Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen segélyt tudok kérni a gyerekek óvodáztatására és hol? fórum

Milyen segélyt tudok kérni a gyerekek óvodáztatására és hol? (tudásbázis kérdés)


19. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2014. nov. 16. 07:23
Igen..menj be és mindent elmondanak.Feltételeket,mindent!
18. tavaszihóvirág (válaszként erre: 17. - Trapiti)
2014. nov. 15. 20:09
hát nem csak az én gyerekeim járnak és igen persze hogy kell, pláne ha még nem is nagyon akarnak ott enni.Kárpátalján az ovi ha átszámolám forintban egy hánapra olyan 1500 ft. most sokan azt kérdezik hogy miért is léptünk ilyen nagyot, hogy ide költöztünk, hát nem irom itt le a történetemet, de meg volt rá az okom. és nem ez a lényeg, már ugy érzem hogy egyszerüen le vagyok támadval itt hogy itt élek. de én csak egy egyszerü kérdést tettem fel, hogy ogy és hol lehet elrendezni ezt a segéjt. és 24 éves vagyok ugygondolom még eleget fogok magyarországon dolgozni és adozni.
17. trapiti (válaszként erre: 16. - Tavaszihóvirág)
2014. nov. 15. 19:58
Szerinted az óvoda fenntartása, óvónők fizetése stb. kijön ennyiből??? Csak az ételért fizetsz,és csak azokra a napokra amikor a gyerekeid ott is vannak. Etetni otthon is kellene, sőt Kárpátalján is.
16. tavaszihóvirág (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2014. nov. 15. 18:42
és akkor menny amugy az ovi 1000 ft egy nap egy före? minden segély nélül?mert én 880-at fizetek nekik egy napra.
2014. nov. 15. 18:40
pl. it van a családi pótlék. ezt azért nem tudom még mert még nincs TB kártyám. és ilyen papiok hiányoznak még.
2014. nov. 15. 18:36
én már itt magyar állampolgár vagyok és lakcimem is van, amit még rendeznem kell az már csak a keretek.
13. trapiti (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2014. nov. 15. 18:34
Akkor gondolom azt az önkormányzatnál kell intézni...
12. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2014. nov. 15. 18:21

Ezt mondom.....

Viszont tény,hogy van valami segély,ami kimondottan olyanoknak jár,akik letelepednek az országban...

oviba járhatnak ha van lakcímük :)

11. trapiti (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2014. nov. 15. 18:09
Akkor hogy járnak most oviba? Amúgy nem egészen értem mire kellene segélyt kapnia ha nem magyar állampolgár és sosem dolgozott-adózott Mo-on... az óvoda nem 400 Ft-ba kerül valójában, az csak a térítési díj... már így is kapnak olyan szolgáltatást amit a magyar állampolgárok adójából finanszíroznak.
10. f8db0709b8 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2014. nov. 15. 17:49
Addig míg a papírjaik nincsenek rendben,szerintem hiába megy be az önkormányzathoz is..
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Tavaszihóvirág)
2014. nov. 15. 17:46
Honnan költöztél Mo-ra? És milyen jogcímen? Mert ez sem mindegy a segélyeknél. Egyébként bizonyos jövedelemhatár alatt az óvoda akár ingyenes is lehet, kérdezz rá az ovivezetőnél.
2014. nov. 15. 17:42
köszönöm midenkinek. az a helyzet hogy idén költöztünk magyarországra és 2 kisgyerek ovodás, de elég sok igy egy személyre 440 ft és egy hónapra azért igen összegyül. és most megyszeretném védeni is egy kicsit magam, nem munka kerülö vagyok, de sok papir még rendezetlen nekünk és tetem sok lépést munka ügyben, de az tudja akinek két vagy három kicsi van othol és segitsége ( anyuka, mama, apa) nincs , hogy milyen nehéz részmunkaidöben lelni munkát hogy az beilegyen az adott idöben.ugyhogy Bella 13 ha te tudol ajánlani olyan munkát ami tiszességes és jó fizetös, semmi képp nem megyek semmi segélyre.
7. szenasie (válaszként erre: 1. - Tavaszihóvirág)
2014. nov. 15. 17:23
ha az segítség, a védőnéniknél szoktak lerakni ruhákat (mi is a gyerekek után) hogy adják rászorulóknak. Ha gondolod kérdezz rá ők tudnak-e segíteni, illetve milyen lehetőségekről tudnak ott helyben
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2014. nov. 15. 17:19
Már ne haragudj,de aki egyedül neveli a gyereket és dolgozik az megérdemli....akiket itt megszólhatnál,az a réteg akik megélhetésre szülnek 3-4-5-6-gyereket és úgy állnak sorba!
5. szenasie (válaszként erre: 3. - Bella 13)
2014. nov. 15. 17:16
senkit nem akarok megsérteni, de mondani ezt sokszor könnyebb mint a lehetőségek adottak. (nem mellesleg én elmentem és azt hallgattam az összes kollégámtól milyen borzalmas anya az aki bölcsibe adja az 1 éves gyerekét... mert nincs azaz ok amiért egy jó anya ezt megtenné. Nekem volt: hajléktalanok lettünk volna és elvették volna tőlünk őket.
4. szenasie (válaszként erre: 1. - Tavaszihóvirág)
2014. nov. 15. 17:12
önkormányzat, rendszeres gyermekvédelmi támogatása. évi 1x 5000 ft és a gyermek ingyen étkezik oviban-suliban... d csak akkor jár ha az egy főre jutó jövedelmetek (közös a pároddal, családipótlékkal stb) nem halad meg egy bizonyos összeget. (valahol 30 és 40 ezer között, de önkormányzata válogatja). Mi annak idején nem kaptunk(válság alatt a férjem elvesztette a munkáját) és uyan volt egy havi 70.000 ftoslakáshitelünk meg két gyerekünk, a családipótlékkal és az én keresetemmel meghaladtuk az egy főre jutó 28.000 ft-ot.(fejenként 2000ft-al) sok sikert.
2014. nov. 15. 17:09
Senkit nem akarok megsérteni, de nem segélyért kell sorba állni, hanem el kell menni dolgozni.....
2014. nov. 15. 16:52
Esetleg önkormányzatnál gyermekvédelmit...de óvodáztatási támogatás csak akor jár,ha nincs meg a 8 általánosod...
2014. nov. 15. 16:50
Milyen segélyt tudok kérni a gyerekek ovodáztatására? és hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook