Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy rossz döntés fórum

Egy rossz döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy rossz döntés

1 2 3 4
117. feketeinci (válaszként erre: 1. - Palaneopsis)
2014. dec. 26. 19:33

Nem gondolom, hogy rossz döntést hoztál akkor.

Most másképp döntenél, mert más a környezeted, mások a lehetőségeid.

3 szó, ami a döntésedet indokolta:

AKKOR

OTT

ABBAN A HELYZETBEN

Én ezzel indokolom hasonló helyzetemet, amikor a 3. gyerekünket elvetettem, egy megromlott házasságban, készülve a válásra....védekeztem és mégis megtörtént.

Sokszor eszembe jut most mennyi idős lenne....de erő kell ahhoz hogy elfogadjam....akkor, ott, abban a helyzetben így döntöttem. Ez volt akkor a legjobb.

Szurkolok hogy sikerüljön :)

116. loch ness (válaszként erre: 115. - Kriszta773)
2014. nov. 29. 23:11
Hát, úgy látom, reménytelen eset vagy. Ugyanazt fújod, szemellenzővel. Amit nem tud zsigerből az ember, azt nehéz megtanulnia. Mindenesetre nem az én szégyenem, ha nem tudod tisztelni a másikat és félremagyarázod más reakcióit.
115. kriszta773 (válaszként erre: 114. - Loch ness)
2014. nov. 28. 14:15

miért lenne ez baj? ez nem tiszteletlenség, ez vélemény. persze, ha valaki olyasmit mond vagy ír, amivel speciel én nem értek egyet, és másként látom, akkor leírom a véleményemet, ami természetesen különbözni fog attól, amivel nem értek egyet :)

ha valami szerintem butaság, akkor szerintem butaság, ennyi. attól te még láthatod egy lángelme megnyilatkozásának, én akkor is ostobaságnak fogom tartani


inkább te vagy az, aki kiborul és nem bírja, ha valaki más véleményen van, mint te, és hisztériát csap. nekem például nem számít, ha te más véleményen vagy, nem csinálok belőle ügyeket

2014. nov. 27. 21:55
kriszta és unom, ez a baj, hogy azóta is ugyanazt csináljátok mással is, mint velem, ha nem mondja azt, amit hallani szeretnétek. Legfeljebb nem olyan durván. Dina is elég ütős magyarázatot adott, jön a válasz rá, hogy butaság. Annyira nem tisztelitek a másik embert. Egyébként meg a legtöbb nőnek igenis gyász egy meg nem született gyerek, elég, ha csak hoxán körülnéztek. Attól, hogy ti mindenkit lebutáztok meg ledorongoltok, aki mást gondol, mint ti, még nem az lesz az igazság. Tudod, ez olyan, mint az autóvezető, aki dühös, mert minden ember hülye, hiszen mindenki szembemegy vele az autópályán...
2014. nov. 26. 22:22
Szia Merci. Köszönöm, hogy írtál. Gratulálok a gyermekeidhez. Minden tiszteletem a tiéd és a családodé. Tiszta szívemből kívánom hogy sikerüljön az álmotok és mielőbb kezedbe tarthasd a vágyatokat,egy kisbabát. Ha úgy lesz remélem írsz majd. Én is jelezni fogom itt ha sikerül. 😊
112. merci1005 (válaszként erre: 111. - Palaneopsis)
2014. nov. 26. 21:49
ne emészd magad! teljesen meg tudlak érteni. Bár nekem már van két gyermekem, 8 éve egyszer mégis abortusz mellett kellett döntenem. Én már 43 éves vagyok és van egy 18 éves lányom és egy 17 éves súlyosan autista fiam. 8 éve védekezés mellett teherbeestem Akkoriban albérletben laktunk . Én nagyon súlyos depresszióval küzdöttem (akkormár 8 éve antidepresszánsokon és nyugtatón éltem) A családban én vagyok a családfenntartó így alakult és a párom van otthon a fiunkkal ápolásin. Szóval teherbeestem . Nem terveztük védekeztünk mégis megtörtént. Életem legnehezebb döntése volt akkor elmenni a sz orvoshoz. Minden további nélkül megcsinálták az abortuszt. Nagyon féltem akkor hogy a gyógyszerek miatt sérült gyermekem születik. Mivel már van egy sérült gyermekünk úgy éreztem ehhez nem lenne erőm és erre tuti rá menne a családunk. Goondolnom kellett az egészséges lányunkra is. Szóval döntöttem. Sokáig rágtam magam. Mindig három gyereket szerettem volna . És most ennyi év után úgy döntöttünk a párommal, hogy vállalunk még egy babát. Elengedtem azt az érzést ami bennem volt a 8 évvel ezelőtti terhességemnél. És bár 43 évesen nem megy annyira könnyen a dolog azért reménykedem hogy még egyszer anyuka lehetek. " Ne ítélkezz, csak ha élted az életem" én ezt vallom. Úgyhogy hajrá! Engedd el a lelkiismeret furdalást és hidd el Te is anyuka leszel.:) !
2014. nov. 24. 17:17
Olvasom,hogy megoszlanak a vélemények ami természetesen nem baj. :) Most kineziológushoz megyek majd elsősorban. Egyszer voltam már picit régebben. De ha végre egyszer sikerül az álmunk...biztos hogy megosztom itt veletek...és még sok más emberrel is. :)
110. dina 24 (válaszként erre: 109. - Unom)
2014. nov. 23. 22:51

Kedves cikk író!

Tegyél meg Nekem kérlek egy szívességet,ha már sikerül elfelejtened/túl tenned magad "egy rossz döntés"-eden akkor kérlek írd meg,hogy sikerült-e a teherbeesésed!Figyelni fogom a hozzá szólásaidat!Kívánok Neked,olyan csodát,amit én is kaptam.Éld át Te is az Anyaság minden örömét!Sok sikert :) Edina.

109. unom (válaszként erre: 105. - Dina 24)
2014. nov. 23. 20:19

A lelkifurdalást épp te, és a hozzád hasonlók okozzák. De jó is lesz a múlton rágódni.

Anyukádnak is épp ideje lenne túllépnie rajta, ha szerinted ő a követendő példa akkor veled van a baj.

108. M0ncsa (válaszként erre: 107. - Kriszta773)
2014. nov. 23. 19:45
En is erre probalok kilyukadni, de ugy tunik, hiaba...
107. kriszta773 (válaszként erre: 105. - Dina 24)
2014. nov. 23. 19:07

ez olyan butaság, ezzel az erővel minden vetélést és menstruációt is mély gyásszal kéne fogadni és tragédiát csinálni belőle, mert meg nem született életek

ha sorsszerűséget kell látni mindenben, akkor az sem véletlen, hogy kinek kell megszületnie és kinek nem

106. virmici
2014. nov. 22. 23:36

Lehet már erről is hallottál, de ha mégsem azért belinkelem, hátha hasznos.


[link]

105. dina 24 (válaszként erre: 104. - M0ncsa)
2014. nov. 22. 22:32

Csak egy kérdés!Miért az első gyermeke nem lett volna gyönyörűség?Ilyen lelkifurdalással a szívében nagyon nehéz élni!Igazat adok ennek a mondásnak:"Ha előre tudhatnánk mielőtt elesünk,akkor leültünk volna",nagyon igaz!Nem csak a hölgy a hibás,hanem az akkori barátjai is!DE leginkább a nőnek a dolga/joga eldönteni,hogy élet vagy halál!

Sokan írták még az elején,hogy mi van azokkal,akiket megerőszakoltak és így estek teherbe...?!Vannak nők akik így is megtartják a gyereküket.Nekem mindig az a gondolat jut eszembe,amikor nők teszik le voksukat az abortusz mellett,hogy ha annak idején az Ők szüleik is így gondolkodtak volna,akkor most Ők sem lennének az élők sorában,csak ebbe senki sem gondol bele!

Kicsit a családomról!Anyukám 21 évesen teherbe esett,nagyon rossz anyagi/lelki állapotban,meggyötörve,megalázva,elhatározta,hogy ő elveteti a Húgomat,én akkor még 3 éves voltam!Amikor elindul ,hogy megtegye ezt a szörnyűséget,megállt és elgondolkozott,akkor és ott rádöbbent,hogy mit is akar tenni és sírva/zokogva távozott a helyszínről!Megszületett a testvérem,most 22-éves és Neki is van egy csodálatos kisfia.Anyukám még most is 22 év elteltével,lelkiismeret furdalással küszködik amiért megakarta tenni ezt a szörnyű lépést.Jól döntött,tudja/érzi!

Anyukám 19 évesen szült engem,ekkor az Édesapám(már 12 éve meghalt) 18 éves volt,szóval gyerek szerelem volt az Övék!Mindenki ellenezte a családban,hogy én megszülessek,de megszülettem!Két évvel ezelőtt a Húgom ugyan ebben a cípőben járt,Ő is terhes lett egy 18 éves fiútól,aki később elvette feleségül.Amikor megtudtam nagyon elkeseredtem,szóval nem örültem,mindig is azt szerettem volna,ha a Tesóm többre viszi,mint én,azt akartam,hogy tanuljon,dolgozzon!Tiltakoztam,de ezt így nem lehet a gyereknek anyagi biztonság kell,kitartja el stb...Jött a hideg víz.Elmondták,hogy régen nekem sem örültek...,akkor ott megálltam és azt hittem megnyílik alattam a Föld!Egy meg nem született gyermek ellen beszéltem,dühöngtem,szomorkodtam,...akit most nagyon szeretek!Könnyes szemmel gondolok rá erre a történetre még most is!Bocsánat hosszúra sikeredett,de gondolom a lényeget sikerült leírnom.Köszönöm,hogy elolvastad!

104. M0ncsa (válaszként erre: 101. - Dina 24)
2014. nov. 22. 21:43
Szerintem nem az fog eszebe jutni, hanem az (ha egyaltalan valami), hogy ha megtartja az akkorit, akkor ez a gyonyoruseg meg sem szuletett volna.
103. unom (válaszként erre: 101. - Dina 24)
2014. nov. 22. 21:27

Nem, nem lesz neki az.

nekem is volt abortuszom, van két lányom, de nem jutnak eszembe ilyen gondolatok.

102. palaneopsis (válaszként erre: 101. - Dina 24)
2014. nov. 22. 21:25
Ssszia. Tudom,hogy nem jó eldobni egy életet,és nem is lehet a szőnyeg alá söpörni ezt. Nem is söpörtem,mert ha így lett volna akkor nem érdekelne. :) Gratulálok a kisfiadhoz. Remélem nekem is megadatik ez a szép dolog az életben. :)
101. dina 24 (válaszként erre: 61. - Palaneopsis)
2014. nov. 18. 14:41

Kedves Palaneopsis!

Nekem van egy gyönyörű kisfiam,endometriózisom van(hosszútávú betegségnél meddőséghez vezethet).Én is mindig azt hittem,hogy nekem nem adatik meg,hogy egy csodálatos gyermek anyja legyek,de Hála Istennek sikerült!

Kérlek ne érts félre,de ha sikerül is teherbe esned és megszületik a baba,nem lesz ez Neked egy életen át tartó lelkifurdalás,ahányszor ránézel mindig az jut majd eszedbe,hogy az első gyereked is ilyen lett volna???Még ha más nem mondja majd,de Te nem érzed majd úgy,hogy az Anya szó,hangozhatott volna az első gyereked szájából is???Nem bántani akarlak,de nem jó ezt a szőnyeg alá söpörni,igen is nagy dolog egy kis életet eldobni,de Te még nem dolgoztad fel!Ezért nem lettél még terhes!!!!!Beszélj valakivel,aki enyhíthetné a fájdalmad és akkor talán kopogtat majd a második gyermeked...

100. Ayrana (válaszként erre: 66. - Nordlys)
2014. nov. 18. 12:40

Köszönöm, aranyos vagy! :)


Sajnos egyáltalán semmi nyoma nem volt, hogy elhalt az akkori terhességem, még csak egy csepp vér sem, vagy görcs sem volt, és a méhszájam is teljesen zárt volt. Csak nem nőtt már 2-3 hete és szívhang is megszűnt...

Egyébként minden nap eszembe jut még most is.

99. palaneopsis (válaszként erre: 97. - Eb2870e056)
2014. nov. 17. 08:46
Nagyon sajnálom ami veled történt. Ilyenkor nem is lehet semmi jót mondani. :( Tudom mindenkinek megvan a maga problémája, csak hát az emberek csak a magukét látják. Nagyon sok erőt kívánok neked.
98. palaneopsis (válaszként erre: 96. - Barát1)
2014. nov. 17. 08:45
Nagyon szépen köszönöm. :)
2014. nov. 16. 17:31

Szia. Nagyon sajnálom a történetedet.

Az abortusz miatt pedig ne okold magad. Nekem is volt 4 éve, ugyanezen okok miatt(albérltet, pénztelenség stb). Én teherbe estem ez év januárjában, nagy volt az öröm (azóta egyébként már saját lakunk), vártuk nagyon a kis bébit, de sajnos szeptember 9-én méhen beül elhalt a babám :( És ami utána jött, az is hidegzuhanyként ért, ki kellett venni a méhemet. Vérzés miatt. Eleinte én is arra gondoltam, hogy a régebbi abortuszom miatt így büntet a Jóisten. Akkor "eldobtam" magamtól a picit, akkor ezt se érdemlem. De már rájöttem, ez nem így van. Valódi köldökzsinór csomót csinált szegénykém, amivel teljesen elzárta magától az oxigént és a tápanyagokat. Tehát valami miatt nem akart megszületni. :(

Nekünk sem maradt más lehtőségünk, csak az örökbe fogadás. De erre még korai gondolnunk, mert alig múlt 2 hónapja a dolog. :(

2014. nov. 16. 16:56

Szia!

Szerintem nem büntet az Isten, sem a döntésedért, sem másért! Azt nem tudom, hogy miért alakult így az életed és miért vagy most ilyen nehéz helyzetben, de azt tudom, hogy itt is és az életben máshol is /sajnos/sokan vannak hasonló helyzetben.:(

Van itt 3 nagyon kedves ismerősöm akik évekig írtak ilyen és hasonló mondatokat. Most már mind a hárman anyukák, meríts erőt ebből, ha nekik sikerült, neked miért ne sikerülne. A férjeddel együtt megbirkóztok ezzel is. Kívánom, hogy hamarosan megismerd az anyaság minden örömét.

puszi Tünde

95. palaneopsis (válaszként erre: 94. - Rozykati)
2014. nov. 16. 15:29
Szia. Köszönöm, hogy írtál, és most adtál nekem egy jó nagy erőt. :)) Nekem az egyik az már menthetetlen, a másikat csonkolták(vezetéket). Csak a lombik jöhet szóba, ezt több orvos megerősítette. Volt 2 lombik, ami meg sem tapadt, és egy fél...aminél a stimulációt abba kelett hagyni,ezért mondom hogy fél.:) )Sajnos igazad van, sok a sarlatán. nehéz olyan orvost találni, akiben az ember megbízhat. nem adjuk fel. :)))
2014. nov. 16. 12:11
Szia ! Azért írok ,mert nálam más okok miatt volt 4 abortusz beletéve orvosi műhiba miatt 7 műtét lombik stb... Először is a petevezeték elzáródás nem azt jelenti ,hogy nem lehet segíteni rajta ! Ha teljesen elvan záródva az más ,de ha csak egy pici részen vagy részlegesen akkor lehet műteni ! A lombiknál is vigyázni kell az orvosokkal ,mert sokszor olyat mondanak ami nem igaz ! Az Én orvosom saját fülem hallatára veszett össze az lombikos orvossal! Végül kiderült, hogy most már ex. akit immel-ámmal vizsgáltak meg magánklinika stb.. ,hogy vele van gond ! Azóta van egy rosszcsont fiam akit annak az orvosnak köszönhetek aki megoperált ,mert a másik sarlatán miatt az elhalt embriót bennem hagyták /természetes úton halt el/és bevérzett fertőzést kaptam ! 1 petevezeték és egy félig elzáródott amit ki akartak venni ! Nem engedtem a magán klinikán Kaáli azt mondata az orvos ,hogy nem műthető vagy komplikáltan ! Aki megműtött nevetett rajta és azt mondta csak feltárás után lehet megmondani ,hogy mekkora a baj és 10 éve már műthető ! ez 13 éve volt ! Ne adjátok fel, lehet orvost váltani Én 6 orvosnál voltam , rengeteg idő belefektetve mire lett eredmény ! Kitartást Nektek !
93. M0ncsa (válaszként erre: 91. - Palaneopsis)
2014. nov. 16. 08:08

Koszi!


Ja, amugy sok sikert kivanok, termeszetesen. Elfelejtettem leirni a fenenagy hitvita kozepette :D

92. palaneopsis (válaszként erre: 90. - Virmici)
2014. nov. 15. 22:54
Nagyon szépen köszőnöm,aranyos vagy. :)
91. palaneopsis (válaszként erre: 85. - M0ncsa)
2014. nov. 15. 22:53
Szia. Köszönöm,hogy írtál. Gratulálok a gyermekeidhez. :) Nem te vagy az első,aki írta,hogy volt abortusza. Tudom sokan átestek rajta,csak kb 90%-a nem titkolja,amit meg is értek,(én sosem titkoltam. ) Megígérem neked,hogy abbahagyom az őnmarcangolást. :)
2014. nov. 15. 22:44
Nagyon kívánom nektek hogy sikerüljön a pici baba!!!
89. M0ncsa
2014. nov. 15. 21:55

"a Nap körül keringő rózsastín egyszarvúban"


:DDD

Nagyon rohogok :DDD


(bocs az offert, befejeztem)

88. unom (válaszként erre: 87. - M0ncsa)
2014. nov. 15. 21:51

Persze :)

Felőlem hihet valaki a Nap körül keringő rózsastín egyszarvúban is, magánügye. De ha a babonái miatt másokat támad az már nem. Ha bólogatást vár akkor fejtse ki ezt a véleményét a gyülekezetben, ott megkapja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook