Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Bécsben hol vannak viszonylag olcsó üzletek? fórum

Bécsben hol vannak viszonylag olcsó üzletek? (tudásbázis kérdés)


19. pandi93 (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2014. dec. 1. 19:40
és köszi a linket, ezeket kerestem, csak én nem találtam így mindet :)
18. pandi93 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2014. dec. 1. 19:39
az igaz, nem is nehéz mutatni hogy ezt kérem meg hogy 2t :D de tanultam pár évet németül, szóval így a kiejtés az megy meg pár alap szó, számok, köszönések és azért kérdeztem, most pár mondatot megtanulok az nem baj :)
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2014. nov. 30. 15:36

mármint kézzel-lábbal mutogatva... :)

szóval ezért nem kell nekiállnod németül tanulni

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Pandi93)
2014. nov. 30. 15:36

[link]


de amúgy nem kell ezen annyit görcsölni, kézzel-lábbal is meg fogjátok tudni venni, amit szeretnétek :)

2014. nov. 30. 14:36
esetleg tudnátok mondani pár fontosabb mondatot. pl. mennyibe kerül? kérnék egy..? Ezt szeretném kérni!
2014. nov. 30. 14:14
Az árusok többsége tud magyarul is?
2014. nov. 24. 13:40
Nagyon hideg tud lenni Bécs a szél miatt; öltözzetek fel több rétegben!
2014. nov. 24. 12:11
Köszönöm a válaszokat, december 6.-án fogunk menni, még soha nem voltunk. Csak kíváncsiságból érdeklődtem, nem a vásárláson lesz a hangsúly, azért kérdeztem hátha valaki tud valami üzletet ahova mondjuk megéri bemenni ha már ott vagyunk, de ha nincs nem baj. Látványért és a hangulatért megfogja érni :)
2014. nov. 20. 22:43
A sült gesztenyét ki ne hagyjátok!
10. emagdi
2014. nov. 20. 22:05

ha mostanában, az adventi időszakban mennétek, akkor szerintem ne a vásárlásra fókuszáljatok, sétálgassatok, menjetek múzeumba, üljetek be egy kávézóba, az adventi vásárokban nézelődjetek, puncsozzatok, nézzétek a forgatagot, hallgassátok a zenét :)

azzal jobban jártok, mintha vásárolni szeretnétek olyankor ruhát vagy hasonlót:) szerintem...

9. emagdi (válaszként erre: 7. - Pandi93)
2014. nov. 20. 22:01

a belvárosban ott is, mint kb nálunk is ilyen kategóriában a tipikus plázás üzleteket találod, pont ugyanazokat, mint nálunk, és nagyjából ugyanaz a kínálat is, ár is hasonló (amúgy ha megnézed ezeken az árcímkét, minden ország ára rá szokott lenni írva, szóval látod hogy máshol mennyiért árulják).


ennél kicsit drágább kategóriában - dizájner ruhák - viszont nagy a kínálat, csak hát drágább, illetve többféle márka boltja található ott meg, mint nálunk.


ha esetleg az ünnepek után, januárban mennél, akkor már elkezdődnek a kiárusítások, akkor talán érdemes kimenni vásárolni, bár akkor is inkább a város széli nagy plázákba, vagy az outletbe.


csoki meg ilyesmi kb hasonló árban van mint itthon, max akkor olcsóbb, ha épp akciós mondjuk a sparban, de szerintem mikulás meg karácsony előtt itt is azok lesznek :)

még azt sem mondanám, hogy túl sok olyan márkát találnál ott, ami itthon nincs, mert már itthon is minden van.

2014. nov. 20. 21:48
*10 ezer felett
2014. nov. 20. 21:44

olyan üzletekre, ahol mondjuk egy nadrág vagy felső nem 10 felett kezdődik, de gondoltam, hogy belvárosban ilyet nem is lehet találni.

Meg pl. élelmiszerek, csokik én úgy hallottam, hogy

belvároson, adventi vásárokon kívül ilyen kisebb boltokban olcsón hozzá lehet jutni. Magyarországhoz viszonyítva pl. egy Spárba drágább ott vásárolni vagy inkább hasonló?

2014. nov. 20. 21:33

belvárosban nem jellemző ott sem, - mint ahogy máshol sem - hogy az olcsó üzletek odatelepülnek.


persze kérdés, hogy mit értesz olcsó alatt, és mihez viszonyítva, milyen kategóriájú ruhákat szeretnél, milyen színvonalú éttermet keresel.


kávézó sok van, nyilván drágább kicsit a kávé, mint nálunk esetleg, bár fene tudja, Bp-en is azért a belvárosi kávézókban szép vastagon fog a ceruzájuk :D

de attól még nagyon hangulatos helyek vannak, és érdemes egy kávéra-sütire betérni valahova a shopping túrán :)


ha kicsit konkrétabban meg tudnád fogalmazni, hogy milyen árkategóriájú és típusú éttermet keresel, vagy milyen jellegű v márkájú ruhákat szeretnél vásárolni, akkor konkrétabban lehetne helyeket javasolni :)

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pandi93)
2014. nov. 20. 21:20

Remelhetoleg, Becsiek is irnak mjd, mert ahol en eddig megfordultam, az nem vottt occso :)

A kavezok is remekek vtak.

2014. nov. 20. 20:59
Bécs nem az olcsóságáról ismert, fôleg nem a belvárosban.
2014. nov. 20. 20:45
igen elírtam
2014. nov. 20. 20:42
Bécsben?
2014. nov. 20. 20:41
Lehetőleg a belvárosban, főként ruha és édességeket áruló boltok. De éttermek, kávézók is érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook