Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ma délelőtt az ujjaim között apró, viszkető, nedvedző hólyagok jelentek meg, mostanra teli van vele a tenyerem, mi ez? fórum

Ma délelőtt az ujjaim között apró, viszkető, nedvedző hólyagok jelentek meg, mostanra teli van vele a tenyerem, mi ez? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. 4ab67f870d (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2008. máj. 1. 17:13
Az töööök jó:-))) Tudnék (kicsit) repülni, úszni, járni... Az IQ-t meg bánja kánya, lehet, hogy ők boldogabbak...
2008. máj. 1. 16:01

lehet hogy kacsa leszel.

:)

31. b3de542bbc (válaszként erre: 30. - 4ab67f870d)
2008. máj. 1. 14:05

Szerencséd, h elmúlt!

Így valóban allergiának tűnik.

Én pl mikor kozmetikumokkal és tisztítószerekkel dolgoztan naponta, kb egy év után jöttek ki rajtam(a nyakamon és az arcomon) pici pöttyök.Elmentem dokihoz és mondta,h eltelítődött a szervezetem a sok illatanyaggal meg ilyesmi.Egy jó darabig nem használhattam csak szín és illóanyag mentes termékeket, parfümről nem is beszélve.

szerencsére azóta nem volt, de már nem is dolgozom ilyen termékekkel!

30. 4ab67f870d (válaszként erre: 29. - Zsugabubus007)
2008. máj. 1. 12:30
Szétvakartam, de elmúlt:-)) Igen erős a sejtésem, hogy attól a bizonyos külföldi vacaktól kaptam allergiás reakciót, amivel kezet mostam... Mert a használat kezdete után három-négy nappal jött ki, hirtelen, és mikor abbahagytam, három nap múlva nyoma sem volt. Megint sima a kezem, mint a babapopsi:-)) Ha legközelebb kijön, kipróbálom az ecetet. Kínban voltam, mert nem tudtam, hogy most gumikesztyűben mossak arcot, egyebet és pl. ráragasztom-e a cicámra, ha megsimogatom??? :-((
2008. máj. 1. 12:22

szerintem is ekcéma.

Nagymamám szerint ecettel kell kezetmosni, az lemarja, de én is úgy tudom, hogy ha szétvakarod, vagy másképp megbolygatod, akkor te magad terjesztheted tovább a testedem!

Próbáld ki az ecetet!

2008. máj. 1. 08:56
Akkor passz. Nem akarom misztifikálni, de nem lehet valamilyen pszichés dolog? Mint amikor az ember tartósan stresszes, és kijönnek a pattanásai vagy influenzás lesz? (A stressz gyöngíti az immunrendszert...)
2008. ápr. 22. 10:13
nem hordok műszálas cuccokat.
2008. ápr. 22. 09:10
Műszál? Nem vagy allergiás a műszálas holmikra?
2008. ápr. 22. 09:10
Sokféle termékben van fém, pl. a dezodorok nagy részében alumínium. Szerintem érdemes lenne fogni a tisztálkodásra használt dolgaidat, szépen beütögetni a neten a keresőbe az alkotóelemeket és megnézni, miről írja azt, hogy allergiát okozhat. Egyszer megéri, én is csináltam már ilyet. Pl. a mostaniban, amitől kijöttek a hólyagok, Titanium dioxid van, hát, nem túl hasznos fémallergiában.
2008. ápr. 22. 09:01
Fémallergiám is van már régóta ,csak arany fülbevalót hordok.Még fiatal koromban volt egy kedven tűzzománc szivecske fülbevalóm,a fülem elkezdett viszketni,aztán nőtt rá egy nagy dudor előszörr genny jött belőle aztán vér.Egy pár ilyen tapasztalat óta csak arany fülbevalót használok és nem bolygatom őket.Az órám hátuljától is kiütéses leszek ami először viszket aztán vérzik.A kezemen én is gondoltam,hogy megfogtam valami gazt,de nem tudom.Viszont attól a talpamon nem lenne.
23. 4ab67f870d (válaszként erre: 21. - A5e77950a3)
2008. ápr. 22. 08:53
Mayka, nem tudsz rájönni, mitől lehet? Mert a bőrgyógyászok soha nem fognak rájönni, attól tartok (gondolom, ha tudnák, megmondták volna, mire vigyázz)... A megszokott tusfürdőid, testápolóid vannak? Nem értél szokatlan növényhez, idegen állathoz? Nincs fémallergiád? Csak találgatok, mert a bőrgyógyászokban én nem igazán hiszek, esetleg ha privátban megy el az ember, a kórházban, klinikán csak futószalagművelet az egész, ráadásul olyasmit is összeszedsz, ami még soha nem volt. A Calcium Sandoz pezsgőtabletta jó ötlet, ha tényleg allergia, akkor segíthet valamennyit. Amúgy orvosilag szedsz allergia ellen valamit? (Bár én egyszer pont az egyik allergia elleni gyógyszertől lettem totál kiütéses:-)) A kezedet, ha nem vagy vízben, próbáld babahintőporral bedörzsölni, segíteni nem fog, csak gyorsabban leszáradnak a hólyagok...
2008. ápr. 22. 08:47
Elmúlt, magától, hétfő reggel már csak halovány nyomok látszottak, most meg még annyi sem. Kis, pontszerű sebecskék maradtak a hólyagok helyén, de besimultak. Valszeg a noname kézmostótól, ugyanis tegnap is mostam, ugyanazzal a mosószerkombinációval és semmi bajom nem lett tőle. Hát, azt hiszem, nem szabad semmi ismeretlent használnom, még ha grátisz sem...
2008. ápr. 22. 08:42
Sziasztok!Én is folyton tele vagyok kiütéssel.Már leszoktam a bőrgyógyászatra járásról,mert mindenre azt mondja allergia.Van olyan,hogy a nyakam tiszta vörös lesz és az egész mellkasom egybefüggő vörös kiütéssel van tele(ezt már látta bőrgyógyász azt mondta allergia.)A másik amikor a talpamon és a tenyeremen fájó hólyagok lesznek(általában az újjaim között)fájnak és úgy néz ki mintha tűvel megszúrták volna és alatta bevérezne.Most is nagyon fájnak a kezeim ittt is ott is kiütés,de a bőrgyógyászatra időpontot adnak,addigra meg lehet,már nem látszik semmi,meg nekem most lenne jó valami rá,mert fáj a mosogatás ,meg bármit megfogok fáj.
20. lufi
2008. ápr. 22. 08:08
allergia - mosogató- és tisztitószerektől lehet.
2008. ápr. 22. 06:27
Szerintem és ekcéma.Az állítólag fertőző is,úgyhogy rohanás az orvoshoz!
18. wizsu
2008. ápr. 22. 00:12
Hát ez ekcéma.Bőrgyógyászhoz kell fordulni,nekem is ő írta fel elösszőr,sajna ez már mindíg elő jön nálam,a mosó és tisztító szerektől van.A krém gyorsan hat.
17. rolvisa (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 18. 23:41
Nem akarlak ijesztgetni, de a hugomnak évekig így volt.A mandulája okozta, rossz sejteket hordozott, kemot kapott, meg sugarat, utánna nem jött elő.De az is lehet csak begombásodott,rázókeverékkel kenjed, próbáld leszárítani, de orvos lássa.
16. fe6fe7671f (válaszként erre: 15. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 18. 21:50

Ittál már Calcium pezsgőtablettát. Én azzal kezdeném, mert allergiás vagyok sokmindenre.


Nem öntözted a virágaidat? Az elszáradt viráglevéltől is egy centi magasan a tenyerem és a kézfejem teljesen behólyagosodott. Nem bírtam fogni sem vele. Nagyon fájdalmas volt. Bármi hozzáért, fájt. Virágallergia volt nálam.


Lehet, hogy ez a tusfürdő is valamilyen illatanyagot tartalmaz, amire allergiás lettél.

2008. ápr. 18. 18:33
Hoppááááááá. Hoppáhoppáhoppá.... Három napja valami azonosítatlan származású, noname trutyival mosom a kezem. Elvileg tusfürdő de úgy tűnik, jó, hogy csak kézmosásra használtam... Ráfigyelek, most este már mással mostam...
2008. ápr. 18. 18:11
Volt már ilyenem, egy-kettő, jól szétvakartam és magától elmúlt. Kis seb aztán leszáradt és lehámlott. De ilyen mennyiségben soha. Azért gondoltam allergiára, mert - szerintem - bőrbetegség tenyérre nem nagyon korlátozódik... Tegnap turiban voltam, aztán az este mostam (kézzel), csomó kemikália, mondjuk ezt használom állandóan, csak nem mindig keverem és lehet, hogy. pl. az öblítő töményebb lett. Vagy a Tomi mosógél nem szerette a Vanisht... Amúgy én is mindenre allergiás vagyok... Mindegy, holnap délelőtt úgyis meló van, legfeljebb ha nem múlik el, vagy nem javul, tényleg bemegyek a bőrklinikára.
2008. ápr. 18. 18:10
Ki kell kerni egy borgyogyasz velemenyet.
2008. ápr. 18. 17:50

Hosszú lenne elmesélnem az egész sztorit,de nekem egyszer a fenekemen jöttek ki hasonló kiütések. A kezem és a szám bedagadt .... ...allergia /penicilin érzékeny vagyok/...kórház...szuri... este történt,reggelre helyrejöttem.

Mutasd meg dokinak.

2008. ápr. 18. 17:50

Bőrgyógyászati osztályt is nyugodtan megkereshetsz, ha a mai napon nincs bőrgyógyászati szakrendelés nálatok!

Beutaló nem kell!

Ne várj hétfőig!

10. perfi (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 18. 17:40

Sziasztok!

AlieNeetah, ez nekem nagyon ismerősnek tűnik. Évek óra küszködök ilyennel. Szerintem neked is ez lehet a problémád, ekcéma.

Nálam mosószerektől, fémtől szokott előjönni. Először kis nedvedzző hólyagok jönnek ki, ami rettenetesen viszket, utána az leszárad és szinte mintha hámlana úgy múlik el.

Ezzel én bőrgyógyászatra mentem el.

Viszont ha gyors segítséget várnál, akkor lehet, hogy segítene neked a Halicar homeopátiás kenőcs. Érdemes kipróbálni!

2008. ápr. 18. 17:40
Nekem nyáron szokott lenni,apró kis hólyagok,amik viszketnek nagyon.Nekem az a melegtől szokott előjönni.
8. fcf0c655e6 (válaszként erre: 3. - 4ab67f870d)
2008. ápr. 18. 17:39

Nekem is ilyen volt a kezemen, nem is olyan reg, kaptam a borgyogyasztol kenocsot ra, az szepen elmulasztotta, de amig nem talaljak meg a kivalto okot az allergia-teszttel, addig hasznalni kell.

Azutan mar csak az okot kell megszuntetni.


(mondjuk nalam ez eleg nehez lenne, mert en szinte mindenre allergias vagyok..))))))))))

2008. ápr. 18. 17:28
Hát az lesz, ha hétfőig nem múlik el. Sajnos bőrgyógyász ügyelet nincs:-((( Miért ne pénteken??????
2008. ápr. 18. 17:27
Nem hallottam még eféle alergiáról, szerintem keress meg egy bőrgyógyászt
2008. ápr. 18. 17:27
ÓÓÓÓÓ, akkor ez nem is izé! Viszont elmehetnél bőrgyógyászhoz.
4. 4ab67f870d (válaszként erre: 2. - 6a062297d0)
2008. ápr. 18. 17:26
Ó, köszi, máris nyugodtabb vagyok:-)) Azért idegesít, mert nem merek a macskához nyúlni, míg nem tudom, nem ragályos-e:-((
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook