Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kísérőgyűrűt melyik kéz, melyik ujján kell viselni? fórum

Kísérőgyűrűt melyik kéz, melyik ujján kell viselni? (tudásbázis kérdés)


27. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Zolko79)
2013. júl. 21. 09:22

Én allergiás vagyok az aranyra,így én sebészeti acélból kaptam a gyűrűt,ami szerintem szebb,mint az ezüst,de mégsem arany :)

Köves az eljegyzési ,a bal kéz gyűrűs ujjamon van,és elé van felhúzva a karika..párom is a balon hordja a karikát,esküvő után a karika átkerül a jobb kéz gyűrűs ujjára,de én az eljegyzési köveset már utána nem fogom hordani!

26. bartaldora (válaszként erre: 25. - Bc257fd221)
2013. júl. 20. 19:02
Én már 7. éve az vagyok. De valahogy nem hiányzik az esküvő.
25. bc257fd221 (válaszként erre: 24. - Bartaldora)
2013. júl. 20. 18:18
Olyan mindegy:) Nos,ha az eredeti magyar felállást nézzük,akkor a lyány kap egy karikagyűrűt,a bal gyűrűsujjára,aztán az eskü után átkerül a jobb gyűrűsujjra...A dolgos kezünk erősebb,így elképzelhető,hogy örök menyasszony marad...:)
2013. júl. 20. 17:06

Én utólag kaptam kísérőgyűrűt, és nekem be kellett vetetnem belőle egy kicsit, mert mindig elfordult. Én a jobb gyűrűsre szoktam felhúzni, viszont nincs a kezemen mindennap.

Ez szabályos?

2009. jún. 8. 22:31
Itt Amerikaban,kovesgyuru, az eljegyzesi gyuru.Eskuvokor huzzak fel, a karikagyuruket. Az eljegyzesi gyuru is es a karikagyuru is, a sziv feloli kezen, tehat a balkezen van, es ott is marad.
2009. jún. 2. 14:46
Sziasztok lenne egy olyan kérdésem,hogy én most jegyeztem a l a barátnömet és titán jegygyűrűket vásároltam nem azért mert allergiás valemelyikünk az aranyra vagy ezüstre csak mert nekem ez tetszik és mivel tartósabb sokkal mint az ezüst vagy az arany éppen ezért választottam,én külföldön melozok és ott már kezd ez bejönni a köztudatba és ezt tartják az örök szerelem jelképénmek mivel olyan erös anyagbol van.Szoval a kérdésem az lenne,hogy ami nekünk tetszett abbol nekem való egy picit nagy a gyűrűrs ujjamra viszont tökéletesen jo a középsöre.Szóval hordhatom e a középsön nyugodt szívvel vagy sem,másikat nem akarunk mert ez vot a választásunk mindkettönknek,ja és más méret már nincs vagyis csak kisebb.
2009. máj. 11. 07:56
Balkézen a középső újjra kisérő,a gyűrűsre pedig a jegygyűrű.
20. cipa (válaszként erre: 18. - Maryannne)
2009. máj. 10. 21:24
Én is így tudom, így is viselem.
2008. máj. 27. 11:20

Nekünk karácsonykor volt az eljegyzésünk :)

Nálunk (Vas m.) az a szokás, hogy esküvő előtt mindkét gyűrű a bal kéz gyűrűs ujjon (a kísérő van felül, kifele, védi a karikát), esküvő után pedig fordítva.

2008. máj. 27. 08:11

Én ezt találtam:

"A eljegyzés lényege, hogy jegygyűrűt húz a férfi választottja ujjára és fordítva. Méghozzá a bal gyűrűsujjára. Magyarországon (és más európai országban is, kivéve Franciaország) az eljegyzés időtartama alatt a bal, majd az esküvő után a jobb kéz gyűrűsujján viselik a jegygyűrűt."

17. katic
2008. máj. 6. 13:48
Nekem sem volt kísérőgyűrűm, de úgy tudom, az esküvőig az van a jobb kéz gyűrűsujján, a jegygyűrű pedig a balon, az esküvő után meg fordítva.
2008. ápr. 18. 23:19
Ezt a változatot is hallottam. Igazábol azon csodálkozom,hogy egy ékszerboltban téves információt adnak a vásárlónak. pedig nekik pontosan kellene tudni, de ezt csak lehet hogy Én gondolom.
2008. ápr. 18. 22:00
eljegyzés után a jeggyűrű van a balkézen, és a kíséő a jobb kézen, esküvő után helyetcserélnek, nálunk ez a szokás
14. anan
2008. ápr. 18. 21:53
bal kézen, és a gyűrűs ujjon:)
2008. ápr. 18. 21:41
Köszönöm szépen a válaszokat. Pont most láttam egy filmet amiben a kisérőt a gyűrűsujjra huzták, tehát teljesen tanácstalan vagyok.
2008. ápr. 18. 13:52
az elejen meg a jegygyurum moge huztam fel, aztan azota mar nincsen annyi tekintelye es csak a bal kezem gyurusujjara szoktam magaban, de altalaban a taskamban vegzi, mert zavarni szokott.
2008. ápr. 18. 13:26
Én nem tudom, sztem, mindegy. Nem az a lényeg... Nekem nem volt kísérőgyűrűm.
2008. ápr. 18. 12:38
Nagyon érdekes, amit írtok. :) Nekünk az ékszerész azt mondta, hogy a karikagyűrűt a házasságban a bal kzen kell viselni, előtte a jobbon. A kísérő gyűrűre nem tértünk ki akkor, szóval arra nem tudok semmit se mondani. Hozzáteszem, ez Szabadkán történt, és az ékszerésznő úgy mondta, hogy a szerbek házasság után jobb kézen hordják a karikagyűrűt, a magyarok pedig balon. Ezek után már többször is fordítva hallottam magyarországi magyaroktól... Szóval, végezetül én azt mondom, ahány ház...
2008. ápr. 18. 10:19
2x ment el bocs
8. 8063d44440 (válaszként erre: 6. - Kokuszdió)
2008. ápr. 18. 10:18
Igen igy kell csak az eskuvo utan sem kell masik kezre huzni, mivel a bal kez gyurusujjaban van egy utoer ami a szivhez vezet es azert kell ott hordani a gyurut, es annal is inkabb mivel a pap eloot oda huzzuk fel tehat az szent- nekem legalabbis
7. 8063d44440 (válaszként erre: 6. - Kokuszdió)
2008. ápr. 18. 10:18
Igen igy kell csak az eskuvo utan sem kell masik kezre huzni, mivel a bal kez gyurusujjaban van egy utoer ami a szivhez vezet es azert kell ott hordani a gyurut, es annal is inkabb mivel a pap eloot oda huzzuk fel tehat az szet- nekem legalabbis
2008. ápr. 18. 10:15

Én már teljesen megkeverdetem. A hétvégén eljegyzett a párom és neki azt mondták az ékszerboltban, hogy a bal kézen a középsőujjon kell a kisérőt, a jeggyűrűt pegig a gyűrűsujjon és esküvő után csere balkéz gyűrűsujj+középsőujj.

Nekem ez sántít és ezért érdeklődöm.

2008. ápr. 18. 10:06
Én úgy tudom (és így is hordom jelenleg), hogy házasság előtt a kísérőgyűrű a jobb kéz gyűrűsujján van a karikagyűrű pedig a bal kéz gyűrűsujján. Házasság után pedig fordítva. - szerintem, de könnyen lehet, hogy úgy, ahogy villers írja.
2008. ápr. 18. 09:54
A gyűrűs ujjon.
2008. ápr. 18. 09:53
Esküvő előtt vagy után? Esküvő előtt a bal kézen, esküvő után a jobb kézen, a jegygyűrű mellett.
2. MSA
2008. ápr. 18. 09:53
Szerintem azért kísérőgyűrű, mert a jegygyűrű mellett kell hordani. Tehát azon a gyűrűsújjon, amelyiken a jegyűrű van. Házasság előtt balkéz, házasság után jobbkéz.
2008. ápr. 18. 09:50
Kísérőgyűrűt melyik kéz, melyik ujján kell viselni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook