Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Betegállomány alatt nem kell kifizetni az előző havi munkabérem? fórum

Betegállomány alatt nem kell kifizetni az előző havi munkabérem? (tudásbázis kérdés)

12. revi11 (válaszként erre: 11. - 7a3a05277b)
2014. nov. 13. 18:26

Megkaptam a fizetésem ma,természetesen 10.-e volt a bérpapírra írva.

A férjem felhívta őket tegnap.

Ez a rész legalább megvan.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szép estét mindenkinek.

11. 7a3a05277b (válaszként erre: 6. - Revi11)
2014. nov. 12. 21:23
Igen, a cégnek, hivatalosan, tértivevényes levélben, hogy bizonyíthasd: nem kaptál fizetést és ezt jelezted, de mégsem fizettek. Tehát nem tévedésből nem utaltak neked, hanem rosszhiszeműen.
10. revi11 (válaszként erre: 9. - Tavirózsa :))
2014. nov. 12. 12:53
Ez biztosan így van,hiszen mindig időben hozta a bérpapírokat!!!
9. Tavirózsa :) (válaszként erre: 8. - Revi11)
2014. nov. 12. 12:49

Azért egy egyszerű kérdést feltehetsz neki!

- Megtudná nekem mondani, hogy mikorra lesz kész a bérszámfejtésem?

Ha azt mondja, hogy kész a munkáltatód cseszik utalni! Ennyi.

8. revi11 (válaszként erre: 7. - Tavirózsa :))
2014. nov. 12. 12:41

Igen,pont azt böngészem a neten,hol van ingyenes jogsegély!

A munkám során pont azt tapasztaltam,hogy a könyvelő teljesen képben van,NAV-os egyébként!

Bár velem nem tartott kapcsolatot,csak a főnökeimmel értekezett nyilván,így lehet egyből azt mondja,beszéljem meg velük.

7. Tavirózsa :) (válaszként erre: 5. - Revi11)
2014. nov. 12. 12:31

Nyugodtan hívd fel a könyvelőt! Ő sem hülye. Nem fogja egy nyomorult cégért kockáztatni a praxisát.

Egyébként meg van ingyenes jogsegély, nyugodtan kérheted szakember segítségét is.

6. revi11 (válaszként erre: 4. - 7a3a05277b)
2014. nov. 12. 12:30

Nekik írjam meg?

E-mailben is elég?

Sajnos,vagy szerencsére nincs ebben rutinom,de nem is szeretnék.Csak nyugalmat.

5. revi11 (válaszként erre: 2. - Tavirózsa :))
2014. nov. 12. 12:27

Értem.A könyvelő a cég érdekeit képviseli,védi,hiszen tőlük kapja a munkabérét ő is.

Arra gondoltam,felhívom őket,hol a fizetésem és legfeljebb elhozzuk a papírokat ha ott vannak,átnézzük itthon.

Sajnos nem tudok tiszta fejjel gondolkodni,szükségem van mások segítségére,le vagyok lassítva rendesen,nehezen forog az agyam.

És ők bizony nem néznek semmit,senkit....

4. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Revi11)
2014. nov. 12. 12:25

Bocs, már látom, két év után.


Nem értem, mi a gondod? Megírod hivatalosan, hogy nem kaptál munkabért. Nem teljesítenek, perelsz. Per alatt nem rúghatnak ki. Ennyi.

3. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Revi11)
2014. nov. 12. 12:23
Nem teljesen értem: munkába álltál és rögtön, a szerződés aláírása után betegállományba is mentél?
2. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Revi11)
2014. nov. 12. 12:16

Semmiféleképpen ne írd alá a felmondást, mert abban benne van, hogy nincs egymás felé fennálló tartozásotok! Ha táppénzen vagy, akkor majd utána megszűnik a munkaviszonyod, amint munkaképes leszel és persze fizetnek is.

A cég könyvelőjével nem tudsz beszélni?

2014. nov. 12. 12:07

Sziasztok,tanácstalan vagyok,mit tegyek?

Betegállományban vagyok okt.30 óta,3 napot voltam kórházban.Mielőtt bekerültem,mert munkából kellett elmennem,a főnököm rendkívül embertelen magatartást tanusított irányomban,ezen a mai napig is elámulok,mert egy állattal szemben is több emberséág van bennem,mint ahogy ő beszélt ott velem,rólam,a hátam mögött.

Miután végeztem az orvosnál,hazavitt a húgom és értesítette a munkáltatómat,beszámolt a fejleményekről,közölte velük,táppénzen vagyok egy ideig,kivizsgálásokra kell mennem.(Pár óra múlva kerültem kórházba)Ezt később letagadták,hogy ők nem tudtak ilyesmiről.

Amint megkaptam a kórházos zárómat,bevittem a körzetihez.Kiderült,nem kaptam a kórházi tartózkodásról igazolást,így vissza a kórházba,egy órás várakozás után kiadták.

Következő nap vittem vissza háziorvoshoz,mivel aznap már nem volt rendelés.

Rákövetkező nap testvérem elvitte a munkáltatómhoz,5-e volt,hogy a fizetési bérpapíromhoz ez kelleni fog.

Munkáltatómnak ez nem tetszett,nem ez a papír kellett neki,de nem mondta konkrétan,mit is hiányol,de majd megoldják,még nincs bérpapírom,így nincs fizetésem sem.Kollégáim persze megkapták már.

Aztán vártam,gondoltam,hogy szólnak,megkapom a fizumat.Nem szóltak,nem kerestek.

Húgom felhívta őket hétfőn,(10-én)ő mennea fizetésemért,visz egy hivatalos meghatalmazást,mert ugye törvény szerint a meghatalmazottamnak is ki kell fizetni a munkabérem.Nincs még bérpapírom,nincs fizetés,ez volt a válasz,de már érezhető volt,hogy ez nem erről szól.

Én türelmes vagyok,gondoltam,korrektek,ezt is mondták még egy hete,nem akarnak kitolni velem,stb,bla-bla-bla.Ide dolgozni nem szeretnék visszamenni,ez is szóba került.Több,mint 2 éve itt dolgozom.

Közös megegyezéssel elválhatunk egymástól,ezt mondták.Kiderült,amikor a testvérem felhívta őket,egyből azt kérdezték,miért nem én megyek be,akkor hogy írom alá a közös megegyezést.

Mondta nekik,hogy egyelőre táppénzen vagyok,nem vagyok jól,ez most nem téma,azt velem beszéljék majd meg,hívjanak fel,jöjjön el hozzám otthonra a főnököm vagy a főnökasszonyom..

Ha a bérpapírom még nincs ott,a közös megegyezéses papírom pedig már igen?Érdekes.

Nem vagyok csaló,tényleg nem tudom ellátni a munkám egyelőre.Nem áll szándékomban lógni sem,sajnos összetett dolog,amiért nem tudok dolgozni még,de azon vagyok,összeszedjem magam és minden visszaálljon a régi kerékvágásba.Kivéve ezt a céget,ahova be sem akarom tenni a lábam többet.

De most megingott a bizalmam,arra megy ki a dolog,addig nincs október havi bérkifizetésem,amíg alá nem írom a munkaviszonyom megszűntetését?

Elseje óta tudja,hogy mi történt velem,hogy fizetést kell adnia nekem is.

Mire hivatkozva nem adhatja ki a bérem tizedikéig szerintetek?

Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook