Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bevált házi arcpakolás receptek fórum

Bevált házi arcpakolás receptek (beszélgetős fórum)


1 2
52. Lilibeth (válaszként erre: 51. - D41005143d)
2015. jan. 14. 17:26
A sok folyadék bevitel, az egészséges táplálkozás bizony nagyon fontos, de sajnos,vannak sokan, akiknek ez nem elég, főleg egy bizonyos kor után, de van sok fiatal/tini is, akiknek a bőre igényli a rendszeres ápolást: arctisztítás (nem mindenkinek elég a tiszta víz), hidratálás stb....
2015. jan. 14. 05:10
legojobb sok folyadekivasa/viz/,egeszseges taplalkozas es nem kell semilyen krem sem.
2015. jan. 6. 17:37

Gyulladáscsökkentő arckezelés


A fahéj kifejezetten jót tesz a zsíros bőrnek, bár az érzékeny bőrűeknek nem árt óvatosan bánni vele, mert kipirosodást okozhat, mivel keringésfokozó hatással bír.

A fahéj egyébként gyulladáscsökkentő, gombaölő és antibakteriális tulajdonságokkal is rendelkezik, illetve javítja a bőr vérellátását, ezáltal fiatalon tartja a hámrétegeket.

Hozzávalók:

• 1 teáskanál méz

• 1 kávéskanál őrölt szegfűszeg

• 1 kávéskanál őrölt fahéj

Ez nemcsak egy tápláló arcpakolás, mely szinte azonnal üde, rózsás és matt arcbőrt eredményez, hanem az elhalt hámrétegektől is megszabadíthat. Keverd össze az alapanyagokat, és kend fel a megtisztított arcbőrödre.

Krémes állaga és finom illata miatt relaxálásra is alkalmas. Nagyjából 20-30 perc után nedves kézzel dörzsöld át az arcod, hogy a pakolás arcradírozó hatását is kifejthesse. Azután mosd le langyos vízzel.

Kipróbáltam, tényleg nagyon jó!

49. nikkky (válaszként erre: 48. - Lilibeth)
2014. dec. 20. 20:12

szia!

Köszönöm!

Igen, sokkal jobban szeretem az ilyen természetes ápolókat, mint a bolti kencéket, egyszerűen csak azért, mert általában sokkal jobban beválnak! A bolti arcradíroktól és krémektől sokszor furcsa réteg marad az arcomon.. a hajpakolásokat nehéz kimosni, és nem tapasztalok lényeges változást.. de az otthoni kencék sokszor csodát művelnek! Szeretem váltogatni a pakolásokat, ne "szokja meg" a hajam és a bőröm.


Ezt az ajakradírt ki fogom próbálni! Eddig az ajkaimat is csak simán szódabikarbonával (vagy néha kávéval) radíroztam, de a méz biztos nagyon jót tesz neki! Amúgy is elég könnyen kiszárad a szám, így télen ártani nem árthat egy kis mézes radír :)

48. Lilibeth (válaszként erre: 47. - Nikkky)
2014. dec. 20. 17:53

Már egy ideje figyellek, sok jó hozzzászólásod van ezekhez a természetes dolgokhoz. Úgy látom, "Egy húron pendűlünk".


Most ajánlok télre egy jó kis ajakradírt, nekem bevált:

Mézes ajakradír


A mézzel, cukorral készült ajakradír eltávolítja az elhalt hámsejteket, ápolja ajkaidat, védi a téli hideg időjárás okozta kiszáradástól. Heti 1-2 alkalommal használd.

Hozzávalók:

1 k.k.méz

1 k.k. cukor (barna cukrot használok, de biztos erre jó a fehér is)

1 k.k. olívaolaj, vagy jojobaolaj, kókuszolaj, mandulaolaj, vagy ami van otthon finomítatlan szűz olaj

Elkészítése:

A hozzávalókat egyszerűen keverd össze, kend az ajkaidra, masszírozd a bőrbe, majd kb. 10 perc múlva mosd le.


Remélem, Neked is beválik, no meg még akinek esetleg felkeltette a figyelmét. Filléres, jól bevált recept, gyermekeknek is ajánlom jó szívvel.....

47. nikkky (válaszként erre: 42. - Lilibeth)
2014. dec. 16. 19:46

A szódabikarbónás arcradír tényleg nagyon jó, talán a legjobb!!!

Ki fogom próbálni ezt a fahéjas arcpakolást is, elég jól hangzik. :)

2014. dec. 16. 19:11

Nem arcpakolás, de érdemes kipróbálni



3 evőkanál lenmagot, 3 dl vízzel felfőzünk. Várunk pár percig, míg zselésedni kezd. Akkor leszűrjük. Jó sűrű állagú legyen. Tehetjük a lenmagot teafilterbe is, akkor csak ki kell nyomkodni a zselét, nem kell szűrögetni, mert az elég macerás, van aki harisnyán keresztül szűri, szóval kinek mi válik be.

Önmagában is használható, mint hajzselé. Hűtőben tároljuk.

Ha pedig kedvünk van továbbfejleszteni, facsarjunk bele friss citromlét, tegyünk bele egy kiskanál mézet, és dúsítsuk illóolajokkal. Én levendula, zsálya,és citrom illót teszek bele. Így már egy kicsit hígabb az állaga. Isteni (nekem) az illata. Tegyük kis, pl. bébiételes üvegbe. Ha van utántöltős spray-es üvegünk, tegyük abba,könnyebben használható.

Hajápoló, hajrögzítő, teljesen természetes. Szívből ajánlom azoknak, akiknek fontos a

méregmentes hajápolás!

2014. dec. 16. 18:59

Bizony, sok minden elkészíthető otthon, nem csak kozmetíkumok, samponok, hajbalzsamok/zselék, hajlakkok,dezodorok,hanem, pl. mosószerek, öblítők,tisztítószerek stb.is, szóval szinte minden, amire szükséged lehet egy háztartásban.

A mosástól a takarításig, a tisztálkodástól a kozmetíkumokig minden... (és sokkal olcsóbban is)

Itt egy új recept, lehet variálni, pl. illóolajat adni hozzá, bár szerintem a kókusz- és a kakaóvaj nagyon jó illatú, vagy pl. vizes fázist adni hozzá, pl. virágvizet, persze ezt már emulgeálni kell, de vannak bőrbarát növényi emulgeálók, így ezzel nincs is semmi gond, hiszen természetes növényi kivonat.

Szóval csak ajánlani tudom, hogy mindenki nézze át mivel tisztálkodik, mivel mos hajat, mivel fürdik, mivel balzsamozza, zselézi, festi a haját, mit tartalmaz a tus-, vagy habfürdője, MIVEL FÜRDETI A BABÁJÁT, KISGYERMEKÉT, mivel mos, mivel öblít,mivel mosogat, mivel tisztítja a fürdőt, a lakást. Penész ellen is vannak bevált házi praktikák, és nem kell órákig (napokig) fulladozni a bolti vegyszerektől. A zsíroldókról pedig csak annyit, hogy csoda, ha tüdőrákos lesz az ember lánya? Sorolhatnám, de nem tudom, hogy van-e rá igény, érdekel-e valakit? Ha igen, nagyon szívesen....


A recept, amiről fentebb írtam:

Hozzávalók:


-1 ek. kókuszolaj

-2 1/2 ek. kakaóvaj

-1/2 ek. extra szűz olívaolaj


Elkészítés:


Gőz felett, vagy télen radiátoron, nyáron a Napon megolvasztjuk a vajakat, hozzáadjuk az olívaolajat, alaposan összekeverjük és tégelybe töltjük. Pár csepp illóolajjal illatosíthatjuk. Ha tetszett, nagyobb mennyiségben is elkészíthetjük.

A kókuszolaj legyen hidegen sajtolt, szűz kókuszolaj, csodálatos kókusz illata van, ha nincs kókuszillata, akkor ne alkalmazzuk kozmetíkumként, akkor a konyhában a helye, sütéshez, főzéshez nagyon ajánlom a finomított kókuszolajat, bár én egyre inkább visszatértem a sertészsír használatára, sokkal egészségesebb, mint az étolajok, ha tudnátok, hogy min megy át a napraforgó mag, mire ilyen áttetsző, szagtalan "sütésre-főzésre alkalmas állapot"-ba kerül. Se íze, se szaga - mármint napraforgó illata nincs. Pedig elvileg abból készül, akkor miért nem érezni rajta? Na jó, ebbe most nem merülök bele, nem erről szól a fórum, bocsi...

2014. dec. 16. 14:07
Fúú, ezek nagyon tuti dolgok! Köszönöm lányok! OLyan kincsekre bukkanhat itt az ember... :)
2014. dec. 12. 17:50

Gyulladáscsökkentő arckezelés


A fahéj kifejezetten jót tesz a zsíros bőrnek, bár az érzékeny bőrűeknek nem árt óvatosan bánni vele, mert kipirosodást okozhat, mivel keringésfokozó hatással bír. A fahéj egyébként gyulladáscsökkentő, gombaölő és antibakteriális tulajdonságokkal is rendelkezik, illetve javítja a bőr vérellátását, ezáltal fiatalon tartja a hámrétegeket.

Hozzávalók:

• 1 teáskanál méz

• 1 kávéskanál őrölt szegfűszeg

• 1 kávéskanál őrölt fahéj

Ez nemcsak egy tápláló arcpakolás, mely szinte azonnal üde, rózsás és matt arcbőrt eredményez, hanem az elhalt hámrétegektől is megszabadíthat. Keverd össze az alapanyagokat, és kend fel a megtisztított arcbőrödre. Krémes állaga és finom illata miatt relaxálásra is alkalmas. Nagyjából 20-30 perc után nedves kézzel dörzsöld át az arcod, hogy a pakolás arcradírozó hatását is kifejthesse. Azután mosd le langyos vízzel.

2014. dec. 11. 19:17

Gyors otthoni bőrradír

3 rész szódabikarbóna

1 rész víz


Kikeverni nem egy bonyolult dolog. Egy nagyon pici lapos kávéskanálnyit vettem csak ki a zacskóból. Ehhez adtam 1/3-ad kanálnyi vizet. Gyorsan elkevertem, ennyi bőven elég is volt az arcomra. Ujjammal vittem fel, majd finoman zárt négy ujjal, két kézzel elkezdtem bemasszírozni. Szememet természetesen kihagyva. Ne ijedj meg, ilyen sistergős súrolós hangja van, azonban a szódabikarbónával üveget is lehet mosni, annyira kíméletes, így kárt nem okoz. 1 perc masszírozás után meleg, bő vízzel le is öblítettem. Öblítés után kicsit pirosas voltam, de 10 percen belül elmúlt, viszont utána szemmel láthatóan is jobb volt a bőröm.

2014. dec. 11. 19:13

Látom, nagyon leálltatok, pedig vannak még jó házi praktikák, Ti is írjatok még, ha tudtok valami jó, bevált receptet!



A Rhassoul marokkói agyag finom kvarcszemcséket és ásványi anyagokat tartalmaz. Az arcon a száradás során fejti ki hatását, kivezet mindenféle szennyeződést, fölösleges faggyút, és javítja a véráramlást. Erre szokták mondani: "ragyogó arc".

Tisztító maszk: 1 evőkanál Rhassoul agyagot kb. 50 ml gyógynövényes főzettel, 2-3 csepp illóolajjal kenhetővé keverünk. Ezt a langyos masszát az arcra visszük száradásig, majd langyos vízzel lemossuk. A gyógynövény lehet zsálya, levendula, körömvirág, vagy rózsavíz. Nagyon száraz bőrnél kevés tejszínt, vagy jó minőségű olajat - pl. argán olajat, de lehet szűz olíva-, kókusz-, avokádó-, édesmandula olaj stb. - tegyünk bele.

2014. nov. 25. 18:41

Természetes arckezelő gél és hajzselé



A bőrbetegségek okait nagyrészt belsőleg kellene keresni és kezelni, de a bőrhibáink külső kezelése is igen fontos.

Ha pattanásos a bőröd, akkor mindenképpen próbáld ki az alábbi arckezelő gélt, melyet akár a hajadra is kenhetsz, mert a fejbőrt, a hajat és a hajvégeket is kitűnően ápolja.

Hozzávalók:

1 evőkanál lenmag - nyákja gyulladáscsökkentő hatású

1 dl desztillált vagy tisztított víz

3 csepp levendula illóolaj - bőrnyugtató hatású

2 csepp teafa illóolaj - elősegíti a sebgyógyulást, antibakteriális hatású

5 csepp narancs illóolaj - kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát, halványítja a foltokat, de vigyázat, fényérzékenyítő hatása van, ezért ezt az illót csak este használd!

1 kapszula E-vitamin - a tartósításhoz, ha nagyobb adagot készítesz

Elkészítés:

Öntsd egy kis lábasba a desztillált vagy tisztított vizet és szórd bele a lenmagot. Alacsony lángon addig "főzd" amíg elkezd gélesedni. (kb. úgy nézzen ki mint a zselatin)

Kis lyukú szűrőn egy kanál segítségével szűrd le a gélt.

Egyszerűbb ha fogsz egy már rossz, de tiszta harisnyát, beleöntöd a masszát és kicsavarod /kinyomod a gélt belőle. Ezután add hozzá az illókat és már használhatod is!


Használata arcra: vékonyan kend fel az arcbőrödre és pihenj 20 percet. A gél nem hagy sem zsíros, sem ragacsos utóérzetet a bőrön, szépen felszívódik. Ha mégis maradna a bőrödön egy kis zselé, nedves kozmetikai kendővel töröld le.


Használata hajra: adj a zseléhez 1 evőkanál citromlevet, kend fel a vizes hajadra, hagyd rajta 10-15 percig, majd alaposan mosd le.


Használhatod a zselét hajfixálásra is ugyanúgy, mint más hajzseléket. Ez ugyan nem olyan tartós, hiszen nincs benne semmilyen adalék, viszont rendkívül tápláló. Hosszú haj esetén a hajvégek kezelésére is alkalmazható, vizesen és szárazon egyaránt.


Ha nagyobb adagot készítettél, a maradékot egy kis üvegben vagy tégelyben a hűtőben tárold!


A zselé rendkívüli előnyei: Olcsó, könnyen és nagyon gyorsan elkészíthető, teljesen természetes bőr- és hajápoló szer.

39. nikkky
2014. nov. 25. 16:24
Az előbb mostam le az élesztőt az arcomról, és most nagyon kellemes a bőröm, selymes puha, nem húzódik, nem száraz. Ez tényleg egy filléres praktika, igyekszem rászokni a heti egyszeri használatra, kíváncsi leszek hosszabb távon az eredményre. Én most egy kevés uborkalével kevertem össze, de olvastam már mézes, tejszínes variációkról is.
38. fehérke111 (válaszként erre: 37. - Lilibeth)
2014. nov. 24. 18:48
Köszönöm szépen! :-)
37. Lilibeth (válaszként erre: 34. - Fehérke111)
2014. nov. 24. 18:34

Tapasztalatom nincs, mert nekem pár szál ősz hajam van még csak, és én vörös hennát, az igazi hennaport használom, ami nekem nagyon jól bevált.

Próbaképp egy tincsen próbáld ki, és meglátod, hogy milyen színt kapsz.

Egy bővebb leírás a "szőke hennáról"


Négy növényi por keveréke, mely életre kelti a szőke haj színét, fényes árnyalatot kölcsönözve neki. Ápolja, erősíti, frissíti, megszépíti hajkoronánkat. A haj könnyebben fésülhető lesz tőle. Hozzájárul a haj és a fejbőr egészségének megőrzéséhez.

Alkalmas a természetes szőke-, a szőkített-, az ősz- és a világosbarna hajra.

Összetevők: Szárított és őrőlt kamillavirág, rozmaringvirág, semleges hennalevél (Cassia Obovata), himalájai rebarbaragyökér. Ezek olyan növényi porok keverékei, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére és a ragyogó aranysárga, mézszínű árnyalatok elérésére.

A kamillavirág nyugtató hatású, gyulladás-gátló, segítséget nyújt a hajhullás ellen, aranyszínű, fényes árnyalatot kölcsönöz a hajnak.

A rozmaring serkenti a fejbőr vérkeringését és szabályozza a faggyútermelődést, korpásodás-ellenes tulajdonsággal is rendelkezik.

A semleges henna erősíti, fényessé teszi a hajszálakat, tisztítja a fejbőrt, dúsítja és szépíti "hajkoronánkat".

A himalájai rebarbarának köszönhetően a haj mézszínű árnyalatot kap.

Pakolás formájában alkalmazzuk.

A haj hosszától függően felfőzzük a vizet, hagyjuk hűlni egy kicsit. Egy tálban a még forró vízzel homogén pasztát keverünk a növényi porral (kb. 70 % víz, 30 % növényi por). Lefedjük, kb. 30 percig állni hagyjuk.

A tiszta, száraz, kifésült hajra egy ecsettel, vagy akár kézzel (gumikesztyű használata) felvisszük a pasztát. Dörzsöljük alaposan, de kíméletesen a fejbőrbe, a hajunkra, majd folpackkal, vagy műanyag sapkával takarjuk be a fejünket, erre még egy törölközőt is tekerjünk rá, hogy melegen tartsa a pakolást a jobb hatás eléréséért. Kb. 2-3 órát hagyjuk hatni, majd öblítsük le bő vízzel.

36. hpkati
2014. nov. 24. 18:20

Mennyi jó tanács:)

Köszönöm szépen én is!

35. Lilibeth (válaszként erre: 30. - Judit322)
2014. nov. 24. 17:40
Önts a lefolyóba fél pohár szódabikarbónát, majd egy pohár ecetet. Amikor a habzás alábbhagy, alaposan öblítsd át forró! vízzel a lefolyót, öt perc múlva pedig engedj rá bőségesen hideg vizet.
34. fehérke111 (válaszként erre: 25. - Lilibeth)
2014. nov. 24. 09:02

A szőke henna ősz hajra is jó?

Nem akarom festeni az ősz hajamat, de tartok tőle, hogy sárgás árnyalatot kap, és azt jó lenne valamivel megelőzni.

2014. nov. 24. 08:59
Vitaminok miatt
32. fehérke111 (válaszként erre: 15. - Grizus)
2014. nov. 24. 08:52
Amikor a gyerekek kicsit jobban "megpirultak" a napon, akkor tejföllel kentem le őket - nagyon jól helyrehozta a fájós kis vállacskákat (az ég le a legjobban), és a pofikákat is. (Igaz, hogy addig nyugton kellett maradniuk, amíg felszívódott a tejföl.:-) A legelső alkalommal a három kis barátnőt bekenegettem, és mondtam nekik, hogy most szépen leültök, és vigyáztok egymásra, hogy senkit el ne vigyen a macska! :-)))
31. nikkky (válaszként erre: 29. - Judit322)
2014. nov. 23. 22:00
igen, a tojás már önmagában is nagyon jó a hajra, ha csak tojást rakok rá, és fél-egy óra után lemosom, akkor is gyönyörű fényes és egészséges lesz! A napraforgó olaj miért jó? Még sosem próbáltam.
30. Judit322 (válaszként erre: 26. - Nikkky)
2014. nov. 23. 20:47
A lefolyóba önts ecetet.
29. Judit322 (válaszként erre: 11. - Nikkky)
2014. nov. 23. 20:45
Amit én tudok, hasonló fél deci napraforgó olaj egy tojás sárgája, zacsi a fejre fél órára, majd sörrel leöbliteni. Utàna jöhet a sampon. Fényes, erős lesz a haj.
28. Lilibeth (válaszként erre: 10. - Bowie)
2014. nov. 23. 17:37

Igen, így van.

Az élesztő a pattanások ellensége

A zsíros bőr bosszantó, főleg az állandóan felbukkanó pattanások, melyeket azonban könnyen lehet kezelni joghurttal. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy az olajos, tisztátalan bőrt túlszárítják, sajnos az üzletekben, zsíros bőrre kapható termékekben szinte mindig van alkohol, ami a felszínt kiszárítja, de a problémán valójában nem segít.

Az élesztő igazi csodaszer, nagyon jót tesz mindenféle bőrtípusnak, zsírosnak, száraznak egyaránt. Szó szerint kisimítja a bőrt arcpakolásként, de pattanások ellen is bevethető.

27. Csigusz 79 (válaszként erre: 26. - Nikkky)
2014. nov. 22. 16:35
Szerintem heti 1szer elég az arcot leradírozni vele.Amúgy a k.zaccot használják lefolyó tisztításra is,szóval ne aggódj :)
26. nikkky
2014. nov. 22. 16:25
A kávézacc tényleg nagyon jó bőrradír! Én csak ritkán használom, félek, hogy eldugítja a lefolyót.
2014. nov. 22. 13:54

Vegyi hajfesték helyett használunk hajfestő porokat (henna-, indigó-, amla-, shikakai por,illetve barna hennát (a diót beborító húsos zöld héj szárításával és őrlésével nyerik ezt a port, illetve szőke hennát (alkalmas a természetes szőke-, a szőkített-, az ősz- és a világosbarna hajra.

Összetevők: Szárított és őrőlt kamillavirág, rozmaringvirág, semleges hennalevél,(ami nem színez, viszont nagyon jó hajkondícionáló hatésú!!!) - ez a Cassia Obovata, himalájai rebarbaragyökér. Ezek olyan növényi porok keverékei, melyek elismertek, és hagyományosan használatosak a szőke haj színének élénkítésére a szép aranysárga, mézszínű árnyalatok elérésére.

24. kleeri (válaszként erre: 11. - Nikkky)
2014. nov. 21. 22:18
ez jó a hajhullásra, hajnövesztésre, ha hetente megcsinálod szép sűrű hajad lesz
23. Csigusz 79 (válaszként erre: 22. - Grizus)
2014. nov. 21. 21:40
Max majd combra kipróbálom :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook