Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » SOTE II szülészeten melyik módszerrel császároznak? Átvágják a hasizmot vagy csak széthúzzák? fórum

SOTE II szülészeten melyik módszerrel császároznak? Átvágják a hasizmot vagy csak széthúzzák? (tudásbázis kérdés)


21. artmami (válaszként erre: 20. - Luca81)
2014. nov. 11. 23:32

Köszi.... Igyekszünk nagyra nőni.. Ez a cukor kemèny lehetett.

Én amúgy is diétázom. Nem eszem glutént se cukrot. Így már most félek ha meg kell innom majd azt a tömény cukros szirupot. Ezzel a diétával szépen lehet élni reflux-szal is, de tuti kinyír majd pár napra az a koktél. :(

Eddig nekem 4 kg jött föl... De nem lenne baj több sem, bàr azért próbálok figyelni, hogy ne egyek kettő helyett :)

20. Luca81 (válaszként erre: 19. - Artmami)
2014. nov. 11. 20:50
Elsővel azt mondták normális a 6,8-as terhelt érték, nem kellett diétáznom. Kisebbikkel Győrben jártam (mivel időközben megszűnt a szülészet nálunk) és a 7,2-es terhelésre szigorú diétát írtak elő. De nekem már a 15. héttől, mivel mindig cukor volt a vizeletben, mondta a dokim, hogy csináljunk terhelést. Aztán szigorú diéta, napi négyszeri vércukor mérés, míg be nem állt. De megúsztam ennyivel, nem kellett inzulin és ma már csak rossz emlék a "cukor téma", szerencsére a szüléssel el is múlt. Kemény a diéta, de nem bántam meg, öt kg-t híztam összesen, szülés után 12 ment le, szóval minuszban voltam és a babám egészséges lett, mert ha nem diétázom mindenféle baja lehetett volna. Persze a kilóimat már visszaszedtem, de kit érdekel, normás súlyom van, viszont tudom hogy álljak neki fogyózni, ha majd egyszer szükséges lesz. :) boldog babavárást neked és ne aggódj, szép nagyra nőtök ti is!!!
19. artmami (válaszként erre: 18. - Luca81)
2014. nov. 11. 16:14

Örülök, hogy vannak olyanok mint Te aki nem ítélkezik.


Szerencsés vagy, hogy megtapasztalhattad a szülés szép részét is. Ha egy tizessel fiatalabb lennék én sem nekimennék…

A terhességi cukor mikor jött elő? Már a terheléses cukormérésen is jelentkezett? A barátnőm a 30. héttől lett cukros, de korábban semmi.

Szép nagyok lettek a babáid.. úgy szeretném ha mi is 3 kg felett lennénk.. de most még csak 400g… Van mit nőni…

:)

18. Luca81 (válaszként erre: 17. - Artmami)
2014. nov. 11. 12:15
Én nem ítéllek el a tervezett császár miatt. Unokatesóm pont ilyen okok miatt szült császárral, az első babája simán lett, a második betegen született, két hetet élt... a harmadikat bevállalták, de kérte az orvost, hogy császár legyen, mert nem akarja végig idegeskedni a vajúdást, éppen elég volt feldolgozni a másodikat. Így császárral pikk-pakk megszült. Igazad van, nem lesz sétagalopp a császár után, de kibírható. Én lelkileg törtem össze, hogy eltűnt méhszájjal császorztak. Amúgy másodszor azért ment ilyen könnyen a doki szerint, mert ugyan az első császár volt, de végigvajúdtam, így nem első sima szülésnek számított és tényleg a szerencse kérdése is bejátszott. Minden vágyam volt a sima szülés, bevonzottam szerintem :) Amúgy öt év volt a kettő között, a heg teljesen rendben, nem kellett tartani szétnylástól és mivel gyorsan tágult a méhszáj, nem is gondoltak császárra. A végén pedig minden összejött, most nem nem arrébb a buksija, mint az elsőnek :) Amúgy a nagyobbikom 4,15 kg-val született, a második 3,9 kg-val, tehát nem kis gyerkőcök voltak. Persze bejátszott a terhességi cukor, de ez egy másik történet. (szigorú, 160gr ch diéta mellett is ekkorára nőtt a kisebbik, elsővel még jó volt a cukor) Szép napot :)
17. artmami (válaszként erre: 15. - Luca81)
2014. nov. 10. 22:21

Másfél óra az nem semmi… ügyes vagy és szerencsés.. :)

Én császáros leszek, ez már tuti… az előző beírásban leírtam az okokat… Sokan elitélnek ezért, de nem baj… kezdem megszokni :)


Meglep amúgy, hogy egy császár után simán engedtek szülni… bár gondolom az is számít, hogy mennyi idő van a kettő között…

16. artmami (válaszként erre: 14. - Ankhesen)
2014. nov. 10. 22:10

Szia.. Köszönöm, hogy leírtál mindent. Nem lehetett egyszerű, de gondolom a kisbabád minden rosszat elfelejtet Veled.


Én császáros leszek az már biztos. Mi döntöttünk így. Sok oka van. Leírom szívesen, bár lehet, hogy kapni fogok érte hideget-meleget.

36 éves vagyok, első baba… volt már egy terhességem de sajnos az a baba angyal lett. Sok éve próbálkozás után sikerült.

Nem a szülés fájdalmát szeretném megúszni, mert a császár után sem lesz egy sétagalopp. De szeretném ha neki semmi baja nem lenne és nem szenvedne amiatt mert anyukája egy vén csataló és esetleg nem tudja megszülni. Nem érzem, hogy attól lennék jobb anya, ha a saját egóm miatt inkább megpróbálnám.

A környezetemben többen szültek az elmúlt pár hónapban. Végül minden szülés császár lett, pedig egyik sem annak indult.

Így biztos, hogy császár lesz :)

Milyen volt amúgy a kórház? Nővérek? Csecsemősök. ? Sok rémtörténet terjed…

15. Luca81 (válaszként erre: 11. - Artmami)
2014. nov. 10. 20:38
Első gyerkőc császárral lett, mert hat óra vajúdás után eltűnt ugyan a méhszáj, de a végére arrébb ment a feje. Tavaly a második másfél óra alatt megszületett simán, életem álma vált valóra a sima szüléssel :) Neked tervezett császár lesz, hogy ennyire érdeklődsz, vagy csak fel szeretnél készülni erre is?
2014. nov. 10. 16:50
Bocsi hogy hosszu lett es kb irtam egy szulestortenet :D elkezdtem irni es ez mind kijott:) drukkolok hogy minden rendben menjen majd Neked! Biztos, hogy csaszar lesz?
2014. nov. 10. 16:47
tolokocsival a gyermekagyra. Nekem a nagy taskam minden cuccommal a masik emeleten volt mivel elozo nap reggel befekudtem az inditas miatt. Elozo ejjel 12 kor pedig beindultak a fajasok es delutan 1re lett babam. Este 8ra ertem a gyerekagyra semmi alvassal 12ora vajudassal es csaszar utan s szoltam h minden cuccom fent van. Hat felkuldtek erte igy, hogy menjek fel erte. Vegul nagy kegyesen feljott velem egy noverke. Alig tudtam aludni s reggel koran mentem a babaert hogy velem legyen. Na hat kb ez volt a csaszar nekem a sote 2n
2014. nov. 10. 16:45

Szia! Szethuzos volt nekem! Juli 9.en szuletett ott a kisfiam es sajna csaszar lett a vajudas vege mert romlott a szivhangja nagyon. A labara meg a nyakara tekeredett a zsinor es az huzta szegenykemet vissza... Amugy inditott is volt 1het tulhordas miatt.

A csaszart nem az orvosom rendelte el hanem a foorvos akit behivott h nezzen meg minket. Azt mondta lehetne meg probalkozgatni (teljesen a vegen jartunk mar toloim voltak a baba feje is jott volna de ugye a zsinor) de o inkabb csaszarozna h biztos ne legyen baj. En ugy voltam vele csak legyen mar vege nekem mindegy hogyan. Vegulis gyorsan bevittek a mutobe es ketten csinaltak, a dokim meg ez a foorvos. Gyorsan megvolt, a szuras nem fajt pedig feltem tole plusz a brutal fajasok miatt alig tudtam mozdulatlan ulni h beadhassak. Nem fajt semmi csak vegig ereztem a huzasokat stb.. Azert kellemetlen es ijeszto volt. A babat kiemeltek es elvittek azonnal parom ment vele csak ropteben lattam. Kb 10 p mulva hoztak a fejem melle egy puszira s megint eltunt. Osszevartak es mehettem a megorzobe 6orara. Oda is egyszer behoztak s mellem tartottak mivel nem tudtam megfogni se tartani s meg moccanni se nagyon. Csinalhattunk kepet igy es elvittek. Csak masnap reggel talalkoztunk legkozelebb. A megorzoben nyomkodtak a hasunkat idokozonkent adtak sok gyogyszert infuziot stb. Rendesek voltak a noverek. 6 ora utan fel kellett ulni majd allni es odasetalni egy mosdokagylohoz megmosakodni viszonylag egyedul viszonylag stabilan, haloinget huzni s attoltak

11. artmami (válaszként erre: 10. - Luca81)
2014. nov. 10. 13:55

:) Szia


Szerencsére az most jobb egy kicsit… váltottam orvost, mert szerintem az sem volt jó és nem is foglalkozott érdemben a témával. Azt hitte hisztizek, de az új doki komolyan vette a dolgot. Kaptam másik magnézium tablettát a magneB6 helyett. Hihetettlen, hogy mekkora különbség van orvos és orvos között.


Sokat vagyok itthon és pihenek… estére így is néha kemény lesz a hasam, de a korábbival össze sem lehet hasonlítani…

Nagyon nehéz lehetett Neked az a sok keményedés. Le a kalappal. Jó az ember sok mindent kibír a babáért, de azért ez nagyon hosszú idő lehetett.

Sima szülés volt amúgy?

10. Luca81
2014. nov. 10. 12:40
láttam a másik fórumodat a keményedésről? azzal hogy állsz? csak mert én mindkét gyerkőccel a 16. héttől keményedtem végig, elég durván. Eleinte napi egy-kettő, aztán két óránként, aztán a 25. héttől már óránként... semmi nem segített, sem a fekvés, sem az extra magnézium. Azt mondta az orvos, így készül a méh a szülésre. Egyik sem lett koraszülött, elsővel négy napot még rá is vittem, "cserébe" a második néggyel előbb jött :) Boldog babavárást!
2014. nov. 10. 12:35
Köszi a válaszokat, megkérdezem legközelebb amikor megyek hozzá. Nekem is furcsának tűnt, de találtom olyan fórumot, ahol egymásnak estek néhányan, pár EÜ dolgozó is volt köztük és bizonygatták, hogy azt át kell vágni… de kezdek megnyugodni :)
8. Pondri (válaszként erre: 1. - Artmami)
2014. nov. 10. 12:34
Már több mint 20 éve császároztak két alkalommal is (vidéki városban) és nem vágták át a hasizmot. Igaz akkor még nem alkalmazták a bikini vágást, csak a hagyományost.
7. Luca81 (válaszként erre: 5. - Artmami)
2014. nov. 10. 12:32
akkor az a cikk jó nagy kamu, mert mondom 2008-ban is széthútzák nekem a hasizmot császárnál. De érdemesebb lenne megkérdezni a dokidat, ha császár előtt állsz. Ő biztosat tud mondani
2014. nov. 10. 12:31
2011 júli végén kezdtem el dolgozni a szegedi szülészeten és császárnál széthúzták a hasizmot. Ez az átvágás már bocsi de elég "kőkori" eljárás.
2014. nov. 10. 12:22
2012-es cikkben olvastam, hogy a Péterfy a nagy úttörő a témában, de a többi kórház még a hagyományos módszerrel dolgozik. Ezért lennék kiváncsi valós tapasztalatokra és nem valami újságíró kreációjára :)
2014. nov. 10. 12:21

8 éve is széthúzással császároztak egy megyei kórházban.

Szerintem a vágásos módszert már nem alkalmazzák. Az rettenet fájdalmas lehet és több hónap a gyógyulási idő, így pedig 3-5 hét.

2014. nov. 10. 12:18
én nem is hallottam még, hogy ne húznák szét a hasizmot császárkor.
2014. nov. 10. 12:17
ÉN hat éve szültem egy kisvárosban császárral, már akkor is széthúzták a hasizmot, nem hiszem, hogy manapság valahol átvágják. (szeintem :) )
2014. nov. 10. 12:15
Nagyon érdekelne, hogy ott mi a módszer. Úgy tudom a Péterfy-ben már a széthúzásos módszert használják, de a sotéról nem találtam semmit. Illetve aki mostanában ott szült császárral, annak is érdekelne a története.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook