Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Megadózisú C-vitamin terápia daganatos betegeknél. /Legújabb eredményeink./ fórum

Megadózisú C-vitamin terápia daganatos betegeknél. /Legújabb eredményeink./ (beszélgetős fórum)


20. 0a13a7d41c (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2014. nov. 17. 13:42
A graviola is.
19. 0a13a7d41c (válaszként erre: 14. - Trapiti)
2014. nov. 17. 13:40

A citrom kimaradt.


[link]

2014. nov. 17. 13:31
Csak tudnám mi a célja ennek az áldoktornak...eladni valamit?
17. zebracsikó (válaszként erre: 11. - DrMandi)
2014. nov. 17. 12:20

A "stroke" elírása - illetve Ön szerint elgépelése - ott bukik meg, hogy van mögötte egy (?) is! Strock.(?)

Tehát ezt már valaki előtte odabiggyesztette s rosszul lett becopyzva ide.



Nem hiteles -sem az írás, sem a mosakodás....

16. trapiti (válaszként erre: 11. - DrMandi)
2014. nov. 17. 12:09

Nevetséges az egész. A C-vitamin hatásait komolya vizsgálatok elemzik. Amit itt leír abból semmilyen következtetést nem lehet levonni. Azon kívül teljesen értelmetlen egy ilyen szöveget egy laikusoknak szánt oldalra feltenni, csak a megtévesztésre jó. Aki nem orvos, elolvasni is alig tudja, nemhogy értelmezni a szöveget. Arra viszont alkalmas, hogy egy orvos nevét felhasználva (akár a saját nevét, akár visszaélve a névvel) azt az illúziót keltse az olvasókban, hogy c-vitaminnal gyógyítható bármilyen rákos betegség. Ez nem igaz és etikátlan laikusokban ezt a hitet kelteni.

A C-vitaminnak lehet adjuváns hatása, de az Ön vizsgálatából mégcsak erre sem lehet következtetni. Inkorrekt, etikátlan cikk.

15. trapiti (válaszként erre: 13. - 0a13a7d41c)
2014. nov. 17. 12:02
Nyilván mindkettőre nem a válasz.
2014. nov. 17. 12:01
13. 0a13a7d41c (válaszként erre: 11. - DrMandi)
2014. nov. 17. 10:42
Egyáltalán tudományos alapossággal elvégzettek a kutatásaid?
12. 0a13a7d41c (válaszként erre: 11. - DrMandi)
2014. nov. 17. 10:40
Tudományos lapban publikáltad-é már az eredményeidet?
2014. nov. 17. 10:36

Dr. Mándi: Válaszok a hozzászólóknak:

Ad 2./ trapiti: Tucatnyi cikk adatait dolgoztam fel és hasonlítottam össze saját eredményeimmel. A szövegkörnyezetben mindig feltüntettem, számmal jelöltem és az irodalmi részben pontosan leírtam a szerzőt, ill. folyóiratot, stb..

Az elütési hibákat elismerem: pneumonia, stroke.

A nagy dózisú C-vitamin rákellenes hatását részletesen kifejtettem, talán alaposabban kellene elolvasni.

Köszönöm a munkám ,,minősítését’’.

Ad 3./ Valaki vagyok 1984.:A dokumentumfilm szerintem a You Tube-on látható.

Ad 4. /trapiti: A dolgozatomban részletesen kifejtem, hogy a megadózisú C-vitamint legtöbbször adjuváns, kiegészítő kezelésként alkalmaztam a klasszikus onkológiai terápiák mellett. Megfigyeléseim szerint mindezek hatását, legtöbb esetben pozitívan, ill. szinergista módon támogatta az aszkorbinsav.

Sajnos az idézett hetilapot nem olvasom.

Egyéb kritika jogos. Igyekszem a munkámat szakmailag és statisztikailag pontosabban végezni.

Ad.7.xx-xx. A cikkem minden szava igaz.

10. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - DrMandi)
2014. nov. 17. 10:27
Hajdúhadház háziorvosa?
9. trapiti (válaszként erre: 8. - Kisj)
2014. nov. 15. 09:22
Én igen, de én ismerem az orvosi szaknyelvet. Aki nem, annak képtelenség :)
8. kisj
2014. nov. 15. 08:42
Ti ezt végig tudtátok olvasni??
2014. nov. 14. 15:50
Ha ez ezer százalékban így lenne, a doktor úr már Nobel-díjat kapott volna és Hajdúhadháza nevétôl zengene a világ.
2014. nov. 14. 14:39

Már van egy ilyen topik

[link]

2014. nov. 14. 14:28
Ezert is irtam, hogy teljesen igazad van. Nekem csak beugrott,hogy dokumentum filmben hallottam róla, de fogalmam sincs mikor és melyik adón.
4. trapiti (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2014. nov. 14. 14:23
C-vitamint sokmindenre használnak, és nagyon sok területen vizsgálják különböző dozírozás mellett. Pl. az intenzív terápiában is használjuk az antioxidáns hatása miatt sepsisben, többszervi elégtelenségben kiegészítő kezelésként. Ugyanakkor egyértelműen pozitív terápiás hatása nem bizonyított. A cikk szerint a 170-es esetszám (a minta egyébként semmilyen korrekt módon nincs standardizálva) mellett kb. 50%-ban javult a betegek állapota. Egy szó nem esik arról pl. hogy milyen más kezelést kaptak ezek a betegek és az 50% állapotjavulásában az egyéb kezelések vajon milyen szerepet játszottak. Szintén nincs korrekten vizsgálva hogy a C-vitamin terápia által okozott javulás valóban létezik-e és szignifikáns-e. Ettől kezdve az én szemeben ez egy Nők lapja szintű cikk, semmit nem mond. Ettől persze lehetséges hogy a nagy dózisú C-vitamin terápia javítja a daganatos betegek túlélését vagy életminőségét, de intenzíves orvosként én azt szeretem elhinni amit korrekt vizsgálatokkal támasztanak alá.
2014. nov. 14. 14:16
Egyetertek veled a bejegyzessel kapcsolatban viszont én hallottam róla vmilyen dokomentum filmben,hogy a c vitamint erre hasznalták és hatasos volt.
2. trapiti (válaszként erre: 1. - DrMandi)
2014. nov. 14. 14:09

Furcsa a bejegyzés, valahonnét beemelt egy cikket de pl. az egyéb javallatok között olyan helyesírási hibák hemzsegnek amiket egy orvos sosem téveszt el. Pl. pneomonia, strock és társai.


A cikk többi része is olyan mintha beleírtak volna itt-ott hogy azt a benyomást keltség hogy a magas dózisú C-vitamin adása gyógyítja a rákot.

Ráadásul az írás semmilyen tudományos fórumon, még egy TDK konferencián sem állná meg a helyét, annyira igénytelen és slendrián a vizsgálat tervezése, kivitelezése és értékelése egyaránt. Szerintem ez kamu, innen-onnan összeollózott valami ami semmit az ég világon nem cáfol és nem bizonyít.

2014. nov. 14. 13:56

Mándi László dr.


Családorvos, a DEOC Családorvosi Tanszékének tutora,

belgyógyász, foglalkozás eü.szakorvos.


Összefoglalás: 2011-től alkalmazom a megadózisú C-vitamin infúziós kezelést/MDCT/ rákos betegeknél. 2014 szeptemberéig 170 páciensnél összesen 688 beavatkozást végeztem el jelentősebb szövődmény nélkül. Az aszkorbisavat injectiós formában (Cevitol) fokozatosan emelve nagy adagban infúzióban alkalmaztam, legtöbbször kombináltam a klasszikus onkológiai beavatkozásokkal. Eredményeim szerint a C-vitaminnak pozitív hatása van a rákos betegek kezelésében: a klasszikus daganatellenes szerek hatásának fokozásában, a célzott kemoterápiás szerek mellékhatásainak csökkentésében, a gyógyulásban ill. a túlélési idő meghosszabbításában és pozitív hatással bír a betegek hangulati életére is.

MDCT sem a daganatnövekedését, ill. a metasztázisok képződését sem serkenti, megfelelő, orvostechnikai körülmények között biztonságosan adható.


Bevezetés: Dr. Szent-Györgyi Albert 1937 ben kapott Nobel-díjat a C-vitamin felfedezéséért.(1.kép.) 72 éves korában prosztatarákot diagnosztizáltak nála, ezután napi 12 gramm C vitamint szedett 21 éven át és nem carcinomában, hanem egy balesetben halt meg. Szent-Györgyi szerint: biológiai hatását tekintve az aszkorbinsav lényegesen eltér a többi vitamintól. Az aszkorbinsav annál jobban hat, minél több van belőle, s a hatásának nincs éles maximuma.(1.).Valódi onkogén effectust azonban csak az intravénásan adott millimolar vér aszkorbat koncentráció biztosításával lehet elérni.(19.)


Szakirodalom ismertetése: Az első adat 1952-ből származik, Bodansky a Cancerben a plazma aszkorbát koncentrációját hasonlította össze a daganatos és nem daganatos betegeknél.(13) 1959-ben a kanadai W. McCormick feltételezte ,hogy a C-vitaminnak szerepe lehet a carcinoma gyógyításában. McCromick elsősorban azt gondolta, hogy a C-vitamin a kollagén szintézis fokozásával a metasztázis képződést mérsékli.(6.) Ezt a hypothézist egy skót sebész Ewan Cameron úgy fejlesztette tovább, hogy a C-vitamin blokkolni képes a hyaluronidaset, amelynek a kollagén roncsolódásában és így a metastázis képződésben van szerepe .(7.)

1965-ben Buther a Nature-ben közölt cikke: a méhnyakrák és a C-vitamin kapcsolatával foglalkozott.

Cameron és Campbell 1974-ben írt először a magas dózisú C-vitamin terápiáról.(8.)(9.)

Cameron és Pauling sikeres MDCT 1976 és1978-ban közölt.(10.) (11.) Elsősorban a daganatos betegek túlélési idejét tudták növelni ezzel a kezeléssel./3x-os túlélési idő./

.Murata és mtsa. , végstádiumú japán daganatos betegek túlélési idejét a kontroll csoportokhoz képest megtudták hatszorozni MDCT-vel.(16)

1993-ban hasonló értelmű közlemény jelent meg Hoffer és Pauling tollából.

2005-ben Collins H, és mtsai. közöltek az MDCT-röl sikeres adatokat.(12.)


2008-ban belgiumi összegezést írtak le a C-vitamin alkalmazásáról és 80 éves C-vitaminos kezelés történetéről.(20.)

2011-ben német mellrákos betegeknél jobb életminőségét érték el MDCT-vel/Vollbracht közleménye.(18.)

A legutolsó szakirodalmi adat erről a sikeres unortodox rákellenes terápiáról

2014 februárjában jelent meg a Kansasi Egyetem Levine és mtsai tollából.(19.)


Jelenlegi kutatások MDCT-sdtudy-k : pl. Jewish General Hospital Kanadában,

University of Kansas Medical Centerben (19.)és University of Iowa, Thomas Jefferson University Hospital USA., egyeztetve Onkológiai centrumokkal és az FDA-val.

Európai Unióban jelenleg Dániában folyik klinikai vizsgálat, melynek címe:A C-vitamin mint rákellenes szer..


A Megadózisú C-vitamin Terápia/MDCT/ daganat ellenes hatásainak elméleti alapjai:

1./A tumoros betegek előrehaladott stádiumában skorbut szerű állapotban vannak, s ilyenkor adott nagyobb dózisú C-vitamin csökkenti ezeket a tüneteket.(80 kg-s embernél ilyen esetben 300 mg alatt van a plazma aszkorbát szint.) Normális átlag aszkorbát plasma szint 350-400mg/dl. Alacsonyabb C-vitamin szintet mutató rákbetegeknek rövidebb a túlélési ideje.

2./ Az intravénásan, infúzióban adva a vérben a C-vitamin dehydroaszkorbinsavvá oxidálódik, s ez a glukóz transzporttal átjut a sejtmembránon. A ráksejtek felveszik a cukorhoz hasonlóan a C-vitamin oxidált formáját, ez itt kumulálódik is. A sejten belül a glutation újra aszkorbinsavvá alakítja, s közben H2O2 képződik. Ez szelektíve daganatsejt nekrózist okoz.(19.),(25.) A daganatsejtek nem rendelkeznek kataláze enzimmel, s itt peroxidase reakció lép fel, az ép sejtek viszont nem károsodnak, ott csak H2O képződik.

3./A kollagén szintézist fokozza, ez elősegíti a tumor betokolódását, s gátolja a továbbterjedését. Blokkolja a hyaluronsav képződését.

4./Megköti a szabadgyököket, az exogén rákkeltő anyagokat semlegesíti. Részt vesz a Citokrom p-450 aktiválásában. Elektrondonor. A C-vitamin erősen potens vízben oldódó antioxidáns.(21.)

5./Csökkentik a kemoterápiás szerek mellékhatásait, fokozza a ráksejtek kemoszenzitivitását(19), de véleményem szerint velük egyszerre, egy időben intravénásan nem adható az MDCT. Sugárterápia alatt alkalmazható, sőt még fokozza a radioterápia hatékonyságát. (26.) Egyes szerek hatását csökkenthetik, bizonyos molekulák effektusát mérsékelhetik. A célzott kemoterápiás szerekkel intermittálva adva, viszont additív , adjuváns, pleiotrop kombinációt jelent. Az aszkorbát millimoláris koncentrációi erősen gátló hatású in vitro több ráksejt vonalra.(22.),(23.) Csak intravénásan és nagy dózisban adva van rákellenes hatása a C-vitaminnak.

Legalább 10 mM , vagy nagyobb plazma aszkorbinsav koncentrációt kell elérni iv. adva

4 héten át ahhoz, hogy onkológiailag pozitív hatása legyen./Phase I clinical trial,/(27.)

6./Az immunsejteket aktivizálja, az általános kondíciót javítja, a daganatsejteket nem táplálja(!), de anabolikus és antihisztamin hatása is van.

7./Gátolja a HIF-I aktivációját, így fékezi a tumor neoangiogenezist. A C-vitamin csökkenti a Hypoxia Indukáló Faktor-I aktivációját,ez egy fontos transzkriptiós faktor, mely a tumor angiogenezis stimulálásában játszik szerepet,(17.)tehát a C-vitamin gátolja a tumor növekedéséért felelős angiogenezist.(27.)

8./A SIRS /Systemic Inflammatory Response/-re is képes pozitívan hatni az MDCT. Ezek a carcinomás megbetegedéssel kapcsolatos gyulladásos folyamatokat jelenti. A gyulladásos mediátorok, mint az IL-1,IL-6os és a TNF-alfa vezetnek el a SIRS-hez

9./ A MOF /Multi Organ Failure/-ben is pozitív hatású. A SIRS és a MOF a legfőbb közvetlen halálok a rákos betegségben..Az ilyenkor kialakuló szeptikus szindrómában a C-vitamin szint tovább esik.

10.Az endototoxinok okozta kóros immunreakciók mértékét csökkenti az MDCT.

11.Csökkenti a lysin,cystein,és a calcium szintet a vérben,/a csontban nem/, de emeli az L- carnitint, blokkolja a foszfodieszterázt és evvel CAMP szintet, és növeli a szteroid koncentrációt.

12. Jó közérzetet okoz, javítja az életminőséget(15) ,nagyobb adagban fájdalomcsillapító hatása is van . Volt olyan betegem aki el tudta hagyni a Fentanyl tapaszt a MDCT hatására.

14.A C-vitamin együttműködhet az E-vitaminnal, mivel az aszkorbát hidrogént juttathat az alfa-tocopheryl radikálisához ezáltal regenerálva az E-vitamint és átjuttatja a sejtmembránon.

A K3 -vitaminnal/2-methyl-1,4-naphtoquinone/ is szinergista rákellenees hatású a C-vitamin.(24.)

.Gyakorlatban a C-vitamin vénás kezelés hatásosságát leginkább a CRP pozitív változása jelzi.(7.)



A C-vitamin terápiát megelőzően három daganatokkal foglalkozó Nívódíjas munkám született a Paraneoplasztikus porphyria cutanea tarda,(5) A multipex primaer malignus tumorok,(2) és a Sezary szindroma(3) címen. Ezek után a circadian ritmusokkal foglalkoztam, kiemelten a nocturnális Melatoninnal( 4.) s ezek szerepe sem elhanyagolható a daganat kutatásban.


MDCT gyakorlati alkalmazása, tapasztalataim:/Kezelés Algritmusa 1.ábra/ Ezt a kezelési formát megfelelő felvilágosítás után , kérheti a beteg .Mi az MDCT-t rendelőintézeti körülmények között külön helyiségben, rendelési időn kívül végezzük.(Fénykép mellékelve.) Alapos anamnézis felvétel, kiemelten a tumoros familiáris anamnézisre valamint a rákkeltők expozíciójára.

A dohányzásra minden esetben rákérdezünk, majd ezt kővetően leletek áttekintése és fizikális vizsgálat után kezdhetjük el az MDCT. Megfigyeléseim szerint a daganatos megbetegedés manifesztálódását gyakran psychotrauma előzi meg.

Inidikációk, kontraindikációk: /1.Táblázat./Bizonyítottan malignus daganatban szenvedő 21 évnél idősebb beteg, ha a Hamoglobin 8/dl felett.Thrombocyta100 000/mm3-nél több és totál bilirubin.1,5 mg/dl alatt van akkor alkalmazható MDCT.

Viszont emelkedett GOT , emelkedett húgysav szintnél, illetve ha a vizelet pH 6 alatt van és masszívan oxalátúriás, 60 mg/d felett, oxalát kőnél nem adható MDCT. Alacsony GFR is kontraindikációt képez.

A ritka Glucose-.6-.phosphat-dehydtrogenase deficienciánál sem alkalmazható, haemolysist okoz.

Haemochromatosis szinté kizáró tényező.

Chronicus aktív hepatitis, cirrhosis hepatis esetében úgyszintén nem javalt a MDCT.

Decompenzált szívizomgyengeség, instabil angina ill. AMI 6 héten belül szintén ellenjavallatot képvisel/ezen esetben nem a C-vitamin káros hatásáról van szó, hanem a

volumen bevitelről,amit az infundálás jelent./A C-vitaminnak szerepe van a lysin-carnitin átalakításában, a L-carnitin viszont cardioprotectív.


Esetismertetés: 2011 február24.-én alkalmaztam először intravénás C-vitamin terápiát: 57 éves egészségügyi dolgozó nőbetegnél,/ovarium carcinoma, multiplex áttétekkel/ ki hospice állapotban kérte, az összes onkológiai kezelést kimerítve ezt a terápiát. A kezelés elkezdése után nem sokkal a beteg állapota drámaian javult, 3 hónap alatt 7 kg-t hízott, labor, CRP, tumor markerek és a képalkotó vizsgálatok is jelentős regressziót mutattak . Panaszmentessé vált, munkába állt ! Legalább plusz 10 hónapos remisszió után a beteg financiális okokból

abbahagyta a MDCT, feladta, majd exitált. A túlélési idő ebben az esetben minimálisan fél évvel hosszabbodott meg, szinte szenvedésmentesen.


Az első pozitív tapasztalat után 2014 szeptemberéig összesen170 daganatos beteg keresett fel és kért tanácsot az általam alkalmazott kezelésről. Ebből 44 esetben mi végeztük a megadózisú hexuronsav kezelést, a többi betegnél tanácsaim alapján távolabbi otthonukban kaptak kezelést./59 beteg/ Állapotukat konzilium- szerüen igyekeztünk ellenőrizni.

Csak tanácsadás 39 fő és ebből 3 beteg egyáltalán nem volt alkalmas a kezelésre.


A terápia kivitelezésének lényege, hogy első alkalommal egy 10 grammos/ Cameron és Collins is 10 grammal kezdte a C-vitamin kúrát/ Cevitol-t tartalmazó 250ml-es Ringer-lactát, vagy Salsol infúziót intravénásan alkalmazunk a sterilitás maximális biztosításával, 1gramm/perc sebességgel. Újabban nagy 100 grammos adagot akár 24 óra alatt adnak be. Más intézetekben kisebb 30-40 grammos C-vitamin adagot alkalmaznak.

A Cevitol az Európai Unióban, patikákban vény nélkül beszerezhető 1g/5ml-es aszkorbinsav injekció, Magyarországi forgalmazása a budapesti Európa gyógyszertárban történik.

Ha a beteg állapota megengedi, akkor a kezelést folytatni lehet esetenként 5 grammal emelve, hetente 3-5 alkalommal. A maximális dózis1,5gramm/testsúly kilogramm lehet!

40 gramm C vitamint 500 ml infúzióban szabad bejuttatni, ennél nagyobb dózis esetén 1000 ml- be adjuk be az aszkorbinsavat. Maximális tűrhető dózis elérése után, ha a beteg klinikai állapota javult, a MDCT fokozatosan csökkenthető, majd per os liposzomális C-vitaminra állunk át. A szájon át adott C-vitamin sohasem helyettesítheti az infúziós kezelést.

Az általam kezelt betegeknél minden infúziónál, keringés, légzés monitorozás, vizelet teljes vizsgálata, havonta klinikai labor sz.e. kontroll képalkotó vizsgálatok, esedékes rendszeres onkológiai ellenőrzések, sz.e. tumor markerek és havonta CRP vizsgálatokat végeztetek .


Terápiás problámák, mellékhatások:

1. Végstádiumú betegnél, elkésve alkalmazva ez a kezelés sem képes a helyzeten javítani, nem csodaszer, nem panaceia, tehát minél előbb és megfelelő dózist elérve fejti ki onkogén hatását. Kisebb adagok alkalmazása esetén csak roboráló hatása lehet.

2. Az MDCT evidence basic kezelének még nem felel meg onkológiai szempontból, bár szerintem ez így nem igaz. További magas színtű vizsgálatok kellenek.(19)

3.Anyagilag drága a beavatkozás, 1gramm C-vitamin jelenleg 350Ft,s gyakorlatban az OEP nem támogatja.

4.Csak intézeti körülmények között alkalmazható, de ma már egyre több Hospice szolgálat is felvállalja szakszerű alkalmazását.


5.Leggyakoríbb mellékhatásként dózisfüggően:a./ gastrointestinális görcsöket észleltünk, gasztroplégiát, hányást . Iv Calcium, PPI iv és Cerucállal megszüntethető./686 infúziós kezelésnél 7 főnél 20 alkalommal volt abdominális mellékhatás.

.Legsúlyosabb volt a paralytikus ileus /1 eset/ amely konzervatív kezelés mellett megoldódott. Hyperemesis, hasi kolikák, viscerális tetánia.19 esetben.

b./Végtagremegés, filiformis rángások szintén felléphetnek az infúzió alatt, iv Calciummal kivédhető. Az aszcorbinsav nagyobb adagban a vér calcium szintjét csökkenti, de a csont calcium tartalmát inkább emeli.

c./ Vesekolica, oxaláturiás krízis, veseköképzödés, acut tubulopathia. A mi praxisunkban csak egy alkalommal kellett vesegörcs miatt felfüggeszteni a C vitaminos infúziót, 1x pedig egy végstádiumú colon carcinomás betegnél 100 gramm feletti megadózisnál egy napig tartó oligo-anuria lépett fel, mely további hydrálás és forszírozott diurézis mellett szanálódott./ összes renális komplikáció 4 esetben fordult elő./A vesefunkciókat minden esetben szigorúan követni kell./

A calciuria és urát oxaláturia a vizelet lugositásával aránylag könnyen kivédhető, veseköves betegünk, vagy vesedaganatos betegünk is jól tűrte az MDCT-t, sőt egy dializált prostata

carcinomás betegünk is sikeresen kapa az aszkorbinsavat. Mi sokkal több gastrintestinális mellékhatást észleltünk, mint renálist.

Kétségtelen viszont, hogy a ledált májú, hepaticus áttéttel bíró betegek reagálnak legrosszabbúl az MDCT-re, pláne ha peritonitis carcinomatosa és ascitesze is van a betegnek.


Érdekes, hogy legjobban az agy, tüdő, petefészek, emlő és gyomor tumoros betegeknek használ ez a kiegészítő kezelés.

d./Haemolysis. /nem fordult elő./

e./Pseudohyperglykaemia.Peroxidase módszerrel mellette magas érték, de hexokinase módszerrel normoglykaemia, urina cukor negatív, HgA1C normális,sőt a nagy adagú C-vitamin a cukor háztartást javítja. A C-vitamin cukorból származik, képződéséhez L-glukonolakton oxidase enzim szükséges, evvel az ember nem rendelkezik.

f./Infúzió beadása után lázas állapot is lehetséges, ami legtöbbször nem iatrogén, hanem a széteső tumorsejtek /tumornekrózis/is képes lázas állapotot produkálni.

g./.Beadás közben flush, szomjúság érzés, izom gyengeség, aluszékonyság is felléphet.

h./. Euphorizáló hatású, fittség érzés, fájdalom enyhül.

i./ Nem megfelelő hígításban alkalmazva érfal károsodást okozhat./Mi mindig branült használunk./A kemoterápiákkal már hosszan kezelt rákos beteg vénás rendszere gyakrabban rosszabbul tűri a C-vitamin kezelést is, vénás fájdalmak a beadás helyén 3 betegnél fordult elő.

Kontroll vizsgálatok: CRP:/Havonta ellenőrízzük és a C-vitamin hatását ez tükrözi legjobban a kezelések alatt. Prediktiv nonspecifikus biomarker./. 2910 mellrákos nőbeteg túlélési idejét legjobban a CRP szint alakulása prezentálta, irodalmi adat szerint. Hepatocelluláris carcinománál is a legjobb predictiv faktor a tumor kiterjedésére és érinváziójára.1885 eset.(5.).

Az MDCT -ra már nem kell külön OGYI, vagy GYEMSZI engedély, de természetesen a jogszabály kritériumainak 1997.LXXXIII:TV.26§.szigorú feltételei mellett alkalmazható.


Eredményeink, statisztikai adatok. /2.Ábra./

Vizsgált betegeink száma: 170fő.

Nagyon jó hatásfokú MDCT, gyógyulás, vagy jelentős remisszió: 59 beteg./34,70%

Közepes fokú remisszió, de kifejezett túlélési idő megnyúlásával:28fő./16.47%

Összeségében pozitív eredményt kaptunk 87 betegnél tehát ez:51,47%-os eredményes kezelést jelent.

Nem használt a kezelés: 5 betegnél ./0,02%/ Ez már a kezelések első heteiben is kitünik, hogy rossz válaszadó a beteg.

Halálozás:21 esetben, /12,42%, közvetlen kapcsolatban nem volt a MDCT-vel.

Hatástalan kezelés száma összesítve: 26 fő/15,29%

59 fő további sorsát nem ismerjük.34,91%


Daganat tipusok: Nőknél az emlő, férfiaknál a tüdő tumor volt a leggyakoribb.

Nemi megoszlás:93 nő, 76 férfi betegünk volt.


Az esetszám, a jelentős számú követhetetlen kázus,s az aránylag rövid idő intervallum,a kettős vak klinikai módszer és a kontrollcsoportok hiánya , statisztikai vagy tudományos következtetésre még nem jogosít fel, de nem is elhanyagolható és elgondolkoztató terápiás lehetőség Európa legrosszabb onkológiai helyzetében lévő országa esetében.

Tapasztalataim szerint az MDCT-vel egyértelműen növelni lehet a túlélési időt.

Nagyon nehezíti a helyzetet, hogy a legtöbb betegnél későn kezdődik ez a kezelés és gyakran szubdózist kapnak, valamint az anyagi támogatás hiányzik..


Az MDCT egyéb javallatai:1Anorexia nervosa.

2.Krónikus fáradtság szindróma.(pl.Mononucleosis infectiosa után)

3Szeptikus állapot.

4.Krónikus pneomonia.

5.Akut Paraquat mérgezés.

6.Methaemoglobinaemia.

7-Strock.(?)

8.Progériás kollagén hiányos cutis.


Köszönetnyilvánítás: Ezúton köszönöm meg Juhász Ágoston Bálint szakmai, valamint Báder Tibor és Anikó, Kecsediné közvetlen technikai és munkatársi segítségét. -


Irodalom:

1.Szent-Györgyi A.:Az anyag élő állapota.The living state and cancer.1978.

2. Mándi L. Medicus Universalis.1979. Xll/3.137-140.

3.Mándi L. Medicus Universalis.1980. Xlll./6.301-304.

4. Mándi L. Komplementer Medicina.2003.Vllevf.1-2.sz.14-24.

5.Mándi L.Medicus Universalis.1978.Xl/5.231-232.

5.Zheng Z, és mtsai..Prognostic Role of C-Reactive Protein in Hepatocellular Carcinoma:A systematic Review and Meta-Analysis. International Journal of Medical Sciences.2013:10(6):653-664.

6.McCormickWJ.Arch Pediatr.1959,76:166-71

7.Cameron E, Rotman D.:Lancet.1972.:i:542.

8.Cameron E. Cambell A.Chem Biol Interact.1974..285-315.

9.Cameron E, Cambell A:Jack T.:The orthomolecular treatment of cancer. Chem Biol Interacat1975.11.387-93.

10.Cameron E.,Pauling l-Proc Natl Acad Sci USA.1976. 73, 3685-9.

11.Cameron E., Pauling L.:Proc Natl Sci USA.1978:75. 4538-42.

12.Collins H, Pinch T.:Univerity oy Chicago Press:2005..p.84-111.

13.Bodansky és mtsai:Cancer.1952.5.678-684.

14.Buther R.G és mtsai:Nature.12965.207.992-993.

15.Chang H.Y., Gyou C.J.:J Korean Med Sci.2007.Febr.22(1):7-11.

16.Murata A.,Morishige F.:Int J.Vitam. Res.Suppl.1982:23:103-113.

17.Muellner M.K. és mtsai.:Free Radic.Res.2010.jul.44(7):883-91)

18. Vollbracht C. és mtsai. In Vivo-2011.Nov-_dec.:25(6):983.90.

19.Ma Y, Chapman J, Levine M és mtsai: Sci.Transl.Med.2014.Febr5:6(222)

20.Verrax J.,Calderon B.Biochemical Pharmalogy 76(2008) 1644-1652.

21.Carr A, Frei B.: FASEB 1999?:13:1007-24.

22. De Laurenzi V., Melino G., és mtsai.:Eur.J.Cancer:1995:31A:463-6.

23.Prasad K,Sinha P., és mtsai.:Proc.Natl.Acad.Sci.USA.1979:76:829-32.

24.Noto V.,Taper H. és mtsai.:Cancer 1989:63:901-6.

25.Chen Q.,Espey M. és mtsai:Proc. Natl.Acad.Sci.USA.2005:102.13604-9.

26.Taper H.,Keyeux A., és mtsai.:Anticancer Res.1996:16.499-503-

27.Hoffer L., Levine .:Ann.Oncol.2008.


,,Labor, honorat! „


A további esetek feldolgozása és közlése folyamatban.


Debrecen.2014.szeptember.12.

Dr Mándi László. drmandi@freemail.hu



------------------

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook