Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha kihúzzák a rágófogakat, akkor hogyan lehet enni? fórum

Ha kihúzzák a rágófogakat, akkor hogyan lehet enni? (tudásbázis kérdés)


9. e30553c815 (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2014. nov. 24. 11:51
A bölcsességfogamat nem sajnálom, csak félek a húzástól.
8. angelic smile (válaszként erre: 6. - E30553c815)
2014. nov. 24. 10:10
A bölcsességfog nagyon hátul van. Azt ne sajnáld!
2014. nov. 24. 09:26
Nézegettem itt a műfogsorokat.Nem tudom hogy ezek mennyire jók.
6. e30553c815 (válaszként erre: 5. - 09d0a2c098)
2014. nov. 24. 08:31

Örülök hogy sikerült megcsinálni neked.Én sajnos nem dolgozom, úgyhogy már az is jó lenne ha egy fogamat tudnánk finanszírozni és meg tudnám menteni a 4- 5 közül.Azt mondta a doktornő legutóbb hogy először húzunk aztán meglátjuk melyik maradhat. Igazából 3 van amit biztosan ki kell húzni, abból 2-t kihúztak.Még van egy bölcsességfogam fent ami lyukas, de azzal még várnék, mert egy hete megnyílt az arcüregem egy másik felső fog kihúzásakor.:(

Nem tudom mi lesz, de nem szeretnék teljesen hátsófog nélkül maradni.

5. 09d0a2c098 (válaszként erre: 4. - E30553c815)
2014. nov. 23. 14:50

Szívesen. :)

Mindenképpen próbáld meg, a fogak a szánk ékszerei, és sokkal drágább pótolni sajnos...

Hátha sikerülne valamennyit megmenteni belőle.

Én nem rég értem vissza a fogorvostól 6 rossz fogam van, ma meg csinált 3 fogat majdnem 2 óra alatt, még 1 alkalommal kell visszamenjek akkor is 3-at csinál meg. Sajnos 48 ezer ft-ot kellett fizessek, a következő is ennyi lesz, de 2 év garancia és az a lelkiismeretes, alapos munka megérte akkor is. :)

Annyira jól dolgozott, hogy ha nem lett volna hangos a fúró hangja, én esküszöm majd elaludtam a székben feküdve. :D

4. e30553c815 (válaszként erre: 2. - 09d0a2c098)
2014. nov. 23. 09:58
nagyon szépen köszönöm.holnap megyek fogorvoshoz és megkérdezem melyiket lehetne megmenteni és mennyiért.
3. angelic smile (válaszként erre: 1. - E30553c815)
2014. nov. 23. 08:09

Érdemes lenne elmenni maszekul fogorvoshoz, mert igaza van az előttem szólónak, a maszek próbálja megmenteni a fogadat, míg a körzeti szakorvos nagy ívben carik rá. Egy fog tömése nálunk 12-15 ezer Ft, míg egy fog beültetése 160 ezer Ft. Nem tudom, hogy fogsz rágni, el sem tudom képzelni. Nekem nincs problémám, de egy barátnőmet kísértem el a fogorvoshoz, akinek ciszta van/volt a foggyökérnél. Az SZTK-ban, ahol a röntgen felvételt készítették az orvos felajánlotta, hogy kihúzza, míg a maszek mindent megpróbál azért, hogy megmentse a fogat.

Biztos vannak lelkiismeretes körzeti fogorvosok, de ha a tiéd csak úgy minden további nélkül kikapott kettőt, akkor...

2014. nov. 23. 07:48

Eléggé drágán dolgoznak magán rendelőkben azt tudom. Magánban szokták kihúzás helyett, a gyökeret azért még megmenteni, és feltudják használni rögzítésre, vagy pótlás felrakásához. Sztk-ban, körzetiben nem annyira érdekli őket a megóvás, és a rövidebb gyógyulási idő, kidobálnak mindent, amivel sok a munka, habár van ami még megmenthető ilyenkor is.

Én is most csináltatom a fogaim, 5 régebben tömött fogam alá szuvasodott. Ma megyek a fogorvoshoz, magán orvoshoz, darabonként 16.000 Ft-ért cseréli a töméseket fehér fém mentesekre. Ez így 80.000 Ft-ba fog fájni nekem, ez lesz a karácsonyi ajándékom jó formán...

Magán orvosoknál általában van lehetőség részlet fizetésre, mindenképpen elmennék a helyedben és kérnék ajánlatot, ami fogat meg lehet menteni, azt mentsék meg, még ha csak a gyökér marad bent, az is jó, mert nagyszerű pótlásokat tudnak csinálni, és ahhoz feltudják használni, mint fixálási helyet.

Én a magán árakat ismerem, Miskolcon így alakulnak:

foghúzás általában 5-9 ezer ft közt, gyökértömés és gyökérkezelés 20-50 ezer ft közt, fogpótlás 24-56 ezer ft között.

A körzeti fogorvoshoz képest minimum 3x drágább az én példámat véve a fogtömést illetőleg, a fogtömés 6-38 ezer ft közt van, körzetinél ugyan ez 5 ezer ft, így nagyjából hozzávetőlegesen látod milyen tarifák mennek.

Menj el a körzetishez is, kérj ajánlatot, mit csinálna meg és mennyiért, van-e részlet fizetés. Aztán keress egy magán fogorvost is, tőle is kérj egy ajánlatot, a körzeti fogorvoshoz képest, mit tudna tenni, de tuti van magánban is részlet fizetés, mivel sok helyen reklámozzák, de 2-3 éves garanciát is vállalnak a munkájukra.

Inkább gondolj arra, hogy hosszútávon használni tudd a fogaid minél több menthető, annál jobb minőségben maradnak meg, amit megmenthető valamilyen eljárással.

Drukkolok, hogy sikerüljön. :)

2014. nov. 23. 02:08
Szules utan nagyon megromlottak a fogaim.A hatso fogaim kozul nagyon sokat ki lehetne huzatni.Nincs penzem csinaltatni fogat.Hogy fogok igy enni vagy egyaltalan milyen valtozasok mennek vegbe a szamba ha sok fogat kihuznak?Mar ketto ki lett.Fogfelepites mennyi sztk-ba,van lehetoseg reszletfizetesre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook