Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van valakinek tapasztalata angliai nursery vagy childminder-rel? fórum

Van valakinek tapasztalata angliai nursery vagy childminder-rel? (tudásbázis kérdés)


2014. nov. 17. 16:48
köszi :)
2014. nov. 14. 18:55

Nekem kivetelesen jo fonokom volt. Mindket terhessegem alatt is (meg elotte is elso perctol ahogy oda kerultem) arany eletem volt. Igaz kemeny volt a munka (stresszes) es jol is dolgoztam, de sokan hiaba dolgoznak jol, megis szivtjak oket, szoval szerencses voltam.

Elso gyermek utan sajnos vissza kellett mennem par honapra dolgozni, de mar terhesen mentem vissza igy nem hagytam ki sokat.

Masodik baba (maternity leave) utan 3 honapot tudtam a fonokom segitsegevel hosszabbitani a mat leave (egy ev) lejarta utan, elintezett fizetetlen szabadsagot. Aztan sajnos alatettek, mennie kellett es egy masik, szamomra ismeretlen vezeto vette at a helyet. O mar kozel nem volt olyan jofej, mint JOhn (az elozo fonokom), ugyhogy egyfolytban nyomta, h vissza kell mennem. 'Szerencsere' orvosi indokkal meg tudtam par honapot hosszabbitani (gerincservem van), de persze egy ido utan nem tudtam tovabb huzni es kileptem. Addigra kozben a ferjem vallalkozasa egesz jol beindult es most ide vagyok bejelentve heti 30 orara.

Hat kb ennyi, kellett hozza egy jofej fonok, kulonben egy ev utan megszunt volna a munkaviszonyom. Igaz fizetest a 39 het letelte utan nem kaptam, de szerencsere megeltunk igy is. Ott volt mindig a back up option hogy ha minden rosszra fordul visszamehetek az elozo munkakorombe, ezert akartam amig csak lehetett megtartani akar fizetetlenul is a munkahelyemet. Szerencsere nem volt ra szukseg. Nagyon szerencses vagyok igy, bar semmi nem nehezebb, mint itthonrol a sajat vallalkozasodban dolgozni plusz 2 kisgyereket nevelni, de egyben legjobb is, mert mellettem nonek fel, lattam az elso lepeseiket, hallottam az elso szavaikat stb.

2014. nov. 14. 15:25
Köszönöm a választ ! Sajnos nekem a baba egy éves korában vissza kell mennem dolgozni. Te hogyan tudtad meghosszabbítani a mat leavet ?
2014. nov. 13. 18:47

Korulneztem a kornyeken mik a lehetosegek, hova van felvetel, legtobb helyen telve voltak. Volt 3 hely ahova mehetett volna, elmentunk egyutt a kislanyommal, ottmaradtunk kicsit jatszani ket helyen (nem egy napon), egyikben tok boldog volt, nagyon tetszett neki, ovonok is szimpik voltak, igy az mellett dontottem. A harmadikba volt felvetel ugyan, de nem tetszettek az ovonok, turelmetleneknek tuntek, nem voltak kedvesek a gyerekekkel.

Ahova igazan szerettem volna hogy menjen, oda nem volt hely, de itt lehet boldogabb, ki tudja azt ahova en akartam vinni szerette volna vagy sem.


Childminder-hez azert nem adnam, mert az nekem nem biztonsagos. Van egy darab child minder, a hazaban kell hagynom a gyerekem, ki tudja mi tortenik ott. Ertem en, hogy kepesitessel kell rendelkezzen, de egy ovodat sokkal biztonsagosabbnak talalok minden szempontbol. Lehet regimodi vagyok.


Mindket gyereknel vartam, mig mind fizikailag, mind mentalisan keszen voltak az ovodara, kulonvalni a mamitol. Lanyom majdnem 2 es fel eves volt, fiam meg 2 eves 2 honapos. Igy bizotsan nem serultek, szeretnek menni, orommel telnek a napjaik.

Mindketten elso naptol kezdve orommel mennek, egy siras nem volt sosem, hogy otthagyom oket. Fiam elso nap sirt mikor mentem erte, nem akart hazajonni :SS Szegeny nemtudta, hogy nem egyszeri alkalom volt :)

2014. nov. 12. 20:30
Miért nem adod childminderhez ?
7. Livilla (válaszként erre: 4. - *Csajszi*)
2014. nov. 12. 20:30
Hogyan választottad ki a nursery-t ? Mennyi idősen mentek a gyerekek először? Hogyan érezték magukat?
6. *Csajszi* (válaszként erre: 4. - *Csajszi*)
2014. nov. 11. 19:35
meternity az maternity akart lenni.
2014. nov. 11. 19:35

Ha dolgozol legalabb talan heti 16 orat (es a parod is) visszaigenyelhetsz valamennyit a childcare cost-bol.

En childminder-hez sosem adnam a gyerekem de ismerek olyat aki igen es minden rendben volt. Valoszinu csak az en gyagyam :)

4. *Csajszi* (válaszként erre: 2. - Livilla)
2014. nov. 11. 19:32
En hosszabbitottam a meternity leave-et, aztan mikor a fiam keszen volt ra, beadtam nursery-be. Delelottonkent megy (illetve mennek mert a nagyobb lanyom is ott van), heti 4 napot.
2014. nov. 11. 19:12

Nagyon dragak, gondolom ezzel nem mondok ujat.

A legolcsobb az au pair, de azt meg el kell tartani.

2014. nov. 11. 17:41
Olyanok válaszát várom akiknek a közelmúltban volt vagy jelenleg van kicsi gyereke Angliában. Hogyan oldottátok meg a childcare-t miután a maternity leave lejárt ?
2014. nov. 11. 17:39
Van valakinek tapasztalata angliai nursery vagy childminder-rel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook