Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fogamzásgátló tablettát mennyire választhatunk? fórum

Fogamzásgátló tablettát mennyire választhatunk? (beszélgetős fórum)


2014. dec. 22. 16:29
ui: 22 évesen , tartós párkapcslatban nem éreztem elkapkodottnak és nem is fogok egy évtizedik szedni az biztos. bele mertem vágni mert se rosszul működő hormonrendszerem nincs, se gyógyszerérzékenységem, és remélem ezután is beválik nekem :)
2014. dec. 22. 16:27

igaz én még csak 2 hete szedem, de kövezzetek meg az enyhe (de nagyon enyhe) pecsételésen kívül én nem taapsztaltam semmit. Sőt..nekem a hangulatom javult. Előtte szenvedtem nagyon a PMS féle depitől, ideggörcstől , de ebben a hónapban semmi.

Kombináltat szedek lehet emiatt.

Velem csináltak vérvizsgálatot, szűrést és úgy írta fel. Meg kivallatott a ciklusommal kapcs. Aztán most symiciát kaptam ami alacsonyt hormontartalmú 21 napig szedős tabi.

13. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2014. nov. 21. 08:39

Elárulom, hogy nekem fogamzásgátló felírása előtt soha nem csináltattak vérképet. Kb. 15 évig szedtem, mindig azt, amit éppen felírtak.

Úgy vettem észre, hogy életkor szerint választanak, meg aszerint, hogy éppen az adott évben milyen gyógyszereket forgalmaznak.

Én egyébként szerettem szedni, mert 28 napra beállította a menstruációmat, előtte viszont kb. 21 naponként jött meg, amiből már nagyon elegem volt.

VISZONT mostanában elég sok rosszat hallottam a mellékhatásokról, többek között sztrók, bénulás, stb. (ami nem egy elhízás, vagy rosszul vagyok történet, és sokszor visszafordíthatatlan). Úgyhogy csak óvatosan!!!

12. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2014. nov. 20. 21:58
szerintem azt nem csinálnak csak úgy indok nélkül, ugyanis drágább, mint a normál vérvizsgálat.
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Artmami)
2014. nov. 20. 13:11
nem véletlenül nem írja fel a legtöbb nőgyógyász a feleségének...
10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2014. nov. 20. 10:50
Mivel a fogamzásgátló hormonális alapon működik aligha. Szerintem nagyjából mindegyiknek ugyanannyi a hormontartalma, esetleg a színe, formája, csomagolása más. És persze az ára, amit az határoz meg, hogy mennyit költenek a marketingre.
9. artmami (válaszként erre: 1. - 526d586c57)
2014. nov. 20. 08:47

Ha elfogadsz egy tanácsot egy vén rókától, akkor próbálsz más alternatívát nézni. Én 10 évig szedtem fogamzásgátlót, mindig azt amiért az adott doki a legtöbb jutalékot kapta. De kedvesen mindegyik megnyugtatott, hogy ez nem árt…

Az eredmény az lett, hogy mikor úgy döntöttünk, hogy gyereket szeretnénk és abbahagytam a gyógyszert 3 hónapig meg sem jött.

Utána hosszú évekig nem jött össze a baba…

Most várjuk az első gyerkőcöt 36 évesen. Nem pont így terveztem és haragszom is magamra, hogy akkor elhittem amit az orvosok mondanak… Pedig több dokinál megfordultam a 10 év alatt. Mindegyiknek volt egy preferált gyógyszere amit mindenkinek nyomatott… nem az egyén igénye volt a cél hanem a havi bónusz…szomorú..

2014. nov. 20. 06:53
Először nekem is menstruációs problémára írtak fel. Azt mondta a doki, hogy van 20 féle majd kipróbáljuk melyik lesz a jó... 18 évesen még annyira nem törődtem a dolgokkal. 3félét kipróbáltam, mindtől rettenetesen voltam... Pár év múlva egy rendes doki kiderítette a PCOS, IR problémámat... Vérvétel nélkül ne fogadj el semmilyen fogamzásgátlót. Sok sikert.
7. 5bdfbe058d (válaszként erre: 5. - Adri111)
2014. nov. 19. 23:31

Nekem azt mondta az orvos mikor megkérdeztem, hogy ártalmas-e (17 éves voltam) hogy "egy kis hormonnal nagy károkat nem okozhatok egy majdnem felnőtt szervezetben".

Kicsit lerázós volt, ráadásul rendszertelen vérzésre írta fel.

2014. nov. 19. 21:52
trombózis-vizsgálatot mindenképpen toporzékolj ki
2014. nov. 19. 21:48

Engem se küldött el a doki vérvételre annó, és rákérdeztem, hogy khm ez így hogy? Erre azt válaszolta, hogy a tb támogatott vérvételből úgyse derül ki semmi, ami befolyásolná, hogy szedhetek-e tablettát és ha igen, akkor milyet, hanem csak egy általános állapotfelmérésre jó.

Ha valóban tudni akarom, hogy szedhetek-e fogamzásgátlót, akkor menjek el trombózis hajlam vizsgálatra, mert ez a valódi rizikója a szedésnek. Ezt viszont nem támogatja a tb, 12000 Ft-rt megcsináltattam mind a teljes trombózis panelt (3 dolgot kell vizsgáltatni). Ezután kiváltottam a tablettát.

4. 5bdfbe058d (válaszként erre: 2. - Ageeca)
2014. nov. 19. 21:33

Én is így kaptam gyógyszert az SZTK-ban.

Csak én nem váltottam ki...

2014. nov. 19. 21:31
ha csak rámnéz és mondja nem fogok tágítani , nem vagyok szívbajos felőlem 50 liter vért is levehet csak ne írjon rosszat :D
2014. nov. 19. 21:29

Nekem vérvétel alapján döntötte el a Dienillét. 5 évig jó volt, 1 hónapja álltunk le a gyógyszerrel, 5 napos késéssel de megjött rendesen....


Biztos, hogy a legjobb ha vérvétel van. Nekem annak idején úgy írtak fel gyógyszert az SZTK-ban, hogy rám nézett a doki, megnézett egy táblázatot, és Lindynette 20 asszem..... +35 kg az eredmény 9 hónap alatt + gyulladás...

2014. nov. 19. 21:18
Holnap megyek íratni és az érdekelne mi az amit lehet kérni az orvostól ? Úgy értem kérhetjük-e hogy esetleg ne legyen magas a hormontartalma és árban elérhető legyen vagy ránéz a vérképemre és "nincs apelláta" alapon ő dönt mindenben ? Csak hogy próbáljam elkerülni a kellemetlent ?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook