Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nyöszörög éjszaka a bébi? fórum

Miért nyöszörög éjszaka a bébi? (beszélgetős fórum)


1 2
46. Regina 86 (válaszként erre: 45. - Tedin)
2014. nov. 17. 11:01
9 hetes. Én úgy érzem, hogy nincs összefüggésben semmivel, csak ilyenkor felületesen alszanak.
45. tedin (válaszként erre: 40. - Regina 86)
2014. nov. 17. 10:29
Hány hetes a babad?
44. tedin
2014. nov. 17. 08:44
A másik észrevétel, hogy anno amikor pocakos voltam az uccso 2 hónapban mindig felkeltem olyan4-5 körül, aztán a vége felé olyan 2-3 körül, mondván h en kialudtam magam. Párom szerint lehet összefüggés.
43. tedin
2014. nov. 17. 08:26
Ma megyünk vissza a gasztros dokinkhoz a reflux miatt, valamint ezt a nyogdecselos dolgot szeretném vele megbeszélni. Hátha tud vmi okosat mondani. Bár sztem azt fogja mondani h o ilyen, majd kinovi! Amúgy egy mosolygos, jó kedvű, aranyos, kiegyensulyozott baba:-)!
42. tedin
2014. nov. 17. 08:20
Nálunk is Anna éjszaka nyogdecsel, nyoszorog. 2-3 körül, először az ehsegre gondoltam, de volt h ez a teoria megdőlt. Aztán most jelenleg ott tartok h lehet h a gyomorsav, mert refluxos-kap rá gyógyszert, de lehet h addigra elmúlik a hatása, vagy lehet a pocija fáj, mert a mostani tapszerben van tejcukor, úgyhogy passz. Amikor kisebb volt pár hetes akkor majdnem h egész nap nyogott és miutan elhagytuk a hasfajasra vett cseppeket megszűnt. De az éjszakai nyogesek megmaradtak. Most 12 hetes. Ma éjszaka 4 után kezdodott nála a nyoszorges.
41. Gigszi
2014. nov. 17. 07:41

Az én fiam is ilyen volt, állandóan nyöszörgött, mormogott, mocorgott, ficergett és rengetegszer felébredt már kisbaba korától. Már 2,5 éves, de egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludta át az éjszakát. Én azt csináltam, hogy kb a 2. ébredés után már magam mellett hagytam, így sokkal többet aludt, meg én is :-) És ki lehet bírni, hogy alig alszol, ahogy nagyobb lesz könnyebb lesz, többet alszik majd egyszer, meg te is :-) Egyszerűen vannak ilyen babák, nekem jobb volt miután beletörödtem, hogy se 3,se 4, se 6, se stb hónaposan nem fogja átaludni az éjszakákat.

Ja, és olyan jó olvasni amit a szoptatásról írsz, nagyon jól csinálod, de ezt te is tudod!

2014. nov. 17. 07:31

Most 4 után kezdte e nyöszörgést. Sokat nyújtózkodik, ehhez nyöszörgő hangot ad, néha csápol, néha egyéb hangokat ad ki. Szóval szerintem REM-ben van!

Egyelőre a ringatás sem segített rajta.

39. Regina 86 (válaszként erre: 38. - Zsófi2014)
2014. nov. 17. 07:27
Én is így csinálom, a cumit kivéve.
2014. nov. 16. 21:33
En: a bababal aludtam. nem pelenkazzam soha ejjel. soha nem kapcsoltam villanyt.nem beszelgettem vele ejszaka csak erintessel kommunikaltam.ha cicit kert akkor kapott. nem neztem emiatt az orat es annyi mellbol szoptattam amennyi van rajtam ;) cumit kapott. foleg ha utaztunk valahova akkor.igenyelte az autoban.nem ostoroztam magam emiatt soha. amugy szuletese ota atalassza az ejszakat.igy van beprogramozva.nem az en erdemem!! nem csak!
2014. nov. 16. 21:16
Tudom :)
36. zebracsikó (válaszként erre: 35. - Regina 86)
2014. nov. 16. 21:10
Ne pelenkázz éjjel! Tök felesleges és fel is ébred tőle.
35. Regina 86 (válaszként erre: 34. - Spinneli)
2014. nov. 16. 21:05

Ha ma éjszaka is nyöszörögni fog, kipróbálom! Egyébként egyszer azt vettem észre, hogy azután nyöszörgött, hogy bepelenkáztam éjjel. Szerintem kivettem ezzel az éjszakai ritmusból, és már nem tudott olyan mélyen visszaaludni.

Elméletem, hogy ilyenkor valamiért a REM fázisban maradnak, és nem tudnak mélyen aludni, azért nyöszörögnek. De még meg fogom figyelni a bébit.

34. spinneli (válaszként erre: 17. - Regina 86)
2014. nov. 16. 19:29
Szerintem próbáld meg az együttalvást, lehet az összebújás megnyugtatja.
2014. nov. 16. 17:30

Mellesleg, ha emésztési zavara van valakinek az tünettel is jár. Ezért nem gondolom, hogy baj lenne, hogy óránként eszik a bébi.

Ha tegyük fel egy felnőtt nem tudná megemészteni a kaját a gyakori evés miatt, akkor az pl. hasmenéssel járna, zsírok rossz emésztésénél pl. zsírszéklet van.

32. Regina 86 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 17:26

Miért lenne tilos két mellből szoptatni? Én csak így tudok, csak így elég a tejem!

Mindössze nem ajánlott a magas tejcukor tartalom miatt azt csinálni, hogy mindkettőből csak kicsit szopik. Azt is csak azért nem ajánlott, mert akkor hasfájóssá válhat a bébi, valamint a zsíros rész hiány amiatt nehezebb jól lakatni. De ha az első ciciből kiszívja a zsíros részt, akkor szerintem nincs baj. De szerintem simán van olyan csecsemő, amelyiknek a sok tejcukortól sincs baja. Ez attól függ, mennyi laktáz enzimet termel a szervezete....

31. moonlight13 (válaszként erre: 30. - C9f9b53798)
2014. nov. 16. 16:15
talán azért, mert azt feltételezik, hogy akkor nem ürül ki rendesen...
30. c9f9b53798 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 16:10
Miért tilos két mellből szoptatni? Én a Nagyobbikat nem írom le meddig szoptattam két mellből, most a Kicsit is. Én ezt ajánlom mindenkinek, aki megkérdez róla, mit tegyen tejcsi ügyben.
29. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Regina 86)
2014. nov. 16. 16:10
Nekem úgy rémlik, hogy ezt hallottam, hogy néha pihenni kell a gyomornak, de nekem nem szakmám, úgyhogy lehet, hogy rosszul tudom.
28. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Regina 86)
2014. nov. 16. 16:07
Én is megküzdöttem a szoptatással. A gyerek 1 hónapos korában begyulladt az egyik mellem, majdnem elapadt a tejem. Amit tulajdonképpen tilos, én végig ezek után két mellből szoptattam 8 hónapig.
2014. nov. 16. 16:06
És sok gyerek sír fél éjszaka, ébred sokszor, nyöszörög... van aki hagyja, hogy sírjon, és visszaaltassa magát,hogy szokjon ahhoz, és van aki nem.
2014. nov. 16. 16:04
Regina 86, Te ösztönösen tudod, mi a jó (mert az ösztöneidre hallgatsz, nem nyomod el azokat, és nem beidomítassz egy pár napos, hetes csecsemőt, jól teszed!), itt segítséget vártál, megnyugtatást, hogy más is van így, más is küzd, igen tudd, hogy sokan, akik ezt az utat választják. Hidd el, megéri, ha a nagyobbik gyerekemre nézek, mindenképp. Együttalvás, igény szerinti szoptatás, és igen, ha nem éhes akkor is, igen, jó a komfort cicizés, mindenkinek van alvási rituáléja, ki imádkozik, ki a kispárnájába fúrja a fejét, ki számolja a bárányokat, stb... a felnőtteknek is, nem mindenki tud könnyen elaludni, ezek a pici babák, és gyerekek még nehezebben, szorongás, új élmények, álmok... Szerintem is nehéz, de nem lehetetlen, és valóban fárasztó, de ki lehet bírni.
25. Regina 86 (válaszként erre: 21. - Virag32)
2014. nov. 16. 15:48
Szoptatni nem akkor kell, ha sír a bébi, hanem ha annak jeleit mutatja... Nyilván, ha csak álmos, nem fogom megtömni...
24. Regina 86 (válaszként erre: 23. - Regina 86)
2014. nov. 16. 15:47

Valamint más forrásból is olvastam már, hogy nem baj, ha a bébi sokszor eszik. Örüljetek, hogy ti olyan szerencsések vagytok,hogy 2,5-3 óránként tudtatok szoptatni.

Én a tápszert a lefolyóba öntöttem (elhűlt, már nem kellett neki, újra melegítettem, meg sem kóstolta), ezért választottam az igény szerinti szopit!

Igen, valóban ki tudja készíteni az embert, nincs semmire sem időd, a tápszer valóban egy nagyon kényelmes megoldás! Jó is lenne, ha nem a lefolyónak kellene megennie... ezért én a szoptatást választottam, ha kell óránként!

23. Regina 86 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 15:43

Láttál már olyan embert,aki állandóan eszik (lehet kövér vagy sovány, mindegy), és ettől baja van? Tegyük fel gyomor fájás vagy bármi?

Épp ellenkezőleg... az egészséges táplálkozás elveiben is a napi 5-szöri étkezés van, amivel gyakorlatilag alig ürül ki a gyomor, már eszel is... Amúgy dietetikus a szakmám, és nem tanultam, sőt nem is tapasztaltam ilyesmit...


A gyomor meg nem csinál egyebet, mint kicsapja a fehérjét, ha jön az újabb kaja termel egy kis sósavat , pepszinogént, és bontja a fehérjét.

22. Regina 86 (válaszként erre: 18. - Virag32)
2014. nov. 16. 15:34
Abban igazad van, hogy kikészíti az anyát, de igazából így sem alszom a nyöszörgésétől, szóval már mindegy. Múltkor próbáltam egy szoptatási pózt, amiben elvileg lehet aludni, de engem zavar, hogy rágcsálja a cicim. De ki tudja, előbb-utóbb lehet, hogy hozzászokom majd...(feltéve has tényleg abbahagyja a nyöszörgést, mert ha nem akkor az apja fog örülni, hogy vele alszom)
21. virag32 (válaszként erre: 19. - Moonlight13)
2014. nov. 16. 15:32

Az meg a másik.... Szerintem is bőven elég és optimális kb. háromóránként etetni. Egy baba nem csak akkor sír, ha éhes, csak az ember hajlamos ezt a megoldást választani. Ezt is tökjól leírja a Suttogó: képzeld el azt a szituációt, hogy fáradt vagy, minden bajod van, fáj valamid, társaságra vágysz, akármi, és nincsenek rá szavaid,hogy kifejezd magad, erre odajön valaki és belenyom valamit a szádba. Te örülnél? :)

Jó leírás. :)

20. Regina 86 (válaszként erre: 18. - Virag32)
2014. nov. 16. 15:32

Kicsit változtak a nézeteim a szoptatással kapcsolatban most, hogy megküzdöttem a tejcsiért.


Szóval nem a bébi használja cumi helyett a cicit, hanem az ember használja a cumit a cici helyett.

Gondolj csak bele, ha fordítva lenne, akkor a gyerekek cumival születnének...

Ha most elkezdeném cumiztatni, tuti apadna a tejem...


Én is olvastam a Suttogót: nagyon jó azoknak az anyáknak, akik 2,5-3 óránként tudnak szoptatni. Vannak benne jó dolgok, például én bevezettem egy körforgást a bébim életébe (étkezés, ébrenlét, alvás), azóta alszik a bébim naponta 3-szor 50 percet, addig nem aludt csak délután vagy össze-vissza, én meg ki voltam készülve, hogy ez így nem normális. Szóval van rendszerünk, nem időhöz kötött, ő határozza meg az időt naponta, és nálunk rövidebb egy ciklus.

19. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Regina 86)
2014. nov. 16. 15:08
Szerintem beszéld meg a védőnővel ezt az óránkénti szoptatást. Nem biztos, hogy jó a pocijának, hogy soha nem pihen meg, gyakorlatilag állandóan eteted őt.
2014. nov. 16. 14:56
Hát igen,az a "baj" (tényleg idézőjelben),hogy az anyatejes babák cuminak használják a mellet,akkor is,ha nem éhesek. Szerintem ezt "hagyni" nagyon könnyű,és totál kikészíti az anyát a nem alvás.Ebben abszolút egyetértek a Suttogó könyvvel.
17. Regina 86 (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2014. nov. 16. 14:34
Pont azon gondolkodtam, hogy amikor nyöszörög, meg kellene próbálnom, hogy együtt alvás hatására elmúlik-e?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook