Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A hüvelygyűrű vagy a spirál mennyire biztonságos, mit lehet róluk tudni? fórum

A hüvelygyűrű vagy a spirál mennyire biztonságos, mit lehet róluk tudni? (tudásbázis kérdés)


2016. nov. 22. 15:39
Szia!Én a gyűrűről annyit tudok mondani,h. véreztem tőle nem egyszer,volt h.leesett,ami nem egy kellemes élmény aktus közben..kb.két hónapot volt fent,de nem bánom egy kicsit se,h.abbahagytam....
2016. nov. 21. 23:41
Szia, én gyűrűről váltottam hormonmentes sprirálra. A gyűrűvel sem volt semmi gond, ha jól van felhelyezve nem lehet érezni a partner sem veszi észre általában. Vérzés nem volt erősebb ciklus teljesen szabályos volt. De olyan feledékeny vagyok hogy még a 21 napot is elvétettem. Ezért váltottam. A spirált nekem bódításban rakták fel, mert elszédültem amikor először fel akarta tenni a doktornő. Aztán mondtam hogy még egy próbát nem bírok ezért ő javasolta, hogy a kórházban felteszi bódításban. Azért teszik fel általában menstruáció alatt mert akkor a méhszáj nyitottabb. Ha bódításban teszik fel akkor nem számít annyira a ciklus, akkor lehet az utolsó napokban is. Nekem a spirál sem borított semmit rövid és gyenge a ciklus és teljesen szabályos. Most lesz fenn 3. éve semmi probléma nem volt vele. A doktor határozza meg egy szonda segítségével hogy mekkora méretű spirálra van szükség. Nekem Goldlily van fenn. Az ára is nagyon jó.
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Esther78)
2014. nov. 24. 06:05
Levenni is mensi alatt fogják..
2014. nov. 23. 17:50
Kösszönöm!Nagyon nehéz eldönttenem mert mindenkire másként hat!Èn igazàbol nem szeretnék gyermeket és mivel olvasgatam hàt vannak akik terhesek lettek a spiral hasznàlata mellett!De muszály lesz felrakatnom mert addig nem tudom meg nekem bevàlik vagy nem!
2014. nov. 23. 15:18
Már én is benne vagyok a korban... Nőgyógyászom rábeszélt a spirálra. Lényegesen erősebb lett tőle a vérzésem, ezt még kibírtam volna, de összevissza jött meg utána a menzeszem, volt, hogy kéthetenként egy hétig menstruáltam. Másfél évig bírtam, aztán levetettem. Most hüvelygyűrűt használok, azzal ilyen gond nincs, sőt nagyon gyenge a vérzés, viszont erőteljesebb lett a hüvelyi folyás, gondolom, a szervezetem idegen testnek érzékeli a gyűrűt és "szabadulni" akar tőle.
2014. nov. 23. 14:50
Kössszzi!
2014. nov. 22. 19:28
Nekem hormonmentes spirálom van másfél éve. A felrakása egy kicsit kellemetlen volt, egy kicsit fájt. Meg nekem az is kellemetlen volt, hogy mensi alatt rakják csak fel. Annyi, hogy kicsit erősödött a mensim, van hogy 1-2 órát bír ki egy tampon, ezért a 2-3. napon általában betétet és tampont is használok, de ettől függetlenül nem bántam meg, hogy felrakattam.
2014. nov. 20. 11:42
Másnak mi a tapasztalat???Nincs senki?
2014. nov. 19. 17:34
Tudom!Ès Kösszönöm!
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Vani2010)
2014. nov. 19. 17:26
Ezt neked kell tudni,de a nőgyógyász is tud tanácsot adni :)Spirál ügyben is :)
2014. nov. 19. 17:23
Nem tudom mit tegyek de szerintem felrkatom a spirált!Mert már nem akarok terhes lenni!Remélem jo lesz!Én is lette már gyógyszer mellett terhes azt nem is szednék meg màr nem is ajánlott az én koromban!
9. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Vani2010)
2014. nov. 19. 17:08

Felrakás nem fáj,levétel sem...nem érzed,hogy fent van,kicsit több a vérzés,de jó..szex közben sem érezni semmit a spirálból.Én ajánlani tudom csak!

gyógyszer mellett lettem terhes,a gyűrűt meg ki sem szeretném próbálni!Akkor már inkább gumi..

8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Vani2010)
2014. nov. 19. 17:07

ez emberfüggő, csak akkor derül ki, amikor beteszik


sokaknak erősödik a menzeszük tőle

2014. nov. 19. 17:04
Kösszönöm!Azért jó lenne még tudni valamit a spirálròl!Mert sokan panaszkodnak rà de van akinek bevàlt!
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Vani2010)
2014. nov. 19. 16:49

ja, értem, így már más


akkor spirál, bár abból is akkor a hormonmentes


a h.gyűrűt sokan megbánják ,kényelmetlennek érzik, ráadásul az hormont tartalmaz

2014. nov. 19. 16:07
Melyik tabletta!Mert a fogamzàsgàtlo tablettàt az én koromban màr nem ajànljàk az orvosok!
2014. nov. 19. 16:03
ha már hormonális módszert akarsz, akkor miért nem a tablettát? sokkal kényelmesebb, mint ezek
2014. nov. 19. 15:40
Kösszi!
2014. nov. 19. 15:31
A spirál nekem bevált, a másikról nem tudok nyilatkozni.
2014. nov. 19. 15:28
Szeretném megkérdezni mit tudtok a hüvejgyűrű vagy a spirál mennyire biztonságos!Mit lehet roluk tudni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook