Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudtok finom süti receptet, amibe zsíradékból is csak nagyon kevés kell? fórum

Tudtok finom süti receptet, amibe zsíradékból is csak nagyon kevés kell? (tudásbázis kérdés)


2014. dec. 6. 18:44
21. M0ncsa (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2014. dec. 5. 21:07

[link]


Igaz, ebben eleg sok a vaj (nyilvan vajat rakj margarin helyett, en a margarinnak a szagatol is hanyingert kapok), meg a cukor is, de mivel lisztmentes es nagyon laktato, talan nem akkora cukorsokk a gyereknek az az 1-2 falat. A zsirtol meg nem lesz baja. Kokuszvajjal is lehet, hogy jo, meg nem probaltam.

20. M0ncsa
2014. dec. 5. 21:01
Reformtorta! Isteni :)
19. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Móni8205)
2014. nov. 23. 07:59

Szerintem teljesen èrthető, hogy egy 14 hónapos gyerek nem eszik meg egy egész péksüteményt, végülis nekik a gyomruk még icipici, annyit eszik, amennyitől jól lakik, nem szabad hasonlítgatni.


Milyen gyümölcsre allergiás? Egyáltalán, tényleg allergiáról van szó vagy csak intollerancia, és biztos nem minden gyümölcsre az. Erről étkezési naplót szokás vezetni, hogy kiderítsd, mikor, melyik gyümölcs okozhatott problémát és csak azt kizárni.


Allergia=anafilaktikus sokkal jár, tehát rövid időn belül (negyedóra) felpuffad az arcocskája, a szája (ami kipirosodik, hólyagos) és láthatóan fullad, esetleg kórházba is kell vinni, de az okozó kaja mennyiségétől függ. Ezért kell mindig apránként.


Intollerancia=48 órán belül megjelenő csalánkiütések, hasmenés, piros foltok arcon vagy szájon, esetleg rövid időn belül étkezéskor már kipirosodott a száj körül és ezekből hólyagok lesznek vagy kisebesedik. Orcán is.


Az intollerancia nem életveszélyes, az allergia igen. De ettől még nem ártatlanabb, hiszen csúnya az irritált bőr és évek során, ha nem figyel oda az ember, és továbbra is nyomatja azt a kaját, az intollerancia felnőttkorra allergiává fejlődhet, szerencsés esetben ki is nőheti a gyerek és nem lesz még intollerancia sem. Szerencsés esetnek nevezhető az is, ha napló segítségével monitorálunk mindent, a gyanús kajákat szüneteltetjük és 3 éves kor után is csak ritkán, vagy fokozatosan vezetjük be, ez az anyukán múlik, az intollerancia így tünetmentes marad.


Ja, írtad, a kakaós csigát eszi, hát zsíros az is, szóval nem hiszem, hogy a zsiradék annyira árt, a napraforgó olajos mag, én helyettesíteném olívaolajjal és ennyi. Normális, hogy 2-3 éves kor alatt nem ajánlják a csonthéjasokat a babáknál, de az olívaolaj mehet, mert az olíva nem csonthéjas.

18. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Móni8205)
2014. nov. 22. 18:54
tudod, olyannal érdemes változatosabbá tenni, bővíteni az étrendjét, aminek tápértéke, vitamintartalma is van. Nem hiszem, hogy a süti a legjobb választás ebből a szempontból
17. andi6020 (válaszként erre: 11. - Móni8205)
2014. nov. 22. 18:41
Minden gyümölcsre allergiás?
16. Mezei Virág (válaszként erre: 15. - Móni8205)
2014. nov. 22. 18:31

Ez nem is olyan rossz, szerintem

Ha nem tiltott a tojás, az is változatosabbá teszi az étkezést.

[link]

2014. nov. 22. 18:24
Nem szeretem a cukros sütiket, amennyire lehetett kerültem ,sőt idáig azt gondoltuk, hogy a cukrot sem bírja ,ezért nem is kapott.De nagyon ritkán egy kis süti szerintem nem gond.Soha nem evett meg még 2-3 falatnál többet semilyen péksütiből.Nem túl változatos az étrendje:hús ,zöldségek,hal,rizs, krumpli,néhány falat kenyér,tápszer.Más nem eszik és ezeket is csak turmixolva.Azért probálnám meg a sütit ,hogy picit változatosabbá tegyem a kajcsijait.
2014. nov. 22. 16:19

Ha cukros sütiket adsz neki, még rosszabb evő lesz.

Megemeli a vércukrot és elveszi az éhségérzetet.

[link]


[link]

A kókuszolaj nagyon jó. Energiát ad pl.

13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Móni8205)
2014. nov. 22. 12:43

kókuszolajat/kókuszzsírt a tescoban is kaphatsz pl.


nincs kókuszíze, akár húst is süthetsz benne, teljesen semleges íze van

12. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Móni8205)
2014. nov. 22. 12:42
a vajban nincs napraforgóolaj
2014. nov. 22. 11:44
Bocsánat azt elfelejtettem ,hogy a gyümölcsre is allergiás.Tehát gyümölcsös ,lekváros dolgok kilőve.De ha jól tudom a vajban is van n.olaj.Kakaós csigát eszegeti, de a a bolti olajos és meghajtja.Amúgy nagyon rossz étvágyú.Nehéz neki főzöcskélni.A kókusz olajat még megprobálom köszi a válaszokat.
2014. nov. 22. 11:36
Amúgy is egészségesebb a kókuszzsír.
2014. nov. 22. 11:25
Kókuszolaj!
2014. nov. 22. 11:20
Én is a kókuszolajat javasolnám.
2014. nov. 22. 11:02
egyébként kókuszolajjal próbálkoznék főzéshez-sütéshez
2014. nov. 22. 11:00
Maximum a kevert sütikbe kell olaj, de akkor azt helyettesítsd vajjal. Én sima piskótát csinálnák pudingos krémmel vagy főzött krémmel mondjuk. Garantáltan semmilyen zsiradék nem kell bele.
2014. nov. 22. 10:55

pisókatekercs lekvárral


pudinggal és/vagy lekvárral rétegezve babapiskóta

2014. nov. 22. 10:54

melyik sütibe kell napraforgóolaj? :O


ha meg a margarin is tiltott, akkor vajjal helyettesítsd


esetleg valami piskóta-alapú lekvárral megkent süti?

2014. nov. 22. 10:49
Viszonylag kevés süteménybe kell napraforgó olaj
2014. nov. 22. 10:41
Gyümölcstorta? :)
2014. nov. 22. 10:38
Napraforgó olajra allergiás a 14 hónapos fiam, tudtok valami finom süti receptet amibe zsírídékból is csak nagyon kevés kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook