de nem csak bőrösszenövés volt. Nagy műtét, hosszú altatás volt. Ha még aktuális, tudok segíteni a témában.
13. Miramira77 (válaszként erre: 11. - Lov.ildi)
2014. nov. 24. 21:53

Mindenképpen műtét lesz.

Kifejezetten tapasztalt anyukát-apukát, rokont keresek, márcsak megnyugvásért.

Mert így elég gáz, hiszen jó egy évig biztosan nem nyúlnak hozzá :(

Addig meg nem lenne jó kattogni az ismeretlenen.

Én két éves koromra négy altatásos nagyműtéten estem át, szóval az altatás annyira nem is rémít meg, viszont az, hogy hogyan viselheti egy gyerkoc a bekötözött kezét, vagy hogy egyáltalán hogyan zajlik egy ilyen műtét, ijesztő rejtély a számomra.

Jó lenne legalább megnyugvást lelni, hogy véletlenül találok egy anyukát, aki leírja, hogy:ez és ez volt, így csinálták, így viselte...

12. 31bc25d879 (válaszként erre: 11. - Lov.ildi)
2014. nov. 23. 18:07
Igy van.
11. lov.ildi (válaszként erre: 9. - Miramira77)
2014. nov. 23. 17:54

Szerintem már a fejlődésben is fontos szerepet játszik,hogy a kis kezecskéjét rendesen tudja használni.

Ha megnézed egy kisgyermek fejlődési menetét,akkor a kéz használat nagyon is fontos szerepet játszik.

Ha az összenőtt bőr miatt nem úgy tud fogni,ahogy kellene,akkor szerintem az sok mindenre kihathat. Pl. finom motorika,stb.


Ha az én kislányom lenne ilyen helyzetben én nem azon gondolkodnék,hogy megműtessem e,hanem azon,hogy hol és kivel.

Nem kell ez első orvosnál maradnotok. Nézzetek körül.


Bius 4 évesen már 3 altatáson van túl. Nem volt vele semmi gond.

Mindenképpen olyan helyre menjetek,ahol a műtéten kívűl végig vele lehetsz.

Kislányom betegsége miatt már tapasztaltam az emberek rosszindulatát.

Ha lehet,akkor ne tedd ki ennek a gyermeked!

Már egy ovodáskorú gyermek is tudd olyan megjegyzést tenni,amely teljesen kikésziti a gyermeket.

10. 31bc25d879 (válaszként erre: 9. - Miramira77)
2014. nov. 23. 17:52
Akkor meg nincs mitől félni, kis műtét, a megfelelő időben javasolni fogják a műtétet. Rövid altatás, túl lesz rajta és rendben lesz minden.
9. Miramira77 (válaszként erre: 8. - Lov.ildi)
2014. nov. 23. 17:38

Úgy mindentől tartok.

Ez inkább esztétikai "hiba", de mivel kézen van, hosszabb távon másban is kiütközhet, a társas kapcsolatoktól a pályaválasztásig.

Szerencsére csak a bőr, ami összenőtt, az összes kis csontocska, ízület külön kitapintható.

2014. nov. 23. 16:27

Ezzel a betegséggel nincs tapasztalatom.


A műtéttől vagy az altatástól tartotok inkább?


Mivel a kislányod fejlődését és életminőségét befolyásolhatja ez a dolog szerintem érdemes több orvost felkeresnetek és az alapján dönteni.

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Miramira77)
2014. nov. 23. 16:03
durva :(
2014. nov. 23. 15:19
Persze, sőt, meg is kell!
5. Miramira77 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2014. nov. 23. 14:14

Olyat ismerek akinek a szülei nem engedték.

De neki a kis és gyűrűsujja nőtt össze.

4. andi6020 (válaszként erre: 2. - Miramira77)
2014. nov. 23. 14:11
Van olyan, hogy nem műtik meg?
2014. nov. 23. 08:53
Gyerekkoromban volt egy iskolatársam, akinek ilyenje volt, műtötték, én már úgy ismertem meg, hogy meg volt műtve. Azt nem tudom, mikor csinálták.
2014. nov. 23. 07:41

Újszülött kisbabám egyik kezén több ujj közt is "úszóhártya" feszül.

Olyan anyukákat keresek, akik hasonlóval szembesültek.

Megműtettétek?

Ha igen, mennyi idős volt?

Megviselte?

Mennyi ideig tartott a műtét illetve a lábadozás?

2014. nov. 23. 07:37
Syndactylia, azaz összenőtt ujjak. Műteni vagy sem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook