Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel lehet változatossá tenni egy akadályversenyt? fórum

Mivel lehet változatossá tenni egy akadályversenyt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
56. Jucica
2008. nov. 20. 18:04

Sziasztok

Tudna nekem segíteni valaki? Bármilyen tematikára épített akadályversenyt kell szervezzek. 8 feladatból kell álljon, családok részére. 10 perc a tartózkodási idő minden állomáson.

Nagyon sürgős lenne, légyszi írjatok.

55. Zoria
2008. okt. 12. 14:43

Ha az előbbit ezt kijelölöd, leveszed. Táblázat lesz, ez pedig a leírás.

A játék menete:

Az első állomás (csapat) kimegy, előkészíti az állomását. A második állomás elindul, teljesíti a feladatot az első állomáson, tovább megy és felállítja a saját állomását. A harmadik állomás elindul, teljesíti a feladatokat az első és második állomásokon majd tovább megy és előkészíti a saját állomását. Ez így megy egészen addig amíg az összes állomás ki nem ért és el nem foglalta az állomáshelyét. Amikor az első állomáson áthaladt minden csapat, akkor a játékosok lebontják az állomásukat és elindulnak, hogy a hátralévő (második, harmadik, stb) állomások feladatait teljesítsék. Ilyen módszerrel minden csapat teljesíti minden csapatnál a feladatait.


Ma jöttem haza. Éppen Csillebércen volt egy ilyen:-)

54. Zoria
2008. okt. 12. 14:42

Így néz ki, de természetesen egy "szatyorban" összekészítem a csapatok feladatait. Ők helyezik el a leveleket, ők adnak fel olyan kérdéseket, amiket én előre leírok nekik.

Lépések I. csapat II. csapat III. csapat IV. csapat V. csapat

0 RAJT - - - -

1 Letáborozik az 1. állomáson. RAJT - - -

2 Feladatot ad az 1. állomáson a II. csapatnak. Feladatot old meg az 1. állomáson. RAJT - -

3 Feladatot ad az 1. állomáson a III. csapatnak. Letáborozik a 2. állomáson. Feladatot old meg az 1. állomáson. RAJT -

4 Feladatot ad az 1. állomáson a IV. csapatnak. Feladatot ad a 2. állomáson a III. csapatnak. Feladatot old meg a 2. állomáson. Feladatot old meg az 1. állomáson. RAJT

5 Feladatot ad az 1. állomáson az V. csapatnak. Feladatot ad a 2. állomáson a IV. csapatnak. Letáborozik a 3. állomáson. Feladatot old meg a 2. állomáson. Feladatot old meg az 1. állomáson.

6 Állomást bont a csapat. Feladatot ad a 2. állomáson az V. csapatnak. Feladatot ad a 3. állomáson a IV. csapatnak. Feladatot old meg a 3. állomáson. Feladatot old meg a 2. állomáson.

7 Feladatot old meg a 2. állomáson. Feladatot ad a 2. állomáson az I. csapatnak. Feladatot ad a 3. állomáson az V. csapatnak. Letáborozik a 4. állomáson. Feladatot old meg a 3. állomáson.

8 Feladatot old meg a 3. állomáson. Állomást bont a csapat. Feladatot ad a 3. állomáson az I. csapatnak. Feladatot ad a 4. állomáson az V. csapatnak. Feladatot old meg a 4. állomáson.

9 Feladatot old meg a 4. állomáson. Feladatot old meg a 3. állomáson. Feladatot ad a 3. állomáson a II. csapatnak. Feladatot ad a 4. állomáson az I. csapatnak. Letáborozik az 5. állomáson.

10 Feladatot old meg a 5. állomáson. Feladatot old meg a 4. állomáson. Állomást bont a csapat. Feladatot ad a 4. állomáson a II. csapatnak. Feladatot ad az 5. állomáson az I. csapatnak.

11 CÉL Feladatot old meg az 5. állomáson. Feladatot old meg a 4. állomáson. Feladatot ad a 4. állomáson a III. csapatnak. Feladatot ad az 5. állomáson a II. csapatnak.

12 - CÉL Feladatot old meg az 5. állomáson. Állomást bont a csapat. Feladatot ad az 5. állomáson a III. csapatnak.

13 - - CÉL Feladatot old meg az 5. állomáson. Feladatot ad az 5. állomáson a IV. csapatnak.

14 - - - CÉL Állomást bont a csapat.

15 - - - - CÉL

53. annaluca (válaszként erre: 52. - Zoria)
2008. okt. 9. 15:45
Vagyis te jelölöd ki a helyszíneket, és a feladatokat, adod a szükséges eszközöket, ők pedig folyamatosan kiépítik az állomásokat, ha jól értem. Nekem nagyon tetszik, ilyen megoldással még nem találkoztam. Ha kevés volt a segítőm, akkor térképet rajzoltunk, és nevezetes pontokra tettünk ki feladatokat. Minden 2. állomásnál szokott állni ember.
52. Zoria
2008. okt. 8. 18:23

A lánctalpas akadályverseny lényege: elindul az első csapat, majd felépíti a saját állomáshelyét...aztán a második már úgy, hogy közben az elsőnél megoldja a feladatát és túlhaladva azon ő is felépíti a saját állomását...

az első csapat akkor indul el a helyéről, amikor előtte az összes csapat elhaladt. Fontos: előre kijelöljük a helyszíneket, de mindenkinek csak a saját szakaszát adjuk meg. Tehát mi tudjuk a különböző állomások helyét, viszont a többiek csak mindig a sajátjukat. Odaadjuk a krétát, ők rajzolják fel az útvonalat, rejtik el esetleg útközben a levelet, feladatlapot, stb....

51. d0860dee94 (válaszként erre: 50. - D0860dee94)
2008. okt. 3. 10:46

most néztem, hogy ovisoknak... :)

akkor inkább csak kismedence - horgászat

2008. okt. 3. 10:39
vizesárokkal :)
49. annaluca (válaszként erre: 48. - Zoria)
2008. okt. 3. 10:28

Kifejthetnéd kicsit bővebben ezt a lánctalpas módszert! Érdekel a dolog.

Megboldogult ifis koromban én is sokszor jártam Csillebércen.

48. Zoria
2008. okt. 3. 09:42

Sziasztok!

Én minden évben kétszer csinálok akadályversenyt Csillebércen.

Sajnos tavaly "meghalt" a gépem és minden eddigi anyagom tönkrement..:((( Mentsétek el, ami összegyűlt.

Ami a lényeg: én mostanság az un. lánctalpas akadályversenyt csinálom. Nem kell állomásvezető. Minden csapat egyúttal állomássá is válik. Remeknek tartom.

2008. szept. 10. 14:11

Köszi az ötleteket, én ilyeneken gondolkodtam, hogy:

- kenyér-szeletelés: fél kilóból ki többet?

- szendvicskészítés: szépre

- fakanállal célbadobás

- füzet csomagolás: itt az iskolakezdés


Ha vannak ötleteitek, szívesen veszem őket.

46. dorry
2008. szept. 8. 17:19

Legügyesebb asszony:

- gombfelvarrás menet közben

- tojásfehérje habbá verése

- hagyma, tojás, krumpli, kolbász-mit tud belőle készíteni

legerősebb ember:

- meggymagköpő verseny

- fogpiszkáló készítése farönkből

Most hitrelen más nem jut eszembe.

2008. szept. 6. 09:55
Most a falunapi programokat szervezem. A legügyesebb asszony és a legerősebb férfi vetélkedők lebonyolítása a feladatom, várom az építő ötleteket!
2008. jún. 30. 01:13

Kedves annaluca, légy szíves küldd el nekem is a kerékpáros ügyességi verseny feladatait!

Köszönöm: salizeva@freemail.hu

2008. jún. 26. 18:05

Sziasztok!

Egy kis faluban élek, ahol minden évben mi (az ifjúsági klub) szervezzük a gyereknappal egybekötött falunapot. Az kidolgozott akadályversenyeket én is szívesen fogadnám, mert minden évben újítani szeretnénk, de nem nagyon megy. Az e-mail címem: serinon@freemail.hu

Köszönöm szépen!

2008. máj. 21. 22:26

Szia!

Egy akadályverseny szervezése közben tévedtem erre az oldalra, mert ötleteket keresek. Nagyon megörültem, hogy megtaláltam. Ha lehetséges küld el nekem is a feladatokat. Előre is köszönöm.űNéhány ötlet: Szagok felismerése

Hangok felismerése

Becslés (Egy ledobott madzag hosszát, vagy egy átlátszó dobozban lévő babszemek számát, kiöntött gyufaszálak

Az iskolában a tanárok gyerekkori képeit kell felismerni, vagy éppen megmondani, melyik tárgy melyik tanáré.

Ha eszembe jut még valami, megírom.


Szia! Marcsi


bodi43@freemail.hu

41. annaluca (válaszként erre: 40. - 6a062297d0)
2008. máj. 6. 09:16

Nem rossz :-)))

Egy nyári táborban egy kis patak mellett volt a szállásunk. És a közeli erdőbe szerveztünk akadályversenyt. Volt egy hídépítési feladat, hogy át tudjanak kelni a patakon. Azt elfelejtettük belefogalmazni a teendőkbe, hogy száraz lábbal jussanak át, így az egyik srác belegázolt a patakba, lerakta a fákat, és átsegítette a többieket.

Ez az igazi csapatszellem!

2008. máj. 5. 22:41

Medvecsapdákkal.:)

Farkasveremmel.:)

Ilyesmikkel.:)

2008. máj. 5. 19:01

Kedves Annaluca!

Felajánlottad a kidolgozott vetélkedőidet. Én szívesen fogadnám. iskolában dolgozom. Kellene valamit újítani.

Légy szíves küldeni! Köszi: Kiskópé

E-mail: tjudit2007@freemail.hu

38. dorry (válaszként erre: 37. - Annaluca)
2008. ápr. 27. 18:04
nagyon örülnék, ha nekem is el tudnád küldeni a meglévő vetélkedőket!!Előre is köszönöm!
2008. ápr. 22. 08:28

Küldtem a vetélkedőket.

A mostanit most kezdem összeállítani.

2008. ápr. 21. 11:46
Bocs, még nem tudom elküldeni nektek a régebbi feladatokat, mert elfújta a szél a netünket, így csak a cégtől tudom elérni a portált.
35. annaluca (válaszként erre: 34. - Tiger)
2008. ápr. 21. 11:45
Nagyon jó ötlet ez a páncél készítősdi, én is gondolkodtam hasonlóban. A partvisnyél is tetszik, főleg a szalagokkal, de sajnos nem megvalósítható, mert kerékpáron teszik meg a távot.
34. Tiger (válaszként erre: 27. - Annaluca)
2008. ápr. 21. 10:51

akkor adhatsz a kezükbe egy partvisnyelet (fegyvert), azzal sok jó feladatot lehet kitalálni

- teniszlabda görgetés,

- egyensúlyozásos


ha akadályverseny, akkor gyűjtheti arra a pontokat, pl szalag formában


persze ha páncélt csináltatsz velük első feladatként, akkor azt is hasznosíthadod ugyanígy

33. Tiger
2008. ápr. 21. 10:47
egyensúlyózós verseny, akár helyben is: valamire felállva 1 lábbal, kézben pl ping-pong ütő labdával, vagy fejtetőn könyv, vagy csak magastartásban tartott labda
32. Tiger
2008. ápr. 21. 10:43

én szeretem a vicces feladatokat, pl 2 fő

-a fenekeik közé szorított babzsák (gumilabda)

- homlokok között alma (teniszlabda, babzsák..)

- hasak között labda

- törzshajlítás, egymásnak háttal, és a lábak között fogott tárgy, ami sokféle lehet, pl labda, vagy ha nehezíted akkor 1 írólap, ami nem szakadhat el

31. fa72c95d08 (válaszként erre: 29. - Dorry)
2008. ápr. 20. 23:08

ezek jututtak még eszembe dorry ötletéről:

tollasütő-labda

fejen babzsák-négykézláb

hasonbabzsák v. labda -rák v.pókjárás

hullahoppkarikázás

ugrálókötelezés

Reneszáns az engem is érdekelne? :)

Mátyás korára gondolsz?

ajánlom a www.reneszanszeve.hu oldalt ott sok érdekességet láthatsz.

30. ibi75
2008. ápr. 20. 22:14

Krokodillal :)))


Na, jó: bekötött szemmel tejszínhabot lenyalni valamiről pl. alma ???

29. dorry
2008. ápr. 20. 21:52

Tálcán pohár víz, megadott pályán, egy kézzel, pár fős csapatban.csokis-goffri evő verseny hátratett kézzel.célbadobás, pl. kislabdát hullahoppkarikába.kincsvadászat.

a kerékpáros, meg a honfoglalós engem is érdekelne.

28. gemarti (válaszként erre: 27. - Annaluca)
2008. ápr. 20. 18:25
Én is most készítek egy akadályversenyt ! Puzzle összerakása az új helyszín megtalálásához, városismereti feladatok, a helyszín körbejárásával. Imádják a kincskeresést, térképen a kincs jele X. De régészkedünk is, vagyis rég elrejtett kincseket keresnek a homokban. Keresztrejtvény, gyűjtőmunka stb. Az állomásvezetőket a felsős volt tanítványaim közül toboroztam,Légy szíves küldd el nekem a kerékpáros ügyességi verseny feladatait. de jól jönne a többi akadályverseny is . Köszi!
2008. ápr. 20. 08:23

Nagyon jó ötleteket írtatok, amiket jól be tudok építeni a feladatokba. KÖSZÖNÖM :-D

Szeretem valamilyen téma köré csoportosítani az egészet, és mivel az idén a Reneszánsz évét éljük, így gondoltam arra is, hogy a fekete sereget küldeném a felfedező útra.


Különben rengeteg kidolgozott vetélkedőm, akadályversenyem van, amit szívesen elküldök művelődésszervezőknek, pedagógusoknak. Sokat dolgoztam rajtuk, és szeretném, ha más is élvezné a hasznukat.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook