Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel lehet változatossá tenni egy akadályversenyt? fórum

Mivel lehet változatossá tenni egy akadályversenyt? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
116. gemarti (válaszként erre: 79. - Annaluca)
2016. máj. 14. 16:34

Kedves Annaluca!

Ha elküldenéd, megköszönném!

gemarti@freemail.hu

115. gemarti
2016. máj. 14. 16:30

Sziasztok!

Lovastáborban szeretnék valami vicces feladatokból álló játékos akadályversenyt! Tudnátok ötletekkel, feladatokkal, esetleg összeállított feladatsorral segíteni?

Előre is köszi

2013. aug. 2. 09:42
Segítséget kérnék! Akadályversenyre szeretnék valami jó kis ügyességi játékokat kérni,ha tud valaki. Köszi.
113. annaluca (válaszként erre: 112. - Zoria)
2013. jún. 7. 07:32
Szívesen mennék el egyszer játékosként is egy vetélkedőre, bár most elég zsúfoltak voltak a hétvégéink (is).
112. Zoria (válaszként erre: 111. - Annaluca)
2013. jún. 7. 06:59
A hétvégén volt egy Csillebércen :)
2013. jún. 6. 22:16

Most a Magyarország szeretlek vetélkedő mintájára, onnan ötletelve állítok össze vetélkedőket. A héten a lányom sulijában is voltam, nagy sikere volt :-)

Zoria, egy ilyen munka nekem is tetszene :-)

110. Zoria (válaszként erre: 109. - Bea 73)
2012. máj. 24. 11:27

Ha visszaolvasol, látni fogod, hogy már írtam.

Mindenképpen egy cselekmény, v. egy személy, állat, stb. köré építeném fel az egészet. De akár egy mese köré is. Csinálta már olyat, hogy 4 meséből kellett egy ötödiket csinálni... állomásonként kapták a változó tennivalókat.

Teljes anyagot nem lenne etikus ha kiadnék, mivel én pénzért írom, s aki megfizeti, nem hiszem, hogy jó néven venné.... A lánctalpas akadályversenyt csak felnőtteknek ajánlom! De ötletek: vízipisztollyal gyertyát eloltani (egy állomás) másikon célbadobás, továbbin lufifújás (előbb-utóbb kidurran), de lufihajtogatás, vagy origami készítés... végelenül sok-sok a lehetőség. Színezés, mese v. vers megrajzolása, termések, növények begyűjtése... ennyi jutott most eszembe

109. Bea 73
2012. máj. 24. 00:17
Most akadtam erre az oldalra. Örömmel vennél, ha tudnátok küldeni gyereknapon, családi napon, táborban megvalósítható ötleteket. Sokat segítenétek vele. Köszönettel!
108. Zoria
2012. ápr. 25. 11:01

Május 12-én Csillebércen rendezek felnőtteknek akadályversenyt. Téma: MADÁR (film, zene, vers, stb. stb...)

Ha érdekel, írj!

107. Zoria (válaszként erre: 106. - Eliz72)
2011. aug. 29. 07:15

Szia,

megcsináltuk 26-án! Remek volt... Nagyon őszinte leszek. Tippeket adok, de nem tudok elküldeni teljes forgatókönyvet, mivel azért fizetnek és oda kell adnom a megrendelőnek... A lényeg: minden a H2O körül forgott...

106. Eliz72
2011. aug. 18. 14:26

Szia Annaluca!


Nagyon örülnék,ha az összeállított vetélkedőidet el tudnád küldeni, sokat segítenél vele.

Előre is köszi: Eliz72

105. Zoria (válaszként erre: 104. - C130f7eb3b)
2011. júl. 27. 07:10
Köszönöm.)
104. c130f7eb3b (válaszként erre: 102. - Zoria)
2011. júl. 26. 18:42
Válasz priviben, remélem, használható! :)))
103. Zoria (válaszként erre: 100. - Annaluca)
2011. júl. 26. 16:13
Nagyon szívesen. Ez egy valójában csetesnek is nevezhető összejövetel, de mégsem az, mert a Szóváltó játékosai is részt vesznek... Korban? 20-végtelen... 75-ig... Családok, baráti társaságok... Eredeti célom az volt, hogy elmozdítsam az embereket a gép mellől, kivigyem őket a levegőre és megmutassam, hogy van a gépen túl is élet. A másik pedig az, hogy nagyon sok emberre, aki "csetel" rá szokták varrni ezt a címkét, még a saját férje/felesége sem hiszi el, hogy nem biztos, hogy ezzel rossz társaságba keveredik. Ezért úgy kezdtem, hogy hozd el a párod és lássák, hgy kikkel is vagytok! Aztán ez egy többnapos bulivá "fajult", annyira, hogy már régen nem mennek a csetre, legfeljebb be-benéznek.. De Csillebércre igen! Szóval pénteken este szalonnást sütünk, tábortűz, ének... "melegítés" másnapra. Szombaton délelőtt főznek kisebb csoportok, vagy épp nem, de azok besegítenek. Délután jön a "NAGY AKADÁLYVERSENY". Előre megadott témában. Most H20... tehát minden ami víz. Irodalom, játék, szólások, képek, stb. stb.. a fatáziám szab határt, merthogy én rakom össze. Este eredményhirdetés és buli:)) vacsorával.
102. Zoria (válaszként erre: 101. - C130f7eb3b)
2011. júl. 26. 16:08
Ha esti játékokhoz jó, megköszönném:)
2011. júl. 17. 08:36
Nekem 1-2 órás általános műveltségi vetélkedőhöz van anyagom és forgatókönyvem. Esőnapra kiváló.
2011. júl. 17. 08:29

Farkas76, küldtem az adatlapodon lévő címre néhány dolgot.


Zoria, tudnál ,majd bővebb infót is küldeni a csillebérci mókázásról? Sok szép emlék fűz a helyhez :-)

99. Zoria
2011. júl. 17. 07:22
Ismét csinálok akadályversenyt aug. 27-én Csillebércen, aki akar jöjjön el!
2011. júl. 13. 21:41

Sziasztok.


Ha valaki olvassa még megköszönném ha elküldené az akadályverseny gyűjteményt. Mostanában kell kettőt szerveznem és kezdek kifogyni az ötletekből. Köszi.

97. Zoria
2010. szept. 20. 07:47

Sziasztok! Érdekel valakit az általam rendezett akadályverseny?

Írjon és meghívom október 9-ére Csillebércre.Megadott témakörben lesznek a kérdések, és lánctalpas akadályverseny lesz, így nem kellenek az állomásvezetők!

96. Zoria
2010. aug. 24. 06:49

Ha bárkit érdekel egy akadályverseny: szeretettel meghívom október 9-én /disznótor is lesz egész nap, de délután akadályverseny/ Csillebércen. - Lánctalpas akadályverseny lesz.

Írjatok: talentum@t-online.hu. Lehet jönni házaspároknak is, küldök tájékoztatót, hiszen egy olyan közösség vesz részt, akik korábbról nem igazán ismerik egymást /vagy csak kevesen/.

95. d560948772 (válaszként erre: 94. - D560948772)
2010. jún. 15. 08:35

... asszem ma nem állok a helyzet(em) magaslatán, mégis sikerült... kukk meg, hátha találsz benn ötleteket:


Honfoglaló tábor.


A tábor keretmeséje: felkészülés a honfoglalásra. Első este elmeséljük a Hadak útja mondát és

elmondjuk, hogy mi vagyunk a magyarok, akik készülünk visszafoglalni Attila örökét.


Második este

megcsináljuk a "vérszerződést" (elmondjuk a mondát és utána egy díszes pohárból közösen iszunk málna v. más piros színű üdítő italt). A mesejáték bevezetőjéül elmondjuk a Fehér ló mondáját, a mesejáték

témája: Árpád kettesével elküldi követeit, derítsék fel a területet, amelyet el akar foglalni és hozzanak neki füvet, vizet, földet. A többi napokon bármilyen népmesét választhatunk tábortűzi mesének (Benedek Elek, Illyés Gyula, Arany László gyűjteményei), mi a kevéssé ismert Berze Nagy János meséiből vettük a Bajuszpödri Bandi, Gyöngyharmat János, Sárkányölő Sebestyén, Juliska és a Nap sógorai címűeket, mindegyiket kicsit úgy átdolgozva, hogy ez mind régen az ősmagyaroknál történt meg.


a) Tábori nevek, jelmezek.

Órsi nevek: választanak egyet a 7 törzs neve közül (Nyék, Megyer, Kürtgyarmat, Tarján, Jenő, Kér, Keszi). Minden törzsnek van egy külön törzsi jelvénye, bőrből v. filcből, amit első este mindenki megkap és a cs.ing vállpántjára akasztva hord. Ilyen jelvények lehetnek: nap, hold, csillag, forrásvíz, turul, kard, nyíl szarvas stb., de legyen valami jelentősége is, amit a gyerekek tudnak. Ugyanez a jelvény legyen az őrsi zászlón is. A táborparancsnok a "sámán" vagy "javasasszony", aki ismeri a múltat és a jövőbe lát, ő meséli a meséket. Neki és a többi vezetőnek köpenye van, amelyre bőrre égetett v. festett jelvény (turul, csodaszarvas) van varrva. A hét vezér, amíg mi készülődünk, tanácskozik egy távolabbi helyen, de minden nap egy utasítást (napi jelszó) küld a törzseknek, az utasítások keskeny szalagokra vannak írva, minden őrs kap egyet és a zászlójára köti.

4. Légy ügyes, mint a mókus!

5. Légy gyors és kitartó, mint a fecske!

6. Légy szelíd, mint a galamb!

7. Légy szorgalmas, mint a hangya!

A tábor végén minden őrs i zászlón hét, lehetőleg különböző színű szalag leng. Vigyázzunk, hogy

vízálló filctollal írjjuk fel a mondásokat, nehogy eső esetén elkenődjenek! - Jelmezként a lányok

ősmagyar süveget készítenek, kartonból, prémszegéllyel, hátul fátyollal. A süveget lehet népi

motívumokkal díszíteni. A fiúk tarsolyt készítenek, előre kiszabott és kilyukasztott bőrdarabokból

(felszerelés: tompahegyű tű, műbőr-zsinór v. vastag, nyersszínű pamut). Ráfestik törzs-jelvényüket,

rovás írással ráírják a nevüket (őv. előfesti, mint "titkos írást"), esetleg vékony fémlemezből

tarsolylemezt is domboríthatnak, ha van idő és elég ügyesek. Vállra v. övbe akasztva hordják. A tábortűz-hely mellé állíthatunk "naplót" a törzsek életéről: két földbevert erős bot közé kifeszítünk egy darab vásznat v. bőrt, minden törzsnek egyet. Naponként a törzs megrajzolja életét, kezdi az állattal, aminek a tulajdonságát meg kell szívlelje a vezérek szerint (napi jelszó), utána odarajzolja a szerinte legfontosabbat, ami vele aznap történt.

c) Pontozó lap.

Ebben a táborban teljesen üres kartonlapot kaptak a gyerekek. Külön megrajzoltuk a történelmi Magyarország térképét és hét részre osztottuk, mint egy rejtvényt (7 sz. rajz). Ahogy haladt a tábor, egyenként ragasztottuk fel az üres lapra a részeket, a tábor végén mindenki "elfoglalta" az új hazát. A jótett-pontok megszerzése egyben felkészülés a honfoglalásra: mindenki gyűjti magának a szükséges felszerelést az útra (8 sz. rajz).

d) Ének.

Tábori éneknek nagyon megfelel a "Vadkörtefa fehéret virágzik" és okvetlenül tanítsuk meg a

"Haj, regö rejtem" csatakiáltást.

94. d560948772 (válaszként erre: 92. - Annaluca)
2010. jún. 15. 08:31
Dobj egy emailt, találtam egy anyagban egy teljes honfoglalásos programot, de pdf-ben van, és képként, így nem tudom bemásolni, begépelni meg neeeeem szeretném. :o))
93. d560948772 (válaszként erre: 92. - Annaluca)
2010. jún. 15. 08:21

... én talán kezdenék valamit a sámánizmussal is... akár, ha már sok a kézműves dolog, akkor mondjuk mozgásilag... kis termékenységi tánc vagy illllyesmi... nekem is gondolkodni kellene rajt... és most neeem megy. :o))

Olvasgasd el itt az elsőt, hátha ad ötleteket...

[link]


... Tudom ajánlani a művészetpedagógiai kiadványokat, sok értékes ötletet találtok benn.

[link]

2010. jún. 15. 07:49

Szívesen mindenkinek :)


Honfoglalás témájú napközis tábort szervezünk, és ehhez várok ötleteket.

Kézműveskedésnél gondoltam agygozásra, nemezelésre, körmönfonásra, esetleg szalagszövésre.

Lesz íjászkodás is.


Ti mit csinálnátok (csináltatok)?

A korosztály 5-14 évesek

2010. jún. 11. 22:42
Valamint annalucának is nagyon szépen köszönöm,hogy elküldte
90. darksoul90 (válaszként erre: 89. - D560948772)
2010. jún. 11. 22:41
Nagyon aranyos vagy,köszönöm szépen^^
89. d560948772 (válaszként erre: 85. - Darksoul90)
2010. jún. 11. 07:56
Írtam emailt.
2010. jún. 10. 15:39
köszönöm Mézi:)
2010. jún. 10. 15:15
... reggel küldök anyagot... most már lépnem kell, és ezen a gépen van. :o)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook