Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mitől lehet, hogy a kutyám a teljes vacsoráját kihányta és kétszeresére van dagadva a pofája? fórum

Mitől lehet, hogy a kutyám a teljes vacsoráját kihányta és kétszeresére van dagadva a pofája? (tudásbázis kérdés)

16. siss27 (válaszként erre: 13. - Ladybug4)
2014. nov. 20. 14:23

A kutyák a nyers burgonyát nem tudják megemészteni.Azt sose kapnak.A főtt krumplitól nincs bajuk.Nem magába kapták,hanem maradékba keverve.

Ennyi idő után mit derítsek ki?Szerencsére helyrejött,azóta nincs baja.Ha látjuk,hogy komolyabb lett volna a dolog,akkor persze,hogy dokihoz visszük.

15. 63a85224af (válaszként erre: 14. - Adri005)
2014. nov. 20. 13:40
Majd írd le légyszi mi volt!
2014. nov. 20. 11:41

Köszi a segítséget mindenkinek! Szerencsére jobban van, még egy kicsit duzzadt de már nem látni rajta csak érezni. A kedve továbbra is jó játékos, és reggel a kaja is megmaradt benne. Délután azért benéz majd az állatorvos biztos ami biztos. Éjjel nem tudtam dokit hívni, meg az állatorvosi kamara oldalán nem volt fent az aktuális ügyeleti rend, csak a 4 nappal ezelőtti. Foggalmam sincs mi lehetett, viszont az összes zöld növényt lezabálta még a muskátli levelét is. Persze azt is kihányta. Ugyan azt kapta amit eddig. Majd a dokinknak biztos lesz magyarázata rá.

Köszi mégegyszer!

13. Ladybug4 (válaszként erre: 12. - Siss27)
2014. nov. 20. 11:15
A krumplit a kutya nem tudja megemeszteni. Ha azt adsz neki,az olyan mintha semmit sem adtal volna. Es nem is akarod kideriteni,hogy mi okozta az allergiat?
12. siss27
2014. nov. 20. 09:34

A mi kutyánknak két hete dettó ugyanez volt a baja.Semmi olyat nem kapott,amikor este etetésnél észrevettük,hogy nem jön ki az ólból.Kicsaltuk és meglepődtünk,hogy fel volt puffadva az egész arca,rázta a fejét és vakarta.Előtte meg kihányta a kajeszt.Van másik kutyánk is,neki semmi baja nem volt.

A kalcium jó ötlet,mi is adtunk neki.Anyukám adott neki allergiaellenes embergyógyszert,attól lement a duzzanat és dipankrint az emésztésére.Ettől két nap múlva helyrejött,így mi megúsztuk a dokit.A dipankrint adtuk pár napig és kevesebb házi kosztot kapott,főztünk neki rizst,krumplit,hogy kíméljük a gyomrát.Azóta szerencsére nincs baja.

Igazából fogalmunk sincs mi válthatta ki az egészet,még az is lehet,hogy valami vírusos eredetű.

2014. nov. 19. 23:19

Allergia lehet, vagy megcsipte valami a szajat.

Lement a duzzadas? Ha jol van es mar lement akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

Gyebkent hazhoz menos alltorvosi ugyelet a legksebb faluban is van.

2014. nov. 19. 23:04

Allergia.

Majdnem biztos, hogy az.

Állatorvos kell.

Ki is lehet hívni házhoz.

9. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Adri005)
2014. nov. 19. 22:34
A dokit hazhoz is tudod hivni.... :(
2014. nov. 19. 22:32
Ennyi?
2014. nov. 19. 22:32

Nekem is az orvos volt az első gondolatom. Csag nem találtam ügyeletet, plusz el se tudnám vinni, egyedül vagyok itthon a 10 hós kisfiammal:S

Igazából amúgy a kedve jó, játékos, adtam neki kálciumot, hozta a labdáját. Nem nyüszít. Néztem, de nem láttam semmit.

Mindig száraz kutyaeledelt adok neki konzervvel elkeverve. Elég szeleburdi hajlamos a virágokat is enni, arra is gondoltam hogy esetleg egy kaktusz megbökte vagy ilyesmi.

2014. nov. 19. 22:16
Ööö..valószínűleg a hányás a válaszreakció..az lehet allergiától is, fájdalomtól is...milyen kutya, és mit evett utoljára?
2014. nov. 19. 22:02
Én sem tudom mi baja lehet de menj vele azonnal dokihoz!
2014. nov. 19. 21:55

Allergia?

Orvos!

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2014. nov. 19. 21:55

Innen fogalmam sincs.

Orvos esetleg? Állatoknak is van ügyelet.

2. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Adri005)
2014. nov. 19. 21:53
azt nem tudom, mitől lehet, de sos-ben rohannék vele dokihoz. talán valami allergiás reakció
2014. nov. 19. 21:52
Mitől lehet, hogy a kutyám a teljes vacsoráját kihányta és kétszeresére van dagadva a pofája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook