Donor? (beszélgetős fórum)


2014. nov. 25. 12:23
Milyen infotok van a peteset donorokkal kapcsolatban itthon és külföldön?
11. Bcicus
2014. nov. 19. 21:22
Ismerőstől biztos, hogy nem , bár én így nem vállalnék gyereket. Miért nem megoldás a biopszia? Kemo miatt van?
2014. nov. 19. 16:14

Köszönöm a kedves válaszokat!

Igen, igazatok lehet az ismerős donorral kapcsolatban. Akkor már tényleg inkább az ismeretlen a nyugodt jövő érdekében! Legyen az a netről vagy a bankból (:


Biopszia sem megoldás...

9. Warnika (válaszként erre: 1. - Edina000)
2014. nov. 19. 07:02

Ez nagyban függ a párodtól is! Biopsziája volt már a párodnak? Nálunk ugyanez az helyzet, azoospermia, férjemnek biopsziával nyertek a hereszövetből dajkasejteket és most vagyok 33 hetes terhes :) Ha ezzel kapcsolatosan kérdésed van írj privit nyugodtan!


Donor: mi a Krióból akartunk kérni. Fontos: ha ismerős, ha ismeretlen legalább HIV és HEPA szűrése legyen. A neten is találni önkénteseket, akik segítenek ilyen helyzetben, fecskendős megoldással, mindig fontos, hogy legyen érvényes papírjuk! Amikor ilyenen gondolkodtunk fontos volt, hogy hasonlítson férjemre a donor, nem bírtam volna ismerőstől ilyet elfogadni...főleg, ha utána is megmarad a viszony...

2014. nov. 19. 06:57
Csak ismerőstől ne...
2014. nov. 19. 06:47
Eszedbe ne jussson ismerőst választani
2014. nov. 19. 06:40

Donor vagy egyéjszakás kaland.

Ismerős segítségével soha.

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Edina000)
2014. nov. 19. 06:34
Én a helyedben nem fogadnék el az ismerőstől ilyen fajta segítséget. A klinikán minden donor ellenőrizve van egészségügyileg, míg a legnagyobb jóindulattal sem lehet 100% tudni az ismerősről nincs e valami olyan betegsége, ne adj isten a családban öröklődő bármiféle betegség ami később kiütközhet..Másrészt utána fenn állhat az esély arra hogy az ismerős meggondolja magát és még is szeretne a baba életében részt venni jobban mint egy barát, esetleg a későbbiekben feszültséget is okozhat maga a helyzet, tönkre megy a barátság és konfliktust szül, de még az is fennállhat hogy egy életre lekötelezed magad egy ilyen szívességgel. Másrészt párodnak még nehezebb lehet az elfogadás tudván kié a baba mint egy semleges személytől. Én nem mennék bele, inkább egy ismeretlen donor, klinikai ellenőrzés mellett.
2014. nov. 19. 06:31
Van benne valami es ha majd a gyerek eletenek resze akar lenni?
2014. nov. 19. 03:42
*lenne :) bocsi.
2014. nov. 19. 03:41
Én biztos inkább a bankot választanám, sajnos elég nagy konfliktus forrás lenni ismerőstől elfogadni, később lehetnek belőle problémák, hogy tudni ki a biológia apa...
2014. nov. 19. 03:38
Én abba a helyzetbe kerültem, hogy spermadonorra volna szükségünk a gyermekáldáshoz. Azoospermia. Az óriási dilemma, hogy egy ismretlentől szüljek gyereket a spermabankbol, ami egy óriási lutri mint tudjuk, vagy fogadjam el egy önzetlen ismerősünk felajánlatás, miszerint besegít a saját spermájával, de nem szex hanem fecskendős módszerrel házilag... Így viszont egész más jellegű helyzettel állnék szemben. Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook