Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy hosszú út - Jelena születése fórum

Egy hosszú út - Jelena születése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy hosszú út - Jelena születése

24. orsibigyu (válaszként erre: 7. - 09d0a2c098)
2016. szept. 20. 21:28

Megertelek! Es ez igy egy ertheto dontes.

Igazad van a zold magzatviz miatt nem szabad hagyni sokaig vajudni. 12 ora a maximum. De en a burokrepesztes utan fel ora mulva szulni mentem. Orulok, hogy nem lett csaszar. Minden eset mas, de ugy tunik nala elkestek, azert kellett a kislanyt fertozes miatt kezelni.

2016. szept. 20. 21:21
Elso gyerekkel nekem sem volt tul jo elmeny a szules. Masodikkal joval konnyebb volt. Ne vadold magad semmiert. Minden amit erzel normalis.
22. virag32 (válaszként erre: 21. - Eszterkee)
2014. dec. 18. 09:46

Köszönöm. :-)

Elképzelhető,hogy az ünnepek alatt nekiállok,ideje leírnom.

21. Eszterkee (válaszként erre: 20. - Virag32)
2014. dec. 18. 08:09
:) Ha "papírra veted", szívesen elolvasnám.
20. virag32 (válaszként erre: 18. - Eszterkee)
2014. dec. 17. 16:26
Pont ma gondoltam rá. :-)) Most lesz egyéves a kisfiam,és már valamennyire eltávolodtam a témától,hogy le tudjam írni kicsit kívülről nézve a szülést és az első (néha elég nehéz) évet.
19. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Awela)
2014. dec. 17. 14:59
Sajnálom, hogy neked is ilyen rossz élményben volt részed. Teljesen átéreztem az egészet, ahogy olvastam. Nálam sem volt semmi eufória, annak örültem, hogy élek és mindketten túléltük a szülést.
18. Eszterkee (válaszként erre: 5. - Virag32)
2014. dec. 17. 14:54
Már több fórumon is olvastam, hogy szörnyű volt a szülésed. Egyszer majd leírod hogyan történt?
17. virag32 (válaszként erre: 15. - K_nm)
2014. dec. 17. 13:43
Ilyeneket olvasva mindig extra boldog vagyok,hogy egy szuper császárral és egy kb egy-másfél hetes teljes felépüléssel megúsztam. :-))
16. Awela
2014. dec. 16. 20:57

Még egyszer köszönöm a kedves szavaitokat!


Én végül is örültem annak, hogy nem lett császár a vége. Elég sok császáros anyuka volt az osztályon, a szobánkban is három az ottlétünk alatt, szerintem nekik sokkal jobban fájt a felépülés.

15. k_nm
2014. nov. 30. 23:06

Nyugi, a lelki resze is jobb lesz idovel, ezt megigerem neked. Az en terhessegem se, se a szulesem nem volt egy lakodalmas menet (5. heten kezdtem hanyi 0-24 orat, ez tartott a 37. hetig. Akkor kerultem korhazba kiszaradassal. Aztan preeklapszia miatt beinditottak a szulest, 3 napig tartott, az utolso nap reggel 9tol este 6ig 2 perces fajasaim voltak, aztan erzestelenitot kaptam, ami 5 ora mulva felrecsuszott es csak a bal oldalamban ereztem, a jobb abszolut fajt. Ejjel negyed 12kor szuletett meg a lanyom, egeszsegesen es mint egy kis banyasz, kezzel elore, a kormeivel vegighasitotta a huvelyfalamat, repedt a gat, vegbel, egy orat stoppolgattak meg). Ezek igencsak megviseltek, nyar kozepen kezdtem erezni, hogy tan no vagyok (marcius 3an szultem...elsejen, masodikan es harmadikan :-D) A mehszajam nekem nem fenn volt, hanem hatul. Igy azalatt az egy het alatt, amig meg 2in1 fekudtem a korhazban, ne tudd meg, mennyiszer cincaltak elo a mehszajat, hogy megvizsgalhassanak. Inkabb szulok meg 3x, de ezt sosem akarom atelni megegyszer

kitartast es sok erot, picurnak pedig boldog eletet

14. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - 96e4cb8ca7)
2014. nov. 28. 17:23

Meconiumos viz nem indikacio azonnali csaszarra. Nem a statisztika miatt akarjak az orvosok elkerulni a csaszart hanem mert legtobbszor ez az anyak erdeke. Epp hogy a magandokik az elsok akik elokapjak a sziket (hivatalos statisztika szerint).


Forumindito! Sajnalom hogy ilyen volt a szulesed. Tapasztalatbol mondom hogy nem ez az altalanos. Altalaban hosszu, de fel-1 cm-es tagulas orankent ami normalis. Szerintem friss az elmeny, remelem sikerul elfelejtened, ha nem akkor ne szegyelj segitseget kerni. Tudom meg korai ezen gondolkoznod, de mindig azt mondjak hogy a masodik szules konnyebb mint az elso. Nem tudom hogy ez igaz-e, de az biztos hogy a masodik mindig mas mint az elso. Meg az is lehet hogy kellemes meglepetes lesz (foleg ha idoben bekotik az epiduralist).

2014. nov. 21. 19:41
Minden kedves Fórumozó! Igazán örülök, hogy egy egészséges újszülött kisbabának ilyen őszinte és érző anyukája van. Az első szülésem csak 13,5 órát tartott, de hasonló dolgokon mentem át, mert végig veszélyeztetett voltam (5 hetes kortól nem dolgozhattam, egymás után több ok, három hét kórházzal.) A lényeg, hogy gondolj arra, hogy még így is milyen jó, hogy alapvetően egészségesek vagytok és tudod gondozni a kisbabádat. (Én speciel egy sikertelen EDA miatt hat hétig nem bRtam 20 percnél többet függőlegesen ülni vagy állni, mert annyira fájt a fejem...) A történteket meg fogd fel úgy, hog tapasztalat a jövőre. Én kb. másfél év után éreztem, hogy jöhetne egy kistestvér. És bár ismét végig veszélyeztetett voltam a szülésre tudatosan mentem. És az első vizsgálatok után az orvos és szülésznő is meglepődött, hogy mennyire gyorsan haladunk. A mecúniumos magzatvíz nálam sem volt önmagában indok a császárra, de a szívhangot végig ellenőrizték és gyógyszer nélkül 6 óra volt! Sok örömet és neked megfelelő döntéseket!
2014. nov. 21. 17:08
A szüléstörténeted 80%-ban megegyezik az enyémmel..Igaz már több,mint 6 éve volt!Akkor azt hittem már én sem szülök,mert szombat este 10 órától vajúdtam és "csak" hétfőn reggel nagy nehézségek (baba szintén fertőzést kapott)árán reggel fél8-kor megszületett..Mást már rég megcsászároztak volna,pedig fogadott orvosom volt..
2014. nov. 21. 16:40

Sajnalom, hogy ilyen rossz volt :(


Nekem az első gyerek császár lett, fajasgyengeseg miatt, de azert 14 orat szenvedtettek értelmetlenül a 40 fokban etlen-szomjan.


A masodikkal most vagyok várandós. Remelem császár lesz.

10. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - 09d0a2c098)
2014. nov. 21. 12:18
Igen, a kakis magzatvíz= azonnali császár, nekem is ez volt és már látom milyen szerncsés voltam. Csak a magyar orvosok 80%-a kib...tt hentes és inkább hagy szenvedni csak hogy ne rontsd a statisztikát a császárral.
2014. nov. 21. 10:05

A 2. nem lesz olyan, mint az 1.

Ismerős több mint 48 órás nehéz vajúdás után szült, majdnem mindketten rámentek. Ha ez elvette volna a kedvét a további gyerekvállalástól, akkor most van 1 gyereke, 1 unokája. De nem, ő még szült 2x (gyorsan, problémamentesen), így a végeredmény 3 gyerek, 7 unoka. :)

2014. nov. 20. 20:59

Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!

Sajnálom, akinek hasonlóan rossz élmény volt a szülés.

2014. nov. 20. 20:41

Durva amin keresztül mentél. Nagyon rossz élmény lehetett, de próbáld azt a részét figyelembe venni, hogy sikerült és most már mindketten túl vagytok ezen és mindketten jól vagytok és egészségesek...

Én sem fogok kertelni, én 1,5 éve szültem, de a mai napig kiráz a hideg amikor a szülésem eszembe jut, ronda egy 2 nap volt, azt hittem hogy a 3. hajnalt már nem érjük meg élve...

Sajnos a mai napig rémálmaim vannak, de az hogy leírod és kibeszéled magadból sokat segít feldolgozni ezt a rossz szülés élményt.

Viszont dicséretet érdemelsz, mert keményen végig csináltátok a kislányoddal együtt, és végül is csak sikerült megúszni egy komoly műtétet, habár... lehet jobb lett volna már több órával korábban a műtőbe tolni és nem hagyni feleslegesen ennyire sok időt szenvedni titeket, főleg a kakis magzatvíz miatt, már akkor ha ez kiderül én úgy tudom egyből császár van, nem az, hogy még hagyjuk kínlódni a babát-mamát. Nyugodj meg én is úgy vagyok, soha de soha többé nem akarok szülni, azóta volt még 1 olyan történés ami miatt pláne így döntöttem, elég 1 gyerek és kész...

Nem tudnék én se még egy ilyet átélni, de még hasonlót sem, nem érdekel amikor azt mondják a következő gyorsabban születik meg, mert lelkileg szarrá mentem, és egyszerűen rettenetes fájdalmakat okoztak nekem, hiába mondtam, hogy érzek mindent, nem tettek semmit, hogy enyhítsék. Szóval ez a második baba dolog is olyan, nincs azzal semmi baj, a te döntésed, és az ilyen szülés után, jogos is, én is ugyanígy vagyok ezzel a kérdéssel.

Próbáld meg a szülésedből a szebb perceket feleleveníteni gyakrabban, a rosszakat próbáld meg háttérbe szorítani. Hátha idővel szebb képbe kerül az egész, habár nekem még most sem az igazi, ha vissza gondolok, de igyekszem javítani fejben az egész emléken, és talán évek múlva jobb lesz.

De kitartás, most már túl vagytok az egészen, boldog babázást, és remélem idővel begyógyulnak neked is ezek a lelki sebek. :)

2014. nov. 20. 20:34
Sok boldogságot kívánok!
2014. nov. 20. 19:09

VÉGRE valaki, aki őszintén, rózsaszín felhőcskék és csöpögős nyálas cukormáz nélkül le meri írni,hogy milyen TÉNYLEGESEN egy szülés!!!!!


Ismeretlenül is büszke vagyok rád, hogy az őszinték táborát erősíted. A szülés igenis egy horror dolog, olyan fájdalmakkal, amiket az ember el se tud képzelni, és utána is csak ritkán érzi magát boldognak, annyira fáradt és annyira a pokolba kívánja az egészet. Persze, persze, tudom, vannak kivételek, talán százból egy (és azt is tudom,hogy aki nem csodának éli meg a szülését, az egy szar anya és nem való neki gyerek. :)))


Azzal tudlak vigasztalni,hogy pár hónap alatt picit halványulni fog az emlék (ha eltűnni nem is fog soha), és ahogy nő a babád és egyre jobban szereted, úgy fog lassanként megváltozni a negatív érzésed a szülés iránt, tapasztalatból mondom. (Én speciel sosem fogom tudni feldolgozni a szörnyű szülésemet,remélem, neked sikerül, nyugodtan kérj segítséget, ha nem megy.)


Üdv neked és köszi az őszinteséget. :)

2014. nov. 20. 13:21
Olyan szép nevet választottatok neki és olyan szép kis baba :) Sajnálom, hogy rossz emlék maradt a szülés (tipikus kórházi hozzáállás , akkor se császározzunk ha életveszély van... ) Szerintem addig ne is vállaljatok több babót amíg végleg nem tetted túl magad rajta. Mondjon bárki bármit, Neked kell úgy érezned, hogy itt az idő a következőre. Ha soha nem érzed úgy, az sem baj. Én már lassan két éve nem érzek késztetést egy újabb kisbabára hiába rágják a fülemet (férj, rokonok stb) pedig az én szülésem közel sem volt ennyire fájdalmas.
2014. nov. 20. 11:51
Sajnálom, hogy így élted meg a szülést, és friss még az élmény. De hidd el, hónapok múlva úgy el fognak tompulni az emlékek, hogy sokszor eltűnődsz rajta, hogy nem tudod jobban felidézni.
2014. nov. 20. 09:50
A kis tündéri Jelena szereti anyucikáját kínozni azóta is... de őt így lehet szeretni :)
2014. nov. 20. 09:08
Amikor megtudtam, hogy gyermeket várok, madarat lehetett volna velem fogatni. Aztán egy nem teljesen problémamentes terhességet követően, csaknem másfél nap szenvedés után született meg a lányom. 7 hét telt el azóta, de még most sem tudok gyomorgörcs nélkül gondolni a szülésre. Ha tudtam volna, hogy mi vár rám, valószínűleg gyermek nélküli pár maradunk.

Ugrás a teljes írásra: Egy hosszú út - Jelena születése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook