Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Epekő műtétem lesz hamarosan, mire számíthatok? fórum

Epekő műtétem lesz hamarosan, mire számíthatok? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Szilvus74 (válaszként erre: 26. - Anyagi)
2014. dec. 11. 20:39
Irtam:) olvasd el)
2014. dec. 10. 14:17

Beöntés nem volt,műtét 25 perces volt az altatastol számíva!Hamar ment.Első két nap nekem szar volt Cső nem fájt bent akkor se ha kivették

Délben toltak vissza kaba voltam es a szendioxidtiol voltam szarul mert fájt mindenem(

Levegő vétel is( De!) műtét másnapján igaz..csak estefelé valtaskor mikor jöttek a nővérek jeleztem puffadok meg faj..nincs e vmi ami enyhíti ez a nővérke rendes volt!) Adott Mezimet!! Nagyon jó sokat csökkent tőle,a puffadasok a gaz miatt! Vettem otthonra is mert előfordul hogy kaja közben vagy utána meg olyan teltség érzetem. Volt meg otthon 3 napig szedtem erre is jó volt)Tobbszor eszek keveset mar nem faj!) Varratazedes se!

Táppénzen vagyok emelni hajolgatni erős igénybevételnek nem szabad kitenni magad

Én legközelebb január 5-én megyek Addig pihi otthon meg diéta kb 6 hétig de ahogy ismerem magam utana is oda fogok figyelni! Zsirosat nem szabad enni Füstölt dolgokat se legalabb is a diéta alatt főtt rizs meg főtt krumpli vagy krumplipüré de saját levebe zacskoba sült hússal vagy natúr szelet:) Szoval lehet azert jokat enni de oda kell figyelni)

2014. dec. 10. 13:39

Gyenge husi levest lezsirozva lehet enni:)

De én csak levet kicsi répát tettem bele magamnak amugy lehet kicsi tésztát is Én nem tettem mert regebben se ettem tésztát,édességet nem vok édesszájú!)

Viszont a háztartási keksz jó barátod lesz!)

Erdemes bespajzolni vele,kefirt is ehetsz

Zacskóban lesutni csirkecombot de a bőrt levenni róla sárga répa fozelekkel ettem sült húst) fini

28. Szilvus74 (válaszként erre: 26. - Anyagi)
2014. dec. 10. 13:28

Sziasztok!)

Na én is túléltem műtétet!)

Őszinte leszek veletek az altatás rendben zajlott

De ami utána volt( nem az altatassal volt baj mert nem volt hányingerem stb.De a széndioxid amivel felfujjak a hasat az kicsinalt:((

Nagyon feszített a hasam hatam karom,mellkason!(

Az intubalastol köhögni kellett majd szetszakadtam:(k@rva szar volt 2napig:( utana jobb eros fájdalom csillapítót kaptam!

2-an mentem be Aznap este kaptam szurit combomba

verhigitot.3-an műtötték 5-én jottem haza

Ma szedtek ki a varratokat

4-én műtét másnapján hozztak a kaját éhes is voltam de nem is kivantam( első falat utan majdnem jött"róka Rudi") gyorsan szóltam kerek vmit mert mindjart hanyok(

Hamar infuzioba kaptam pikk pakk negyed óra es nagy nehezen lenyomtam paizsis zsemit

Én mar a műtét előtt dietaztam") fogytam is 64kg 70 ről.Azota megint ment le 60 vagyok:)) nem is vanom igy jobban érzem magam amugy is 56kg verseny sulyom ennyivel kezdem az ikerterhesseget es csak 10 kg hozzám az utana le is ment:)

Minket terhesegemnel 10kg hozzám)

Itthon a menum pl: reggel 1 natúr joghurt két pici barna kenyér piritva rajta 1-1szelet sonka

Ebedre:)kissebb natúr csirkemell joghurttal leöntve pirítós kockával tetején én meg racsnpesztem egy csipet reszelt sajtot:)

vacsora: egy par virsli barnakenyerrel vagy rozskenyerrel én regota nem eszek feher kenyeret

lehet ebedre tökfőzelék joghurttal habarva natúr szelettel keményítővel csinálok mindent

Túrót eszek párizsival barnakrnyerrel reggeli vagy vacsi:) Apránként de sok folyadékot iszok!

Egyenlore hirtelen Ennyi:)

Ha van meg vmi kérdezz:)

27. Anyagi (válaszként erre: 18. - Hédi67)
2014. dec. 6. 08:00

Segítenél, hogy mit jelent a " szigorú epe diéta"?


Én éppen most folytatom, de gyakorlatilag nem lehet enni zsírosat, zöldséget, rostosat (pl. narancs, mandarin), fűszereset. Így marad ugye a szénhidrát, ami szintén nem túl egészséges ugye...

Te miket ettél????

26. Anyagi (válaszként erre: 20. - Szilvus74)
2014. dec. 6. 07:56

Akkor neked már napos az ég!! :))

Ma mész haza?


Majd, ha van kedved és időd, kérlek mesélj a műtéti tapasztalataidról!

Mit mondtak, milyen diétát kell tartanod és meddig?


Én január végén megyek...

25. Szilvus74 (válaszként erre: 24. - Regin_a)
2014. dec. 1. 23:05
Legyen igy!:)
24. Regin_a (válaszként erre: 20. - Szilvus74)
2014. dec. 1. 22:01
Csütörtökön már vigyorogni fogsz otthon:)
23. Szilvus74 (válaszként erre: 17. - Mozsuka)
2014. dec. 1. 20:36

Aranyos vagy koszi a biztatast!)

majd gondolj ram( holnap megyek be korhazba reggel

22. Szilvus74 (válaszként erre: 19. - Illike)
2014. dec. 1. 20:32

Koszi a biztatast!)

es akkor AZ epevezetekbe mar nem less kö?

2014. dec. 1. 20:21

Olvasom Mikey irtok Koszonom nektek a biztatast!)

Remelem jol viselem majd AZ egeszet!)

2014. dec. 1. 20:18

Sziasztok csajok!)


Holnap fekszem be Miskolci korhazba.

Irok IDE majd:)

Gondoljatok ram(

19. Illike
2014. nov. 25. 20:26
Valóban semmi az egész, a félelem nagy úr tud lenni.Utána sokkal jobb. Nekem 3éve volt, dec. 15-én, de karácsony előtt már halászlét ettem, levettem a zsírt a tetejéről, és semmi gondom nem volt- azóta sincs.Hugom mondta, hogy most már ne diétázzak, mert akkor megszokja a szervezet,a kolléganője rá egy hétre töltött káposztát evett, és semmi baja nem lett. Nem diétáztam csak 1,5hétig. Igaz, hogy vega vagyok.Orvos mondta, hogy az epevezeték átveszi a hólyag szerepét, és kitágul egy idő után.3cm-es volt a kő...
2014. nov. 25. 19:44
Engem most a nyár végén műtőttek laporoszkoposan. Előtte begörcsöltem, kiderült hogy epekövek tömege s gyulladás. Mivel az ügyeleten adott vénás injekció után jobb lett, így 6 hét szigorú epe diéta után ez az egyszerűbb műtét lett belőle. Semmi beöntés, se hashajtás. Etse már fel kellett kellni az ágyból, másnap a csövet is kivették és pár nap műlva mentem már dolgozni. Viszont nem árt néhány diétás szabályt azután is betartani, mondta is a doki, hogy utána is kell 5-6 hét hogy a máj átvegye az epe szerepét és addig meg nagyon óvatosan a kajával
2014. nov. 25. 14:12
Amit előttem itt leírtak mind igaz, rám nézve én azt mondom semmi az egész, a műtét napján kicsit elesett vagy, de utána már minden rendben lesz. Én másnap délután haza mentem. Ne félj és arra gondolj, hogy utána sokkal jobban fogod érezni magad! Nem tudom milyen panaszokat okoz a kő megléte, de gondolj arra, hogy ezek meg fognak szűnni.
16. lunas21 (válaszként erre: 13. - Szilvus74)
2014. nov. 25. 10:20

Szia!

Alatatás után kissé kába voltam, hányinger, hányás nem volt, engem már többször is altattak, de ilyen panaszom sosem volt.

Viszont gyenge voltam és nagyon fájt az egyik vágásom, ahol nagyobbat kellett vágni, hogy kiférjen az egész "cucc". (kb.3,5-4cmes vágás). A gyomorom is fájt, és igen fel is voltam puffadva, de az nem volt olyan vészes. Másnapra elmúlik.

A csőkivételt meg sem lehet érzeni, teljesen jelentéktelen dolog!

Katéter nincsen, délelőtt műtöttek és este én szóltam, hogy szeretnék kimenni pisilni, akkor segítettek felkelni, lassan, de ki tudtam menni, utána éjszaka már egyedül keltem.

Műtét előtt volt még egy vércsorportos vérvétel és egy doki megtapogatta a hasam, feltett néhány semmitmondó kérdést, ennnyi volt a betegfelvétel. Most egy héttel a műtét után már teljesen jól vagyok. Tulajdonképpen az első 3 nap volt húzósabb a 4.-en már éreztem, hogy javulok.

Ha csak pici vágásaid lesznek, az 1cmes kő nem nagy, akkor nem lesz gond, gyorsan összeszeded magad!

15. Regin_a (válaszként erre: 13. - Szilvus74)
2014. nov. 24. 19:30

Ha nem baj én is :)

Szaktopik

[link]


Ne majrézz, tényleg semmi az egész, ahogy ébredtem már telefonáltam, aztán aludtam, este óvatosan mentem wc-re, csőböl semmit nem éreztem.

Én más okok miatt igen majréztam az altatástol, de tökéletes volt

Elötte nekem volt egy kontrasztos hasi CT de csak óvatosságbol nincs-e más gond, mert én már vén vagyok és a kövem is vagy tizenéves volt :)

Amúgy labor, mellkas, EKG. Műtét elött valami injekció, tán vérhigító aztán valami "lazító".

3cm-es volt a kövem

2014. nov. 24. 15:25
Ha nem baj,elmondanám,h amíg a cső bent volt,fájt.Zavart,hogy nem tudok rendesen pisilni,fürdeni,de ez nekem 3 nap volt.Amikor kivették,utána majd minden rendben volt,csak a varratokra kellett ügyelni fürdésnél.
13. Szilvus74 (válaszként erre: 2. - Lunas21)
2014. nov. 24. 15:08

Szia:)

Erdekelne AZ altatas utan hogy erezted magad?

sokan emlitik a felfujt has utani fajdalmat illetve AZ altatas utani hanyas illetve hanyinger

Cso kihuzasa milyen volt?

En Dec 2-an fekszem be 3-an mutenek!

pisilni mikor tudtal felkelni?

katetert nem szeretnek(

1cm epekovem van!

meg kerdeznem hogy milyen vizsgalatot csinalnak a mutet elott amikor bementel a korhazba!

valaszodat koszonom!

12. lunas21 (válaszként erre: 11. - Anyagi)
2014. nov. 22. 23:07

Köszönöm!

Neked is egy kalappal a műtéthez!

11. Anyagi (válaszként erre: 9. - Lunas21)
2014. nov. 22. 19:22

Köszönöm a részletes leírásod! Nagyon hálás vagyok érte!!!


Kívánom, hogy Karácsonykor már gond nélkül kóstolgasd a töltött káposztát!!! :)))

10. lunas21 (válaszként erre: 9. - Lunas21)
2014. nov. 22. 07:57
Ja és gyulladt volt az epehólyagom, nehezem vált le, de ez csak műtétkor derült ki, addig az mondták nincs gyulladás, minden laborom tökéletes volt. Nekem már eleve el volt záródva egy kőtől és hónapok óta nem is működött, mintha nem is lett volna epém.
9. lunas21 (válaszként erre: 6. - Anyagi)
2014. nov. 22. 07:55

Beöntés nincs, nyugodj meg! Előző délután hashajtózás van, hogy kiürüljön a bél. Altatás nem nagy ügy, kapsz egy branült a kézfejedbe azon keresztül adják be az altatót, kb. 4-5másodperc alatt elalszol. Az ébredés már rosszabb, nekem akkor nagyon fájt a hasam, kába vagy, azanap adank 3 infúziót fájdalomcsillapítókkal. Délelőtt műtöttek, esete keltem fel, én ugyan nem császárral szültem, de annál nem lehet rosszabb a felkelés, az elsőnél segítenek, aztán magad csinálod már.

4 vágassal csinálják, egy köldök alatt, kettő tőle jobbra egymás fölött, a bordák alatt, a negyedik a gyomorszáj környékén. Kb. 1cm-es, de nekem a gyomornál lévő 4cmes lett, mert nem fért ki az epehólyag, teli volt sok kővel és volt két hatalmas is. Na, ezzel nagyon szenvedtem 4 napig, iszomyúan fájt, a többi vágást nem is érzem. Tegnap voltam már kicsit jobban. A beleket felfújják gázzal, az még lehet rossz utána, puffadás, fájdalom, nekem sajnos a gyomrom is kikészült emiatt, és a 3 napos éhezés miatt. Csak szerdán reggel adtak kaját, addig csak folyadék.

Egy csövet tesznek be, másnap kivették, az nem fáj egyáltalán.

Diétázni 4-6hétig kell, utána fokozatosan vissza lehet térni az egészséges táplálkozáshoz. Gyógyszert nem kell semmit szedni.

Szerintem mindenkinél változó, valaki azt mondja, hogy semmi az egész, engem kicsit jobban megviselt, főleg a nagyobb vágás és a gyormorfájás miatt. De most már én is sokkal jobban vagyok. Engem szerdán engedetek haza.

2014. nov. 22. 07:29
Hát, igazság szerint nem is tudom mit csináltak. Az orvos nem avatott be, én meg nem mertem kérdezni. Tény, hogy 3 helyen szúrtak be, a 4. hely a köldöknél,ahol állítólag gázzal töltötték fel a hasüreget.S mikor felébredtem a kórteremben, egy felcímkézett zacsiban ott volt a zúzott epekő, olyan, mint a neszkávé.Tehát laparoszkópos módon robbantották a követ/köveket. De én az orvost nem láttam a műtét után, a "tyúkbelet" is másra bízta,hogy kiszedje, mert alig voltak bent az ünnepek miatt, fertőtlenítették a kórtermeket, addig foglalkoztak velünk, míg átköltöztettek újabb és újabb kórterembe.
7. Anyagi (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2014. nov. 22. 07:14
Nem vették ki az epehólyagodat??? Ilyen műtétről még nem is hallottam...
6. Anyagi (válaszként erre: 2. - Lunas21)
2014. nov. 22. 07:10

Mindenre!

Műtét előtt diéta, beöntés, stb.?

Még sosem altattak, milyen?

Felébredés után az érzés? Hány vágást ejtenek, mekkorákat? A sebekbe tesznek csövet a keletkező folyadék elvezetéséhez, hányat?


Mikor keltenek fel az ágyból és milyen az érzés?

A császár utáni első felállás és zuhanyozás életreszóló emlékem!

Hogy érzed most magad? Fáj még?


A műtét után mennyi idővel lehet dolgozni menni?

Meddig kell diétáznod és kell valamilyen gyógyszert szedned? Ha igen, akkor véglegesen vagy csak időszakosan?



Kívánok Neked gyors felépülést és büntetésmentes töltöttkáposzta evést! :)))

2014. nov. 22. 07:08
Nálam kérdés sem fért hozzá, hogy meg kell műteni. Rendszeresn voltak görcseim, egyre nagyobbak, és egyre hosszantartóbbak. Főleg vasárnap, jó szokásom szerint mosogatás előtt bekaptam néhány falatot a kikapart fazékból, hidegen, kenyér nélkül...S ez este 10 körül már meg is tette a hatását. A 3. ilyen roham után már azt hittem, meghalok. Bevittek, s kiderült, hogy hasnyálmirigy gyulladásom lett. Másfél hétig infúzión át tápláltak, majd megműtöttek. A műtét ezzel a robbantásos módszerrel történt, kb egy gyűszűnyi granulátumot kaptam meg emlékbe. A műtétből csak az alvás előtti pillanatra emlékszem: szép álomban lesz része...Még annyit mondtam - szerintem -, hogy el tudom képzelni. S az ébredés volt a következő, ami rossz volt, mert háborgott a gyomrom. Dec. 29-n műtöttek, január 6-án már bementem dolgozni. Azóta nem 100%-os az epeműködés, de a falánk természetem miatt. Szóval ha kell - begörcsölések - akkor meg kell műteni, mert egy hasnyálmirigy begyulladás akár el is viheti az embert.
4. Anyagi (válaszként erre: 3. - Mannácska59)
2014. nov. 22. 07:01

Ha nem okoz különösebb gondot, minek vágatnád fel magad?


Én két hete úgy begörcsöltem, hogy el kellett mennem az ügyeletre éjszaka és az ott kapott injekció nem használt. Így továbbküldtek a sürgősségire. ( Na az egy külön téma. :(( 4 órát vártam és nem csillapították a fájdalmamat, hogy nehogy elfedje a tüneteket!)


Azóta kiflivégen, teán meg almán és kefiren élek. Gyulladásban van az epehólyagom, várnám, hogy megnyugodjon.


Ja és jónéhány 1 centis kövem van.... :((

3. mannácska59 (válaszként erre: 2. - Lunas21)
2014. nov. 22. 06:38
Engem is érdekelne,hogy miért kellett megműteni, ugyanis nekem is van egy 10 mm epekövem és van aki azt javasolja műtessem van aki nem!Azt szeretném tudni mivel jár a műtét?Én cukorbeteg vagyok!
2. lunas21 (válaszként erre: 1. - Szilvus74)
2014. nov. 21. 23:13

Szia!

Engem most hétfőn műtöttek, mire vagy kiváncsi?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook