Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 honapos baba elegendo tapanyagot (vitaminokat, asvanyi anyagokat...) vesz magahoz, ha szinte meg mindig csak szopik? fórum

10 honapos baba elegendo tapanyagot (vitaminokat, asvanyi anyagokat...) vesz magahoz, ha szinte meg mindig csak szopik? (tudásbázis kérdés)


28. sodrak
2008. júl. 15. 21:29
Szerintem, nem. Már féléves kortól ajánlott húsos főzelék, gyümölcsök adása. 8 hónapostól túró, sajt, tojássárgája.
27. 70feba11fd (válaszként erre: 2. - Kolibri)
2008. júl. 15. 14:47

Szia!


Szerintem is elkéne kezdeni a hozzátáplálást amellett persze nyugodtan szoptathatja, de egy két szopcsit váltson ki mással! Szerintem már kell Neki más is! Nekem mikor az ikrekkel sok tejem volt adtam a 2 éves fiamnak lefejt tejet, és azt mondta a védőnő, hogy Neki nagyon sokat kéne meginnia hogy a vitaminok stb nála hassanak!

2008. júl. 15. 09:16

Az én lányom ugyanígy volt.

Most tesitagozatra vették fel.

Gondolom, hogy nem szenvedhetett hiányt semmiban a "szinte csak szopival"

Ő érzi, mire van szüksége.

2008. júl. 15. 08:40

A mieink 1 évig nem is nagyon fogadtak el semmi mást (de 8 hónapig egyáltalán semmit a szopin kívül). Mindketten egészséges, kicsattanó lurkók!

A szopiról minden: www.lll.hu!

2008. jún. 10. 06:45
Az anyatejben minden benne van ami egy babának kell!!
23. lufi
2008. jún. 9. 23:08
Az én fiam 6 hós koráig egyáltalán nem, utána is csak alig-alig fogadott el mást a szopin kívül. Tudja mi a jó neki, és ha már kevés lesz a szopi, úgy is észreveszed. A fiam 2 éves koráig szopott. A vitaminokat pótolhatod gyümi lével is, ha megissza.
2008. jún. 9. 21:17
A baba tudja mi a jó neki!!!!!Nyugodtan lehet rájuk hagyatkozni.Nekem 1éves volt a fiam amikor sikerült talán 5kanál ételt "belekanalazni" egyszerre.Most 17 hónapos és még mindig előfordul,hogy cicit kér szilárd étel helyett.Pedig most már az asztalnál eszik a családdal.Ja és nem vashiányos!!
21. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - HUBERTUS 33)
2008. ápr. 22. 12:50
Pedig a természet tudja, miért adott anyatejet...
20. Dorka29 (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2008. ápr. 22. 09:29
Nem emlékszem, "hol van", de az biztos, hogy Kismajacka írta a cikket, az adatlapjáról odatalálsz. Nekem is szimpatikus az a gyakorlat.
19. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2008. ápr. 21. 23:36

Nekem is jobban tetszik az amerikai módszer, következő gyerekemnél azt fogom alkalmazni, bár nyers gyümivel nem párolttal.

Sok értelmét nem látom ennek az itthoni módszernek, akárki ajánlja is! Én nem hiszek az anyatej nagyon hirdetett hatásaiban, így különösen nem hatna meg ha nem tudnám szoptatni.Az elsőt sem tudtam, és mégis egészségesebb mint némelyik csak anyatejes!! a védőnő szava sem szentírás, hogy azt kötelező követni!!!

18. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - M_Marcsa)
2008. ápr. 18. 20:56
kell helyett illik vagy kellene...
2008. ápr. 18. 20:48
Szerintem is! ha többre lesz szüksége biztos jelezni fogja! Az én fiam 5 hósan jelezte hogy kevés a cici! azóta is nagyon jó étvágya van ! :)
16. _kleo_
2008. ápr. 18. 20:32

Szerintem igen. A baba tudja legjobban, hogy mire van szuksege a szervezetenek. Ha valamibol hianya lesz, amit nem kap meg az anyatejbol, azt maskent fogja potolni, lasd el fogja fogadni az almat, repat, hust.


Nekem mindket fiam kb. 9 honapos koraig szinte csak szopott, nagyon nehezen indult a hozzataplalas, de aztan 2-3 honap alatt szinte teljesen lealltak az anyatejrol. Meg kell varni amig megerik ra. Eroltetni pedig nem szabad a kanalazast, az evest szeretni kell. :) Szerintem semmi ok aggodalomra! Csak annyit kanalzzanak amennyit a baba szivesen elfogad.

15. k.tünde78 (válaszként erre: 13. - Kolibri)
2008. ápr. 18. 20:27

1-2 kanál pont elegendő ahhoz,hogy majd hozzászokjon az új ízekhez,lesz ami majd ízlik abból több is lecsúszik majd .Tulzásba semmi képp nem fog esni a babó,mert a tej teljesen telíti-nem érzi éhesnek magát.

Mióta nem szopizik a lányom eszik mint a vércse,előtte meg örültem ha egy kis krumpli lement.Most óránként kiabál,hogy "amikát kéjek",mindig van valami a kezében.

14. jemma
2008. ápr. 18. 20:23
lassan elkezdhetsz neki adni néhány kiskanál almalevet és utána a többit szépen sorban, de a szopizás maradjon a fő táplálék. később pedig a szopizás legyen a desszert. én két éves koráig szoptattam a gyerekemet.
2008. ápr. 18. 20:22
Probalgatja, de 1-2 kanal utan nem keri a baboka.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - Drnéni)
2008. ápr. 18. 20:21
Nem tudod, hol kell keresni az amerikai hozzátáplálást? Már kinőttük, de érdekelne.
2008. ápr. 18. 20:20
Szerintem nem. Ekkora baba szervezetenek mar szuksege van masfajta taplalekra is. Szerintem!
2008. ápr. 18. 20:19
ha szepen fejlodik ,akkor eleg is lehet neki - hallottam olyanrol is, hogy 12 honapos korig csak szoptatas ajanlott. En mindenkepp megkinalnam a babat minden nap vmivel...
9. k.tünde78 (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2008. ápr. 18. 20:18
Nehéz lesz neki.Nálunk 2 évesig éjjel nappal ment a szopizás és már fél éve próbáltam leszoktatni mire sikerült,addig ő volt az erősebb.
8. M_Marcsa (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2008. ápr. 18. 20:17

Doki mit mond,

Egyre nehezebben fogja elfogadni az egyebet. Azért nagyon kéne próbálni a zöldségekkel, gyümölcsökkel. Ált. ekkorák szinte mindent esznek, diétásabban, mint mi. Na jó, disznóhúst nem, tejet nem, kolbászt, füstöltet nem.

2008. ápr. 18. 20:17
Van olyan baba, aki csak 1 éves kortól fogad el más táplálékot. Hetente-kéthetente meg kell próbálni, ha nem fogadja el, békén kell hagyni. Ha szépen fejlődik, semmi baj. Ha szüksége lesz rá, el fogja fogadni a hozzátápit. Egyébként itt a Hoxán volt egy cikk az amerikai ajánlásokról, nekem az jobban bejött, mint a nagyar.
2008. ápr. 18. 20:16
A védőnők szerint nem baj. Bár ők annyaira anaytej mániásak. Csakhogy vashiányos lehet ha csak szopik még mindig. Volt olyan ismerősöm aki szintén ilyen gonddal küzdött. A gyerek szenvedett ezmiatt, mivel sokszor megszúrták, ellenőrizni a vérében a vas szintet. Ez már nem volt olyan kellemes mint a szoptatás 1 évig kizárólag!!
2008. ápr. 18. 20:14
Szerintem elég neki,különben nem fejlődne.Az én lányom 2 éves koráig szopott,és nehezen ment a hozzátáplálás,mert nem fogadott a cicin kívül el mást.Nem mindig az anyán múlik,példa vagyok rá én is.
2008. ápr. 18. 20:14
Mert nem nagyon fogad el mast En is mondtam neki, hogy az en fiam is igy kezdte, mindenbol csak par kanallal, aztan majd egyre tobbet. Azt nem tudom, meddig megy igy, mert csak egyre nehezebb lesz az atallas.
2008. ápr. 18. 20:09

6 hónaptól el kell kezdeni a hozzátáplálást.


Miért csak szopik? Meddig gondolja így a barátnőd?

2008. ápr. 18. 20:01
Baratnom tette fel nekem ezt a kerdest es mivel babaja szepen fejlodik, jokedvu, egeszseges , ezert azt mondtam, persze. Szerintetek?
2008. ápr. 18. 20:00
10 honapos baba elegendo tapanyagot (vitaminokat, asvanyi anyagokat...) vesz magahoz, ha szinte meg mindig csak szopik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook