Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » IR diéta másként, de hogyan, ha "összetett" a probléma? fórum

IR diéta másként, de hogyan, ha "összetett" a probléma? (beszélgetős fórum)


16. Vikyci
2014. nov. 14. 15:04
Az én első orvosom se magyarázott el semmit a diétával kapcsolatban. Neten keresgéltem, facebook-os csoport tényleg jó, és szépen összeszedtem ezt-azt. Még mindig tanulom a dolgokat, de legalább már nagyjából képben vagyok.
15. Vikyci
2014. nov. 14. 15:02
Ja, én inkább foglalkozom az ir-emmel, de cukorbeteg nem akarok lenni!
14. Vikyci (válaszként erre: 11. - Luck86)
2014. nov. 14. 15:00

Teljes kiőrlésű kenyér jó, a puffasztott cuccok viszont nem jók.

Reggelire a tojáshoz tk kenyeret egyél. Ch csökkentett se jó.

Gyors felszívódásúak a cukrok, méz, fehér lisztek, gyümölcsök, tej, fehér rizs...

Gyümölcsöt max uzsonnára egyél.

Reggel csak lassú mehet, kávédba se tegyél tejet, inkább tejszínt.

13. erolin88 (válaszként erre: 11. - Luck86)
2014. nov. 14. 13:41
El lehet menni sztk- ba dietetikushoz, én is ott voltam anno. Van két dietetikus ismerősöm is fb-n. Ha gondolod segítek.
12. Ágio8405 (válaszként erre: 11. - Luck86)
2014. nov. 14. 12:08
Tényleg gyere a facebook-os csoportokba, ott mindenröl találsz infot.
11. Luck86
2014. nov. 14. 11:48

Sajnos sosem figyeltem a táplálkozásomra, ezért szinte lehetetlennek tartom, hogy oda tudjak figyelni napi 5-6 étkezésre. Nekem az orvos azt mondta, hogy ne foglalkozzak az IR- rel. Szóval, hogy úgy mondjam meg vagyok áldva. Lenne néhány kérdésem:


1. Honnan tudhatom, hogy melyik lassú és melyik gyors felszívódású ch?

2. Teljes kiőrlésű, vagy ch csökkentett kenyeret ehetek?

3. Hány órakor legyenek az étkezéseim?

4. Reggelire rántotta 3 tojásból puffazstott búzával/rizzsel megfelelő, vagy ezek közül valami/semmi nem jó?

5. Meg lehet szabadulni az IR- től egyáltalán? Olvastam a hoxa- n olyan hozzászólást, hogy ez egy ördögi kör és nincs kiút.

6.-> akkor nem mindegy, hogy az ember foglalkozik vele vagy cukorbeteg lesz?

7. El lehet menni dietetikushoz ingyen SZTK- ban? Amint látjátok elég nagy a kavarodás a fejemben ezzel kapcsolatban, az orvosom azon kívül, hogy ne törődjek az állapotal, nem mondott semmit... Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de "kezdőként" nagyon nem tiszta a dolog és az orvosra nem számíthatok.

2014. nov. 14. 09:42

Második gondolatom: a szénhidrátokat nem is tudod kihagyni. Csak húst ennél? Nem hiszem.

A zöldségek és a gyümölcsök is mind-mind szénhidrát.

Legjobb a zöldség, mert lassú felszívódású szénhidrát.

A gyümölcsök is jók, bár azért velük a magas fruktóz-tartalom miatt vigyázni kell. Én 2-szer fogyasztok gyümölcsöt, pl.: 1 szem alma+zabpehely, és uzsonnára 2 mandarin.

2014. nov. 14. 09:38

Szia!


Én is IR-es vagyok. Én sem fogyasztok hagyományos kenyeret, mert az IR mellett allergiás vagyok a búzára, az élesztőre, a tehéntejre és a tojásra.


Mivel azt írtad sok mindenre finnyás vagy, menj el ételintolerancia vizsgálatra is!


Azzal totálisan egyetértek, hogy napi 5- valakinek 6-szor kell enni, Én 6-szor eszem, mert normális a testtömegem, s mellette minden nap mozgok.


Azzal is teljesen egyetértek, hogy a Lassú és gyors szénhidrátokra figyelni kell. Sajnos a cukorról le kell mondani, csokiról és az üdítőkről.


Könnyebb szerintem a diéta, ha minden nap van leves a főétkezésekhez (vacsorához is)


Tényleg hamar belejössz a diétába!! Pl.: 2-3 nap figyelj a reggelire, aztán a tízóraira, majd az ebédre, az uzsonnát imádni fogod, s végül a vacsira.


A túlsúlyod hamar le fog menni!!!

8. erolin88 (válaszként erre: 1. - Luck86)
2014. nov. 14. 09:10

A lassú szénhidrátok igenis nagyon fontosak. És szerintem,, hangsúlyozom SZERINTEM a szénhidrátok milyensége sokkal fontosabb, mint az hogy most x szénhidráttal többet eszel (itt most csak pár grammokra gondolok nem 10- 20- ra, és napi szinten, nem étkezésenként).


A szénhidrát kihagyása szerintem buta dolog. És a nagyjából időre evés is fontos. Épp eze a diéta lényege: időre, megfelelő mennyiségű és minőségű CH.


Én kb. másfél- 2 hónap alatt hagytam el a mérlegelést.

7. rinike (válaszként erre: 1. - Luck86)
2014. nov. 14. 07:15

A legrosszabb amit tehetsz, ha teljesen kihagyod a szénhidrátot.

Én azért kezdtem az IR diétát, mert gyermeket akartam. Vettem egy konyhai mérleget is hozzá, és előre utáltam, hogy mérni kell vele. Fogytam egy-másfél év alatt 15 kilót, aztán jött a baba, de a terhesség alatt inzulinos lettem, a szülést követően megszünt ez a probléma. A mérleget kétszer 2 hétig használtam csak. Egyszer az IR diéta elején, egyszer az inzulinhasználat elején. Én ez alatt annyira belejöttem, hogy utána ment szemre-saccra is.

6. eb85e22a13 (válaszként erre: 3. - Ágio8405)
2014. nov. 14. 02:22
Egyetértek minden szóval.
5. eb85e22a13 (válaszként erre: 1. - Luck86)
2014. nov. 14. 02:21

Ha nem számolgatod, semmit nem ér az ir kúra.

De miért nem akarod számolgatni? Nem ér annyit az egészséged?

2014. nov. 14. 00:52
óóó, a szénhidrát nekünk barátunk nem ellenségünk. tényleg gyere face-n a csoportokba, rengeteg ötetet kaphatsz. 160 gr-os diéta csoport, reform ételek és édességek oldal.
2014. nov. 13. 23:41
Nen hatásos ès sajnos muszáj számolgatni,de minimum a gyors lassút figyelni ès betartani az idöpontokat. Ha ezeket nem követed nemhogy javulni nem fogsz hanem romlani is fog az Ir. Cukorbetegkènt könyebb lesz majd betartani? Vagy napi ötször inzulint beadni? Egyèbkènr 1-2 hèt alatt jól belejön az ember.
2014. nov. 13. 20:49

Szervusz!

Van egy IR-el foglalkozó zárt csopi a Face-on (IR (InzulinRezisztencia)), ott minden kérdésedre válaszolnak...

2014. nov. 13. 20:34
Fél éve derült ki, hogy IR- es vagyok. Csak most kezdem a diétát -pontosabban ez a 3. napom- de már most nem tudom, hogyan tovább... A probléma egyik része az, hogy 160 cm és 65 kg vagyok, tehát egyébként is fogynom kell valammilyen diétával. De IR- es vagyok, így szénhidrát alapút kellene alkalmaznom, de nem szeretnék számolgatni és folyamatosan figyelni, hogy mikor eszek gyors és mikor lassú felszívódású ch- t. Inkább nem eszem kenyeret és elég sok mindent mással helyettesítek, sportolok. Kérdés, hogy ez hatásos- e.. Ezen kívül ott van az is, hogy nagyon válogatós vagyok. Ezek miatt saját magam szeretném összeállítani az egészséges étrendemet sporttal, de nm tudom, vezet- e valahová. Kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook